بررسی Bose L1 Model II PA

یک نوازنده انفرادی بودن کار ساده ای نیست، زیرا باید همه کارها را خودتان انجام دهید. از از رزرو کنسرت و نوشتن آهنگ گرفته تا حمل و تنظیم تجهیزات. شما باید اسباب و لوازمی را پیدا کنید که به شما کمک کنند تا شما بهترین صدای خود خود را بدهید. یکی از پیشنهادهای ما برای نوازندگان انفرادی سیستم های PA مجهز به Bose L1 PA است.

Bose L1 PA سالهاست که بعنوان یک پایه صوتی است. 24 بلندگو که در کنار یکدیگر صف منظمی را ایجاد نموده اند قلب سیستم  Bose L1 PA را تشکیل می دهند. این بلندگوها صدای واضح و یکنواختی را در یک قسمت صوتی 180 درجه ارائه می نمایند. نوازندگان در حین اجرا می توانند کنترل صدا را در دست بگیرند. طبق تجارب نوازندگان صدا از طریق این سیستم در همه جای اتاق عالی بنظر می رسد.

سیستم Bose L1 PA مدل II شامل یک صف از بلندگوهای باریک، ماژول باس B2 و پایه مجهز می باشد. همچنین میکسر برای گزینه های EQ و اثرات بیشتر اضافه شده است. سیستم Bose L1 PA شامل باسBose B2  که برای اضافه کردن خروجی با فرکانس پایین می باشد. ماژول باس توسط آمپ هوشمندی که در پایه قرار گرفته است، تغذیه می کند که هر دو واحد را در خود نگه می دارد.

علاوه بر این Bose L1 PA دارای یک ورودی TRS منفرد برای گیتار یا میکروفون می باشد. برخی از این سیستم ها همانند Bose T4S ToneMatch دارای دو ورودی ( هم برای گیتار و هم برای میکروفون) می باشد که نوازندگان با توجه به نیازشان آنها را تهیه می نمایند. ناگفته نماند میکسرهای چهار ورودی نیز وجود دارد که اثرات زیاد EQ، تأخیرها و اثرات ناشی از صدا توسط اسپیکرها را نیز شامل می شود.

صدای شگفت انگیز خارج از جعبه

ارین از نوازندگانی است که خود بتنهایی از سیستم Bose L1 PA  استفاده نموده است و قصد داریم تجربیات وی را در این بخش بیان نمائیم. وی با انجام چند تنظیم ساده و سریع به دستگاه متصل شد و از وضوح صدای خود تحت تأثیر قرار گرفته بود. ارین بیان می کند در نت های بالا و یا هنگام بلندتر آواز خواندن امکان شنیدن صدای خود را نداشتم اما این سیستم به من اجازه داد تا بتوانم قستمهایی از صدای خود را بشنوم که تاکنون نشنیده بودم و توانستم بصورت پویاتر آواز بخوانم.

اسپیکر حرفه‌ای برند بوز | Bose L1 PA

این سیستم به مانیتور جداگانه ای احتیاج ندارد و این بدین معناست که یک قطعه چرخ دنده بزرگ برای عقب کشیدن وجود دارد. توسط این سیستم براحتی می توان میکروفون را در مقابل خود تنظیم نموده و دیگر نگران بازخورد آن نبود که این چیزی است که با سیستم های معمولی PA امکان پذیر نیست. بطور کلی عملکرد سیستم های Bose L1 PA بسیار شگفت انگیز است و بگونه ای است که گویی سیستم صدا را از بدن بیرون می آورد و این موجب می شود تا نوازندگان کمتر مجبور به انجام کارهای سخت باشند.

در صورتیکه قصد خرید چنین سیستمی را دارید می توانید از راهنمائی های مشاورین و مهندسان TehranSpeaker بهره مند گردید.

اسپیکر حرفه‌ای برند بوز | Bose L1 PA

تست کامل Bose L1 PA

قلب سیستم Bose L1 PA دارای 24 بلندگو است. صدای شفاف و یکنواخت را در یک میدان صوتی 180 درجه ارائه می دهد. همانطور که یک مهندس صدای حرفه‌ای در حال تست این دستگاه بود،  او تأیید کرد که صدای سیستم در همه جای اتاق عالی است.

 

سیستم Bose L1 PA مورد استفاده او همچنین شامل ماژول باس Bose B2 برای افزایش خروجی فرکانس پایین است. مانند Line Array، ماژول باس توسط آمپ که هوشمندانه در پایه تعبیه شده است تغذیه می شود که هر دو واحد را نگه می دارد. Bose L1 PA دارای یک ورودی TRS برای میکروفون یا گیتار است. از آنجایی که او برای هر دو به ورودی نیاز داشت، میکسر Bose T4S ToneMatch را که برای این سیستم طراحی شده بود، استفاده کرد.

 

اسپیکر حرفه‌ای برند بوز | Bose L1 PA

 

میکسر چهار کانال ورودی را به همراه افکت های زیادی مانند EQ، فشرده سازی، Reverb و تاخیر اضافه می کند. پس از استفاده از نمایشی با صدا عالی و واضح بود که مهندس صدا تحت تأثیر وضوح Bose L1 PA قرار گرفته است.

 

او گفت: “این به من اجازه داد بخش هایی از صدایم را بشنوم که هرگز نمی شنوم.” هرگز روی نت های بلند یا زمانی که بلندتر می خواندم زیاد به نظر نمی رسید، که به من اجازه می داد یا تمرکز بخوانم. او همچنین دوست داشت که چگونه ماژول باس به گیتار او کامل می‌آورد بدون اینکه صدایی پف کرده باشد. ارین همچنین خاطرنشان کرد که این سیستم به یک مانیتور جداگانه نیاز ندارد – این به این معنی است که یک قطعه دنده حجیم کمتر برای جابجایی در اطراف. «می‌توانم میکروفونم را درست در جلو تنظیم کنم و نگران بازخورد نباشم»، چیزی که با یک سیستم PA معمولی امکان‌پذیر نیست.