شماره تلفن021-91303030
تهران اسپیکر

سبد خرید شما خالی است.

بررسی و معرفی اسپیکر پرتابل بلوتوثی جی‌بی‌ال JBL Xtreme 2

Introducing JBL Xtreme 2

بررسی و معرفی اسپیکر پرتابل بلوتوثی جی‌بی‌ال JBL Xtreme 2

معرفی

نسخه اصلی بلندگو JBL Xterme در سال 2015 معرفی شد. از مهمترین ویژگی های این بلندگو ضد ضربه بودن، با دوام و قابل حمل بودن را می توان شمرد. می توان گفت JBL Xterme یک بلندگو همه کاره است و از همین رو طرفداران زیادی دارد. با توجه به تمام ویژگی های خوب این بلندگو ساخت JBL Xterme2 نیز پیش بینی گردید. آیا نسخه دو این بلندگو نیز دارای ویژگی های نسخه اصلی است؟ و یا آیا باید برای آن ارتقا به نسخه جدید را در نظر گرفت؟

طراحی ظاهری

از نظر ظاهری اسپیکر JBL Xterme2 همانند نسخه قبلی خود است، فقط کمی بزرگتر است و نشانه های طراحی JBL با دقت بیشتری بر روی بلندگو همه کاره استوانه ای ترسیم شده است. قطعاتی شفاف هم در نسخه جدید و هم در نسخه قبلی وجود دارد و تنها مارک ظریف و بی نظیری به آن اضافه شده است. نسخه جدید کمی جالب تر از نسخه قبلی JBL Xterme است. می خواهیم بگوئیم JBL Xterme 2 چیزی شبیه به یک بالون هوایی است.

JBL Xterme 2 با صدای باس موسیقی شروع به ضربان می کنند که جذاب ترین ویژگی این بلندگوها بشمار می رود. قیمت این بلندگوها بسیار مناسب تر از بلندگوهای بلوتوث گران قیمتی همچون Devialet Phantom است.

تطبیق پذیری

JBL Xterme 2 کاملاً ضد آب است بگونه ای که می توان آن را بر روی آب اقیانوس و یا استخر رها کرد، می توان مشاهده نمود که بر روی سطح آب شناور می شود. لازم بذکر است این بلندگو گواهی IPX7 را دریافت نموده است. این بلندگو گزینه مناسبی برای افرادی است که بدنبال بلندگوهای بلوتوثی هستند.

عملکرد

در بالای بلندگو دکمه های کلاسیکی طراحی شده است که برای جفت شدن بلوتوث و تنظیم صدا هستند. برای جستجوی آهنگ نیز می توانید از دکمه پخش استفاده کنید. این بلندگو دارای دکمه ای که بتوان به عقب بازگشت نمی باشد، برخلاف سایر بلندگوها که دارای این دکمه نیز هستند.

این بلندگو دارای یک فلپ مقاوم و ضدآب است که پورت3.5 میلی متری که برای اتصالات فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرد و یک درگاه شارژ USB برای دستگاه و همچنین یک سوکت برای اتصال به سیم برق را مخفی نموده است. بلندگو توسط آداپتور برق AC شارژ می شود. آداپتور JBL Xterme 2 سبک تر از ننسخه قبلی آن است، اما گزینه ای برای شارژ از طریق میکرو USB وجود ندارد برخلاف بلندگوهای بلوتوث قابل حمل سونی. ناگفته نماند JBL Xterme 2 در مقایسه با نسخه قبلی از تعداد درگاه های شارژUSB  کمتری برخوردار است.

بطور کلی می توان گفت JBL Xterme 2با حداقل کردن دکمه های عملکرد و اتصالات اساسی که در زیر یک پوشش ضد آب قرار دارند، کارها را ساده تر نموده است.

عمر باطری و مدت زمان شارژ

JBL Xterme 2 قابلیت 15 ساعت پخش موسیقی با شارژ باطری 10000 میلی آمپری را دارد. اگر چه این مدت زمان در مقایسه با رقبای این محصول کمتر است، اما عمر باطری JBL Xterme 2 نسبت به دیگر بلندگو بیشتر تخمین زده شده است. طبق گزارش مصرف کنندگان در هنگام اجرای بلندگو با 50% شارژ باطری بیش از 25 ساعت می توان از آن استفاده نمود. همچنین حدود دو و نیم ساعت زمان برای شارژ کامل باطری بلندگو JBL Xterme 2 که کاملاً خالی است لازم می باشد.

