همکاری بنگ اند آلفسن با بنز

بنگ اند آلفسن و مرسدس بنز کلاس E

همکاری بنگ اند آلفسن با بنز، نشانه تعهد این دو شرکت به کیفیت است. b&o تولیدکننده مشهور دانمارکی در زمینه تجهیزات صوتی سطح بالا، سیستم صوتی جدیدی برای خودروهای کلاس E مرسدس بنز با سیستم صوتی بیوساند AMG سطح بالا (سدان و استیشن واگن) معرفی کرده است. از ژوئن 2012 این سیستم صوتی در تمامی مدل‌های کلاس E مرسدس بنز در دسترس است و دارای تمامی قدرت و ظرافت سیستم‌های صوتی سطح بالای قبلی بیوساند AMG بوده و طراحی آن با خطوط داخلی اسپرت و منحصر به فرد مرسدس کلاس E هماهنگ است.

 

 

ینس پیتر زینک، مدیر عامل بخش خودرویی شرکت Bang & Olufsen گفته که مفتخر است که سیستم صوتی دیگری با کیفیت بالا برای تمامی مدل‌های مرسدس بنز کلاس E ارائه میدهد. این سیستم نشان‌دهنده هنر و کیفیت عالی است که مهندسین صوتی و طراحان این برند در همکاری نزدیک با مهندسین مرسدس AMG قادر به دستیابی به آن هستند. ترکیبی از قدرت و طراحی سیستم صوتی بیوساند AMG برای کلاس E دارای قدرت و ظرافتی است که با راحتی کلاس تجاری و اسپرت کلاس E هماهنگی دارد.

با 14 اسپیکر اکتیو و 1200 وات توان، همچنین بهره‌گیری از فناوری تقویت‌کننده ICEpower ثبت شده بنگ اند آلفسن این سیستم توانایی ایجاد صدایی واقعی و واضح را دارد که با تئاتر فیلم یا کنسرت زنده مطابقت دارد. این توان توسط تیمی از مهندسین صوتی Bang & Olufsen که صدها ساعت را صرف تنظیم سیستم برای ایجاد صدای کامل برای هر موقعیت در خودرو کرده‌اند، به خوبی تنظیم شده است.

قرار دادن اسپیکر در موقعیت‌های ایده‌آل در داخل خودرو همیشه امکان‌پذیر نیست، به همین دلیل فناوری اختصاصی بنگ اند آلفسن Acoustic Lens Technology (ALT)، نقش مهمی در تولید صدای عالی سیستم ایفا میکند. دو لنز آکوستیک سیستم که در داخل پایه هر آینه جانبی قرار دارند، قادر به پخش صدا به صورت افقی در زاویه 180 درجه هستند که حس کلی فضا و واقعی بودن صدا را صرف نظر از موقعیت سرنشین در خودرو بهبود می‌بخشد.

 

همکاری بنگ اند آلفسن با بنز

 

هر سیستم صوتی بیوساند AMG برای خودرویی که برای آن طراحی شده است، سفارشی‌سازی شده که این موضوع به خوبی توسط محل قرارگیری اسپیکرهای میدرنج چپ و راست جلویی که در درب‌ها قرار دارند، نشان داده شده است. طراحان Bang & Olufsen با توجه به خطوط منحصر به فرد داخلی خودرو، این اسپیکرها را در سطح قفسه سینه به جای سطح پا قرار داده‌اند تا عملکرد کلی صدای سیستم را بیشتر بهبود بخشند.

ایجاد تجربه شنیداری با کیفیت بالا و بسیار واضح برای لذت بردن کامل از سیستم ضروری است که به همین دلیل سیستم صوتی بیوساند AMG برای کلاس E به فناوری جبران نویز خودرو (VNC) که یک فناوری از بنگ اند آلفسن است، مجهز شده است. با استفاده از میکروفون‌های نصب شده در کابین، VNC اطلاعات مربوط به نویز داخلی و خارجی را جمع‌آوری کرده و به طور ملایم سیستم را تنظیم میکند تا سطح عملکردی ثابت را صرف نظر از تغییر شرایط مانند شتاب ناگهانی و سطوح جاده ناهموار حفظ کند. برای تمرکز بیشتر بر صدا، سیستم دارای حالت‌های صوتی جلو، عقب و تمامی خودرو است.

منوی “تصویر واقعی” اجازه میدهد تا یک صحنه صوتی “مرجع” شبیه به استودیو ضبط و یک تنظیم “سوراند” که شنونده احساس کند که موسیقیدان فقط برای او اجرا میکند، ایجاد شود. طراحی قطعی برای کلاس تجاری افزودن به صدای غنی و واضح، طراحی‌ای است که به طور کامل در داخل فضای تجاری سطح بالای مرسدس کلاس E جا میگیرد. طراحی سیستم از میراث غنی طراحی دانمارکی Bang & Olufsen بهره میبرد که توسط طراح مشهور بنگ اند آلفسن، دیوید لوئیس طراحی شده، در حالی که خطوط اسپرت و ظریف داخلی خودرو را نیز منعکس میکند.

