AURA Plus و Aura Studio2

مقایسه و تفاوت‌های بین دو اسپیکر هارمن کاردن Aura Plus و Aura Studio2 که دغدغه‌ای بزرگ برای خریداران این محصولات میباشد. بسیاری از خریداران هنگام انتخاب بین این دو مدل دچار تردید میشوند و به دلیل عدم آشنایی با مشخصات این دو اسپیکر، انتخاب کردن گزینه مناسب که با نیازهای کاربر سازگار باشد تبدیل به امری دشوار میشود.

فروشگاه تهران‌اسپیکر برای رفع این مشکل به بررسی و مقایسه تخصصی بین این دو مدل پرداخته است که کاربران میتوانند با مطالعه این مقاله به صورت کامل با این دو محصول آشنا شده و انتخابی مطمئن داشته باشند.

 

مقایسه اسپیکر هارمن کاردن | AURA Plus و Aura Studio2

 

کمپانی بزرگ هارمن‌کاردن که شرکتی آمریکایی میباشد در طی سالها فعالیت خود موفق شده است تا محصولات خود را در سرتاسر دنیا به شهرت رسانده و به بازارهای فروش عرضه کند. از همین رو این محصولات در قاره آسیا و در کشور ایران نیز بسیار محبوب میباشد.

این شرکت همانند بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده با توجه به نیاز مردم در محصولات خود تغییراتی ایجاد میکند و ورژن‌های مختلفی از این محصولات را روانه بازار میکند.

 

یکی از اسپیکرهایی که هارمن‌ کاردن طراحی و تولید کرد و پس از ورود به بازار با استقبال بی‌نظیری مواجه شد مدل AURA بود که طرفداران بسیاری پیدا کرد.

 

این اسپیکر دایره‌ای شکل با پخش صدای 360 درجه از دو قسمت اصلی تشکیل شده بود که قسمت پایین آن محل قرار گرفتن درایورها برای پخش صدا و دکمه‌های کنترل دستگاه بود و قسمت بالایی آن از طلق مخصوصی که حالت شیشه داشت به عنوان باکس دستگاه برای خروج مناسب صدا و بیس طراحی شده بود و جذابیت اسپیکر را دو چندان کرده بود.

 

این اسپیکر دارای توان خروجی 60 وات بود و از طریق بلوتوث، وای‌فای، پورت اپتیکال و پورت AUX امکان اتصال به این اسپیکر وجود داشت.

 

مقایسه اسپیکر هارمن کاردن | AURA Plus و Aura Studio2

 

اما پس از مدتی هارمن‌کاردن اسپیکر جدیدی با عنوان AURA Studio روانه بازار کرد که دقیقا با AURA هم شکل بود ولی تفاوت‌هایی نیز بین آنها وجود داشت. AURA Studio از نظر توان خروجی و ابعاد با AURA یکسان بود اما در اَئورا استودیو کانکشن‌های وای‌فای و پورت اپتیکال حذف شده بود و طلق این مدل حالت دودی رنگ داشت و به همین دلیل قیمت این محصول پایین‌تر از اَئورا بود.

 

کمپانی هارمن‌کاردن این ورژن را بسیار هوشمندانه طراحی کرده بود زیرا کانکشن‌هایی که حذف کرده بود برای بسیاری از کاربران بی‌استفاده بود و در عوض قیمت این محصول را پایین‌تر آورده بود تا توان خرید برای بسیاری از افراد امکان‌پذیر باشد. در مجموع اسپیکرهای AURA و AURA Studio به یکی از محبوب‌ترین اسپیکرهای دنیا تبدیل شده بود.

 

پس از گذشت حدود یک سال هارمن‌کاردن در هر دو مدل تغییراتی هوشمندانه بر اساس نیاز کاربران و تکنولوژی‌های روز ایجاد کرد و ورژن جدیدی از هر دو مدل را طراحی و تولید کرد. ورژن جدید مدل AURA با نام تجاری AURA Plus عرضه شد و ورژن جدید مدل AURA Studio با نام تجاری Aura Studio2 روانه بازار شد که در حال حاضر در تمامی مارکت‌های فروش اسپیکر این دو مدل موجود میباشد.

