معرفی اسپیکر JBL Xtreme2

معرفی

نسخه اصلی بلندگو JBL Xterme در سال 2015 معرفی شد. از مهمترین ویژگی های این بلندگو ضد ضربه بودن، با دوام و قابل حمل بودن را می توان شمرد. می توان گفت JBL Xterme یک بلندگو همه کاره است و از همین رو طرفداران زیادی دارد. با توجه به تمام ویژگی های خوب این بلندگو ساخت JBL Xterme2 نیز پیش بینی گردید. آیا نسخه دو این بلندگو نیز دارای ویژگی های نسخه اصلی است؟ و یا آیا باید برای آن ارتقا به نسخه جدید را در نظر گرفت؟

طراحی ظاهری

از نظر ظاهری اسپیکر JBL Xterme2 همانند نسخه قبلی خود است، فقط کمی بزرگتر است و نشانه های طراحی JBL با دقت بیشتری بر روی بلندگو همه کاره استوانه ای ترسیم شده است. قطعاتی شفاف هم در نسخه جدید و هم در نسخه قبلی وجود دارد و تنها مارک ظریف و بی نظیری به آن اضافه شده است. نسخه جدید کمی جالب تر از نسخه قبلی JBL Xterme است. می خواهیم بگوئیم JBL Xtreme2 چیزی شبیه به یک بالون هوایی است.

JBL Xtreme2 با صدای باس موسیقی شروع به ضربان می کنند که جذاب ترین ویژگی این بلندگوها بشمار می رود. قیمت این بلندگوها بسیار مناسب تر از بلندگوهای بلوتوث گران قیمتی همچون Devialet Phantom است.

اسپیکر پرتابل بلوتوثی جی‌بی‌ال | JBL Xtreme2

تطبیق پذیری

JBL Xtreme2 کاملاً ضد آب است بگونه ای که می توان آن را بر روی آب اقیانوس و یا استخر رها کرد، می توان مشاهده نمود که بر روی سطح آب شناور می شود. لازم بذکر است این بلندگو گواهی IPX7 را دریافت نموده است. این بلندگو گزینه مناسبی برای افرادی است که بدنبال بلندگوهای بلوتوثی هستند.

عملکرد

در بالای بلندگو دکمه های کلاسیکی طراحی شده است که برای جفت شدن بلوتوث و تنظیم صدا هستند. برای جستجوی آهنگ نیز می توانید از دکمه پخش استفاده کنید. این بلندگو دارای دکمه ای که بتوان به عقب بازگشت نمی باشد، برخلاف سایر بلندگوها که دارای این دکمه نیز هستند.

این بلندگو دارای یک فلپ مقاوم و ضدآب است که پورت3.5 میلی متری که برای اتصالات فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرد و یک درگاه شارژ USB برای دستگاه و همچنین یک سوکت برای اتصال به سیم برق را مخفی نموده است. بلندگو توسط آداپتور برق AC شارژ می شود. آداپتور JBL Xterme 2 سبک تر از ننسخه قبلی آن است، اما گزینه ای برای شارژ از طریق میکرو USB وجود ندارد برخلاف بلندگوهای بلوتوث قابل حمل سونی. ناگفته نماند JBL Xtreme2 در مقایسه با نسخه قبلی از تعداد درگاه های شارژUSB  کمتری برخوردار است.

اسپیکر پرتابل بلوتوثی جی‌بی‌ال | JBL Xtreme2

بطور کلی می توان گفت JBL Xtreme2با حداقل کردن دکمه های عملکرد و اتصالات اساسی که در زیر یک پوشش ضد آب قرار دارند، کارها را ساده تر نموده است.

عمر باطری و مدت زمان شارژ

JBL Xtreme2 قابلیت 15 ساعت پخش موسیقی با شارژ باطری 10000 میلی آمپری را دارد. اگر چه این مدت زمان در مقایسه با رقبای این محصول کمتر است، اما عمر باطری JBL Xtreme2 نسبت به دیگر بلندگو بیشتر تخمین زده شده است. طبق گزارش مصرف کنندگان در هنگام اجرای بلندگو با 50% شارژ باطری بیش از 25 ساعت می توان از آن استفاده نمود. همچنین حدود دو و نیم ساعت زمان برای شارژ کامل باطری بلندگو JBL Xtreme2 که کاملاً خالی است لازم می باشد.

