تاریخچه‌ی برند باورز اند ویلکینز (Bowers & Wilkins)

تولید کننده هدفون و اسپیکر با هدف ارائه تجربه صوتی برتر به مشتریان Bowers & Wilkins یا B&W یک شرکت انگلیسی است که تجهیزات صوتی به ویژه اسپیکر را برای موبایل، اتومبیل، رایانه و سایر وسایل الکترونیکی مانند، سیستم های صوتی اتومبیل، هدفون و سیستم های صوتی در فضای باز، طراحی می کند. B&W سال های قبل طیف گسترده ای از وسایل الکترونیکی مانند آمپلی فایرها را با برند تجاری Aura عرضه می کرد که در سال 1997 متوقف شد.

 

زیر برندهای این مجموعه «John Bowers» برای اسپیکر و پیش تقویت کننده Active One و «Rock Solid» برای اسپیکرها سبک زندگی بودند. برند B&W Blue Room برای اسپیکرهای Pod از بین رفت به این دلیل که این محصولات هم اکنون توسط Scandyna تولید و فروخته می شوند.

 

تاریخچه‌ی برند باورز اند ویلکینز (Bowers & Wilkins)

 

سال های اولیه

در سال 1966 با وصیت نامه بانوی مسنی به نام خانم نایت، جان بوورز B&W Electronics Ltd را تاسیس کرد. دوشیزه نایت به دلیل اینکه از دانش جان کلوپ در مورد موسیقی کلاسیک بسیار تحت تأثیر قرار گرفته بود و از اسپیکرهایی که برای او ساخته بود (به عنوان یک سرگرمی) بسیار راضی بود ، 10 هزار پوند برای توسعه کسب و کارش به او داد. در همان سال اولین اسپیکر Bowers & Wilkins؛ P1  عرضه شد.

 

کابینت و فیلتر مربوط به Bowers & Wilkins بود، اما درایورها از سازنده دیگری بودند. سود حاصل از این اسپیکرها به جان باورز این امکان را داد تا در تجهیزات کالیبراسیون سرمایه گذاری کند. در سال 1968 مانیتورهای داخلی Domestic Monitors در قالب DM1 و DM3 راه اندازی شدند تا گزینه مقرون به صرفه تری را برای مشتریان فراهم کنند. دهه 1970 نقطه عطف بزرگی بود، استفاده از Kevlar برای اولین بار به عنوان ماده مخروطی. طی دهه 1980 پس از موفقیت B&W 801، سرمایه اضافی تولید شده برای تأمین بودجه تحقیقات بیشتر هزینه شد.

 

متأسفانه سال 1987 جان بوورز درگذشت. در سال 1989 Bowers & Wilkins مورتن وارن را به مقام مدیریت منصوب کرد. وارن یکی از موفق ترین آژانس های طراحی انگلستان را بنیانگذاری کرد و مسئولیت طراحی محصولات فعلی Bowers & Wilkins، از جمله هدفون های شاخص Zeppelin و P5 را بر عهده داشت. سال 1988 Abbey Road Studios ، Matrix 801 این شرکت را در استودیوهای خود مورد استفاده قرار داد. این رابطه امروز نیز ادامه دارد و مهندسان Abbey Road بازدیدکننده های مکرر مرکز تحقیقات Steyning هستند.

 

Bowers & Wilkins 800D امروز مانیتور مرجع در Abbey Road است.

 

برند Bowers & Wilkins یکی از برترین و تخصصی ترین برند های صوتی دنیاست که طرفداران حرفه‌ای بسیاری دارد.

تاریخچه‌ی برند باورز اند ویلکینز (Bowers & Wilkins)

 

1991 – Silver Signature

بیست و پنجمین تولد Bowers & Wilkins همگرایی بین نوآوری و مناسبت ها وجود داشت. نقره، رسانای الکتریکی که حتی از مس بهتر است، بهترین فلز برای سیم اسپیکرها و کابل هاست. شاید عجیب به نظر برسد، اما فرکانس های فوق العاده صیقل یافته و باس استرلینگ گوش دادن به Silver Signature را به یک لذت واقعی تبدیل کرد.

 

1993 – Nautilus

پس از پنج سال تحقی ، مهندسان Bowers & Wilkins بلاخره به نتیجه خوبی رسیدند و Nautilus را ایجاد کردند.

 

تاریخچه‌ی برند باورز اند ویلکینز (Bowers & Wilkins)

 

1998 – سری 800 Nautilus

ناتیلوس همه چیز را تغییر داد. اسپیکرهای Bowers & Wilkins دیگر ظاهر و صدای قبل را نخواهند داشت.

 

2001 – Signature 800

اسپیکر اختصاصی Signature 800 برای جشن 35 سالگی تولد Bowers & Wilkins آماده ارائه بود.

 

2004 – PV1

خلاقیت کابینت های منحنی Bowers & Wilkins با الهام از طبیعت و با ساب ووفر کروی Pressure Vessel PV1 به اوج خود رسید.

 

تاریخچه‌ی برند باورز اند ویلکینز (Bowers & Wilkins)

 

2007 – Zeppelin

iPod روش را که افراد ببه موسیقی گوش می دادند را تغییر داد. توانایی داشتن هزاران قطعه موسیقی همراه خود بازار را تغییر داده است. اما Zeppelin icon برنده چندین جایزه این امکان را برای مرد فراهم کرده است تا بدون نیاز به روشن کردن رایانه های خود، بهترین استفاده را از موسیقی دیجیتالی خود در خانه ببرند.

 

2010 – P5

بازار موسیقی موبایل نیز با اولین هدفون B&W مورد توجه قرار گرفت. اولین هدفون B&W یک هدف واقعی بود. هدفون های Hi-Fi موبایل لوکس و چرمی P5 کاربران iPod و iPhone را قادر می ساخت تا برای اولین بار صدای Bowers & Wilkins را در هر جایی تجربه کنند.

 

تاریخچه‌ی برند باورز اند ویلکینز (Bowers & Wilkins)

 

2010 – MM-1

Bowers & Wilkins اولین اسپیکر اختصاصی رایانه خود را عرضه کرد. MM-1 به لطف رابط USB که از DAC با کیفیت داخلی برخوردار بود، به مشتریان اجازه می داد تا از موسیقی ذخبره شده در کامپیوتر خود لذت ببرند. زمانی که عرضه شد فوق العاده مورد استقبال قرار گرفت و از طرف مطبوعات صوت و موسیقی و طرفداران فن آوری نظرات درخشانی را از آن خود کرد.

2011 – Zeppelin Air

Zeppelin Air در سال 2011 عرضه شد  که امکان پخش همزمان موسیقی را فراهم می کرد ، فناوری Apple’s AirPlay به موسیقی اجازه می داد به صورت بی سیم از Mac یا PC شما به Zeppelin Air منتقل شود.