اتصال چند بلندگو بلوتوث

یکی از ویژگی های جدید JBL Connect Plus اینست که به شما امکان می دهد، چندین لپتاب JBL را با لمس یک دکمه با یکدیگر جفت نمائید. این موضوع بخوبی انجام شده است و بدون اینکه نگران مکانیزم های اساسی باشید بخوبی کار می کند. برای جلوه ی استریو می توانید از دو بلندگو استفاده کرد و یا برای مهمانی های بزرگ می توان حداکثر 100 بلندگوJBL  را جفت نمود.

متأسفانه JBL Connect Plus با نسخه های قبلی بلندگو JBL کار نمی کند و بیان می کند که سیستم عامل به دلیل محدودیت های سخت افزاری نمی تواند آنها را پشتیبانی و بروز نماید. از همین رو می باید از بلندگوهایی استفاده کنید که JBL Connect Plus را پشتیبانی می کند.

دستیار کنترل صدا

اگر چه هیچ ویژگی بی سیمی برای صحبت کردن با بلندگوهای JBL Xterme 2 وجود ندارد، اما شما این امکان را دارید تا دکمه پخش را به دستیار صوتی خود مانندSiri یا Google Assistant تغییر دهید. این ویژگی قابلیت استفاده از JBL Xterme 2 را در خانه افرایش می دهد. متأسفانه شما برای کار کردن با دستیار صوتی باید دکمه پخش را فشار دهید. در صورتی که شما از ویژگی دستیار مجازی بدین منظور استفاده کنید آنگاه ویژگی جستجوی آهنگ را از دست خواهید داد.

کیفیت صدا

حال به مهمترین ویژگی JBL Xterme 2 رسیدیم. چگونه صدا تولید می شود؟ مهمترین ویژگی JBL Xterme 2 کیفیت صدای آنست. معدود بلندگوهای بلوتوث از کیفیت صدای عالی برخوردار هستند. معمولاً بلندگوهای قابل حمل بلوتوث تمایل دارند بصورت ترکیبی ویژگی های بس، میانه و تربل را ارائه نمایند. صدای JBL Xterme 2 از کیفیت مناسبی برخوردار است و صدایی بدون لرزش را تولید می نماید. باس کم تحریف، صدای واضح و بطور کلی کیفیت عالی صدایJBL Xterme2 بسیار چشمگیر است.

در مقایسه با دیگر بلندگوها JBL Xterme2 از تحریف بسیار کمی برخوردار است. آوازها کاملاً روشن و متمایز است و در نهایت بدون هیچ پیچیدگی و خستگی می توان صدا را دریافت کرد. افرادی که قبلاً از JBL Xterme استفاده نموده اند، با مشاهده ویژگی های فوق ممکن است بخواهند JBL Xterme خود را به JBL Xterme2 ارتقا دهند. در میان تمامی ویژگی ها کیفیت صدا است که کاربران را ترغیب به ارتقای دستگاه شان می کند. بدون شک می توان وضح صدا را در این نسخه بخوبی مشاهده کرد.

JBL Xterme2  ویژگی های بهتری را نسبت به  JBL Xterme ارائه می دهد، اگر چه قیمت بالاتری دارد و اندازه آن نیز نسبت به نسخه قبلی بزگتر و سنگین تر است. ناگفته نماند اندازه ترانسفورماتور آن کوچکتر از JBL Xterme می باشد.

نتیجه گیری

JBL Xterme2 با کیفیت بسیار عالی، بلوتوث قابل حمل و قیمت بسیار مناسب عرضه می گردد. این دستگاه از ویژگی های دیگری همچون پشتیبانی چنند بلندگو، اتصال USB out، جفت شدن دستیار صوتی، حمل دستی برخوردار است و علاوه بر این JBL Xterme2 ضد آب و بسیار با دوام می باشد. شکی نیست که JBL Xterme2 فروش بالایی خواهد داشت و JBL بعنوان تولید کننده برتر بلندگوهای بلوتوث قابل حمل همواره در صدر جدول قرار می گیرد.

4
دیدگاه‌های نوشته

  کاربر تهران اسپیکر 15 دی 1400

  JBL Xterme خیلی خوشگل و نازه منکه حال میکنم باهاش واقعا عالیه portable شیک و نازه! دل منو برده

  شایان کرملو 8 دی 1400

  JBL صدای خیلی خوبی داره کالاهاش مخصوصا JBL Xtreme 2

  شایان کرملو 8 دی 1400

  JBL Xtreme 2 چقدر این اسپیکر خوبه همه جا بردمش آخ نگفته تا حالا زیر آب بارون تا کویر همه جا جوابه

  شایان کرملو 8 دی 1400

  JBL Xtreme 2 خیلی خوبه 40 وات خروجی صداش هست