چیزهایی که از Auracast نمیدانید !

از میان مزایای کلیدی فناوری بلوتوث LE (Low Energy)، ویژگی Auracast به عنوان یک روش نوآورانه برای پخش محتوا به دستگاه‌های متصل در تنظیمات عمومی، بیشترین توجه را به خود جلب میکند. این فناوری به شما امکان میدهد به طریقی بی‌دردسر و بدون نیاز به هیچ برنامه خاصی، به چندین اسپیکر بی سیم متصل شوید.

یکی از جنبه‌های مهم این فناوری، ورود آسان به آن است، زیرا ویژگی Auracast به طور پیش‌فرض در پلتفرم‌های موبایلی مانند iOS و اندروید تعبیه شده است. همچنین، شما میتوانید به آسانی کانال‌های موجود را انتخاب کرده و از آن‌ها استفاده نمایید، مانند اتصال به دستگاه‌های بلوتوث یا شبکه‌های وای‌فای. این فرایند به گونه‌ای طراحی شده است که افرادی که به استفاده از تلفن هوشمند آشنایی دارند، به راحتی با آن کار کنند.

این ویژگی کاربردی در سری جدید پارتی باکس جی بی ال وجود دارد و شما میتوانید با استفاده از آن به عنوان نسل جدید بلوتوث از اتصال قوی و پایدارتری نسبت به نسل‌های پیشین بهره ببرید. دو محصول جدید جی بی ال، PartyBox Club 120 و PartyBox Stage 320 از قابلیت Auracast برخوردار هستند و اگر شما میخواهید یک مهمانی بزرگ را برگزار کنید، میتوانید به صورت بی سیم چندین اسپیکر با این قابلیت را به هم متصل کنید و تجربه فراموش نشدنی را داشته باشید.

Auracast به عنوان یک ویژگی جدید در فضای بلوتوث، در نمایشگاه‌ها و تجمعات مختلف به شدت مورد توجه قرار گرفته است. این ویژگی قدرتمند از طریق دستگاه‌های مختلفی که از بلوتوث LE Audio پشتیبانی میکنند، قابل دسترس است.

 

Auracast

 

Auracast چیست ؟

Auracast پخش صوتی از طریق بلوتوث است. فرستنده آن در تنظیمات عمومی میتواند یک افزودنی حرفه‌ای به تلویزیون باشد که شبیه به یک روتر وای‌فای بر روی دیوار نصب شده است. شما همچنین میتوانید کانال‌های خود را از طریق تلفن یا لپ‌تاپ برای به اشتراک گذاشتن موسیقی یا صدای یک برنامه تلویزیونی ایجاد کنید. این بدان معناست که شما میتوانید صدای تلویزیون‌های بی‌صدا در فرودگاه‌ها را به هدفون یا گوشی‌های خود هنگام سفر منتقل کنید. Auracast همچنین به شما این امکان را میدهد تا اطلاعات پرواز را بدون قطع سرگرمی‌های زمان توقف پرواز دنبال کنید.

گروه SIG بلوتوث، سازمانی که استانداردهای بلوتوث را تعریف میکند، به بازدیدکنندگان اجازه داد تا تجربه مذکور از تلویزیون فرودگاه را داشته باشند. تغییر بین دو پخش ورزشی به سادگی با ضربه زدن بر روی یکی یا دیگری در منوی Auracast انجام شد. ضربه دیگری به ما امکان داد تا جریان خصوصی از لپ‌تاپ را بشنویم که با رمز عبور محافظت شده بود تا فقط دعوت‌شدگان مجاز دسترسی داشته باشند.

همچنین مورد استفاده‌ای وجود دارد که در آن صدای زنده از یک سخنرانی یا اجرا از طریق Auracast مستقیماً به سمعک‌ها یا دیگر دستگاه‌های شنوایی بلوتوث پخش میشود. به طور چشمگیری، هیچ تاخیری در هیچ یک از گزینه‌ها وجود ندارد، زیرا تصاویر در هر بار به طور کامل با هم هماهنگ بودند.

چاک سابان، مدیر ارشد توسعه بازار در بلوتوث، در مورد این Auracast خصوصی توضیح داد که: تشبیهی که میتوانم استفاده کنم بسیار شبیه به راه‌اندازی یک هات‌اسپات شخصی است. شما یک هات‌اسپات صوتی شخصی را تنظیم میکنید، این هات‌اسپات رمزنگاری شده خواهد بود و سپس هر کسی که در اطراف من باشد و رمز عبور را داشته باشد، میتواند گوش دهد.

Auracast همچنین به شما کمک میکند تا چندین اسپیکر بلوتوثی را با فشار دادن یک دکمه به هم متصل کنید. تاکنون، اکثر شرکت‌ها از شما میخواستند که دستگاه‌ها را در یک برنامه انتخاب کنید. اما شرکت‌هایی مانند JBL دکمه‌های اختصاصی Auracast را روی برخی از دستگاه‌های جدید خود قرار داده‌اند.

برای مثال، در خط تولید PartyBox این شرکت، شما دکمه‌ای را روی اسپیکر اصلی که به تلفن شما متصل شده است، فشار میدهید و سپس تنها کاری که باید انجام دهید فشار دادن دکمه روی واحدهای بعدی برای اتصال آنها است. علاوه بر این، شما میتوانید تعداد نامحدودی از اسپیکرها را در این سناریو به هم متصل کنید.

 

Auracast

 

Auracast روی چه دستگاه‌هایی در دسترس است ؟

Auracast یک ویژگی از بلوتوث LE Audio است که با بلوتوث 5.2 ارائه شد. بنابراین، از نظر فنی، همه گوشی‌ها، هدفون، سمعک‌ها، اسپیکرها و دیگر دستگاه‌هایی که این نسخه از استاندارد بی سیم را دارند، میتوانند به Auracast وصل شوند. با این حال، بلوتوث 5.3 اجرایی قوی‌تر از ابزار پخش صوتی را ارائه میدهد.

