غیر فعال کردن حالت هدفون در آیفون

اگر موبایل آیفون دارید، احتمالاً از آن برای گوش دادن به موسیقی از طریق هدفون، هنگام رفت و آمد از محل کار یا هنگام استفاده از تردمیل در باشگاه استفاده کرده اید. و به طور کلی، به محض اینکه هدفون را جدا کنید، آیفون شما، مثل همیشه آهنگ را از طریق اسپیکر ها پخش خواهد کرد.

اما گاهی اوقات، آیفون شما گیج می شود و به کار خود ادامه می دهد و گویی هدفون حتی زمانی که وصل نشده است، متصل است.این خطا بسیار ناامید کننده است؛ زیرا آیفون شما در حالت هدفون گیر کرده است و نمی توانید صدا را از طریق اسپیکر تلفن پخش کنید.دلایل متعددی وجود دارد، و به همان اندازه راه حل های احتمالی برای این مشکل وجود دارند. در ادامه چندین روش برای غیر فعال کردن این حالت را بررسی خواهیم کرد.

راه حل هایی برای غیر فعال کردن هدفون در آیفون

نحوه غیر فعال کردن حالت هدفون در آیفون

اتصال هدفون و جدا کردن مجدد آن

این امر کاملاً واضح به نظر می رسد، اما انجام این کار می تواند باعث شود، آیفون شما تشخیص دهد که این بار هدفون جدا شده است، و در نتیجه، از حالت هدفون خارج شود. این روش یکی از رایج ترین ها برای این مشکل است، بنابراین ارزش امتحان کردن را دارد.

گوشی خود را مجدداً راه اندازی کنید

مانند اکثر فناوری ها، راه اندازی مجدد آیفون می تواند به رفع بسیاری از مشکلات دستگاه شما کمک کند. همیشه ارزش چند لحظه وقت گذاشتن برای راه اندازی مجدد آیفون با خاموش کردن آن و سپس دوباره روشن کردن آن را دارد که آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر.

جک هدفون خود را تمیز کنید

یکی از دلایلی که ممکن است، گوشی شما در حالت هدفون گیر کند، وجود نوعی جرم در جک هدفون است. حتی مقدار کمی گرد و غبار هم می تواند مشکل ایجاد کند. بنابراین، حتی اگر از نظر فیزیکی چیزی را در آنجا مشاهده نکنید؛ ارزش تمیز کردن با هوای فشرده را دارد.

بلوتوث را خاموش کنید

اگر از هدفون های بلوتوثی استفاده می کنید، ممکن است آیفون شما باور کند که هنوز بعد از خاموش شدن هدفون به آن متصل است. سعی کنید بلوتوث آیفون خود را از طریق کنترل پنل یا تنظیمات خاموش کنید.

آسیب های ناشی از آب را بررسی کنید

ممکن است فکر کنید از آنجایی که آیفون خود را در توالت یا سینک ظرفشویی نینداخته اید، احتمالاً خرابی موبایل شما ناشی از آب نیست، اما ممکن است اینطور نباشد. برای بررسی اینکه که آیا مشکل از رطوبت است یا نه، LCI (نشانگر تماس با مایع) آیفون خود را بررسی کنید، که در تماس با آب قرمز می شود.

برای پشتیبانی بیشتر با اپل تماس بگیرید

اگر ظاهراً، همۀ راه حل های ممکن را برای خارج کردن آیفون از حالت هدفون امتحان کرده اید و هنوز جواب نداده است، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که برای بررسی بیشتر با اپل تماس بگیرید. آنها می توانند تشخیص دهند که آیا مشکل سخت افزاری دارید یا خیر و همچنین، قطعات مربوطه که خراب شده اند را تعمیر یا تعویض می کنند. می توانید از طریق تلفن یا به صورت آنلاین با اپل تماس بگیرید. اگر هم به دنبال تشخیص سریع هستید به فروشگاه اپل مراجعه کنید.

جمع بندی

در این مقاله، چندین راه حل برای غیر فعال کردن حالت هدفون بیان شد. می توانید با این روش های بسیار ساده و آسان، مثل همیشه از موبایل آیفون خود برای پخش موسیقی یا هر چیزی استفاده کنید، در هر صورت این مشکل رفع میشود، حتی اگر روش های بیان شده هم جواب ندهد، میتوانید با اپل هم تماس بگیرید.