عملکرد باتری Speakers battery در اسپیکرها چگونه است ؟

هنگامی که به یک اسپیکر قابل شارژ نیاز دارید که بتوان برای ساعت‌های طولانی از آن در شرایطی استفاده کرد که نمی‌توان آن را به منبع شارژ متصل نمود، عملکرد باتری اسپیکر، از جمله (عمر باتری، مدت زمان و درگاه شارژ) از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود.

عملکرد باتری فاکتور مهمی است که هنگام خرید اسپیکر باید در نظر گرفته شود. بسته به نیازتان، ممکن است اسپیکری بخواهید که بتواند برای مدت طولانی دوام بیاورد و به شما امکان بدهد از آن برای جلسات طولانی مدت گوش دادن به موسیقی های خود از آن استفاده کنید.

همچنین ممکن است بخواهید یک اسپیکر با ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشید که پس از مدتی بدون پخش صدا خاموش شود. این به صرفه جویی در باتری اسپیکر کمک می کند و نیازی نیست خودتان به یاد داشته باشید که اسپیکر را خاموش کنید.

برخی از اسپیکرها، به خصوص آنهایی که برای استفاده به عنوان اسپیکر خانگی طراحی شده اند، باتری ندارند. در عوض، آنها طراحی سیمی دارند که برای استفاده باید به برق وصل شوند. با این حال، اسپیکرهایی که همه کاره هستند یا برای استفاده در فضای باز طراحی شده اند، اکثرا از باتری پشتیبانی میکنند.

عوامل موثر در عملکرد باتری اسپیکر Speakers battery

در این جا چهار جنبه مختلف از عملکرد باتری اسپیکر پرتابل مورد بررسی قرار می گیرد که شامل عمر باتری، زمان شارژ، ویژگی های صرفه جویی در مصرف انرژی و نوع پورت شارژ است که این عوامل می توانند به شما کمک کنند تا اسپیکری متناسب با نیازهای خود را پیدا کنید.

اگر دوست دارید از اسپیکر خود بدون اتصال به برق استفاده کنید، عملکرد باتری آن اهمیت دارد. ممکن است بخواهید در حالی که اسپیکر را روی میز، دور از پریز، در فضای باز اطراف خانه قرار داده اید، به موسیقی گوش دهید. برخی از اسپیکرها باتری ندارند، بنابراین برای استفاده باید به برق وصل شوند.

این امر قابلیت حمل آنها را محدود می کند. البته باید اشاره کنیم که بسیاری از اسپیکرها دارای باتری داخلی هستند که به شما امکان می دهد در حال حرکت از آنها استفاده کنید. بسته به نحوه استفاده از اسپیکر خود، ممکن است نیازهای متفاوتی برای عملکرد باتری اسپیکر خود داشته باشید.

اگر تمایل دارید اسپیکر خود را برای مدت طولانی، بیرون ببرید، ممکن است اسپیکری با عمر باتری طولانی بخواهید. اگر نمی‌خواهید نگران خاموش شدن دستگاه، در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، باشید، نیاز است تا اسپیکری با ویژگی صرفه‌جویی در مصرف انرژی را انتخاب کنید. به طور کلی، عملکرد باتری یک عامل مهم برای بسیاری از کاربران است، به خصوص اگر دوست دارید از اسپیکر خود در خارج از منزل استفاده کنید.

تست باتری در عملکرد

برای آزمایش عملکرد باتری در یک اسپیکر، عمر باتری، زمان شارژ، ویژگی های صرفه جویی در مصرف انرژی و پورت شارژ را باید بررسی نمود. عمر باتری بزرگ ‌ترین عامل در امتیاز کلی باتری یک اسپیکر است، زیرا کاربران می‌خواهند از اسپیکر خود برای گوش دادن طولانی بدون نیاز به اتصال آن به برق استفاده کنند.

باید گفت که تنوع درگاه شارژ اسپیکر، در امتیاز عملکرد باتری اسپیکر تاثیری ندارد و تنها تفاوت آن در مدت زمان شارژ شدن آن است. زیرا تاثیر معناداری بر تجربه کاربر نخواهد داشت.

 

عملکرد باتری اسپیکرها چگونه است؟

بررسی عمر باتری

هنگامی که تست عمر باتری انجام می شود، زمانی در نظر گرفته می شود که تصمیم دارید از اسپیکرها برای ساعت های طولانی در موقعیت هایی استفاده کنید که نمی توان آن را به منبع شارژ متصل کرد. بنابراین مهم است که باتری اسپیکر، چه مدت زمان می برد تا خالی از شارژ شود. عمر باتری یک اسپیکر بزرگترین عامل در عملکرد کلی باتری آن است.

