هدفون Nothing Ear 2

دو سال بعد از معرفی سری Nothing Ear 2، استارت‌آپ Nothing مستقر در لندن هدفون خود را با نام Ear 2 معرفی کرد، که نه تنها تمام مشکلات نسخه قبلی خود را برطرف میکند، بلکه مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌های پرکاربرد را نیز اضافه میکند، از جمله صدای بهتر، اتصال چند دستگاه و نویزکنسلینگ را ارائه میدهد.

 

طراحی و امکانات

تشخیص Nothing Ear 2 جدید از Ear 1 در از نگاه بدنه آن ممکن است سخت باشد. این سری همان ظاهر سری قبلی خود را به ارث میبرد. اگرچه گوشی‌های کاملا سفیدی که به داخل گوش شما میروند مانند ایرپادهای اپل هستند، اما ساقه آنها حالت شفاف دارد و به شما اجازه میدهد تا به مدارها و اجزای داخل آن نگاه کنید.

 

بررسی هدفون Nothing Ear 2

 

کیس شارژ هم از پلاستیک شفاف ساخته شده است و هدفون‌ها را که در آن قرار میدهید به‌گونه‌ای نمایان میشود که گویی یک نمایشگاه هنری عمومی هستند. دارای دو شیار رنگی است که میتوانید هدفون را برای شارژ در آن قرار دهید. آنها مغناطیسی هستند، بنابراین نیازی نیست که برای تراز کردن آنها به درستی در کیس سر و صدا کنید.

 

طراحی Nothing Ear 2 هنوز هم در میان همه هدفون‌های مشابه ظاهری تازه ارائه میدهد. آنها مطمئناً سرگردان هستند، آنها همچنین در گوش راحتند؛ شما با ساعت‌ها استفاده مشکلی در استفاده آن نخواهید داشت و سه اندازه ایرتیپ در جعبه به این معنی است که میتوانید تناسبی پیدا کنید که حتی روی تردمیل محکم و راحت بماند.

 

در حالی که هیچ تفاوتی از نظر ظاهری نسبت به نسخه قبلی آنها وجود ندارد، Nothing تغییرات عملی زیادی در ساخت ایجاد نکرده است. اما کیس شارژ کوچک‌تر و سبک‌تر شده است و باز کردن آن با یک دست آسان‌تر است.

بخش زیادی از آن را میتوان به محفظه پلاستیکی داخل آن اختصاص داد که فناوری شارژ را فراهم میکند. اکنون پایین آن از کیس شفاف بیرون زده است که چسبندگی بهتری روی پایه ارائه میدهد.

 

کیس شارژ Nothing Ear 2 نیز از پلاستیک بادوام تر ساخته شده است و دیگر به اندازه Ear 1 خط و خش را روی آن باقی نمیماند.

 

علاوه بر این، Nothing Ear 2 محافظت بهتری در برابر گرد و غبار آب دارد، اما هنوز نمیتوانید آنها را در آب غوطه‌ور کنید. بنابراین در حالی که آنها میتوانند عرق کردن در ورزش را کنترل کنند، شما نمیتوانید با آنها زیر باران بدوید.

 

بررسی هدفون Nothing Ear 2

 

یکی از مهم‌ترین تغییرات اساسی Nothing Ear 2 در نحوه کنترل آنها است. در Ear 1، موسیقی خود را متوقف کرده و با ضربه زدن و لغزش روی ساقه‌های جوانه، صدا را کنترل میکنید. با این حال، یک سنسور جدید در انتهای هر هدفون وجود دارد که میتوانید برای دسترسی به کنترل‌هایی مانند تغییر آهنگ، غیرفعال کردن نویزکنسلینگ و دستیار صوتی آن را فشار دهید.

 

مکانیسم کنترل جدید هم در این سری بهبود یافته است. از یک طرف، به خوبی کار میکند و در تشخیص سریع فرمان بسیار دقیق‌تر است، به‌ویژه زمانی که مجبور میشوید سریع ضربه بزنید. به علاوه، آنها مستعد فعال‌سازی‌های تصادفی نیستند.

 

دیگر راه آسانی برای کنترل صدا وجود ندارد. در مورد Ear 1، با لغزاندن دستان بدون اینکه محکم روی آن بکشید، سطح را دقیقاً در جایی که میخواهید تنظیم میکنید. با این حال در Nothing Ear 2 باید یک فرمان را به صورت جداگانه اختصاص دهید تا صدا را کم و زیاد کند و حتی در آن زمان، اگر میخواهید آن را چند درجه کم یا زیاد کنید، باید آن را برای چند ثانیه نگه دارید.

 

نرم‌افزار

Nothing تجربه هدفون‌های خود را برای هر کاربر تنظیم میکند، و برای انجام این کار، مجموعه‌ای از گزینه‌های جدید را در نرم‌افزار همراه Nothing Ear 2 قرار داده است که تجربه شنیداری را با شنوایی شما شخصی‌سازی میکند.

 

برای مثال میتوانید یک تست گوش انجام دهید و نمایه شخصی خود را بسازید، که برنامه متوجه میشود با کدام فرکانس‌ها مشکل دارید و یه این صورت صدا را تنظیم کنید تا مجبور نباشید برای شنیدن موسیقی صدا را افزایش دهید. همچنین ادعا میکند که حذف نویز خود را با شنوایی شما کالیبره میکند و به شما میگوید که آیا اندازه ایرتیپ مورد استفاده شما جهت نویزکنسلینگ بهتر کدام اندازه است.

