هدفون سنهایزر Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3

تعداد کمی از ایربادها در سطح کیفیت صدای Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 عرضه میشوند. سنهایزر برند آلمانی بسیار مورد توجه جامعه دوستداران سیستم‌های صوتی است که برخی از بهترین هدفون‌های دور گوش را تولید میکند. از زمان عرضه Momentum True Wireless 2 در سال 2020، بخش مصرف کنندگان Sennheiser توسط Sonova، ارائه دهنده جهانی سمعک خریداری شده است. اما این کار طبق معمول برای سازنده سیستم‌های صوتی خوب پیش میرود، و Sonova با یک قرارداد با مجوز طولانی مدت برای استفاده از نام تجاری سنهایزر  در آینده موافقت کرد.

با این حال، این شرکت همچنان به ارائه خدمات خود ادامه میدهد، زیرا Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 قوی ترین ورود خود به سری جدید را تا به امروز ثابت کرده است و رقابت واقعی را با هدفون Sony WF-1000XM4 که پیشرو در طراحی بوده و موثرترین ایربادهای نویزکنسلینگ در بازار را ایجاد کرده شروع میکند.

 

طراحی

سنهایزر طراحی که در هدفون‌های بی سیم  Momentum True Wireless بود را اصلاح کرده است. آنها به گرانی سری‌های قبل به نظر نمیرسند، که با توجه به اینکه قیمت آنها کمی کمتر است قابل درک است، اما از نظر ارگونومی بسیار بهتر شده‌اند.سطوح لمسی دایره‌ای قبلی اکنون مستطیل شکل با لبه‌های گرد هستند و محفظه‌های هدفون سبک‌تر شده‌اند.

 

طراحی MOMENTUM True Wireless 3

 

ایرتیپ‌ها گنجایش جدیدی برای کمک به افزایش پایداری داخل گوش ایجاد میکنند و سه جفت با اندازه‌های مختلف به همراه چهار جفت گیره گوش را در جعبه محصول قرار داده‌اند که با استفاده از این تنوع میتوانید به تناسب مورد نظرتون در داخل گوش برسید.حین تمرین مشکلی در محکم بودن Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 در گوش نخواهید داشت. استاندارد IPX4 برای مقاومت در برابر آب به این معنی است که آنها برای استفاده در باشگاه مناسب هستند.

 

کیس شارژ Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 از سطح مقامت در برابر آب برخوردار نیست، اما خود کیس یکی از گزینه های مثبت همراه این هدفون است. مانند مدل نسل دوم، با پارچه پوشانده شده است و این به متمایز شدن آن از رقبای خود کمک میکند و هیچ جای اثر انگشتی روی آن باقی نمیماند.

 

باتری

عمر باتری همانند مدل نسل دوم باقی مانده. شما تا 7 ساعت پخش موسیقی خواهید داشت و این کیس با سه بار شارژ کامل، در مجموع زمان گوش دادن را تا 28 ساعت ارائه میدهد. این رقم بسیار قابل احترامی است و با پشتیبانی از شارژ سریع و بی سیم، بعید به نظر میرسد که دائم استرس شارژ کردن Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 را اشته باشید.

 

هدفون سنهایزر MOMENTUM True Wireless 3

نرم‌افزار

Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 با نرم افزار بازطراحی شده Smart Control Sennheiser سازگار است که به راحتی قابل استفاده است و دسترسی سریع به قابلیت‌های سفارشی سازی را فراهم میکند. میتوانید کنترل‌های مکث هوشمند و پذیرش خودکار تماس تلفنی را تغییر دهید، انتخاب کنید که آیا میخواهید گوشی‌های هدفون پس از یک دوره معین عدم فعالیت خاموش شوند یا خیر و کنترل‌های لمسی آن را سفارشی کنید.

 

عملکردها را میتوان به چهار عملکرد کنترل لمسی اختصاص داد. یک ضربه، دو ضربه، سه ضربه و نگه داشتن که در هر دو هدفون چپ و راست فعال هستند.

 

گزینه‌های سفارشی‌سازی در صفحه اصلی در قسمت «دستگاه من» نرم‌افزار نیز گسترش مییابد، با گزینه‌ای که به شما امکان میدهد ویجت‌های برخی از ویژگی‌ها را حذف کنید. انجام این کار مانع از عملکرد آنها نمیشود، بنابراین این به سادگی راهی برای به حداقل رساندن شلوغی در نرم‌افزار و امکان دسترسی سریع به ویژگی‌های پر استفاده شما است.

 

نرم‌افزار هدفون MOMENTUM True Wireless 3

 

اولین گزینه لیست ویژگی‌ها نویزکنسلینگ فعال است که سطح نویزکنسلینگ را بر اساس محیط اطراف شما تغییر میدهد. یک حالت ضد باد و یک حالت شفافیت نیز وجود دارد که با استفاده از یک مقیاس در نرم‌افزار قابل تنظیم است همچنین میتوانید انتخاب کنید که آیا میخواهید هنگام فعال بودن حالت شفافیت، صدا همچنان پخش شود یا هر چیزی را که گوش میدهید متوقف کند.