اگر دوست دارید از اسپیکر خود در بیرون یا حتی در اطراف خانه استفاده کنید، خوب است که نگران تمام شدن سریع آن نباشید. این به ویژه اگر در حال حرکت هستید مهم است، زیرا ممکن است به پریز دسترسی نداشته باشید.

تست عمر باتری

برای آزمایش عمر باتری در عملکرد باتری اسپیکر ، آن را به طور کامل شارژ کنید و آخرین سیستم عامل آن را بروزرسانی نمایید. سپس یک موزیک صوتی را پخش کرده و میزان صدای آن را بر روی 80 تنظیم کرده و آن را در فاصله یک متری از مرکز پخش کننده قرار دهید.

میزان صدای بالا در تست عمر باتری اسپیکر اهمیت بالایی دارد، زیرا اگر اسپیکر در حال پخش موسیقی بی‌صدا باشد، ممکن است دوام بیشتری داشته باشد. در این تست می توان دریافت که شارژ اسپیکر، در حین پخش آهنگ چقدر طول می‌کشد و چه مدت عمر باتری را حفظ می کند.

به طور میانگین در اسپیکرها ، این میزان 8 ساعت است که می تواند در مدت زمان گوش دادن به موسیقی ها در طولانی مدت مناسب باشد. لازم به ذکر است که میزان عمر باتری ویژگی ای است که در اسپیکرهای مختلف، متفاوت است.

در بررسی عملکرد باتری اسپیکر ، توجه به این نکته مهم است که عمر باتری اسپیکر ممکن است بسته به استفاده نیز متفاوت باشد. اگر از آن با حداکثر صدا استفاده کنید، احتمالاً باتری اسپیکر شما سریعتر از آنچه در آزمایشات گفته شده است، خالی می شود. همچنین، باتری‌های قابل شارژ با گذشت زمان از بین می‌روند، بنابراین عمر باتری اسپیکر ممکن است به آرامی کاهش یابد.

بررسی مدت زمان شارژ

از سویی دیگر، زمانی که تمایل دارید از اسپیکر دور از منبع تغذیه و شارژ استفاده کنید، بنابراین نیاز به زمان شارژ کوتاه دارید. در این شرایط مهم است که چقدر طول می کشد تا باتری خالی اسپیکر به طور کامل شارژ شود. اگر اسپیکر بتواند به سرعت شارژ شود، مفید است و لازم نیست قبل از استفاده زیاد منتظر بمانید.

برای آزمایش زمان شارژ در عملکرد باتری اسپیکر ، باید اجازه دهید باتری در تست عمر باتری کاملا خالی شود و سپس با استفاده از کابل شارژ ارائه شده آن را وصل کنید. سپس باید ثبت کنید که چقدر طول می کشد تا باتری اسپیکر پر شود.

برخی از اسپیکرها، دارای چراغی هستند که نشان می دهد باتری پر است، در حالی که برخی دیگر دارای نشانگر صوتی برای میزان شارژ باتری هستند. به طور معمول، 2 ساعت زمان مناسبی برای شارژ اسپیکرها می باشد. البته در برخی از مارک ها، اسپیکرهایی عرضه شده اند که بیش از دو ساعت طول می‌کشد تا به طور کامل شارژ شوند.

 

چگونه اسپیکر خود را شارژ کنیم؟

 

صرفه جویی در قدرت

هنگامی که تمایل دارید از اسپیکر جدا و متناوب استفاده کنید، مهم است که اسپیکر دارای ویژگی هایی برای صرفه جویی در باتری باشد که می توان به خاموش شدن خودکار یا تایمر خواب اشاره نمود. در بررسی عملکرد باتری اسپیکر ، ویژگی‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی مفید هستند.

زیرا باتری اسپیکر را حفظ می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند تا قبل از شارژ کردن آن برای مدت طولانی‌تری از آن استفاده کنید. اکثر اسپیکرهایی که دارای ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی هستند، پس از پانزده دقیقه بدون پخش صدا به طور خودکار خاموش می شوند، اما برخی دیگر، پس از 20 دقیقه بدون ورودی صدا خاموش خواهند شد.

اگر اسپیکر دارای ویژگی صرفه جویی در مصرف برق نیست، باید به یاد داشته باشید که آن را به صورت دستی خاموش کنید. اگر اسپیکر برای مدت طولانی روشن بماند، می تواند باتری را خالی کند. خوشبختانه اکثر اسپیکرها با باتری داخلی دارای ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی هستند.