سابان گفت: آنچه که شما با 5.3 به دست می‌آورید، توانایی کانال‌های ISOC در هسته است که امکانات کانال مستقل متعدد را فراهم میکند. شما به طور موثر میتوانید کانال‌های چپ و راست را از منبع خود جدا کنید. او همچنین توضیح داد که پردازش تمام این‌ها به تلفن از هدفون‌ها یا خود هدفون‌ها منتقل شده است، که عمر باتری، عملکرد و کارایی دستگاه‌های بلوتوث را افزایش میدهد.

 

Auracast

 

سه مزیت اصلی فناوری بلوتوث Auracast

گروه بلوتوث SIG، سه مزیت کلیدی را که توسط Auracast امکان‌پذیر میشود، مشخص کرده است :

صدای خود را به اشتراک بگذارید: با استفاده از یک گوشی همراه، تبلت، لپ‌تاپ یا دستگاه‌های مشابه، میتوانید تجربه‌های صوتی خود را با دیگران در اطرافتان به اشتراک بگذارید، که این امکان را به شما میدهد موسیقی بشنوید و ویدئوها را با استفاده از هدفون یا ایرباد خود تماشا کنید.

این مزیت میتواند شامل کاربردهایی نظیر سیستم‌های راهنمایی تور و تجربیات گوش دادن گروهی مشابه باشد، جایی که یک منبع صوتی به چندین ایرباد یا هدفون شخصی صدا ارسال میکند.

دنیای خود را بشنوید: این تجربه فرصتی را برای شما فراهم می‌آورد تا به صدای تلویزیون‌های بی‌صدایی که در باشگاه‌ها، اتاق‌های انتظار، سالن‌های فرودگاه، ایستگاه‌ها و دیگر فضاهای عمومی میبینید، گوش دهید. پخش صوتی Auracast به شما امکان میدهد تا به جای تماشا (و خواندن زیرنویس‌های غالباً نادرست) در سکوت به پخش صوتی برنامه‌ها یا نمایشگرها بپیوندید.

بهترین شنوایی خود را تجربه کنید: غلبه بر سروصدای محیطی بلند میتواند در فضاهای عمومی برای همه چالش‌برانگیز باشد، اما این موضوع برای افراد کم‌شنوا به طور خاص صادق است.

در خانه، یک خانواده ممکن است اسپیکر تلویزیونی را انتخاب کند که برای کمک به کم‌شنوایی طراحی شده است، اما در مورد اتاق‌های شلوغ پخش صوتی Auracast امکان گوش دادن مستقیم به سیستم‌های صوتی عمومی و دیگر فرستنده‌ها را فراهم میکند تا به شما کمک کند با وضوح بیشتری بشنوید، با استفاده از دستگاه‌های شنوایی و گوشی شما.

این شامل تجربیات صوتی افزوده در تئاترها و گوش دادن کمکی در فضاهای عمومی و مکان‌هایی مانند مراکز عبادت، مراکز حمل‌ونقل، فرودگاه‌ها، مراکز کنفرانس و دیگر تجمعات عمومی میشود. همچنین میتواند شامل پشتیبانی چندزبانه باشد، گوش دادن به هر منبع صوتی که یک پخش همزمان با زبان دیگری را فراهم میکند.

 

Auracast

 

Auracast چه زمانی در دسترس خواهد بود ؟

تعداد زیادی از دستگاه‌های بلوتوثی از نسخه 5.2 یا 5.3 و LE Audio پشتیبانی میکنند. از آنجا که Auracast بخشی از بلوتوث است، هیچ فناوری اضافی برای شامل کردن آن نیاز نیست، محصولات فقط باید از نسخه‌های اخیر استاندارد بی سیم پشتیبانی کنند. از این پس، به شرکت‌های فردی بستگی دارد که دکمه LE Audio و Auracast را بزنند. در سال 2023 و 2024 تعداد زیادی از برندهای صوتی اعلام کرده‌اند که قصد دارند از طریق به‌روزرسانی‌های هوایی از این ویژگی پشتیبانی کنند.

 

Auracast

 

نتیجه‌گیری

در این مقاله، به بررسی ویژگی Auracast به عنوان یکی از نوآوری‌های برجسته در فناوری بلوتوث LE Audio پرداختیم. این ویژگی با ایجاد ارتباط ساده و قابلیت اتصال به چندین دستگاه بی سیم بدون نیاز به برنامه خاصی، یک ابزار قدرتمند برای پخش محتواهای صوتی در محیط‌های عمومی فراهم میکند. اسپیکر جدید پارتی باکس جی بی ال از جمله محصولاتی هستند که دارای قابلیت Auracast میباشند و شما میتوانید برای داشتن تجربه متفاوت و فراگیر در مهمانی‌های خود، چندین اسپیکر جی بی ال با این قابلیت را به هم متصل کرده و از شنیدن موسیقی با صدای بلند لذت بیشتری ببرید.

همچنین، آستانه ورود پایین، پشتیبانی از کانال‌های مختلف و امکان اتصال به دستگاه‌های متعدد از جمله ویژگی‌های برجسته این فناوری است. با توجه به توسعه روزافزون فناوری بلوتوث و ادغام ویژگی Auracast در دستگاه‌های جدید، ما میتوانیم با اطمینان بیشتری به این امکانات جدید دست یابیم. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا با پتانسیل‌های فراوان این فناوری آشنا شوید و از آن بهره‌مند شوید.