تاریخچه برند آدام آدیو (Adam History)

ADAM AUDIO ( مانیتورهای صوتی پیشرفته پویا | Advanced Dynamic Audio Monitors ) در مارس 1999 در برلین، آلمان تأسیس شد. از زمانی که تاسیس شده است تا کنون این شرکت توسعه، تولید و توزیع اسپیکرها در زمینه Audio Professional ادامه داده است. کمپانی آدام آدیو یکی از برترین تولید کنندگان اسپیکر های مانیتورینگ در جهان می باشد و در بسیاری از استودیو های حرفه‌ای و مطرح دنیا ، از اسپیکر مانیتورینگ های این برند محبوب استفاده می شود.

 

تاریخچه برند آدام آدیو (Adam History)

 

توئیتر های X-ART

می توان گفت توسعه X-ART (eXtended Accelerating Ribbon Technology) مبتنی بر اختراع  Air Motion Transformer توسط اسکار هیل در سال 1960 تاثیر زیادی در تاسیس این شرکت داشته است. تولید صدا نه با دیافراگم پیستونی مشابه چیزی که در بیشتر اسپیکرهای موجود در بازار اجرا شده است، بلکه با استفاده از دیافراگم چین خورده pleated diaphragm که قادر است هوا را 4 برابر سریعتر از خود عبور دهد، ایده جذاب این شرکت بوده است. نتایج بدست آمده به قدری جذاب بود که دلیل کافی برای حرکت به جلو را بیان کرد.

 

تاریخچه برند آدام آدیو (Adam History)

 

مفهوم جدید طراحی

با استفاده از مواد مدرن مانند آهنرباهای rare-earth magnets و ورقه های دیافراگم با مقاومت بالا که جیومتری جدید درایورها را امکان پذیر می کند، جهش عظیم در حرکت رو به جلوی این شرکت بوجود آمد. تحولات و توسعه های جدید از مفاهیم طراحی جدید آنها بوجود آمد که علی رغم تمام رویکردهای ابتکاری آنها قابلیت اطمینان شگفت انگیز، ویژگی های تابش صدا sound radiation characteristics، اعوجاج کم و بازده بالا را نشان می داد.

 

با این اصلاحات هات، پیشرفت های چشمگیری در مقایسه با فناوری درایورهای سنتی به دست آمد. طراحی تازه توسعه یافته مظهر یک صدای شفاف، خوب و مشخص و معتبر است که تعیین کننده ترین توسعه و پیشرف در طراحی اختصاصی ADAM Audio امروز است. اسپیکرهای ADAM از برلین به سراسر جهان منتقل می شوند تا نیاز مهندسان و دوستداران موسیقی را به بهترین شکل ممکن برآورده کنند.

 

کمپانی آدام آدیو یکی از برترین تولید کنندگان اسپیکر های مانیتورینگ در جهان می باشد.

تاریخچه برند آدام آدیو (Adam History)

 

افزایش استاندارد ها در تولید مجدد محصولات صوتی

این نوآوری فنی در همان زمان، هدف این شرکت را مشخص کرد، افزایش استاندارد های تولید به طور محسوس. مانیتورهای صوتی پیشرفته پویا (ADAM) در جایگاهی قرار داشتند که براحتی می توانستند بازی را به نفع خود تغییر دهند.
نوآوری ها و فن آوری های بیشتری که از آن زمان معرفی شده است :

  • درایور DCH ™ -Midrange که توسط بخش مهندسی ADAM Audio برای سری S کاملا جدید طراحی  شده است و دارای یک طرح هیبریدی پیشرو است: part dome driver و part cone
  • درایورهای جدید بیس با فناوری ELE و SMA
  • بازسازی کامل و پایه ای کابینت ها شامل، راهنماهای موج طراحی شده سفارشی waveguides و ماژول DSP با کارایی بالا

 

تاریخچه برند آدام آدیو (Adam History)

 

کمپانی بزرگ آدام آدیو

ADAM Audio بیش از 60 هزار نفر نیرو در سراسر جهان دارد و از طریق شبکه توزیع کنندگان و فروشندگان در بیش از 75 کشور در سراسر جهان دارای نمایندگی می باشد. ADAM Audio شعبه های محلی در ایالات متحده آمریکا (نشویل) و چین دارد. تعداد خیلی زیادی از معروف ترین و معتبرترین استودیوهای سراسر جهان مانیتورهای ADAM Audio را استفاده می کنند.

 

بازخوردهای و نظرات درخشان در مورد محوصلات این کمپانی در انجمن های اینترنتی ثابت می کند که مانیتورهای ADAM Audio از قابل اعتمادترین و مطلوب ترین ابزارهای ضبط و تولید صدا هستند. ADAM Audio از جولای 2019  قسمتی از Focusrite Group است که شامل برندهای Focusrite ، Focusrite Pro ، Novation و Ampify Music است.