معرفی هدفون ای کی جی | AKG K240 STUDIO

AKG K240 STUDIO
هدفون مانیتورینگ ای کی جی

هدفون مانیتورینگ و استودیویی AKG K240 Studio، که به صورت نیمه‌باز طراحی شده است برای کاربردهای حرفه‌ای مانند میکس و پخش طراحی شده‌اند. این هدفون با بهره‌گیری از عملکرد و سهولت استفاده تا راحتی و قابلیت اطمینان، به عنوان یک ابزار قدرتمند برای محیط‌های تولید محسوب می شود.

 

در یک نگاه

  • نوع هدفون نیمه باز و دور گوش
  • بلندگوهای XXL با فناوری Varimotion برای صدای دقیق و واضح
  • هدبند خودتنظیم متناسب با هر اندازه سر
  • بالشتک های ضخیم دور گوش و قابل تعویض برای راحتی طولانی
  • کابل جداشونده یک طرفه مقاوم در برابر پیچیدگی
  • مینی پلاگین استریو 3.5 میلیمتری با آداپتور 1/4 اینچ

 

معرفی هدفون ای کی جی | AKG K240 STUDIO

 

مبدل های پیشرفته

K 240 Studio جدید نسبت به مدل قبلی خود که بسیار شناخته شده و پرکاربرد است، دامنه دینامیکی گسترده تری و حساسیت بیشتری ارائه می دهد و راز کیفیت صدای نیمه باز این هدفون کاربردی، مبدل های جدید XXL در محفظه های تهویه صوتی تنظیم شده همراه با بالشتک های دور گوش است. بالشتک های گرد گوش های شما را به خوبی پوشانده و با بیس صاف، جامد و میانه های بلند، صدایی کاملاً متعادل به شما می دهند.

در هدفون AKG K240 Studio ، مبدل های پیشرفته 30 میلی متری XXL به همراه دیافراگم های Varimotion طیف گسترده ای از پویایی را ارائه کرده است و افزایش حساسیت و سطح صدای بالا را ارائه می دهند. این در حالی است  که طراحی نیمه باز آنها یک محدوده باس جامد و واضح را ایجاد می کند. با وجود دقت چشمگیر در این هدفون، سازندگان و حرفه ای ها برای شنیدن واضح جزئیات، به AKG K240 Studio اعتماد می کنند و این هدفون را به عنوان یک استاندارد در تنظیمات ضبط پذیرفته اند. علاوه بر کیفیت صدای عالی، هدفون فوق العاده با دوام و راحت است.

 

طراحی مناسب هدفون

هدفون های AKG K240 Studio از طراحی کلاسیک بهره می برند که به یک استاندارد در نظارت تبدیل شده است. هدبند K240 Studio که به صورت خود تنظیم شونده ساخته شده است، باعث می شود که در برابر استفاده طولانی مدت مقاومت لازم را داشته باشد. بالشتک های دور گوش برای راحتی پوشیدن هدفون طراحی شده اند، در حالی که کابل فولادی، ساخت هدبند خودتنظیم و اتصال صوتی یک طرفه با کیفیت حرفه ای، اطمینان بیشتری را در درخواست های حرفه ای استودیو تضمین می کند.

لازم به ذکر است که  بالشتک های بیش از حد گوش این هدفون، باعث می شود که روی گوش ها به خوبی قرار گرفته و احساس راحتی مناسبی را منتقل نماید. هدبند به شما امکان می دهد از هدفون خود فقط روی یک گوش استفاده کنید یا آن را به هر شکل دیگری که ترجیح می دهید به کار بگیرید. هدفون های AKG Professional Studio برای استفاده در دی جی و استفاده از صدای زنده ایده آل هستند. زیرا به اندازه کافی با دوام بوده و در هنگام حمل یا روی صحنه مقاومت لازم را دارند. این کابل و هدفون از اتصالات mini XLR برای تماس کامل و اتصال مکانیکی ایمن استفاده می کنند.

کابل از مس ساخته شده است و در هر دو انتهای آن پلاگین های طلاکاری شده از جمله آداپتور جک استریو 1/8 اینچ تا 1/4 اینچ برای حداکثر انتقال سیگنال دارد. هر دو بالشتک گوش دارای دریچه های یکنواخت هستند و به حالت نیمه باز در می آیند. این باعث می شود AKG K240 Studio عملکردی عالی داشته باشد. شما نمایشی واقعی تر از صدا را می شنوید و تهویه بهتر از هدفون های پشت بسته خواهید داشت.

 

معرفی هدفون ای کی جی | AKG K240 STUDIO

 

ساختار فنی هدفون

این هدفون با امپدانس پایین تر 55 اهم است که میزان صدای بیشتری را هنگام استفاده با تجهیزات استودیویی فراهم می کند.  این یک سطح حرفه ای از عملکرد برای استودیوی خانگی است. از ویژگی های آن می توان به طراحی نیمه باز، همراه با مبدل دینامیکی بسیار دقیق برای کیفیت صدای طبیعی باز اشاره کرد. دامنه فرکانس 15 هرتز تا 25000 هرتز نیز در این هدفون منظور شده است.

 

استفاده هدفون همراه با عینک

هدفون های AKG K240 Studio به دلیل سبک وزن بودن برای استفاده همراه با عینک چشم بسیار مناسب هستند. با وجود استفاده از حداقل نیروی بستن، این گزینه را برای شنوندگان عینکی به گزینه ای عالی تبدیل می کند.

 

معرفی هدفون ای کی جی | AKG K240 STUDIO

 

کیفیت صدای هدفون

پاسخ فرکانس نیمه باز AKG K240 Studio نشان می دهد که به دلیل طراحی باز، بر نت های باس تأکید می کند. پاسخ زیر بیس به شدت کاهش می یابد اما این امر احتمال تولید صوتی واضح را امکان پذیر می کند. همچنین با وجود درایورهای دینامیک AKG K240 Studio با تکرار دقیق فرکانس ها در محدوده 100Hz-1.2kHz، نت های زیر باس به شدت ضعیف می شوند.

به جهت ساخت نیمه باز، این هدفون به طور موثری انزوا ایجاد نمی کند. اما باید اشاره کرد که ساختار طراحی نیمه باز و مبدل های بسیار کارآمد، دامنه ای پویا را به شما می دهند که بسیار وسیع و با حساسیت زیاد است. باس کاملاً چشمگیر از کار درآمده است و فرکانس های پایین تر، بسیار ملایم و کاملاً مشخص هستند.