نکات هنگام شارژ اسپیکر بلوتوثی

خیلی از ماها شارژ اسپیکر بلوتوثی را یک امر ساده و پیش پا افتاده میدونیم اما فرقی نمیکند که اسپیکر شما از چه برند و یا چه مدلی باشد بسیاری از نکات مهم و ساده دیگر وجود دارد که جلوگیری از آنها باعث نگهداری بهتر از اسپیکر شما و در نتیجه استفاده از عمر مفید آن میشود. با تهران اسپیکر همراه باشید تا به این موارد بپردازیم.

 

بهترین راه برای افزایش عمر باتری اسپیکر چیست؟

اگر برای مدت طولانی از اسپیکر بلوتوثی خود استفاده نمیکنید به این مورد توجه کنید که اسپیکر خود را از برق مستقیم خارج کنید و نگذارید زمان زیادی در داخل شارژ باقی بماند. این امر ممکن است عمر مفید باتری اسپیکر را بری شما فراهم نکند.فرض کنید متوجه شده اید که شارژ اسپیکر تمام شده است و میخواهید هنگام شارژ از اسپیکر خود استفاده کنید. در این صورت، توصیه میکنیم آن را به جای پریز برق مستقیم به یک سوکت USB وصل کنید. این کار  شارژ و پخش موسیقی را به طور همزمان بدون کاهش مقدار برق موجود برای هر منبع را تضمین میکند.

 

شارژ اسپیکر بلوتوثیJBL

 

چه مقدار کارکرد باتری را میتوان از اسپیکر بلوتوثی خود انتظار داشت؟

این بستگی به میزان استفاده شما از اسپیکر دارد. میزان حجم صدا و رها کردن اسپیکر در شارژ بر نگهداری باتری یک اسپیکر بلوتوثی تاثیر میگذارد. استفاده از اسپیکر با صدای بلند در فواصل زمانی کوتاه تاثیر بیشتری تا استفاده با ولوم کم یا متوسط در زمان طولانی تر بر نگهداری باتری دارد. میتوان تخمین زد که باتری‌های قابل شارژ بسته به نحوه استفاده از آنها باید 4 و 8 ساعت دوام بیاورند. با این حال، این به طور قابل توجهی بسته به مشخصات محصول (به عنوان مثال، وات تقویت کننده) متفاوت خواهد بود.

 

نکاتی که هنگام شارژ اسپیکر بلوتوثی باید بدانید

 

آیا میتوان باتری قابل شارژ را در اسپیکر تعویض کرد؟

بستگی به نوع اسپیکر دارد بیشتر اسپیکرها در برندهای مختلف این قابلیت را ندارند اما به طور مثال اسپیکر جی بی ال از سری‌های Charge 5 را میتوان تعویض کرد اما قبل اقدام به این کار حتما با بخش پشتیبانی فروشگاهی که خریداری شده مشورت کنید.

 

آیا می توان باتری قابل شارژ یدکی خرید؟

اسپیکر بلوتوثی در کل طوری طراحی نشده که باتری‌های قابل شارژ آنها توسط کاربر تعویض شود و اگر توانایی تعویض آن را داشتید پیشنهاد میکنیم که خود به تنهایی انجام ندهید. با این حال، در تماس با کارشناسان برای هرگونه سوال در مورد تعویض باتری تردید نکنید.

