10 تا از بهترین نرم افزار های اکولایزر در اندروید | Equalizer

نرم افزار های اکولایزر در اندروید

اندروید همیشه در مورد اکولایزرها کمی جالب تر بوده است. سیستم عامل ها از قابلیت های محدودی در اکولایزر پشتیبانی می کنند. به همین دلیل تجربه کاملی از اکولایزرها نخواهید داشت. برخی از نرم افزار های پخش موسیقی آنها را دارند و برخی از سیستم عامل ها دارای نرم افزار هایی هستند که در کل سیستم کار می‌کنند.

با این حال، بسیاری از نرم افزارها مانند YouTube Music این کار را نمی‌کنند و پیش نمی آید که همه آن‌ها همیشه کار کنند. به علاوه، با انقلاب بلوتوث، بسیاری از نرم افزار های همراه در هدفون های بلوتوثی برند های مختلف مانند JBL و … اکولایزر خود هدست را تنظیم می کنند و به طور کامل استفاده از نرم افزار های اندروید را کنار می گذارند.با این حال، اگر بخواهید خودتان دستگاه خود را EQ کنید، گزینه هایی دارید. در اینجا بهترین نرم افزار های اکولایزر برای اندروید نام برده شده.با تهران اسپیکر همراه باشید.

 

 

Equalizer and Bass Booster

Equalizer and Bass Booster  کاملاً ساده است. دارای اکولایزر ساده و تقویت کننده بیس. برای EQشامل یک اکولایزر پنج باند، ده اکولایزر از پیش تنظیم شده و یک تقویت کننده باس است. توسعه دهندگان این ترم افزار ادعا می کنند که باید با اکثر پخش کننده های موسیقی، پخش کننده های ویدیویی و رادیو FM کار کند.

تنها مشکل اصلی این است که نرم افزار گاهی اوقات وقتی در پس‌زمینه باقی می‌ماند بسته می‌شود و گاهی اوقات همیشه کار نمی‌کند. این یکی از نرم افزار های اکولایزر ساده تر نسبت به بقیه است و باید در اکثر موبایل ها کار کند.

 

Introducing Top10 Equalizer App 4

 

Equalizer FX

Equalizer FX یکی از نرم افزار های اکولایزر تمیزتر و مدرن‌تر است. استفاده از آن فوق العاده آسان است. این نرم افزار دارای یک اکولایزر پنج باند، تقویت باس، مجازی سازی و حتی یک تقویت کننده صدا (فقط اندروید 4.4 و بالاتر) است.

مانند اکثر موارد، یک ویجت به همراه تنظیمات از پیش تعیین شده برای شروع ارائه می شود. توسعه دهنده نرم افزار همچنین بیان کرده است که باید با اکثر پخش کننده های موسیقی، از جمله Spotify، Google Play Music، Pandora و دیگر پخش کننده ها کار کند. نسخه پولی همان نسخه رایگان است. فقط تبلیغات را حذف می کند.

 

Introducing Top10 Equalizer App 1

 

Music Volume EQ

Music Volume EQ and Bass Booster یکی از محبوب ترین نرم افزار های اکولایزر موجود است. خوشبختانه، بسیار خوب کار می کند که این شامل EQ استاندارد پنج بانده به همراه 9 اکولایزر از پیش تنظیم شده است. همراه با آن، کنترل صدا، تقویت باس، افزایش صدا و موارد دیگر را دریافت خواهید کرد. توسعه دهندگان همچنین با افتخار گفته اند که باید با اکثر پخش کننده های ویدیویی و صوتی به خوبی کار کند.

در مجموع، این یک تجربه مثبت برای یک نرم افزار اکولایزر است. بدیهی است که با همه سیستم عامل ها کار نکند و از پیش تنظیم های بیشتری از سایرین در این لیست استفاده می کنید. همچنین تا آنجا که ما می توانیم بگوییم کاملاً رایگان است.

 

Introducing Top10 Equalizer App 5

 

Neutralizer

Neutralizer یکی از منحصر به فردترین نرم افزار های اکولایزر است. به جای اینکه به شما EQ بدهد تا خودتان آن را تنظیم کنید، یک EQ دارد که خودش را بر اساس آنچه دوست دارید بشنوید تنظیم می کند. در طول راه اندازی، از شما خواسته می شود که به صداها در فرکانس های مختلف گوش دهید.

بر اساس میزان شنیدن آنها، آنها را کم یا زیاد می کنید. وقتی کارتان تمام شد، برنامه به طور خودکار یک اکولایزر منحصر به فرد از پیش تنظیم شده را فقط برای شما بر اساس اسپیکر ها یا هدفون هایی که استفاده می کنید ایجاد می کند.

نسخه رایگان به شما امکان می دهد یک اکولایزر پیش تنظیم شده ایجاد کنید در حالی که نسخه حرفه ای به شما امکان می دهد هر تعداد که نیاز دارید ایجاد کنید.

اگر این کار را انجام می‌دهید، توصیه می‌کنیم با هر مجموعه جدیدی از اسپیکر ها یا هدفون‌هایی که وصل می‌کنید، تست صدا را دوباره انجام دهید، زیرا نتایج متفاوتی ایجاد می‌کنند. متأسفانه، این نرم افزار از سال 2016 به‌روزرسانی نشده است، بنابراین تجربه شما در این نرم افزار ممکن است متفاوت باشد.

