چگونه دوام هدفون خود را بالا ببریم

یک جفت هدفون جدید می تواند برای خود یک سرمایه گذاری باشد، و اگر می خواهید پول زیادی برای آنها بپردازید،بنابراین استفاده صحیح و بهینه از آن هارا برای دوام بیشتر Battery Life باید بدانید. بهترین روش‌ها در هنگام استفاده و نگه داری هدفون Battery Life در مکان مناسب وجود دارد، اما هیچ چیز نباید آنقدر پیچیده باشد تا بتوانید آن را در زندگی روزمره‌تان به راحتی پیاده‌سازی کنید.

در اینجا نکات مهم برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از هدفون یا ایرباد Battery Life خود ببرید، آورده شده است. با تهران اسپیکر همراه باشید تا به این موارد بپردازیم.

استفاده صحیح از باتری Battery Life

باتری هدفون یا ایرباد Battery Life، شما اغلب اولین چیزی است که برای استفاده به آن نیاز دارید. با این حال، به دست آوردن حداکثر عمر از باتری Battery Life، به تنهایی طول می کشد . گفتن اینکه یک هدست خاص چقدر دوام Battery Life می آورد، با توجه به همه متغیرهایی که در آن وجود دارد، سخت است. به طور کلی، اکثر سلول‌های لیتیوم یون Battery Life مدرن موجود در محصولات فناوری مانند JBL و … حدود دو تا سه سال عمر می‌کنند. با توجه به اینکه این روزها هدفون‌ها و ایرباد های بی‌سیم کاملاً یکپارچه شده‌اند، این نگران‌کننده است.

وقتی صحبت از هدفون های بی سیم واقعی به میان می آید، فضای زیادی برای قرار دادن سلول های باتری بزرگتر وجود ندارد. در نتیجه، این دستگاه ها به مراقبت بیشتری نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که تا حد ممکن دوام می آورند. اگر می‌دانید که ایرباد ‌های خود را برای مدت کوتاهی در طول روز استفاده می‌کنید، آن‌ها را بیرون از کیس شارژ قرار دهید، زمانی که در گوش شما نیستند به‌صورت دستی آن‌ها را خاموش کنید. زمانی که گوشی های ایرباد به 20 تا 40 درصد عمر باتری رسید، آن را به کیس شارژ برگردانید.

Increase Battery Life 1

اگر نمی‌خواهید برای مدتی از هدفون‌های بی‌سیم واقعی خود استفاده کنید و باتری آن‌ها بالای 40 درصد است، آن‌ها را خارج از کیس در اتاقی با دمای متوسط نگه داری کنید.

مطمئناً این کار در نگه داری آن ها رایج نیست، اما این به طولانی‌تر شدن عمر باتری کمک می‌کند. تنها زمانی که باتری تمام می شود دوباره آنها را در کیس شارژ قرار دهید تا همه چیز در بهترین حالت باقی بماند.

برای هدفون های روی گوشی و دور گوشی، معمولا کیس شارژی وجود ندارد. با این حال، سعی کنید زمانی که این مدل‌ها در محدوده 20 تا 40 درصد باقی‌مانده عمر باتری قرار می‌گیرند، دوباره شارژ کنید. از قضا، شارژ مداوم باتری های بالای 80 درصد نیز می تواند عمر آنها را کوتاه کند. به همین دلیل است که اکثر مدل‌های هدفون پس از رسیدن به این سطح، به آرامی شارژ می‌شوند.

هدفون خود را تمیز نگه دارید

هیچ دور زدنی وجود ندارد؛ چیزهای ناخوشایندی در گوش ما وجود دارد. موم، کثیفی، سلول‌های پوست و موارد دیگر همگی می‌توانند وارد هدفون و ایرباد شما شوند و به آن‌ها آسیب برسانند. این امر به ویژه در مورد ایرباد ها که دارای دهانه های کوچکی هستند و به راحتی مسدود می شوند صدق می کند. به علاوه، درایور آنها به منبع همه کثیفی نزدیک هستند.

به همه این دلایل، تمیز کردن هدفون و ایرباد ضروری است. هر مدل به رویکرد متفاوتی نیاز دارد. با این حال، به طور کلی، در صورت وجود کثیفی، باید قطعاتی که مستقیماً در گوش‌ها، کاپ های گوش و ایرتیپ قرار داده شده‌اند را تمیز کنید.

Increase Battery Life 2
چگونه دوام هدفون و ایرباد خود را بالا ببریم 11

این که چند وقت یک‌بار باید هدفون یا ایرتیپ خود را تمیز کنید، متفاوت است. به عنوان مثال، اگر به باشگاه می روید و دائم عرق می کنید، باید آن را بیشتر از یک جفتی که گهگاهی سر میزتان استفاده می کنید تمیز کنید. به عنوان یک قانون سرانگشتی، هفته ای یک بار هدفون و ایرباد هایی که به طور منظم استفاده می شوند را تمیز کنید و همچنین پس از پایان تمرین، هر هدفون یا هدستی را که در باشگاه استفاده می کردید، تمیز کنید.

هر کاپ هدفون یا ایرتیپ فرسوده، و سایر اجزا را تعویض کنید

این توصیه یک دنیای ایده آل را فرض می کند که در آن همه چیز در یک جفت هدفون یا ایرباد خاص قابل تعویض است. با این حال، می دانیم که همیشه اینطور نیست. جایگزین کردن قطعات قابل دسترس در هدفون مورد علاقه خود می تواند کمک زیادی به عملکرد خوب آنها کند.