 

شارژ اسپیکر بلوتوثی

 

آیا می توان آداپتور اضافی برای اسپیکر خرید؟

جواب اصلی خیر است اما ما به شما پیشنهاد نمیکنیم. منبع تغذیه اصلی همراه با محصول شما یک واحد منحصر به فرد است و برای فراهم کردن نیازهای اسپیکر شما طراحی شده است. بنابراین، آنها در یک خرده فروشی تجهیزات برقی در دسترس نخواهد بود. اگر برای اسپیکر بلوتوثی خود به یک آداپتور جایگزین نیاز دارید، لطفاً برای هرگونه سؤال در مورد این موضوع با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

موارد قابل توجه هنگام شارژ اسپیکر

 

چگونه زمان بیشتری از اسپیکر خود استفاده کنیم؟

عمر باتری یک اسپیکر بلوتوثی به عوامل مختلفی مانند میزان صدا و فاصله از یک دستگاه فعال بستگی دارد. توصیه میکنیم اسپیکر را در فاصله زیاد از منبع بلوتوث قرار ندهید و هنگام استفاده صدا را کاهش دهید. هر بار که اتصال بلوتوث اسپیکر شما قطع میشود، باتری‌های آن شروع به تخلیه شدن میکنند، بنابراین توصیه میکنیم در صورت امکان هنگام استفاده نکردن آن را خاموش کنید.

 

چگونه از باتری های اسپیکر بلوتوثی خود بیشترین استفاده را ببریم؟

راه‌های مختلفی برای افزایش عمر باتری  شما بسته به نحوه استفاده از آن وجود دارد. وصل نگه داشتن اسپیکرها به برق اصلی AC تضمین میکند که هر زمان که بخواهید آماده پخش خواهند بود، اما این امر بر هزینه‌های جاری آن تأثیر میگذارد و احتمالاً طول عمر باتری‌های آن را در طول زمان کاهش میدهد.استفاده از اسپیکر بدون اتصال به برق مستقیم و در حالت باتری باعث میشود که عمر باتری اسپیکر بیشتر شود و اسپیکر شما انرژی کم تری مصرف بکند.

 

نکاتی که هنگام شارژ اسپیکر بلوتوثی باید بدانید

 

عملی شدن هر یک از این روش‌ها به شما بستگی دارد، اما روش پیشنهادی ما برای استفاده حداکثری از باتری‌های قابل شارژ محصول شما شامل استفاده منظم از آنها در طول چرخه شارژ آنها است. این روش باتری‌ها را برای مدت طولانی‌تری در حالت معمول خود نگه میدارد.

 

شارژ یک اسپیکر بلوتوثی چقدر طول می کشد؟

اسپیکرهایی که از طریق برق AC شارژ میشوند تقریباً 6 تا 8 ساعت طول میکشد تا به طور کامل شارژ شوند. اسپیکرهایی که با USB شارژ میشوند تقریباً 3-4 ساعت طول میکشد تا به طور کامل شارژ شوند.

 

آیا استفاده از اسپیکر هنگام شارژ بد است؟

بله، توصیه میکنیم پس از رسیدن به شارژ 100 درصد، اسپیکر خود را از برق اصلی یا کابل USB آن جدا کنید. این کار هم عمر باتری محصول و هم خود شارژر را افزایش میدهد. برای بهترین نتیجه، لطفاً مطمئن شوید که اسپیکر بلوتوثی شما قبل از هر بار استفاده از منبع تغذیه خود جدا شده باشد.

 

شارژ اسپیکر هنگام استفاده

 

آیا می توان اسپیکرها را بیش از حد شارژ کرد؟

شارژ بیش از حد اسپیکرها باعث آسیب دائمی باتری‌ اسپیکر میشود. برای بهترین نتیجه، لطفاً مطمئن شوید که اسپیکر بلوتوثی شما قبل از هر بار استفاده از منبع تغذیه خود جدا شده باشند.

 

آیا شارژ سریع برای عمر باتری بد است؟

در کل شارژ سریع عمر باتری اسپیکرهای شما را کاهش نمیدهد. شارژ برای مدت زمان طولانی تر فقط سرعت شارژ را افزایش میدهد بدون اینکه به طول عمر آن آسیبی وارد شود. اما پیشنهاد ما به شما اینه که از آداپتورهای قدیمی استفاده کنید و یا با کامپیوتر و لپ تاپ خود شارژ کنید.

bluetooth-speaker-charging-tips