بررسی مراسم Harman Explore 2023

در این مقاله مصاحبه جدید با مهمترین افراد کمپانی Harman در شوکیس 2023 Harman Explore را بررسی خواهیم کرد و نگاهی به آخرین اطلاعات داده شده توسط این افراد و محصولات جدید آنها خواهیم انداخت. در این مصاحبه 2 نفر از کلیدی ترین افراد برند Harman و یک تحلیلگر مارکتینگ را داشتیم.

این افراد شامل :

  • Sean Olive : پژوهشگر آکوستیک در هارمن و یکی از مهمترین افراد در تست هدفون‌های به روز دنیا
  • David Tovissi : معاون رئیس Harman International  و مسئول بخش Luxury` Audio
  • Guy Hammett : تحلیلگر مارکتینگ در Futuresource

 

Guy Hammett : تحلیلگر مارکتینگ

اول از همه مجری این مراسم درباره بازار سیستم های صوتی در چند سال اخیر و تغییرات چشمگیری که در دوران کرونا قابل مشاهده بود میپرسد که در جواب او دوران کرونا را هم یک افت بزرگ و هم یک پیشرفت تکرار نشدنی دونست.

 

در ادامه به سال 2020 و تاثیر ناخوشایندی که کرونا روی بازار دنیا داشت اشاره میکند که چند ماهی طول نمیکشد که فروشگاه‌های اینترنتی در دنیا نه تنها به حالت اول خود برمیگردند بلکه بهتر و قوی تر از قبل به صحنه می‌آیند.

 

Guy Hammett دلیل اصلی این اتفاق را ایجاد شرایط مالی مناسب تر برای مردم در این دوره دونست و اینکه به دلیل فراهم نبودن سرگرمی و مکان‌های عمومی، مردم فرصت بیشتری برای جمع کردن پول و خریداری سیستم صوتی خوب برای خونه خود را داشتند. او در ادامه گفت: “وقتی شما زمان زیادی را در خانه کنار خانواده خود میگذرانید بیشتر به تماشای فیلم و موزیک میپردازید پس این یکی از دلایل مهم رشد بازار اسپیکرهای کیفیت بالا، هدفون‌ها و به خصوص عرصه گیمینگ در اون دوره بود”.

 

اما با وارد شدن به سال 2022 بازار سیستم‌های صوتی اون قدرت کرونایی خودشون رو از دست دادند اما باز با این حال قدرت خودش رو حفظ کرده و مردم نیازشون به سیستم‌های صوتی کیفیت بالا را از دست ندادند و ما قطعا این قدرت رو در 2023 و سال‌های آینده انتظار خواهیم داشت.

بررسی مراسم Harman Explore 2023 و محصولات جدید JBL

یکی از مهم ترین موضوع‌هایی که از دوران کرونا به بعد به آن پرداخت شده ارتباط مستقیم با مصرف کننده و ارسال محصولات به موقع با راحت ترین روش ممکن است. که مدیریت موجودی محصولات در تمام رنگ و مدل‌ها یکی از پیشرفت‌های مهم در ارتباط آسوده و مستقیم با کاربران برای ما بوده.

در ادامه مجری درباره تغییر انتظار مردم نسبت به سیستم‌های صوتی پرسید که Guy Hammett گفت : ” هنگام خرید همیشه دیدن باور داشتن و اعتماد کردن به محصول بوده اما در سیستم‌های صوتی شنیدن بخش کلیدی ماجراست و این همیشه یک چالش برای فروشگاه‌های اینترنتی در حوضه صدا بوده که چگونه محصول خود را به بهترین نحو به کاربران معرفی کنند و صادقانه بگم تنها راهش شنیدن صداست. با این حال چون در سال های پیشین محصولات باکیفیت در بازار کم بوده، فقط یک بار تجربه کردن صدای خوب باعث شده مردم آرام آرام به سمت محصولات با کیفیت بالا بروند و قطعا انتظار مردم برای یک هدفون و یا اسپیکر با کیفیت در سال‌های آینده بالا تر خواهد رفت”.

 

در ادامه از او درباره تحقیقات بر روی کاربران سیستم‌های صوتی میگوید که نکته مهم همیشه این بوده که صدا بسیار سلیقه‌ای است و یک از راه‌های اندازه گیری علاقه مردم هرساله پرسیدن سوال‌های کلیدی و مهم از بیش از 10000 کاربر در سراسر دنیا در آمریکا، انگلیستان، آلمان، ژاپن، چین و … بوده.

 

از آنها درباره نیازهای صوتی و اینکه چه محصولاتی در خانه و بیرون استفاده میکنند پرسیده شد و اطلاعات به دست آمده از مهم بودن کیفیت صدا در 54% مردم میگوید که جزو 3 تا از مهم ترین گزینه‌های خرید برای کاربران بوده.

 

در این سال برند هارمن سرمایه بیش از 86 میلیارد دلار بر روی سیستم‌های صوتی خود گذاشته که یک سوم این سرمایه برای سیستم‌های خانگی و بقیه آن برای هدفون‌ها است.

 

در ادامه این تحلیلگر از رشد بسیار بالای هدفون‌های TWS  و استفاده بخش زیادی از کاربران از این نوع هدفون‌ها گفت که نتیجه آن کنار گذاشتن هدفون‌های بیسیم معمولی و ایجاد دوره جدیدی در هدفون‌های بیسیم است.