اکثر مدل‌های هدفون‌های روی گوش و دور گوشی به شما این امکان را می‌دهند که پدهای گوش آن‌ها را تعویض کنید. شما باید این کار را هر زمان که متوجه شدید شروع به از هم گسیختگی یا تخریب کردند، انجام دهید. این نه تنها به ماندگاری بیشتر هدفون کمک می کند، بلکه بهترین ایزوله ممکن را از نویزهای ناخواسته دریافت خواهید کرد. برخی از تولیدکنندگان ممکن است به شما اجازه دهند کاپ گوش  هدست خود را نیز تعویض کنید، که مفید است. و اگر مدلی دارید که از کابل های قابل تعویض استفاده می کند، می توانید در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.

Increase Battery Life 4
چگونه دوام هدفون و ایرباد خود را بالا ببریم 12

تعویض ایرتیپ ایده بسیار کارآمدی است، و در حالی که در حال انجام آن هستید، می‌توانید ایرتیپ‌های فومی را امتحان کنید، اگر ایرتیپ ‌های هدفون شما دارای نوک‌های سیلیکونی هستند، می‌توانند به شما کمک کنند مهر و موم بهتری داشته باشید. تعویض هدفون ها به دلیل فرسودگی بسیار سخت تر است. شرکت‌هایی مانند اپل به شما اجازه می‌دهند ایرباد ‌های جایگزین را برای مدل‌های خاص بخرید، اما برای مصرف‌کنندگان سخت است که هدفون‌های داخلی نامناسب (Battery Life) را جایگزین کنند. با این حال، خدمات تعویض و تعمیر شخص ثالث وجود دارد که می توانید نگاهی به آنها بیندازید.

هدفون خود را در جای درست نگه داری کنید

این ممکن است توصیه بدیهی به نظر برسد، اما اگر هدفون شما دارای یک کیس ذخیره سازی  (نه شارژ Battery Life) است، از آن استفاده کنید. این طراحی شده است تا آنها را ایمن و آن را در برابر عناصر مختلف محافظت کند. مطمئناً، انداختن آنها در کوله پشتی آسان‌تر است، اما بدون محافظت و غیر استاندارد است.

اگر قرار نیست برای مدتی از هدفون خاصی استفاده کنید، سعی کنید آنها را در مکانی تمیز و کم گرد و غبار نگهداری کنید که خیلی گرم یا سرد نشوند. همچنین، هدفون های سیمی را با سیمی که دور بدنه آن پیچیده شده است، نگهداری نکنید. این برای کابل و خود هدست خوب نیست. و اگر جلسه ورزش را به پایان رسانده اید، هدفون های خیس عرق را داخل کیس نیندازید و تا دفعه بعد آنها را فراموش کنید. همانطور که گفته شد، آنها را تمیز کنید تا قبل از قرار دادن آنها خشک شوند.

Increase Battery Life 3
چگونه دوام هدفون و ایرباد خود را بالا ببریم 13

حتی اگر هدفون شما دارای گزینه محفظه اختصاصی نبود، همچنان می توانید اقداماتی را برای محافظت از Battery Life در برابر آسیب انجام دهید. ساده‌ترین راه این است که یک کیسه بند کشی برای قرار دادن ایرباد‌ها در زمانی که در کیس شارژ نیستند یا از آنها استفاده نمی‌کنید، قرار دهید. و هر نوع هدستی که دارید، چیزهای سنگین را روی آنها قرار ندهید یا آنها را شل نگذارید تا در هنگام حمل و نقل به اشیاء دیگر برخورد کنند.

از هدفون خود با احتیاط استفاده کنید

آخرین اما نه کم اهمیت، هنگام استفاده از (Battery Life) هدفون یا ایرباد خود مراقب باشید. ما نمی گوییم که از آن ها پرستاری کنید، اما چند چیز کوچک می تواند در دوام آن ها Battery Life تفاوت ایجاد کند. مدل‌های سیم‌دار را با سیم‌هایشان نگیرید، زیرا این کار می‌تواند به کابل و هر سوکتی که به آن وصل شده‌اند آسیب برساند. و صرف نظر از نوع هدفون، آنها را با بی احتیاطی پرت نکنید و روی زمین نگذارید. اینها راههای آسانی برای جلو گیری از آسیب دائمی آنها هستند.

هنگام گوش دادن به یک محتوا صوتی، صدایی راحت انتخاب کنید که زیاد بلند نباشد. این هم برای شنوایی شما و هم برای درایورهای داخل هدست خوب است. از قرار دادن هدفون در معرض صدای بلند یا سایر نویزهای بلند صوتی خودداری کنید. با این حال، “سوزاندن” هدفون چیزی نیست که دائم اتفاق بیافتد، بنابراین نگران آن نباشید.

سعی کنید  چیزی روی هدفون و ایرباد خود نپاشید و یا نریزید. بله، این روزها بسیاری از مدل‌ها دارای رتبه‌بندی IP بسیار ناهمواری هستند، اما بهتر است از آسیب آب به‌کلی جلوگیری کنید تا این امکان که خراب شود وجود نداشته باشد. با توجه به این نکته، هنگام استفاده از هدفون، دستورالعمل‌های سازنده خاصی را دنبال کنید. به هر حال، انجام ندادن این کار ممکن است ضمانت شما را باطل کند، که این امر یک مشکل بزرگ خواهد بود. اما به جای بیرون انداختن یک جفت و خرید هدفون جدید در صورت بروز مشکلات فیزیکی و Battery Life ، از گارانتی درج شده در محصول استفاده کنید.