 

Introducing Top10 Equalizer App 11

 

Poweramp Equalizer

Poweramp Equalizer یکی از جدیدترین اکولایزرهای موجود در لیست است. این نرم افزار شامل موارد زیادی است که سایر اکولایزرها از آن استفاده نمی کنند، از جمله تعداد باندهای قابل تنظیم، کنترل های باس و تریبل و غیره. با یادگیری تنظیمات مختلف، استفاده از آن نسبتاً آسان است.

همچنین با اکثر هدفون های بلوتوث و سیمی همراه و اکثر نرم افزار های پخش موسیقی و پخش کننده های موسیقی سیستم عامل کار می کند. این نرم افزار جدیدتر است بنابراین از رویکرد مدرن خود بهره می برد. این نرم افزار یکی از مواردی است که حتما باید آن را امتحان کنید.

 

Introducing Top10 Equalizer App 6

 

SoundID

SoundID یک نرم افزار منحصر به فرد است. با EQ دیجیتال می توانید کارهای زیادی انجام دهید و این نرم افزار آن را ثابت می کند. این برنامه با اکثر پخش کننده های موسیقی در سیستم عامل و پخش کننده های محبوب کار می کند. می توانید می توانید صدا را با جز تا همه چیز را آنطور که می خواهید درآورید.

تنها نکته سهولت استفاده است. استفاده از این نرم افزار نسبتاً دشوار است و دارای اشکالاتی است که توسعه دهنده هنوز باید آنها را برطرف کند. ما امیدواریم که آنها این کار را انجام دهند، زیرا این قطعا یکی از منحصر به فردترین نرم افزار های اکولایزر در تلفن همراه است.

 

Introducing Top10 Equalizer App 8

 

Wavelet

Wavelet جدیدترین نرم افزار اکولایزر در این لیست است. در سال 2020 منتشر شد و تقریبا بیشتر امکانات آن کاربردی است. اگر بخواهیم ساده بگوییم، این نرم افزار شامل یک اکولایزر 9 باند به همراه تعدادی از حالت های پیش فرض مختلف است.

علاوه بر این، قابلیت EQ خودکار با بیش از 2400 جفت هدفون مختلف را نیز دارد. عملکرد AutoEQ محصولات برند هارمن کاردون را برای صدای بهینه اندازه گیری و جبران می کند. در هر صورت، این یکی واقعاً خوب است و یکی از بهترین هایی است که می توانید بدون دسترسی روت دریافت کنید.

 

Introducing Top10 Equalizer App 7

 

Viper4Android

Viper4Android تا حد زیادی بهترین نرم افزار اکولایزر است. متأسفانه فقط برای کاربران روت است. و سالهاست که در دست توسعه است. این نرم افزار روی پارتیشن سیستم نصب شده است، بنابراین کنترل بسیار بیشتری نسبت به نرم افزار های اکولایزر معمولی در Google Play دارد.

این نرم افزار همچنین شامل ده باند EQ، از پیش‌تنظیم شده و تنظیمات، افکت‌ها و موارد دیگر است. گاهی اوقات نصب آن کمی دشوار است. با این حال، یک بار انجام آن کاملاً ارزشش را دارد. Viper4Android باید با اکثر دستگاه های روت شده سازگار باشد و بسیاری از کاربران آن را به طور پیش فرض اضافه می کنند. فوق‌العاده خوب است و امیدواریم روزی گوگل چنین چیزی را در اندروید به ما ارائه دهد.

 

Introducing Top10 Equalizer App 3

 

برنامه های پخش کننده موسیقی

بسیاری از نرم افزار های پخش کننده موسیقی دارای اکولایزر داخلی هستند. برخی از نمونه های قابل توجه عبارتند از BlackPlayer، Poweramp و Neutron Player. این نرم افزار ها دارای اکولایزرهای موثری هستند که در واقع صدا را تغییر می دهند. با این حال، آنها فقط در داخل نرم افزار کار می کنند.

بنابراین، کسانی که موسیقی را استریم می کنند نمی توانند از اکولایزرهای موجود در این برنامه ها برای موسیقی پخش شده خود استفاده کنند. از سوی دیگر، کسانی که مجموعه های خصوصی دارند می توانند در تمام طول روز از این ها استفاده کنند. نرم افزار های پخش کننده موسیقی از نظر قیمت و عملکرد متفاوت هستند.

 

نرم افزار های تنظیم اکولایزر Equalizer

 

اکولایزرهای روی دستگاه

بسیاری از OEM های اندروید دارای EQ در بخش تنظیمات صدا هستند. برخی از دستگاه ها این کار را بهتر از سایرین انجام می دهند، اما تقریباً نیمی از آنها به شما امکان می دهند صدای دستگاه را از طریق EQ تنظیم کنید. معمولاً چیزی نزدیک به یک 10EQ بانده همراه با برخی موارد اضافه شده مانند Dolby Atmos یا حالت پیش فرض EQ است. موبایل ‌های ال‌جی با Quad DAC در واقع دارای یک 10EQ بانده و مجموعه‌ای از پیش‌تنظیمات کاملاً مجزا هستند که می‌توانید آن را نیز اعمال کنید.

دستگاه‌های مدرن‌تر سونی با جک هدفون نیز دارای ویژگی‌های اضافی هستند. در نهایت، اکثر هدست های بلوتوث دارای نوعی پروفایل صوتی قابل تنظیم هستند که باید آنها را نیز بررسی کنید. این واقعاً به آنچه می خواهید بستگی دارد، اما سامسونگ و ال جی تمایل دارند این کار را کمی بهتر از بقیه انجام دهند.

 

Introducing Top10 Equalizer App 9