 

داشتن این ویژگی‌های نرم‌افزاری خوب است، که در واقعیت بسیار موفق هستند تست شنوایی سخت است و بیش از پنج دقیقه طول میکشد، که در آن باید به یک سری بوق گوش دهید و به نرم‌افزار بگویید که چقدر خوب آنها را میشنوید.

 

بررسی هدفون Nothing Ear 2

 

گفته میشود، دلیل اینکه این ویژگی‌های شخصی‌شده به طور بالقوه در یک سری موارد تجربه را بهبود نمیبخشد، احتمالاً به این دلیل است که توانایی‌های شنوایی شما بر اساس فرکانس متفاوت نیست. کسی که از مشکلات شنوایی رنج میبرد یا مسن تر است (آزمایش‌ها سن شما را میپرسند) ممکن است از آنها سود بیشتری ببرد.

 

گزینه‌ای که بسیار قوی است تست تناسب است. که با یک آزمایش چند دقیقه ای مانند گزینه قبلی تناسب مناسب در گوش شما را فراهم میکند. نویزکنسلینگ فعال به طور خودکار نویزکنسلینگ را بر اساس میزان صدای اتاقی که در آن هستید، تنظیم میکند.

 

Nothing Ear 2 جدید مجهز به “اتصال دوگانه” است که به شما امکان میدهد هدفون‌ها را با دو دستگاه به طور همزمان جفت کنید. این بدان معناست که اگر از لپ‌تاپ برای پخش موسیقی و  تلفن برای تماس به صورت همزمان استفاده کنید، هدفون‌ها پخش را متوقف میکنند و خود به خود منبع را تغییر میدهند. این یکی از برجسته‌ترین گزینه‌های حذف شده در Nothing Ear 1 بود و خوشحالیم که این بار به آن پرداخته شده است.

 

جدای از آن، نرم‌افزار همراه Nothing X هوشمندانه طراحی شده است و رابط کاربری مینیمالیستی آن دوستانه و آسان برای استفاده است. در این نرم‌افزار، میتوانید کاری را که هر فرمان گوشی هدفون انجام میدهد سفارشی کنید، اکولایزر را دقیقا تنظیم کنید و حتی گوشی‌های هدفون را با مکان‌یابی هنگام گم شدن پیدا کنید.

 

کیفیت صدا، میکروفون و نویزکنسلینگ

در حالی که این به‌روز‌رسانی تغییرات بسیار کمی در سخت‌افزار هدفون ایجاد کرده است، کیفیت صدای آنها بسیار بهبود یافته است و یک لیگ بالاتر از Ear 1 است.

 

بررسی هدفون Nothing Ear 2

 

آنها با همان درایورهای 11.6 میلی‌متری قبلی عرضه میشوند، اما دیافراگم آنها اکنون از موادی ساخته شده است که پخش فرکانس های بالا و پایین را بهبود میبخشد. آنها همچنین دارای یک طراحی جدید با دو محفظه هستند که فضای بیشتری را برای تنفس اسپیکر فراهم میکند و در نتیجه توانایی آن را برای پخش جزئیات در صدای پیچیده افزایش میدهد.

 

Nothing Ear 2 صدای متعادل‌تر و غنی‌تری نسبت به Ear 1 تولید میکند. صحنه صدای گسترده‌تری وجود دارد، به این معنی که میتوانید به وضوح سازهای مختلف را در یک آهنگ شلوغ تشخیص دهید. مهم نیست که چه چیزی را پخش میکنید چه یک کتاب صوتی یا یک موسیقی متن بازی ویدیویی Nothing Ear 2 بهتر است و تجربه‌ای فراگیر را ارائه میدهد.

 

با این حال، نویزکنسلینگ Nothing Ear 2 تا حد زیادی مطابق با Ear 1 است. اگرچه به اندازه برخی از رقبا مانند AirPods Pro قوی نیست، اما میتواند بیشتر صداهای روزمره شما را تا حدی دور نگه دارد که دیگر شما را آزار ندهند.

 

بررسی هدفون Nothing Ear 2

 

یکی از جنبه‌هایی که در Ear 1 کاملاً ناامید کننده بود عملکرد میکروفون آنها بود و متأسفانه جانشین آنها بهتر از این نیست. Nothing Ear 2 بر روی هر هدفون سه میکروفون دارد و برای حذف صداهای محیط به فناوری به نام صدای هوشمند متکی است.

 

کارکرد باتری

عمر باتری Nothing Ear 2 تقریباً مشابه Ear 1 است. با روشن بودن ویژگی‌های ANC و شخصی‌سازی، هر هدفون کمی بیش از چهار ساعت دوام می‌آورد و بدون آن‌ها میتواند تا شش ساعت بیشتر شود.

 

کارکرد باتری خود هدفون‌ها چندان چشمگیر نیست، زیرا بسیاری از رقبا میتوانند بیش از 5 ساعت با ANC پخش داشته باشند، اما کیس شارژ بزرگ Nothing Ear 2 به شما اجازه می دهد تا آنها را حدود چهار بار از 0 تا 100 شارژ کنید، که معمولا تا یک هفته کاری کامل دوام می‌آورند.

 

بعلاوه، از شارژ سریع USB-C پشتیبانی میکند و تنها با 10 دقیقه استفاده از منبع تغذیه، دو ساعت زمان گوش دادن اضافی را برای شما به ارمغان می‌آورد. از طرف دیگر، میتوانید آنها را به صورت بی سیم با هر شارژر دارای گواهی Qi شارژ کنید.