اسپیکر داک چیست؟ | Dock Speaker

اسپیکر داک چیست؟ | Dock Speaker

اسپیکرهای داک | Dock Speaker  همانطور که از اسمش پیداست یک پایه‌ی موزیک است که دارای یک سیستم‌صوتی با قابلیت نگهداری دستگاه‌های الکترونیکی است. به بیانی واضح‌تر این نوع اسپیکر به واسطه‌ی یک پایه شارژر همزمان موبایل هوشمند را نگه داشته و در عین شارژ کردن آن میتواند جریان موزیک را به باندهای خود متصل کرده و پخش موزیک را اجرا کند.

 

این نوع اسپیکر بهترین گزینه برای محیط خانه و محل کار است. بدین صورت که با اتصال موبایل خود به آن در حالی که ظرفیت باتری آن را برمیگردانید میتوانید موزیک موردعلاقه خود را بدون هیچ پروسه اتصالی پخش کنید.

 

برخی از بهترین برندهای اسپیکر داک

 

JBL OnBeat Venue:

اتصال این نوع اسپیکر داک | Dock Speaker به صورت پین 30 است که در نوع خود ایمن نبوده و میتواند به سرعت جدا شود. ریموت کنترل ندارد و برای کنترل پخش موزیک خود نیاز به دسترسی به تلفن‌همراه خود بر روی اسپیکر دارید. اما مزیت دیگر این اسپیکر که امن نبودن پایه اتصال آن را کمرنگ میکند برخورداری آن از اتصال بلوتوثی بی‌سیم است. توان خروجی این اسپیکر 30 وات است.

 

اسپیکر داک چیست؟ | Dock Speaker

BOSE SoundDock III:

اتصال انحصاری کابل لایتنینگ که مخصوص دستگاه‌های ساخت شرکت اپل است بر روی این اسپیکر تعبیه شده است. اتصال جک 3.5 میلیمتری و پخش موزیک با سیم بدون نیاز به اتصال دستگاه خود بر روی پایه‌ی شارژ اسپیکر. توان وات خروجی این اسپیکر ناشناخته است اما کیفیت صدای بی‌نظیر آن اصالتش را به خوبی مشخص میکند. پخش صدایی بی‌نقص و حرفه ای که کمپانی بوز بر روی آن تمرکز ویژه‌ای دارد.

 

اسپیکر داک چیست؟ | Dock Speaker

iHome iDL44:

باز هم اتصال انحصاری دستگاه‌های ساخت کمپانی اپل و کابل لایتنینگ همچنین اتصال باسیم کابل AUX. اتصال بی‌سیم بلوتوث ندارد و همچنین از داشتن ریموت کنترل هم بهره‌مند نیست. اما ویژگی‌های قابل توصیف این اسپیکر با 10 وات توان خروجی و صفحه LED که در کنار ظاهر زیبا و شیک دارای نمایشگر ساعت و نام و مشخصات موزیک در حال پخش است.

اسپیکر داک چیست؟ | Dock Speaker

اتصال 30 پین و عدم برخورداری از اتصال بی‌سیم بلوتوث. توان خروجی 28X و برخورداری از سیستم اکوی درونی و صدای خروجی قابل قبول از ویژگی‌های این داک اسپیکر است. اما میتوان عیب این دستگاه را ظاهر غیرمعمول آن بیان کرد. اسپیکر داک | Dock Speaker وسیله‌ای است که میتواند در عین اضافه شدن به دکور خانه و محل کار، یک پخش‌کننده حرفه‌ای موزیک بدون وقفه و شارژری مخفی برای دستگاه‌های مختلف باشد.