تاریخچه‌ی برند هوآوی

  تاریخچه‌ی برند هوآوی | Huawei History

مقدمه

تاریخچه هواوی

Huawei شرکتی چند ملیتی با فناوری پیشرفته چینی است. Ren Zhengfei بنیانگذار شرکت هوآوی است. دفتر مرکزی آن در شنژن، استان کانتون چین قرار دارد. این شرکت فقط با 5600 دلار سرمایه گذاری متولد شد. اولین دستگاه تلفن همراه این شرکت بیست سال قبل عرضه شد. فعالیت این شرکت در زمینه طراحی توسعه و فروش تجهیزات ارتباط از راه دور و لوازم الکترونیکی مصرفی است.

این شرکت در سال 1987 توسط Ren Zhengfei، معاون سابق ارتش تاسیس شد. Huawei تا دسامبر 2019 بیش از 194000 کارمند داشت.

هواوی در سال 2016  سومین شرکت بزرگ تلفن های هوشمند در جهان با درآمد به 75.1 میلیارد دلار شد. این شرکت تنها شرکت چینی با نرخ تحقیق و توسعه بالا در بین 50 شرکت برتر است. این شرکت به لطف نوآوری در مدت 12 ماه موفق به فروش بیش از 100 میلیون دستگاه تلفن همراه شد.

به پیش بینی شرکت مشاوره مدیریت جهانی McKinsey & Company جمعیت شهری چین تا سال 2030 به بیش از یک میلیارد خواهد رسید. شهرهای بزرگ به شبکه های ارتباطی پیچیده  نیاز دارند و هواوی با گسترش و سرویس دهی به این نیاز به رشد شگفت انگیز خود ادامه می دهد.

محصولات و راهکارهای Huawei امروزه در بیش از 170 کشور جهان عرضه می شود و به بیش از یک سوم جمعیت جهانی خدمات ارائه می دهند. هواوی پس از Alcatel-Lucent و Cisco سومین تولید کننده بزرگ روتر، سوئیچ و سایر تجهیزات ارتباط از راه دور در جهان است.

فلسفه برند هواوی

چشم انداز یا ویژن شرکت هواوی غنی سازی زندگی از طریق برقراری ارتباط است. اتصل افراد بیشتری در سراسر دنیا با دستگاه های سریعتر، با سرعت بیشتر، قابلیت استفاده راحتر و یک تجربه امن تر. کسب و کارها و مشاغل خواسته هایی دارند و از فناوری برای مدیریت تدارکات، عملیات و انواع داده های مصرف کننده بهره می برند.هواوی در تلاش است این نیاز کسب و کارها را برآورده کند.

در سال 2020 تعداد تعاملات و اتصالات بین مردم، اشیا و محیط زیست بیش از 50 میلیارد مورد برای اتصال از طریق GPS، قطب نما، دوربین و میکروفون بود. برای روبرو شدن و کنار آمدن با این سیل دیجیتالی عظیم، هواوی متعهد به تهیه راه های ارتباطی گسترده تر، هوشمندتر و با مصرف انرژی بهینه تر است.

مشتری محوری و همکاری نزدیک با مشتریان بزرگترین تمایز Huawei است. این شرکت 15 موسسه تحقیقاتی و 36 مرکز نوآوری دارد که مستقیماً با شرکت های مخابراتی پیشرو در سراسر جهان همکاری می کنند تا بتوانند فناوری های سفارشی مورد درخواست مشتریانشان را جهت  برتری رقابتی آنها ایجاد کنند.

تاریخچه‌ی برند هوآوی

استراتژی برند: ایجاد رهبری جهانی برای Huawei

Huawei برای اینکه بتواند انتخاب اول و بهترین شریک برای شرکت های مخابراتی باشد، نه تنها در سطح فناوری باید پیشرو باشد، بلکه باید بتواند نیازهای مشتریان در آینده را نیز پیش بینی کند.

در حال حاضر 200 شبکه نسل چهارم تقریبا به صورت تجاری در 75 کشور فعال هستند و 200 شبکه دیگر در مرحله برنامه ریزی قرار دارند. موازی با این چندین سال است که تیم تحقیق و توسعه هواوی در حال توسعه شبکه های نسل پنجم (5G) هستند. کن هو مدیر عامل هواوی گفته است فناوری 5G تا 100 برابر سریعتر از 4G خواهد بود.

