بهره گیری از یک سیستم صوتی مناسب، لذت تماشای یک فیلم و یا شنیدن یک قطعه موسیقی را دو چندان می‌نماید. ساندبارها که این روزها جایگاه ویژه‌ای در صنعت صدا یافته‌اند، می‌توانند تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت پخش صوت داشته باشند. ساندبار HK SB26، یکی از تولیدات با کیفیت در این زمینه  است که توسط شرکت هارمن کاردن عرضه شده است.


ساندبار Harman Kardon SB26

بهره گیری از یک سیستم صوتی مناسب، لذت تماشای یک فیلم و یا شنیدن یک قطعه موسیقی را دو چندان می‌نماید. ساندبارها که این روزها جایگاه ویژه‌ای در صنعت صدا یافته‌اند، می‌توانند تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت پخش صوت داشته باشند. ساندبار HK SB26، یکی از تولیدات با کیفیت در این زیمنه است که توسط شرکت هارمن کاردن عرضه شده است.

 


صدای شفاف و فراتر از انتظار

پخش جزئیات یک قطعه موسیقی و یا صدای یک فیلم سینمایی، از الزامات یک ساندبار حرفه‌ای است. شرکت هارمن با استفاده از تجربه 60 ساله خود در زمینه تولید اسپیکر، همواره در تولید محصولات با توانایی بالا در پخش جزئیات کوشیده است. در عین حال، با وجود شفافیت و وضوح بالای صدا، این ساندبار از قدرت خروجی مطلوبی نیز بهره جسته، به طوری که هارمن کاردن SB26 با توان واقعی 160 وات RMS، از صدایی قدرتمند برخوردار است که این مقدار فراتر از حد نیاز یک محیط خانگی به سبک امروزی می‌باشد. بنابراین علاوه بر انتقال هیجان یک فیلم سینمایی، برپایی یک دورهمی ساده را امکان‌پذیر می‌نماید. خروجی دو کاناله و وجود دو درایور 3 اینچی میدرنج و یک توییتر 1 اینچی در هر کانال، نتایج رضایت‌ بخشی را ارائه می‌نماید. پردازشگر صوتی قدرتمند هارمن توانایی decoding فرمت‌های صوتی استانداردی همانند Dolby را دارد و صدای سوراند را به بهترین شکل به صورت مجازی شبیه‌سازی می‌نماید.

 


سا‌ب‌ووفر قدرتمند

وجود یک ساب‌ووفر در سیستم صوتی خانگی، به صدا جلوه می‌دهد. HK SB26 هارمن کاردن با بهره‌مندی از یک ساب‌ووفر 10 اینچی با توان واقعی 100 وات RMS، تجربه بی‌نظیری در پخش فرکانس‌های پایین (بیس) را با خود به همراه دارد. ووفر این دستگاه به سمت زمین بوده و با پخش فرکانس‌های پایین به اطراف، عمق چشمگیری در پخش این محدوده فرکانسی را به نمایش می‌گذارد. همچنین ساب‌ووفر SB26به صورت بی‌سیم به دستگاه متصل می‌گردد. این امر سبب می‌شود تا نقصی در دکوراسیون منزل ظاهر نگردد، چرا که سیم‌کشی همواره مشکلاتی را با خود به همراه دارد.

 


اتصالات دستگاه

هارمن کاردن SB26 هر دو روش اتصال سیمی و بی‌سیم را به کار گرفته است.تنوع اتصالات این ساندبار برتری بزرگی به شمار می‌رود. اتصال از طریق درگاه HDMI، رایج‌ترین شیوه ارتباط میان تلویزیون و ساندبار است. همچنین با بهره‌گیری از تکنولوژی ARC و تعبیه دو ورودی HDMI، شما می‌توانید خروجی دیگر لوازم صوتی و تصویری را به صورت مستقیم به ساندبار متصل نموده و تنها به وسیله اتصال خروجی ساندبار به تلویزیون، از امکانات تمام لوازم خود استفاده نمایید. بدینوسیله می‌توان صدای یک کنسول بازی و یا بلوری پلیر را از طریق ساندبار پخش نمود. همچنین به لطف ARC می توان به کمک کنترل تلویزیون نیز سطح صدای ساندبار را تغییر داد. اتصال از طریق بلوتوث نیز امکان‌پذیر است. بدین ترتیب شما می‌توانید موسیقی دلخواهتان را از طریق تلفن همراه و یا موزیک پلیر پخش نموده و از طریق ساندبار بشنوید. همینطورقابلیت TrueStream انتقال اطلاعات صوتی بدون افت کیفیت را ممکن می‌سازد.