 

سنهایزر با گنجاندن قابلیتی به نام “Sound Zones” به شما این امکان را میدهد که در فضاهای مختلف شهر EQ و نویزکنسلینگ را به صورت دلخواه برای یک منطقه بخصوص سفارشی کنید. شما میتوانید تا 20 منطقه مختلف با شعاع حداکثر 1 کیلومتر ایجاد کنید و تنظیمات نویزکنسلینگ و  EQ را ثبت کنید تا هنگام ورود و خروج از آن منطقه‌ها اعمال شود.

 

کیفیت صدا

ما قطعا انتظار شنیدن صدای عالی از هدفون‌های پرچمدار سنهایزر را داریم. سازنده به ندرت با تیونینگ رده بالای خود از این هدف غافل میشود و این همیشه یک رکورد افتخارآمیز برای Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 بوده است.علیرغم اینکه صحنه صدا مانند نسخه قبلی خود است، کیفیت صدا جذاب و پرانرژی است. پاسخ بیس بسیار چشمگیر است و فرکانس‌های پایین‌تر بسیار بی نقص هستند، بدون اینکه کلیت پخش صدا بیش از اندازه گرم و تو پر شنیده شود.

 

هدفون MOMENTUM True Wireless 3

 

در صورت نیاز، چند گزینه سفارشی سازی در دسترس شماست که شش حالت از پیش تنظیم شده EQ برای انتخاب قرار داده شده: راک، پاپ، دنس، هیپ هاپ، کلاسیک و فیلم، به همراه یک EQ سه باند (باس، میدرنج و تریبل) که به شما امکان میدهد پیش تنظیمات خود را ایجاد و ذخیره کنید.

 

ویژگی Sound Check نیز وجود دارد. برای این کار باید برخی از موسیقی‌های خود را پخش کنید و از بین سه نسخه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. قبل از اینکه هدفون‌ها یک پیش تنظیم ایجاد کنند و آن را در اکولایزر نمایش دهند این فرآیند سه بار تکرار میشود. این یک روش کاربرپسند برای ایجاد EQ برای افرادی است که عملکرد EQ گرافیکی در نرم‌افزار را دلهره آور میدانند به همین دلیل هدفون با یک تست چند ثانیه‌ای این کار را برای شما انجام میدهد. این ویژگی دیگری است که باید برای آن یک حساب کاربری Sennheiser داشته باشید.

 

نویزکنسلینگ و امکانات دیگر

قابلیت نویزکنسلینگ Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 مشابه مدل‌های قبلی خود است: بسیار خوب است اما قوی ترین نویزکنسلینگ این برند نیست. آنها میتوانند هنگام سوار شدن در قطار یا راه رفتن در یک خیابان شلوغ، میزان قابل توجهی از صداهای کم را کاهش دهند.یکی از ضعف‌‌های کوچک در نویزکنسلینگSennheiser MOMENTUM True Wireless 3 این است که آن‌ها مستعد در دریافت صدای زیاد باد هستند. با این وجود یک تنظیم ضد باد در نرم‌افزار برای مبارزه با این حالت وجود دارد و به خوبی کار میکند.

 

هدفون Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3

 

متأسفانه، حالت ضد باد در کنترل لمسی به صورت مستقل قابل دسترس نیست شما میتوانید با سه بار ضربه زدن روی هدفون سمت چپ نویزکنسلینگ را فعال کنید. این به این معنی است که شما نمیتوانید بدون بیرون آوردن تلفن خود بین دو حالت سوئیچ کنید، تنها کاری که باید بکنید اینه که هنگام نیاز در نرم افزار نویزکنسلینگ را روی حالت ضد باد قرار دهید.

 

میتوانید از ویژگی Sennheiser’s Sound Zones برای دور زدن این موضوع تا حدی استفاده کنید. این فناوری ایده‌ای منظم و الهام‌گرفته از سونی است و هنگام عبور از منطقه‌ای که اضافه کرده‌اید یا از آن خارج میشوید، پروفایل‌های نویزکنسلینگ تغییر میکنند.

 

هدفون Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3

 

حالت شفافیت Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 به طور موثر صدای خارجی را از هدفون رد میکند تا آگاهی شما را از محیط اطرافتان افزایش دهد. صدایی که وارد هدفون میشود طبیعی و واضح به نظر میرسد، و یک گزینه قابل تنظیم در نرم‌افزار این امکان را به شما میدهد تا حجم صدا وارد شده به گوشتان را تنظیم کنید. در گزینه‌های دیگر میتوانید انتخاب کنید که آیا میخواهید موسیقی‌تان موقتاً متوقف شود یا وقتی شفافیت را فعال میکنید، پخش موسیقی را در کنار این قابلیت ادامه دهد.