مقایسه و تفاوت های بین دو اسپیکر هارمن کاردن AURA Plus و AURA Studio 2 که دغدغه ای بزرگ برای خریداران این محصولات می باشد. بسیاری از خریداران هنگام انتخاب بین این دو مدل دچار تردید میشوند و به دلیل عدم آشنایی با مشخصات این دو اسپیکر ، انتخاب کردن گزینه مناسب که با نیاز های کاربر سازگار باشد تبدیل به امری دشوار میشود. فروشگاه تهران اسپیکر برای رفع این مشکل به بررسی و مقایسه تخصصی بین این دو مدل پرداخته است که کاربران می توانند با مطالعه این مقاله بصورت کامل با این دو محصول آشنا شده و انتخابی مطمئن داشته باشند...


کمپانی بزرگ هارمن کاردون که شرکتی آمریکایی می باشد در طی سال ها فعالیت خود موفق شده است تا محصولات خود را در سر تا سر دنیا به شهرت رسانده و به بازار های فروش عرضه کند. از همین رو این محصولات در قاره آسیا و در کشور ایران نیز بسیار محبوب می باشند. این شرکت همانند بسیاری از شرکت های تولید کننده با توجه به نیاز مردم در محصولات خود تغییراتی ایجاد می کند و ورژن های مختلفی از این محصولات را روانه بازار می کند. یکی از اسپیکر هایی که هارمن کاردون طراحی و تولید کرد و پس از ورود به بازار با استقبال بی نظیری مواجه شد مدل AURA بود که طرفداران بسیاری پیدا کرد. این اسپیکر دایره ای شکل با پخش صدای 360 درجه از دو قسمت اصلی تشکیل شده بود که قسمت پایین آن محل قرار گرفتن درایور ها برای پخش صدا و دکمه های کنترل دستگاه بود و قسمت بالای آن از طلق مخصوصی که حالت شیشه داشت به عنوان باکس دستگاه برای خروج مناسب صدا و بیس طراحی شده بود و جذابیت اسپیکر را دو چندان کرده بود. این اسپیکر دارای توان خروجی 60 وات بود و از طریق بلوتوث ، وای فای ، پورت اپتیکال و پورت AUX امکان اتصال به این اسپیکر وجود داشت.اما پس از مدتی هارمن کاردون اسپیکر جدیدی با عنوان AURA Studio روانه بازار کرد که دقیقا با AURA هم شکل بود ولی تفاوت هایی نیز بین آنها وجود داشت. AURA Studio از نظر توان خروجی و ابعاد با AURA یکسان بود اما در اَئورا استودیو کانکشن های وای فای و پورت اپتیکال حذف شده بود و طلق این مدل حالت دودی رنگ داشت و به همین دلیل قیمت این محصول پایین تر از اَئورا بود. کمپانی هارمن کاردون این ورژن را بسیار هوشمندانه طراحی کرده بود زیرا کانکشن هایی که حذف کرده بود برای بسیاری از کاربران بی استفاده بود و در عوض قیمت این محصول را پایین تر آورده بود تا توان خرید برای بسیاری از افراد امکان پذیر باشد. در مجموع اسپیکر های AURA و AURA Studio به یکی از محبوب ترین اسپیکر های دنیا تبدیل شده بود.

پس از گذشت حدود یک سال هارمن کاردون در هر دو مدل تغییراتی هوشمندانه بر اساس نیاز کاربران و تکنولوژی های روز ایجاد کرد و ورژن جدیدی از هر دو مدل را طراحی و تولید کرد. ورژن جدید مدل AURA با نام تجاری AURA Plus عرضه شد و ورژن جدید مدل AURA Studio با نام تجاری AURA Studio 2 روانه بازار شد که در حال حاضر در تمامی مارکت های فروش اسپیکر این دو مدل موجود می باشد. یکی از مشکلاتی که در انتخاب درست میان این دو اسپیکر برای کاربران وجود دارد عدم آشنایی با مشخصات این دو محصول می باشد.تیم تهران اسپیکر در این مقاله تصمیم به بررسی این دو مدل گرفته است تا تمامی ابهامات و سوالات کاربران را پاسخ داده باشد و انتخاب بین این دو مدل را آسان تر کند:


مشخصات و ویژگی های اصلی اسپیکر هارمن کاردون AURA Plus و AURA Studio 2 :اسپیکر اَئورا پلاس که اصلی ترین شناسه ی آن طلق بی رنگ آن است دارای توان خروجی 60 وات بوده و از کانکشن های بلوتوث ، وای فای ، پورت اپتیکال و پورت AUX برخوردار است. این اسپیکر از طریق وای فای به رادیو های اینترنتی مانند Spotify کانکت میشود و پخش صدای آن به صورت 360 درجه می باشد. کنترل ولوم صدا در این اسپیکر به صورت لمسی و با کشیدن انگشت روی لبه ی دستگاه انجام پذیر است و سایر دکمه های کنترل دستگاه نیز لمسی می باشند. این اسپیکر دارای رقص نور نیست اما یک نوار LED نوری درون طلق دستگاه وجود دارد که نور اندکی را به نمایش می گذارد. در قسمت زیرین این اسپیکر ساب ووفر بزرگی تعبیه شده است که بیس بسیار دقیق و تمیزی را پخش می کند و هوای تولید شده از بیس از قسمت بالای دستگاه که حفره ای در وسط طلق است خارج می شود. این محصول دارای اپلیکیشن اختصاصی بوده و منبع انرژی آن برق شهری می باشد. این اسپیکر دارای یک عدد پورت USB بوده که فقط برای سرویس و آپدیت نرم افزار دستگاه کاربرد دارد و به هیچ عنوان فلش مموری را اجرا نمی کند.اسپیکر اَئورا استودیو 2 که اصلی ترین شناسه آن طلق دودی رنگ آن است نیز دارای توان خروجی 60 وات می باشد، اما کانکشن های این ورژن فقط بلوتوث و پورت AUX می باشد. در این مدل از تکنولوژی جدید و انحصاری هارمن کاردون به نام Harman Connect Plus استفاده شده است و کاربرد آن اتصال بیش از صد اسپیکر هارمن کاردون ( که دارای این تکنولوژی هستند ) به یکدیگر می باشد. در این مدل نیز تمامی دکمه های کنترل دستگاه لمسی می باشند اما ولوم صدا حالت کشسانی نداشته و ساده است. این مدل دارای رقص نور بسیار جذابی می باشد که میتوان توسط دکمه مخصوصی آن را روشن و یا خاموش کرد. این مدل دارای میکروفن داخلی بوده و میتوان از این طریق به تماس های تلفنی پاسخ داد. در این مدل نیز در قسمت زیرین اسپیکر ساب ووفر بزرگی تعبیه شده است که بیس بسیار دقیق و تمیزی را پخش می کند و هوای تولید شده از بیس از قسمت بالای دستگاه که حفره ای در وسط طلق است خارج می شود. این محصول دارای اپلیکیشن اختصاصی بوده و منبع انرژی آن برق شهری می باشد. این اسپیکر دارای یک عدد پورت USB بوده که فقط برای سرویس و آپدیت نرم افزار دستگاه کاربرد دارد و به هیچ عنوان فلش مموری را اجرا نمی کند.


تفاوت های اصلی میان دو اسپیکر هارمن کاردون AURA Plus و AURA Studio 2 :