 

یکی از مشکلاتی که در انتخاب درست میان این دو اسپیکر برای کاربران وجود دارد عدم آشنایی با مشخصات این دو محصول میباشد. تیم تهران‌اسپیکر در این مقاله تصمیم به بررسی این دو مدل گرفته است تا تمامی ابهامات و سوالات کاربران را پاسخ داده باشد و انتخاب بین این دو مدل را آسان‌تر کند:

 

مشخصات و ویژگی‌های اصلی:

 

مقایسه اسپیکر هارمن کاردن | AURA Plus و Aura Studio2

 

اسپیکر اَئورا پلاس که اصلی‌ترین شناسه آن طلق بی‌رنگ آن است دارای توان خروجی 60 وات بوده و از کانکشن‌های بلوتوث، وای‌فای، پورت اپتیکال و پورت AUX برخوردار است. این اسپیکر از طریق وای‌فای به رادیوهای اینترنتی مانند Spotify کانکت میشود و پخش صدای آن به صورت 360 درجه میباشد.

کنترل ولوم صدا در این اسپیکر به صورت لمسی و با کشیدن انگشت روی لبه دستگاه انجام‌پذیر است و سایر دکمه‌های کنترل دستگاه نیز لمسی میباشند.

 

این اسپیکر دارای رقص نور نیست اما یک نوار LED نوری درون طلق دستگاه وجود دارد که نور اندکی را به نمایش میگذارد.  در قسمت زیرین این اسپیکر ساب‌ووفر بزرگی تعبیه شده است که بیس بسیار دقیق و تمیزی را پخش میکند و هوای تولید شده از بیس از قسمت بالای دستگاه که حفره‌ای در وسط طلق است خارج میشود.

 

این محصول دارای اپلیکیشن اختصاصی بوده و منبع انرژی آن برق شهری میباشد. این اسپیکر دارای یک عدد پورت USB بوده که فقط برای سرویس و آپدیت نرم‌افزار دستگاه کاربرد دارد و به هیچ عنوان فلش‌مموری را اجرا نمیکند.

 

مقایسه اسپیکر هارمن کاردن | AURA Plus و Aura Studio2

 

اسپیکر Aura Studio2 که اصلی‌ترین شناسه آن طلق دودی رنگ آن است نیز دارای توان خروجی 60 وات میباشد، اما کانکشن‌های این ورژن فقط بلوتوث و پورت AUX میباشد.  در این مدل از تکنولوژی جدید و انحصاری هارمن‌کاردن به نام Harman Connect Plus استفاده شده است و کاربرد آن اتصال بیش از صد اسپیکر هارمن‌کاردن (که دارای این تکنولوژی هستند) به یکدیگر میباشد.

 

در این مدل نیز تمامی دکمه‌های کنترل دستگاه لمسی میباشند اما ولوم صدا حالت کشسانی نداشته و ساده است. این مدل دارای رقص‌نور بسیار جذابی میباشد که میتوان توسط دکمه مخصوصی آن را روشن و یا خاموش کرد. این مدل دارای میکروفون داخلی بوده و میتوان از این طریق به تماس‌های تلفنی پاسخ داد.

 

در این مدل نیز در قسمت زیرین اسپیکر ساب‌ووفر بزرگی تعبیه شده است که بیس بسیار دقیق و تمیزی را پخش میکند و هوای تولید شده از بیس از قسمت بالای دستگاه که حفره‌ای در وسط طلق است خارج میشود.

این محصول دارای اپلیکیشن اختصاصی بوده و منبع انرژی آن برق شهری میباشد. این اسپیکر دارای یک عدد پورت USB بوده که فقط برای سرویس و آپدیت نرم‌افزار دستگاه کاربرد دارد و به هیچ عنوان فلش‌مموری را اجرا نمیکند.

 

مقایسه اسپیکر هارمن کاردن | AURA Plus و Aura Studio2