اتصال از طریق فیبر نوری و یا کابل اپتیکال نیز از دیگر شیوه‌های ارتباط سیمی این دستگاه است. این امر گستره استفاده از ساندبار را افزایش می‌دهد. برای لوازمی که از پورت HDMI برخوردار نیستند، کابل اپتیکال شیوه مناسبی برای انتقال اطلاعات بدون افت کیفیت و با سرعت بالا محسوب می‌گردد.

در SB26 اتصال به صورت آنالوگ نیز وجود دارد. یکی از این روش‌ها، ورودی دو کاناله از نوع RCA است که به صورت دو جک مادگی باند چپ و راست وجود دارد.در نهایت می‌توان به ورودی جک 3.5 میلی‌متری AUX اشاره داشت که از انواع اتصالات سیمی استاندارد بوده و امروزه بسیاری از دستگاه‌های هوشمند نیز از وجود آن بی‌بهره نیستند.

 


طراحی

یکی از اهداف تولید محصولی به نام ساندبار، بهره‌مندی از یک سیستم صوتی خوب در موازات اشغال فضای کمتر نسبت به یک سیستم سینمایی می‌باشد. هارمن کاردن همواره این مسئله را سرلوحه تولیدات خود قرار داده است. این موضوع در HK SB26 به وضوح به چشم می‌خورد.طراحی چشم نواز اسپیکر خطی و ساب ووفر، جای این محصول دوست داشتنی را در فضای اتاق نشیمن باز می‌نماید. برای هارمن SB26 محدودیتی وجود ندارد، با وجود یک براکت دیواری در جعبه محصول، اتصال بر روی دیوار و یا قرارگیری بر روی میز تلویزیون کاملا به سلیقه و انتخاب شخص شما بستگی خواهد داشت.

 


کنترل

یکی از قابلیت‌های کاربردی این ساندبار، امکان بازنویسی برنامه کنترل است. شما می‌توانید با شناساندن عملیات کنترل تلویزیون خود به ساندبار، تنها از یک کنترل استفاده نمایید. استفاده از کلید پاور، سطح صدا و دیگر امکانات از جمله مواردی است که گستره اختیارات شما را در این زمینه افزایش می‌دهد.

 


تکرارکننده سیگنال‌های مادون قرمز

اگر طراحی تلویزیون شما به گونه‌ای است که با قرارگیری ساندبار بر روی میز چشم دریافت کننده سیگنال‌های کنترل تلویزیون مسدود می‌گردد، جای نگرانی نیست. هارمن SB26 با برخورداری از یک ریپیتر مادون قرمز می‌تواند دستورات مورد نظرتان را به تلویزیون منتقل نماید.

 


قابلیتی به نام Harman Volume

قطعا عدم توازن صدا در تغییر برنامه‌ها برایتان رخ داده است. شروع یک آگهی بازرگانی با صدای بلند می‌تواند سبب ایجاد شوک در کاربر گردد. هارمن ولوم ویژگی است که سطح صدای دستگاه در همه شرایط کنترل و از تغییرات ناگهانی حجم صدا جلوگیری می‌نماید.

 

 

ویژگی ها:


 • صدایی شفاف با توان واقعی 160 وات
 • ساب‌ووفر 10 اینچی با توان 100 وات و قابلیت اتصال بی‌سیم
 •  2 ورودی HDMI و یک خروجی HDMI با قابلیت پشتیبانی از ARC
 • 2 ورودی آنالوگ به صورت جک RCA
 • 1 ورودی آنالوگ جک AUX 3.5 میلی‌متری
 •   ورودی اپتیکال (فیبرنوری)
 • برخورداری از اتصال بی‌سیم از طریق بلوتوث به همراه فناوری TrueStream
 • قابل نصب بر روی دیوار
 • بهره‌مندی از سیستم هوشمند Harman Volume
 • امکان برنامه‌ریزی کنترل
 • دارای تکرار کننده سیگنال مادون قرمز