با Apple Music، تجربه خود را به سطح بالاتری ببرید

چه به تازگی کار با Apple Music را شروع کرده باشید و چه از روز اول شنونده وفادار آن با اسپیکر و هدفون خود بوده‌اید، چیزهای زیادی وجود دارد که در نگاه اول مشخص نیستند. با وجود بسیاری از خدمات اشتراک موجود، باید مطمئن شوید که بیشترین بهره را از سرویس Apple Music میبرید. استفاده از این نکات میتواند تضمین کند که تجربه خود را با این پلتفرم افزایش میدهید.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

داده‌ها یا تنظیمات موجود را وارد کنید

اپل موزیک دیر وارد بازی استریم موسیقی شد و پلیرهایی مانند Spotify، Google Music، Rdio، Pandora و موارد دیگر از قبل در بازار وجود داشتند. اگر از یکی از آن‌ها استفاده کرده‌اید، احتمالا از قبل پلی‌لیست‌ها یا آهنگ‌هایی را به کلکسیون خود اضافه کرده‌اید. به جای انجام مجدد همه این کارها، میتوانید داده‌های خود را با استفاده از ابزارهای دیگر از یک سرویس پخش موسیقی به Apple Music وارد کنید.

به طور مثال میتوانید از SongShift، یک سرویس رایگان برای وارد کردن داده‌های خود از یک پلتفرم موسیقی و فرستادن آن به پلتفرم دیگر استفاده کنید. برای انجام این کار، برنامه را دانلود کنید، آن را با سرویس موسیقی قدیمی خود (Spotify، Amazon Music و غیره) و با Apple Music همگام کنید، سپس مراحل زیر را انجام دهید :

  1. در صفحه My Shifts، روی آیکون “افزودن یا Add” ضربه بزنید.
  2. Setup Source را انتخاب کنید و سرویس موسیقی را که معمولا استفاده میکنید، به عنوان مثال Spotify را انتخاب کنید، سپس روی Continue بزنید.
  3. روی Setup Destination ضربه بزنید و Apple Music را انتخاب کنید، سپس روی Continue بزنید.
  4. پلی‌لیستی را که میخواهید منتقل کنید انتخاب کنید، سپس روی Continue بزنید.
  5. پس از اتمام کار، برای شروع فرآیند، روی I’m Finished ضربه بزنید. همچنین میتوانید برای افزودن پلی‌لیست‌ها و آهنگ‌های بیشتر، روی Add other یا Add from Clipboard بزنید.

اکنون باید داده‌ها را از سرویس موسیقی قدیمی خود به Apple Music منتقل کرده باشید، به این معنی که دیگر نیازی به ساخت مجدد پلی‌لیست خود نخواهید داشت.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

از اکولایزر مخفی Apple Music استفاده کنید

اسپیکرها یا هدفون‌های شما ممکن است برای نوع موسیقی که به آن گوش میدهید، آماده نباشند. اکولایزرهای نرم‌افزاری به شما این امکان را میدهند خروجی صدا را متناسب با نوع موسیقی که بیشتر گوش میدهید، تنظیم کنید. متاسفانه، اکولایزر Apple Music مخفی است، اما هنوز وجود دارد. فقط باید آن را پیدا کنید و تنظیماتی را انتخاب کنید که به بهترین وجه آنچه را که اغلب به آن گوش میدهید را توصیف میکند.

در iOS : به Settings > Music > Playback > EQ بروید

در دسکتاپ iTunes : به Menu > Window > Equalizer بروید

داشتن یک اکولایزر میتواند کیفیت صدای شما را تا حد زیادی بهبود بخشیده، به شما کنترل بهتری بر نحوه گوش دادن به صداها داده، و تجربه شما را در Apple Music افزایش بدهد.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

صدای با کیفیت بالا را در موبایل دریافت کنید

اگر از طرح داده موبایل خود استفاده میکنید، به طور پیش فرض، Apple Music کیفیت یا فشرده‌سازی فایل صوتی را به تنظیمات پایین‌تری تغییر میدهد. اینکه آیا صدای با نرخ بیت پایین قابل توجه است یا خیر، هنوز جای بحث دارد، زیرا تا حد زیادی به هدفون یا حساسیت گوش شما بستگی دارد. گفتنی است، اگر میخواهید صدایی با کیفیت بالا داشته باشید، حتی زمانی که در حال حرکت هستید، گزینه‌ای در تنظیمات وجود دارد که این کار را انجام میدهد.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

دریافت صدا با کیفیت بالا در iOS

از برنامه Music خارج شوید و به Settings > Music > Audio Quality > Mobile Data Streaming بروید و مطمئن شوید که روی کیفیت بالا است. همچنین میتوانید Lossless Audio را روی “روشن یا On” تغییر دهید تا صدای اصلی آهنگ‌هایی که گوش میدهید، حفظ شود.

