چگونه خراب بودن درایور هدفون را تشخیص دهیم

به طور فنی، درایور نمیسوزد، بلکه وقتی که به نظر برسد اسپیکرهای درایور Headphone drivers مثل قبل کار نمی کنند، این اصطلاح به نوعی به کار گرفته میشود. بنابراین، چگونه می توان تشخیص داد که درایور هدفون Headphone drivers خراب شده است؟ هنگامی که بتوانید صدای لرزیدن یا نویز بشنوید، یا اگر اصلاً درایور کار نکند، درایور هدفون Headphone drivers خراب شده است. اگر مشکوک به خرابی هدفون هستید، میتوانید با چند حالت صوتی آن را تایید کنید.

صدا در یک کانال آرام تر یا محو می شود

 احتمالاً این بدترین علامت برای درایور هدفون Headphone drivers خراب_شده است. مهم نیست چگونه صدا را بالا می برید، اگر صدا بلندتر نشود، یا اگر در یک گوش نویز ایجاد شود، به احتمال زیاد درایور ها Headphone drivers از کار افتاده اند. این اتفاق می تواند به دلایل زیادی رخ دهد، رطوبت، گرد و غبار، مو، استفاده بیش از حد یا نقص تولید ناخوشایند همه در حالت های مختلف ذکر شده است. دفعۀ بعد، مطمئن شوید که از هدفون خود مراقبت می کنید، زیرا مدت زمان بیشتری از آنها استفاده خواهید کرد.

ممکن است متوجه شوید هدفون شروع به لرزیدن می کند

چگونه تشخیص دهیم که درایور هدفون خراب است

به احتمال زیاد همیشه قطعات شل هدفون میلرزند. این اتفاق وقتی رخ میدهد که شما از هدفون خود استفاده می کنید و ناگهان نگاهتان به قطعات هدفون می افتد، که همگی بر روی زمین ریخته اند. اگر می دانید هدفون شما چگونه کار می کند، می توانید آنها را باز کنید و سعی کنید قطعه ای که تکان میخورد را پیدا کرده و تعمیرش کنید. احتمالاً فقط زمانی اتفاق می افتد که صدا را بالا ببرید یا موسیقی را با بیس زیاد گوش دهید. شاید با کم کردن صدا، لرزیدن هم کمتر شود.

صدایی مبهم، اما بیس خوب، آیا هدفون خراب است؟

ممکن است با دیدن گرد و غبار و مو در هدفونتان نگران نشوید، اما اگر هرچه زود تر کاری برای از بین بردن آنها نکنید، می توانید با درایور های Headphone drivers خود خداحافظی کنید. مو، گرد و غبار، شن و ماسه، همۀ آنها می توانند در اسپیکر های هدفون Headphone drivers شما وارد شوند. هوا باید جریان یابد تا صدای خوبی را به شما برساند. بنابراین مطمئن شوید هیچ چیز دیگری جلوی ان را نمی گیرد.

تفاوت بین هدفون و مشکلات ضبط

احتمال دیگر این است که مشکل از فایل منبع باشد. شاید هنگام ضبط مشکلی وجود داشته باشد، یا فقط یکی از آن فرکانس هایی است که بیشتر مستعد ایجاد این نوع لرزاندن است. اگر با صدای بلند به آن گوش بدهید، هدفون Headphone drivers به طور بسیار بدی کار می می کند.

چگونه تشخیص دهیم که درایور هدفون خراب است

گرد و غبار ، مو و سایر ذرات خاک

اطمینان حاصل کنید که هدفون خود را مرتباً تمیز کنید تا گرد و کثیفی از آن خارج شود. در غیر این صورت درایور های هدفون صدمه می بیند.

مجرا های سرد می توانند مقداری ترک خوردگی ایجاد کنند

اگر فقط هدفونتان را وصل و پخش کنید، ممکن است درایور Headphone drivers به یک ثانیه وقت برای گرم شدن نیاز داشته باشد. اما، ممکن است بیشتر اوقات رخ ندهد.