هواوی در راستای همسویی رهبری داخلی و سلسله مراتبی خود برای توانایی روبرو شدن در این صنعت پر سرعت گام های بلندی برداشته است. سبک مدیریت ارشد منحصر به فرد همراه با مهارت فنی توانایی تفکر متفاوت و جدید نسبت به استراتژی برند را برای این مجموعه فراهم می کند.

این شرکت موضوع بازاریابی و برند تجاری خود را سال 2014، با عنوان «ساختن یک جهان بهتر متصل» عنوان نهاد، که چشم انداز و جایگاه آینده را مشخص می کند.

کمپین «Excellence with Edge» برای گوشی های هوشمند P7 آن در سال 2014 بیانگر تلاش های بازاریابی این شرکت برای همسویی با استراتژی موقعیت یابی محصولاتش است.

مدیر عامل هواوی، رن ژنگفی در سال 2015 به منظور قدردانی از تلاش و کوشش کارکنان این شرکت، عکسی با عنوان «مسیر سخت و همراه با لذت است» از پاهای یک بالرین را انتخاب کرد، یکی از پاها کفش بالرین ابریشمی را برای اجرا داشت، در مقابل پای دیگر که یک پای برهنه خونین و پانسمان شده را نشان می داد.

این شرکت برای استفاده از کلمات و عباراتی که محصولات آن را «بهترین» یا «سریعترین» توصیف می کند هیچ تردید ندارد.

ارتباطات برند هواوی

سال 2005 هنگامی که سفارشات قراردادهای بین المللی برای اولین بار از فروش داخلی چین فراتر رفت سال مهمی برای هوای بود.

هواوی به طور رسمی در 8 مه 2006 هویت بصری و آرم جدید خود را منتشر کرد. در پایان سال 2006، هوآوی جایزه «فروشنده زیرساخت پهن باند سال در آسیا و اقیانوسیه» توسط Frost & Sullivan و 31 نفر از 50 اپراتور برتر مخابراتی جهان از جمله Vodafone ، BT ، Telefonica ، Telfort ، FT / Orange را دریافت کرد.

برای ایجاد تصویر دوباره از خودش به عنوان فروشنه گوشی تلفن همراه، از ابتکار تلفن هوشمند«Make it Possible» و استفاده از داستان به جای تبلیغ ویژگی های محصول در سال 2013 رونمایی کرد. به نظر هواوی در صنایعی که در زمینه فناوری فعالیت دارند، تمرکز برند بیشتر باید در درک خواسته های مشتری و بهبود زندگی آ باشد تا ادعای برتری.

این شرکت از طریق قیمت های مقرون به صرفه خود نیز رقابت می کند. تلفن اندرویدی فوق العاده مقرون به صرفه 80 دلاری Huawei به آن کمک کرده است تا جای خود را در بازار با وجود سازندگان برتر تلفن های هوشمند مانند اپل، سامسونگ، HTC ، مایکروسافت و بلک بری بدست آورد. هواوی  با در اختیار گذاشتن ده ها میلیون دستگاه هوشمند تلفن همراه در اختیار جوانان آفریقایی 1 میلیون شرکت کوچک و متوسط ​​آفریقایی (SME) را به صورت آنلاین درآورده است.

هسته اصلی استراتژی هوای تضمین قیمت پایین تر از رقیبانش تا جایی که آسیبی به کیفیت نرسد، است. قیمت محصولات هواوی 5 تا 15 درصد پایین تر از رقیبانش می باشد.

برای مشتریان خود در بازارهای بالغ مانند ایالات متحده و اروپا، Huawei شاید مجبور شود استراتژی قیمت گذاری متفاوتی را در نظر بگیرد. آگاهانه و یا غیر آگاهانه، مشتریان قیمت بالا را به عنوان شاخص کیفیت و قابلیت اطمینان در نظر می گیرند.

تاریخچه‌ی برند هوآوی

چالش های آینده هواوی

با وجود موفقیت های چشمگیر هواوی در 30 سال گذشته این شرکت نیز چالش هایی پیش روی خود دارد. در بخش دیجیتال و فناوری وضعیت با سرعتی بسیار سریع در حال تغییر است برای حضور در صحنه نوآوری سرلوحه شرکت هواوی است.

برخی از چالش هایی که هواوی با آنها روبرو است:

ادامه نوآوری: تاریخ نشان داده است که انحصار دارای مقطع زمانی است. برای هر صنعت واقعیت های ساختاری در حال تغییر است و ادامه دارد سقوط BlackBerry نشان دهنده این موضوع است. بدترین و بزرگترین اشتباه برای شرکت های فعال در عرصه فناوری رضایت خاطر است. برای هواوی فقط تحقیق و توسعه کافی نیست.