پورت شارژ در عملکرد باتری اسپیکر

وقتی می‌خواهید ببینید که آیا اسپیکر با کابل‌های فعلی‌تان شارژ می‌شود، پورت های اسپیکر برای شارژ کردن دارای اهمیت بالایی خواهد بود. در بیان عملکرد باتری اسپیکر ، باید اشاره نمود که اسپیکرهای باتری دار با انواع پورت های شارژ عرضه می شوند.

اسپیکرها عمدتا دارای پورت های AC، DC، لایتنینگ، Micro-USB و USB-C هستند. اما ممکن است در مدل‌های دیگر اسپیکر، با انواع پورت‌های شارژ مواجه شوید. کابل‌های USB-C به USB-A و AC رایج ‌ترین انواع کابل‌های شارژ هستند.

اگر کابل شارژ اضافی در خانه دارید و می‌خواهید در صورت گم شدن کابل شارژ اسپیکرتان بتوانید آن را تعویض کنید، ممکن است تنوع درگاه شارژ اسپیکر برای شما مهم باشد. اسپیکرهای باتری دار معمولاً با کابل شارژ مربوطه خود ارائه می شوند، بنابراین تا زمانی که آن را گم نکنید، مشکلی وجود ندارد.

دوام باتری در اسپیکرهای بلوتوث

اسپیکرهای بلوتوث شیوه گوش دادن به موسیقی و سایر اشکال صوتی را متحول کرده است. طراحی بی سیم، تحرک و کارکرد ساده آنها را در تنظیمات مختلف مفید می کند. اسپیکرهای بلوتوث مدت زیادی دوام می آورد و کمتر پیش خواهد آمد که عملکرد باتری اسپیکر به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

این به برخی از متغیرهای کلیدی بستگی دارد، از جمله اینکه اسپیکر چند وقت یکبار استفاده می‌شود، چگونه ذخیره می‌شود و همچنین میزان دوام باتری آن چگونه است. تمام باتری‌های موجود در دستگاه‌های الکترونیکی، دارای طول عمری هستند که تحت تأثیر میزان استفاده زیاد از دستگاه، تعداد دفعات شارژ آن و سایر عوامل مانند دمایی است که معمولاً ذخیره می‌شود.

اسپیکرهای بلوتوث رده بالا، حاوی باتری هایی با کیفیت و قوی هستند که برای ماندگاری در سال های طولانی، به بهترین نحو طراحی شده اند. بلندگوهای دیگر ممکن است از باتری هایی استفاده کنند که شاید چندان قابل اعتماد نباشند.

عمر باتری اسپیکر بلوتوث

عمر باتری یک اسپیکر بلوتوث، متناسب با مدل خاص مورد نظر و سازنده آن متفاوت است. به طور متوسط، می توانید انتظار داشته باشید که یک اسپیکر با شارژ کامل، بین ده تا بیست ساعت کار کند. بلندگوهای بلوتوث کوچکتر ممکن است با شارژ کامل به چند ساعت استفاده محدود شوند.

عملکرد باتری اسپیکر بستگی به کیفیت و اندازه باتری و البته صلاحیت شرکت سازنده دارد. شرکت ANKER، یکی از محبوب ‌ترین تولیدکنندگان اسپیکرهای بلوتوث و لوازم جانبی، اغلب دستگاه‌های خود را به این ظرفیت مجهز می‌کند که در صورت شارژ کامل، ۲۰ ساعت به طور مداوم کار کنند.

آنها دارای یک باتری لیتیوم یونی هستند که نه تنها برای پخش صدا به مدت طولانی مناسب هستند، بلکه برای شارژ تلفن، تبلت یا دستگاه منبع دیگری از طریق درگاه USB به اندازه کافی قدرتمند می باشند. میتوانید اطلاعات مربوطه را از تهران اسپیکر، نمایندگی محصولات انکر در ایران، دریافت نمایید.

 

بهترین دوام باتری اسپیکر ها | نمایندگی انکر

فرسودگی باتری در اسپیکرهای بلوتوث

اسپیکرهای بلوتوث، مانند هر دستگاهی که از باتری لیتیوم یونی استفاده می کند، در نهایت فرسوده می شود. با این حال، همانطور که اشاره شد، بسته به کیفیت اسپیکر و نحوه استفاده از آن، احتمالاً این فرآیند سال ها، شاید حتی دهه ها طول می کشد. باتری‌های لیتیوم یونی معمولاً در دستگاه‌هایی مانند اسپیکرهای بلوتوث استفاده می‌شوند.