 

Sean Olive: ایرباد Tour Pro 2

دکتر Sean Olive یکی از پژوهشگرهای مهم در عرصه هدفون‌ها است و در این مراسم از غول جدید JBL  که Tour Pro 2  رونمایی کرد او اول از همه به این اشاره کرد که این محصول نتیجه ده سال پژوهش در پروژه‌های تحقیقاتی بر روی کاربران و استانداردهای صوتی به روز دنیا بوده و این باعث شد که ما با اعتماد به نفس به یک پاسخ فرکانسی ایده‌آل در هدفون برای کاربران برسیم.

 

دکتر Sean Olive در ادامه گفت: “نویزکنسلینگ فعال یک ارتقاء بسیار چشمگیر در این سری است که Tour Pro 2 را جزو دو هدفون برتر در نویزکنسلینگ قرار میدهد و این قابلیت در سری‌های قبلی پیشرفت خوبی برای JBL نبوده اما در این مدل پیشرفت چشم گیری خواهیم داشت”.

 

بررسی مراسم Harman Explore 2023 و محصولات جدید JBL

 

در تحقیقاتی که که در پروژه Harman Curve (یک پروژه تحقیقاتی 10 ساله در تیم تحقیقاتی هارمن جهت دریافت اطلاعات دقیق از کاربران در حوضه صدا) انجام شد 30% کاربران اجرا بیس در صدا برایشان اولویت داشت و همونطور که درباره پاسخ فرکانسی گفته شد ما این بخش بازه فرکانسی رو در Tour Pro 2  ارتقاء داده‌ایم.

 

چیزی که ما در این سری بهش افتخار میکنیم قابلیت ردیابی سر است که ما با قوی‌ترین تیم‌های مهندسی در شانگهای، لوس آنجلس و دیترویت اون رو طراحی کرده و به ارمغان رساندیم. این تکنولوژی به صورت خودکار اطراف گوش شما را بررسی میکند و بهترین جایگذاری در گوش را مخصوص شما پیشنهاد میدهد.

 

مجری در ادامه در رابطه با Harman Curve پرسید. این یک پروژه تحقیقاتی در هارمن بوده که از سال 2012 آغاز شد که در اون از صدها کاربر در سراسر دنیا درباره اینکه چه صدایی در هدفون خود ترجیح میدهند از آنها پرسیده شد. در نتیجه مشخصه که به جواب قطعی نخواهیم رسید اما این اطلاعات باعث شد که یک سیستم بدون نقص شخصی سازی صدا در نرم افزار این هدفون قرار دهند تا کاربران سریع تر به صدای دلخواهشون برسند.

 

David Tovissi: محصولات Luxury Audio و JBL Pro

David Tovissi یکی از مهمترین افراد در Harman international محصولات جدید را معرفی کرد که اول از همه به سری هدفون‌های جدید Mark levenson در سالگرد 50 سالگی این برند پرداخت و اون رو یکی از موفق‌ترین هدفون‌ها در دسته Luxury Audio میدانست.

 

در قسمت‌های جلوتر این شوکیس به بخش سیستم‌های صوتی رسیدند و آمپلیفایر SA750 نشان دادند که در این سری بر خلاف طراحی وینتیجی و قدیمی که بسیار طرافدار دارد از جدید ترین تکنولوژی‌ها در متریال با بدنه آلمینیوم استفاده شده.

 

بررسی مراسم Harman Explore 2023 و محصولات جدید JBL

 

David Tovissi در ادامه گفت: “این سری SA750 و اسقبال بی شمار کاربران از اون باعث شد که تمام انرژی تیممون را روی محصولات الکترونیک کلاسیک بگذاریم و سه سری پلیر و آمپلیفایر SA550 جدید را  معرفی کنیم. پلیر حرفه‌ای جدیدی که قراره وارد بازار بشه MP350 است که یک ست کامل و قوی با SA550  و یا هر آمپلی‌فایر دیگری میسازد.

محصولی جدیدی که خیلی بهش افتخار میکنیم ترن تیبل جدید TT350 است که تمام این پلیرها یک ست کاملا زیبا و بی نقص با اسپیکرهای L100 Classic ایجاد میکند”

 

بررسی مراسم Harman Explore 2023 و محصولات جدید JBL

 

جلوتر یک ترن تیبل جدید دیگر در مراسم دیده شد که به گفته David Tovissi فرق این سری در این است که شما در کنار پخش موسیقی‌های قدیمی همراه با دیسک‌های واینیل میتوانید بدون استرس هزینه کردن بابت سیستم‌های صوتی گران قیمت تمام اسپیکرهای بیسیم و بلوتوثی JBL  را به این ترن تیبل متصل کنید. این به کاربر اجازه میدهد تا بدون سیم کشی‌های پر زرق و برق و قطعات گرون قیمت به موسیقی کلاسیک خود در هر شرایطی با کم ترین هزینه گوش بدهند.

 

امیدواریم اطلاعات کافی در رابطه با این مراسم برای شما فراهم کرده باشیم، وبلاگ ما را در تهران اسپیکر دنبال کنید تا از جدیدترین اطلاعات بدست آمده از این محصولات بی‌نظیر با خبر شوید.