نوکیا به عنوان یک درس عبرت با هزینه نزدیک به ده برابر بیشتر از اپل در زمینه تحقیق و توسعه بین سال های 2004 و 2007  پیش روی ما قرار دارد. هواوی باید به طور مستمر به دنبال تأمین و ایجاد نیازهای آینده مصرف کننده باشد تا نیازهای فعلی آنها. چیزی که نوکیا از آن غافل شد.

ادغام: بخش عظیمی از جهش هواوی از یک شرکت منطقه ای و محلی به رهبر جهانی مربوط به استراتژی هوشمندانه مشارکت تجاری در طول توسعه، این شرکت مربوط است.

سال 2003 ، هواوی با 3Com، رهبر جهانی  در زمینه راه حل های شبکه، یک سرمایه گذاری مشترک ایجاد کرد. این سرمایه گذاری H3C نامیده شد مخفف برند تجاری هر دو شرکت. این سرمایه گذاری برای 3Com خیلی سودآور بود، اما سودآوری این قرار دارد برای هوای خیلی بیشتر بود که سال ها در کنار این غول امریکایی آموزش دید. متأسفانه، نهادهای نظارتی دولت آمریكا به دلیل نگرانی از دسترسی ارتش چین به واحد امنیت سایبری 3Com كه نرم افزارهایی را به ارتش آمریكا می فروخت، وارد عمل شدند و این قرار دارد به پایان رسید. 3Com در سال 2010 توسط HP خریداری شد.

سال 2008، این شرکت با سیمانتک سرمایه گذاری مشترک امضا کرد تا توانایی های خود در زمینه فن آوری های شبکه، امنیت و ذخیره سازی را افزایش دهد. بیش از 50 درصد از کارمندان Huawei Symantec می توانستند با آزمایشگاه هایی در پکن، شنژن، هانگزو و هند به تحقیق و توسعه بپردازند. سه سال بعد، Huawei تمام سهام سیمانتک را در سرمایه گذاری مشترک به دست آورد.

هواوی محصولات و خدماتی از شرکت های آمریکایی با ارزش 6.1 میلیارد دلار در سال 2010 خریداری کرد. در سال 2012 ، شایعات مبنی بر اینکه گوگلی که موتورولا را خریداری کرده در حال مذاکره برای فروش کل این کسب و کار به هواوی است.

بهترین و معنی دارترین ادغان ا برای ساخت برند، ادغام هایی هستند که واقعا به مزیت رقابتی یک شرکت می افزایند.

پتانسیل رشد جهانی هواوی

شاید تا چند سال پیش مصرف کنندگان نام هواوی را نشنیده بودند، امروزه این شرکت سومین تولید کننده تلفن های هوشمند از نظر سهم بازار است. می توان گفت رشد چشمگیر و خارق العاده داشته است. از سال 2012 تا 2016، هواوی فروش سالانه خود را  بیش از دو برابر 75 میلیارد دلار کرده که بیش از نیمی از آن مربوط به خارج از چین است.

برخی از عوامل اصلی موفقیت آن عبارتند از: سرمایه گذاری مناسب در تحقیق و توسعه، کمپین های تجاری و بازاریابی جداب، استراتژی قیمت گذاری مناسب با هدف قرار دادن بخش مناسب مصرف کننده.

لیست برخی از محصولات هواوی

HUAWEI FreeBuds Studio

Huawei FreeBuds Studios یک جفت هدفون روی گوش است، دارای ویژگی هایی مانند لغو فعال نویز (ANC)، حالت آگاهی، اتصال دو دستگاه همزمان، و بلوتوث 5.2 است. قیمت رقابتی نیز از ویژگی های اصلی این هدفون است.

HUAWEI FreeBuds Pro

مکالمه صوتی خیلی واضح می کند و لغو نویز از ویژگی های اصلی FreeBuds Pro است. سبک طراحی منحصر بفرد و قیمت رقابتی از دیگر ویژگی های بارز آن است.

HUAWEI FreeLace Pro

دارای درگاه USB Type-C است که به شما امکان می دهد هنگام شارژ به تلفن وصل شوید همچنین دارای ویژگی لغو نویز با 2 میکروفون است که با استفاده از کنترل های لمسی روی هدست فعال می شوند.