زیرا قابلیت اطمینان، ایمنی و کارایی را با هم ترکیب می‌کنند. علاوه بر این، آنها می توانند انرژی مورد نیاز برای پخش صدا را برای چندین ساعت با یک بار شارژ کامل فراهم کنند. باتری‌های لیتیوم یون علیرغم نقاط قوت غیرقابل انکارشان، عمر مفید محدودی دارند. این مربوط به تعداد دفعاتی است که می توان آن را به طور کامل شارژ و سپس تخلیه کرد. تعداد چرخه‌های شارژ کاملی که می‌تواند کامل کند نیز محدود است.

اما این نکته، برای بلندگوهای بلوتوث چه معنایی دارد؟ اساساً پس از چند بار شارژ کامل دستگاه و سپس تخلیه کامل باتری از طریق پخش صدا، فرسوده می شود. به طور متوسط، باتری لیتیوم یونی، در یک اسپیکر بلوتوث، باید بتواند چند صد تا چند هزار بار شارژ کامل داشته باشد تا چرخه های تخلیه کامل شود.

این کاملاً طبیعی است که عملکرد باتری اسپیکر بلوتوث، با گذشت زمان کمتر می تواند قدرت را نگه دارد. اما اگر سعی می‌کنید از تعداد دفعاتی که اسپیکر بلوتوث خود را شارژ می‌کنید آگاه باشید و از خالی شدن کامل اسپیکر خودداری کنید، این کار باعث طولانی‌تر شدن زمان فرسودگی باتری می‌شود.

روش ماندگاری بالای باتری در اسپیکر

اما چه کارهایی می توان انجام داد تا یک بلندگوی بلوتوث، دوام بیشتری داشته باشد. در این بخش نکاتی را در اختیار شما قرار می دهیم که به شما در انجام موارد زیر کمک می کند. با این ترتیب می توانید طول عمر کلی باتری اسپیکر بلوتوث خود را افزایش دهید و عمر آن را به حداکثر برسانید و با افزایش عملکرد باتری اسپیکر از فرسودگی زودرس آن خودداری کنید.

با توجه به تعداد متناهی چرخه شارژ کامل تا تخلیه کامل باتری اسپیکر بلوتوث، روش قابل اعتمادی برای افزایش طول عمر آن وجود دارد. احتمالاً در مورد افرادی شنیده اید که از این روش برای شارژ تلفن همراه خود استفاده می کنند تا از فرسودگی باتری خود جلوگیری کنند.

این شامل شارژ نشدن دستگاه بیش از 80٪ از کل عمر باتری آن است و هرگز نباید اجازه دهید تا کمتر از 20٪ برسد. نقطه مقابل این است که شما باید اسپیکر بلوتوث را به دفعات بیشتری شارژ کنید، اما مزایایی که برای طول عمر کلی باتری فراهم می کند، ارزش این کار را برای شما خواهد داشت.

برای حفظ عملکرد باتری اسپیکر در بهترین حالت ، این روند، به شما اطمینان می دهد که باتری اسپیکر بیشتر دوام می آورد و با شارژ کردن مداوم آن و تخلیه کامل آن، آن را پیش از موعد فرسوده نمی کنید.

اتصال های وایفای در عمر باتری

یکی دیگر از مواردی که بر دوام یک بلندگوی بلوتوث با یک بار شارژ کامل تأثیر می گذارد، اتصالی است که دستگاه روشن کرده است. بلوتوث باید همیشه روشن باشد، اما برخی از بلندگوها گزینه‌های اتصال Wi-Fi را نیز دارند. اتصال همزمان چند دستگاه به بلندگو به احتمال زیاد باتری را سریع‌تر خالی می‌کند.

بنابراین بهتر است وقتی در حال پخش موسیقی یا صدا از طریق بلندگو هستید، بررسی کنید که فقط یک دستگاه متصل باشد. هرچه اتصالات بیشتری به اسپیکر بلوتوث برقرار شود، باتری سریع‌تر خالی می‌شود. این بدان دلیل است که بلندگو دائماً در جستجوی سایر دستگاه های بلوتوث برای اتصال است.

میزان صدایی که از طریق اسپیکر بلوتوث پخش می کنید نیز بر عملکرد باتری اسپیکر تأثیر می گذارد. پخش با صدای آرام تر نسبت به پخش با صدای بلند، انرژی کمتری مصرف می کند. زیرا اسپیکر مجبور است برای تقویت صدا و پخش آن از طریق توییتر سخت تر کار کند.

موسیقی‌هایی که فرکانس‌های پایین‌تر زیادی دارند نیز ممکن است باعث شوند باتری اسپیکر بلوتوث سریع‌تر تخلیه شود. این برای آن است که فرکانس‌های باس، دارای شکل موج طولانی‌تری هستند و بنابراین در مقایسه با فرکانس‌های بالاتر، برای خروج از اسپیکر به قدرت بیشتری نیاز دارند.