 

همکاری بنگ اند آلفسن با بنز

 

اسپیکرهای سیستم خطوط داخلی خودرو را حفظ کرده و دارای الگوی سوراخ‌های ظریف و پوشش آلومینیوم آنودایز هستند. نتیجه یک ظاهری است که با خطوط داخلی خودرو یکپارچه میشود. شبکه‌های اسپیکر آلومینیومی به طور کامل در پایگاه اصلی Bang & Olufsen در دانمارک تولید شده‌اند و مهارت‌های پردازش مواد معروف شرکت را نشان میدهند.

دو لنز آکوستیک سیستم یا ALT دارای نورپردازی LED یکپارچه هستند که ارتباط بین اسپیکرهای صوتی خانگی معروف بنگ اند آلفسن، BeoLab 9 و سیستم‌های صوتی خودرو را برجسته میکنند. با کنترل یک حسگر زیر آینه دید عقب، نورپردازی LED به صورت یکپارچه بین حالت روز و شب جابجا میشود و به آرامی با شرایط نوری خودرو هنگام فعال شدن تطابق می‌یابد، که همراهی بصری خوشایندی برای صدای چشمگیر سیستم است.

همکاری از برندهای پیشرو سیستم صوتی بیوساند AMG برای کلاس E ترکیب کاملی از فناوری پیشرفته و طراحی خیره‌کننده است که با همکاری برند پیشرو مرسدس AMG و بنگ اند آلفسن پشتیبانی میشود. این سیستم به طور کامل اسپرت بودن، کیفیت برتر و راحتی کلاس تجاری کلاس E را منعکس میکند و دلیل دیگری برای علاقه‌مندان مرسدس AMG و بنگ اند آلفسن برای این همکاری هیجان‌انگیز فراهم میکند.

 

همکاری بنگ اند آلفسن با بنز

 

مشخصات فنی

14 اسپیکر اکتیو

  • 2 توییتر 19 میلی‌متری، لنزهای آکوستیک با نورپردازی داخلی (جلو)
  • 1 میدرنج مرکزی 80 میلی‌متری (جلو مرکز)
  • 2 میدرنج 80 میلی‌متری (درب جلو)
  • 2 ووفر 165 میلی‌متری (درب جلو)
  • 2 توییتر 25 میلی‌متری (درب عقب)
  • 2 ووفر 165 میلی‌متری (درب عقب)
  • 2 میدرنج 80 میلی‌متری (پشت)
  • 1 ساب‌ووفر 200 میلی‌متری (پشت) 1200 وات در سطح اعوجاج 1% تقویت‌کننده DSP (پردازش سیگنال دیجیتال) 14 کاناله
  • True-Image: الگوریتم اختصاصی بنگ اند آلفسن برای استریو و محتوای چند کاناله 5.1
  • جبران نویز خودرو (VNC): تنظیم حجم صدا وابسته به نویز، سرعت و تنظیمات کنترل آب و هوا تقویت‌کننده ICEpower پنج کاناله

 

همکاری بنگ اند آلفسن با بنز

 

کلام آخر

سیستم صوتی بیوساند AMG برای مرسدس بنز کلاس E با ترکیب قدرت، ظرافت و فناوری پیشرفته، تجربه شنیداری بی‌نظیری را برای افراد مختلف فراهم میکند. این همکاری بین بنگ اند آلفسن و مرسدس بنز نمونه‌ای از هماهنگی کامل بین طراحی و عملکرد است، که رضایت و لذت شنیداری را برای رانندگان و سرنشینان این خودروها به ارمغان می‌آورد.

سیستم صوتی بیوساند AMG برای مرسدس بنز کلاس E نشان‌دهنده تعهد بنگ اند آلفسن و مرسدس بنز به ارائه بهترین تجربه شنیداری و رانندگی است. این همکاری به علاقه‌مندان مرسدس AMG و بنگ اند آلفسن دلیلی دیگر برای تحسین این دو برند پیشرو در صنعت خودرو و تجهیزات صوتی میدهد. از طریق این سیستم صوتی، شما میتوانید از هر لحظه رانندگی خود لذت ببرید و تجربه‌ای فراتر از انتظار را تجربه کنید.

 

 

این سیستم نه تنها کیفیت صدای بی‌نظیری را ارائه میدهد، بلکه با طراحی زیبا و هماهنگ با خودرو، تجربه‌ای بی‌نقص را فراهم میکند. در کل، سیستم صوتی بیوساند AMG برای مرسدس بنز کلاس E یک نمونه برجسته از تلفیق هنر، فناوری و طراحی است که تجربه‌ای استثنایی را به ارمغان می‌آورد.