 

دریافت صدا با کیفیت بالا در اندروید

در برنامه Apple Music، به Menu > Settings > Playback > High Quality on Cellular بروید و آن را روشن کنید. به یاد داشته باشید، این کار از داده بیشتری استفاده میکند و به اتصال 4G یا 5G با کیفیت خوب نیاز دارد. اگر اغلب مشکلات شبکه دارید، بهتر است این مورد را خاموش نگه دارید.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

جلوه‌های صوتی را پخش کنید

کودکان (و بزرگسالانی که هرگز واقعا بزرگ نشده‌اند) این گزینه را دوست خواهند داشت. همانطور که میدانید دستور هندزفری Hey Siri در iPhone یا iPad میتواند آهنگ‌ها را پخش کند، عناوین خاصی را جستجو کند یا حتی صف و کتابخانه شما را کنترل کند. چیزی که ممکن است ندانید این است که چیزهای سرگرم کننده دیگری نیز وجود دارد که میتوانید از سیری بپرسید، از جمله جلوه‌های صوتی جالب.

در میان کاتالوگ گسترده آهنگ‌های اپل، آلبوم‌های پر از جلوه‌های صوتی، از صدای زنگ ساده گرفته تا صداهای ناهنجار وجود دارد! سعی کنید به Siri بگویید، “آهنگ بامزه شماره 4 را پخش کن” تا از آلبوم Funny Noises اجرا شود.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

برنامه Apple Music 1 Radio Schedule را بررسی کنید

یکی از بهترین پیشنهادات اپل موزیک، ایستگاه رادیویی Apple Music 1 است که مجریان مشهوری مانند زین لو، التون جان، دریک، دکتر دره و دیگر شخصیت‌های برجسته موسیقی دارد. اما چگونه میدانید چه زمانی باید رادیو Apple Music 1 را تنظیم کنید تا به مجری(های) مورد علاقه خود گوش دهید؟ برای به روز بودن، به صفحه رسمی برنامه رادیویی Apple Music 1 بروید. این صفحه به‌طور مرتب به‌روزرسانی میشود، بنابراین هرگز برنامه‌ای رادیویی را که میخواستید در آن تنظیم کنید، از دست نخواهید داد.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

به برنامه‌های قدیمی Apple Music 1 گوش دهید

آیا اپیزودی را که میخواستید گوش دهید، از دست داده‌اید؟ نگران نباشید! برخلاف رادیو سنتی، میتوانید ساعت را به عقب برگردانید و دوباره آن را در Apple Music 1 ببینید. اگر فکر کرده‌اید که آیا اشتراک Apple Music ارزشش را دارد یا خیر، نمایش‌های فراوانی که این سرویس ارائه میدهد ممکن است برای متقاعد کردن شما کافی باشد.

اگر نمایشی باشد که بخشی از یک مجموعه است، مانند Elton John’s Rocket Hour، کافی است آن را در Apple Music 1 در برنامه Music یا iTunes جستجو کنید، یا نمایش یا بازیگر را جستجو کنید. چند قسمت آخر را در بخش “قسمت‌های جدید” و همه قسمت‌های قدیمی‌تر را در پلی‌لیست‌ها خواهید یافت.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

پروفایل خود را برای ارتباط با دیگران تنظیم کنید

Apple Music به شما این امکان را میدهد با تنظیم پروفایل خود با دیگران ارتباط برقرار کنید. این ویژگی به شما اجازه میدهد دوستان خود را دنبال کنید، پلی‎‌لیست آنها را بررسی کنید و به دیگران اجازه دهید شما را دنبال کنند. افزودن دوستانتان به Apple Music میتواند حس اجتماعی به موسیقی شما بدهد که لذت شما را افزایش میدهد. تنظیم آن واقعا ساده است. فقط مراقب باشید زیرا خودتان را در معرض قضاوت دیگران قرار میدهید.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

پلی‌لیست‌های عالی را کشف کنید

اپل به شدت روی ایجاد و اشتراک‌گذاری پلی‌لیست‌ها در Apple Music تمرکز کرده است، چه از طریق درخواست از تیم ویرایشگران خود برای انتخاب آن‌ها یا از طریق الگوریتم‌های هوشمندی که علاقه‌مندی‌های شما را میشناسد و پلی‌لیست‌های خاصی را به طور برجسته روی صفحه نمایش شما نشان میدهد.

