نکات مربوط به هدفون |Everything About Headphones

نکات مربوط به هدفون |Everything About Headphones

آیا تا به حال سعی کرده اید، هدفون را به صورت آنلاین خریداری کنید؟ به غیر از ظاهر آن، به معنای واقعی کلمه، هیچ چیز دیگری وجود ندارد که بتوانید در مورد آن قضاوت کنید. آیا تا به حال شرایطی را تجربه کرده اید که هدفونی که به صورت آنلاین سفارش داده اید، یک هفته بعد پس از انتظار زیاد تحویل داده شود و آنطور که انتظار داشته بودید، نبوده باشد.بسیاری از ما قبل از خرید آنلاین به توصیه دوستان خوبمان گوش میدهیم.

گاهی اوقات قضاوت دقیق در مورد اینکه چگونه از هدفون مورد نظر لذت میبریم، دشوار می شود. مگر اینکه شما آن را واقعاً امتحان کرده باشید.با این حال، راه هایی وجود دارد که می توانید تشخیص دهید، کدام هدفون مخصوص سلیقۀ شماست. همانطور که می توانید رام را به سرعت، مگاپیکسل را به کیفیت دوربین و میزان ذخیره سازی را به تعداد تصاویر در هنگام خرید گوشی مرتبط کنید. پارامترهای خاصی وجود دارد که می توانید به آنها مراجعه کنید تا مطمئن شوید که پولی که صرف آن هدفون میشود به هدر نمی رود.

اگر قصد خرید آنلاین هدفون رو دارید در نظر داشته باشید که…

 بسیاری اتفاق افتاده است که خریداران بعد از چند روز استفاده از هدفون، پشیمان میشوند که چرا دست به همچین کاری زدند یا اینکه، هدفون بسته به سلیقۀ خودشان نیست. پس همیشه باید تحقیق زیادی دربارۀ هدفون مورد نظر کنید، از قبیل راحتی، حساسیت، نوع آن و در ادامه، نکاتی را که باید هنگام خرید آنلاین هدفون رعایت کنید، ذکر کرده ایم.

1. انواع هدفون

باید نوع هدفونی که قصد خرید آن را دارید، مشخص کنید.سه نوع عمده وجود دارد.

داخل گوشیها ( ایرفون ها)نکات مربوط به هدفون |Everything About Headphones

همه ما از این هدفون های داخل گوشی که به IEM (مانیتورهای داخل گوشی) نیز معروف هستند، در حین حرکت استفاده می کنیم؛ زیرا بسیار مفید بوده و کیفیت صدای فوق العاده ای دارند. این نوع، برای رفت و آمد روزانه ایده آل است،اما استفاده طولانی مدت از آن ایده خوبی نیست. ممکن است به گوش شما آسیب برساند.

روی گوشی هانکات مربوط به هدفون |Everything About Headphones

به این هدفون ها، هدفون supra-aural نیز گفته می شود. آنها بزرگتر هستند، اما هنگام استفاده طولانی مدت راحت نیستند. همچنین ، اکثر هدفون های روی گوشی از ایزولیشن صوتی مناسبی برخوردار نیستند، به این معنی که اطرافیان شما نیز می توانند صدا را بشنوند.

 

دور گوشی هانکات مربوط به هدفون |Everything About Headphones

اگر به دنبال استفاده طولانی مدت از آنها هستید، این راحت ترین نوع هدفون است. دور گوشی ها کیفیت صدای فوق العاده ای را ارائه می دهند. تنها اشکال این است که آنها به اندازۀ بقیه، پرتابل نیستند، زیرا بزرگتر و وزن نسبتاً سنگینی دارند. به این هدفون ها circum-aural نیز گفته می شود.

3. میزان حساسیت

اگر دوست دارید که موسیقی را با صدای بلند گوش دهید، این همان چیزی است که باید در مشخصات هدفون خود به دنبال آن باشید. حساسیت، میزان صدای بلند هدفون را مشخص می کند. بیشتر هدفون ها در حدود 110 دسی بل/مگاوات هستند ،و از هر چیزی کمتر از 85 دسی بل/مگاوات باید اکیداً اجتناب شود.

2. درایور هانکات مربوط به هدفون |Everything About Headphones

درایور قطعه ای از هدفون است که صدا را تولید می کند. به طور کلی از آهن ربا، سیم پیچ صدا و دیافراگم ساخته شده است. مهمترین قطعه نیست، اما اکثر اوقات درایور بزرگتر به معنی صدایی بهتر است.

4. امپدانس

توان مورد نیاز برای کار هدفون را امپدانس می گویند. اکثر دستگاه های تلفن همراه دارای ظرفیت کافی برای انتقال نیروی مورد نیاز به هدفون هستند، اما آنهایی که به امپدانس کمتری نیاز دارند، می توانند از قدرت کامل برای ارائه صدایی عالی استفاده کنند. ولی آنهایی که به قدرت بیشتری احتیاج دارند، ممکن است نتوانند 100 درصد صدا را بدون منبع قدرت اختصاصی ارائه دهند. به طور کلی ، 16 اهم یک عدد امپدانس خوب برای هدفون است.

5.پاسخ فرکانسی

آیا موسیقی با بیس را دوست دارید؟ پاسخ فرکانسی، محدوده فرکانسی است که یک هدفون می تواند تولید کند، جایی که حد پایین، صدای بیس و حد بالا صدای زیر است. اکثر هدفون ها از فرکانس 20 هرتز تا 20000 هرتز پشتیبانی می کنند. اگر به بیس علاقه بسیار زیادی دارید، چیزی را انتخاب کنید که می تواند وسیع تر از محدودۀ پاسخ فرکانسی معمول را پشتیبانی کند.

6. سیم

حتی اگر قصد استفاده از هدفون وایرلس را دارید، این قسمت را رد نکنید. اگرچه هدفون بی سیم بهتر و پرتابل به نظر می رسد، اما باید آن را بر اساس فناوری وایرلس مورد استفاده خودش انتخاب کنید. می تواند فرکانس رادیویی یا بلوتوثی باشد. بلوتوث به طور معمول دارای برد 30 متر است و ممکن است به دلیل مشکلات باتری یا محدوده، مانند سایر هدفون های سیمی صدای خوبی را ارائه ندهد. در خصوص سیمی بودن، از سیمی که از روکش لاستیکی در آن به کار رفته خودداری کنید، زیرا به راحتی در هم پیچیده شده و زود آسیب می بیند.

7. طراحی و راحتینکات مربوط به هدفون |Everything About Headphones

سعی و بررسی کنید که آیا هدفون برای گوش شما راحت است یا خیر. بیشتر گوش انسان ها یکسان نیستند و هر دستگاهی مناسب گوش شما نخواهد بود. برای داخل گوشیها، سعی کنید ایرباد با سایز کوچک تری انتخاب کنید، که به خوبی جا بیفتد و به راحتی از گوش شما بیرون نیاید.شما میتوانید جهت بررسی هر آنچه قبل از خرید آنلاین هدفون باید بدانید با تیمی از کارشناسان در بخش هدفون از مجموعه تهران اسپیکر در تماس باشید.