Vifa

ترتیب :
مرتب سازی بر اساس
  • پرفروش‌ترین
  • پرامتیاز‌ترین
  • جدیدترین
  • کمترین قیمت
  • بیشترین قیمت
0 کالا
نتیجه ای یافت نشد!

نتیجه ای یافت نشد!

Vifa

Vifa در سال 1933 توسط نیلز کریستین "N.C" مدسن در شهر کوچک Videbæk در غرب دانمارک تاسیس شد.  مدسن که اصالتاً اهل شهر کشاورزی هیجرم در نزدیکی هلستبرو بود، استعدادی در مهندسی مکانیک و برق پیدا کرد. در زمانی که برق در بسیاری از مناطق روستایی هنوز در دسترس نبود، او موتورهای اتومبیل را برای استفاده به عنوان ژنراتورهای ثابت در صنعت کشاورزی تبدیل کرد و هنگامی که در Videbæk مستقر شد، یک تعمیرگاه کوچک خودرو راه اندازی کرد.

در آن زمان، کارخانه رادیو Bang & Olufsen واحدهای درایور اسپیکرهای الکترودینامیکی را برای گیرنده‌های رادیویی خود به خارج از فرانسه وارد میکرد و در عوض به دنبال تولید داخلی آنها بود. آنها به برادر شوهر نیلز کریستین مدسن که آهنگر بود نزدیک شدند و اگرچه او نتوانست درخواست آنها را برآورده کند، در عوض B&O را با مدسن در تماس قرار داد. نیلز کریستین مدسن به همراه دو برادرش که قبلاً در کارخانه Bang & Olufsen مشغول به کار بودند، آزمایشاتی را برای توسعه اجزای مورد نیاز آغاز کرند. آزمایش‌ها امیدوارکننده بودند و طرح‌های نهایی مدسن توسط B&O تأیید شد.

واحدهای درایور اسپیکر اولیه Videbæk دست ساز بودند و قطعات فلزی آن در کارگاه خودرو Madsen ساخته میشد. قطعات نرم، مانند دیافراگم‌های مقوایی و تعلیق چرمی، از تامین‌کنندگان محلی تهیه شده‌اند. مدسن پشت میز آشپزخانه این کسب و کار در نهایت "Videbæk Højttaler-fabrik" ("کارخانه بلندگوسازی Videbæk") نام گرفت، و اسپیکرها "Hroswitha" (که گفته میشود شکل املایی قدیمی تر نام جغرافیایی Videbæk است، اگرچه احتمالاً به آن اشاره دارد) نامگذاری شد. در سال 1947، تولیدی به یک کارخانه اختصاصی در Stationsvej 3، Videbæk منتقل شد. در سال 1953، شرکت "Aktieselskabet Videbæk Højttalerfabrik" با N.C. Madsen به عنوان تنها مالک سهام تشکیل شد.