مشکلات منبع و فایل صوتی

اگر از کارت صدای رایانه شخصی قدیمی، پخش کننده سی دی پرتابل و یا مبدل دیجیتال به آنالوگ استفاده می کنید، همه اینها می تواند بر کیفیت صدا تاثیر بگذارد. مشکل رایج منبع زمانی است که دستگاه ها، فرکانس های یکدیگر را انتخاب می کنند، که صدای وحشتناکی را ایجاد میکنند.

چگونه تشخیص دهیم که درایور هدفون خراب است

چند راه حل را که می توانید با بررسی آن بفهمید که آیا درایورهای هدفون شما خراب شده اند یا نه

  • دستگاه دیگری را امتحان کنید

میتوانید هدفون خود را به دستگاه دیگری وصل کنید.

  • فایل های صوتی بهتری را پخش کنید

شاید تا به حال به به صدا های کیفیت پایین گوش داده اید. با پخش چیزی که می دانید کیفیت خوبی دارد، می توانید بررسی کنید که آیا مشکل مربوط به فایل صوتی است یا خیر. بهترین گزینه، جز با بیس قوی، موسیقی کلاسیک یا سازهای دیوانه کننده خواهد بود. این ژانر ها تمایل دارند تمام فرکانس ها را آزمایش کنند، که برای بررسی هدفون Headphone drivers به آنها نیاز دارید.

چگونه تشخیص دهیم که درایور هدفون خراب است

درایور های هدفون Headphone drivers چگونه خراب میشوند

  • افزایش بیش از حد صدا در هدفون

ممکن است، به طور تصادفی صدای هدفون خود را از راه دور افزایش دهید. در حالی که هیچ کس نمی خواهد کر شود. این کار می تواند فشار زیادی بر درایور ها وارد کند و آنها را در نهایت خراب کند. با متوسط ​​نگه داشتن میزان صدا، از این امر اجتناب کنید ، و اگر از هدفون بلوتوثی استفاده می کنید، همیشه این را در نظر داشته باشید، که وقتی به هدفون وصل هستید نمی توانید از موبایل صدا را بشنوید.

  • آسیب فیزیکی می تواند درایور هدفون شما را خراب کند

اگر هدفونتان زیاد از دستتان می افتد، پس آن را داخل کیفی قرار دهید، یا اگر به طور تصادفی بر روی آن پا بگذارید، در طی زمانی باید هدفون تان دچار مشکل می شود.

  • تقویت کننده می تواند به درایور هدفون آسیب برساند

اگر هدفونتان بیش از حد مجاز تقویت شود، می تواند عواقب منفی داشته باشد. بسته به تقویت کننده ای که استفاده میکنید، قدرت خروجی می تواند بسیار بیشتر از هدفون باشد. درایوری که خراب شده است همچنین می تواند به دلیل خرابی تقویت کننده باشد، که این مورد در مورد بسیاری از کاربران اتفاق افتاده است.

  • گرد و غبار یا مو ممکن است داخل درایور گیر کند

مردم نمی دانند که چقدر این کثیفی ها می توانند آسیب رسان باشند. حتی اگر با هدفون خود مشکلی ندارید، رعایت بهداشت اولیه، ضروری است. هر چند وقت یکبار با تمیزکاری خوب، طول عمر هدفون خود را میتوانید افزایش دهید. بنابراین، اگر گرد و خاک یا مویی در آن گیر کرده باشد،چه چیزی را میتوانید بشنوید؟ هر چیزی از وزوز گرفته تا صدای جغجغه می تواند ناشی از مویی باشد که نباید در آنجا قرار بگیرد. این کثیفی های کوچک را دست کم نگیرید.

جمع بندی

در کل، همه چیز بستگی به مراقبت از هدفون دارد. درایور ها همیشه فقط خراب نمی شوند و اگر از آنها مراقبت کنید، می توانند چند سال دوام بیاورند. اگر هم صدا های عجیب و غریب میشنوید، بهتر است که هر چه زودتر کاری انجام دهید.