اتصال چند بلندگو بلوتوث

یکی از ویژگی های جدید JBL Connect Plus اینست که به شما امکان می دهد، چندین لپتاب JBL را با لمس یک دکمه با یکدیگر جفت نمائید. این موضوع بخوبی انجام شده است و بدون اینکه نگران مکانیزم های اساسی باشید بخوبی کار می کند. برای جلوه ی استریو می توانید از دو بلندگو استفاده کرد و یا برای مهمانی های بزرگ می توان حداکثر 100 بلندگوJBL  را جفت نمود.

متأسفانه JBL Connect Plus با نسخه های قبلی بلندگو JBL کار نمی کند و بیان می کند که سیستم عامل به دلیل محدودیت های سخت افزاری نمی تواند آنها را پشتیبانی و بروز نماید. از همین رو می باید از بلندگوهایی استفاده کنید که JBL Connect Plus را پشتیبانی می کند.

دستیار کنترل صدا

اگر چه هیچ ویژگی بی سیمی برای صحبت کردن با بلندگوهای JBL Xtreme2 وجود ندارد، اما شما این امکان را دارید تا دکمه پخش را به دستیار صوتی خود مانندSiri یا Google Assistant تغییر دهید. این ویژگی قابلیت استفاده از JBL Xtreme2 را در خانه افرایش می دهد. متأسفانه شما برای کار کردن با دستیار صوتی باید دکمه پخش را فشار دهید. در صورتی که شما از ویژگی دستیار مجازی بدین منظور استفاده کنید آنگاه ویژگی جستجوی آهنگ را از دست خواهید داد.

کیفیت صدا

حال به مهمترین ویژگی JBL Xtreme2 رسیدیم. چگونه صدا تولید می شود؟ مهمترین ویژگیJBL Xtreme 2 کیفیت صدای آنست. معدود بلندگوهای بلوتوث از کیفیت صدای عالی برخوردار هستند. معمولاً بلندگوهای قابل حمل بلوتوث تمایل دارند بصورت ترکیبی ویژگی های بس، میانه و تربل را ارائه نمایند. صدای JBL Xtreme2 از کیفیت مناسبی برخوردار است و صدایی بدون لرزش را تولید می نماید. باس کم تحریف، صدای واضح و بطور کلی کیفیت عالی صدای JBL Xtreme2 بسیار چشمگیر است.

اسپیکر پرتابل بلوتوثی جی‌بی‌ال | JBL Xtreme2

در مقایسه با دیگر بلندگوها JBL Xtreme2 از تحریف بسیار کمی برخوردار است. آوازها کاملاً روشن و متمایز است و در نهایت بدون هیچ پیچیدگی و خستگی می توان صدا را دریافت کرد. افرادی که قبلاً از JBL Xterme استفاده نموده اند، با مشاهده ویژگی های فوق ممکن است بخواهند JBL Xterme خود را به JBL Xtreme2 ارتقا دهند. در میان تمامی ویژگی ها کیفیت صدا است که کاربران را ترغیب به ارتقای دستگاه شان می کند. بدون شک می توان وضح صدا را در این نسخه بخوبی مشاهده کرد.

JBL Xtreme2 ویژگی های بهتری را نسبت به  JBL Xterme ارائه می دهد، اگر چه قیمت بالاتری دارد و اندازه آن نیز نسبت به نسخه قبلی بزگتر و سنگین تر است. ناگفته نماند اندازه ترانسفورماتور آن کوچکتر از JBL Xterme می باشد.

نتیجه گیری

JBL Xtreme2 با کیفیت بسیار عالی، بلوتوث قابل حمل و قیمت بسیار مناسب عرضه می گردد. این دستگاه از ویژگی های دیگری همچون پشتیبانی چنند بلندگو، اتصال USB out، جفت شدن دستیار صوتی، حمل دستی برخوردار است و علاوه بر این JBL Xterme2 ضد آب و بسیار با دوام می باشد. شکی نیست که JBL Xtreme2  فروش بالایی خواهد داشت و JBL بعنوان تولید کننده برتر بلندگوهای بلوتوث قابل حمل همواره در صدر جدول قرار می گیرد.