هرچه داده بیشتری از طریق گوش دادن به موسیقی در اختیار Apple Music قرار دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که پلی‌لیست‌های انتخاب شده آن برای شما کار کند. دوست داشتن و دوست نداشتن آهنگ‌ها در Apple Music نیز عامل مهمی در تغذیه الگوریتم و پلی‌لیست‌هایی است که در اختیار شما قرار میدهد. همچنین میتوانید پلی‌لیست‌های تولید شده توسط کاربر را در وب‌سایت‌هایی مانند Playlist Hunter، Playlist List و سایت‌های دیگر پیدا کنید. ممکن است مجبور شوید برای برخی از این پلتفرم‌ها هزینه کنید، بنابراین باید بررسی کنید که آیا این هزینه ارزش آن را دارد یا خیر.

توجه داشته باشید که اگر هر یک از این وب‌سایت‌ها پلی‌لیستی دارند که میخواهید اضافه کنید و فقط در Spotify یا سرویس پخش دیگری است که قبلا استفاده میکردید، میتوانید آن را دانلود کنید و سپس از SongShift برای انتقال آن به Apple Music استفاده کنید، همانطور که قبلا به شما نشان داده شد.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

با آهنگ‌های مورد علاقه خود بخوانید

اپل موزیک دارای ویژگی آهنگ درون برنامه‌ای است، بنابراین شما متن آهنگ را اشتباه نمیشنوید یا بد تعبیر نمیکنید. موسیقی زمانی عالی است که احساس کنید درگیر آن هستید و میتوانید با آواز خواندن لذت زیادی ببرید. هنگام پخش آهنگ، به سادگی روی آن ضربه بزنید تا صفحه آن هنگام پخش ظاهر شود. از آنجا، میتوانید گزینه “نقل قول یا Quote” را از منو بالا ببرید تا در زمان پخش آهنگ، اشعار را در زمان واقعی نمایش دهید. تا زمانی که پروفایل Apple Music خود را تنظیم کرده‌اید، میتوانید متن آهنگ در Apple Music را با دوستان خود در این پلتفرم به اشتراک بگذارید.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

هنگام انتشار یک نسخه جدید مطلع شوید

میتوانید تنظیمات اعلان‌های خود را در Apple Music تغییر دهید تا مطمئن شوید که نسخه‌های جدید را از دست نمیدهید. انجام این کار واقعا ساده است و تنها به چند مرحله نیاز دارد :

  1. برنامه Apple Music را باز کنید.
  2. روی Account (پروفایل خود) ضربه بزنید.
  3. روی Notifications بزنید.
  4. روی Allow Notifications بزنید و نوار اعلان موسیقی جدید را روی On قرار دهید. همچنین میتوانید تغییر دهید که آیا میخواهید این اعلان‌ها در کتابخانه نمایش داده شوند یا خیر.

اگر متوجه شدید که اعلان‌های زیادی دریافت میکنید، میتوانید این مورد را در هر زمانی تغییر دهید. این ویژگی مفید به شما اطمینان میدهد که از جدیدترین موسیقی‌هایی که هنرمندان مورد علاقه‌تان ارائه میدهند، مطلع شده و به‌روز بمانید.

 

10 نکته ضروری Apple Music که همه باید بدانند | 10-essential-apple-music-tips

 

نتیجه‌گیری

در حالی که Spotify، Amazon Music و دیگر پلتفرم‌های پخش موسیقی فوق‌العاده هستند، اما Apple Music چیزهای زیادی برای ارائه به شما دارد و حتی تلاش میکند که به شما کمک کند تا با موسیقی مورد علاقه خود ارتباط برقرار کنید. ویژگی‌های زیادی در Apple Music وجود دارد که میتوانید از آن‌ها بهره ببرید و رابط کاربری آن به اندازه‌ای یکپارچه است که تنظیم آن را آسان میکند.

با آغاز یک سفر جدید در دنیای موسیقی، Apple Music هیجان و کشف‌های بی‌شماری به دنبال دارد. از دستورات مخفی تا تنظیمات اختصاصی، هر گوشه‌ای از این سرویس پر از جذابیت است. با وارد کردن داده‌های قدیمی یا شنیدن بهتر با اکولایزرها، تجربه‌ی خود را به آنچه که هست بهبود بخشید. با کشف پلی‌لیست‌های شگفت‌انگیز و گوش دادن به صداهایی که تا به حال نشنیده‌اید، متوجه میشوید دنیای Apple Music پر از شگفتی‌ و جذابیت است و تجربه جدیدی را به شما عرضه میکند.