اسپیکر Sonos One

اسپیکر Sonos One یکی از اولین اسپیکرهای هوشمند است که از کیفیت صدایی عالی بهره می برد. این دستگاه یکی از بهترین اسپیکرهای عرضه شده است که دارای ظاهری زیبا و کیفیت صوتی عالی است که با ادغام دستیار صوتی توانسته است بهترین عملکرد را به نمایش بگذارد.

نگاه اجمالی به اسپیکر Sonos One

 • کنترل های باس و سه گانه قابل تنظیم
 • قابلیت پخش صوتی با کیفیت در یک یا چند اتاق
 • آرایه میکروفون برای ضبط صدای هوشمند پاسخ صدای صوتی
 • برخورداری از درگاه اترنت، در صورت ضعیف یا ناپایدار بودن سیگنال Wi-Fi
 • مهندسی شده برای کمک به اطمینان از حفظ حریم خصوصی
 • دارای یک چراغ نشانگر LED برای اعلام تغییرات به همراه کنترل های لمسی
 • طراحی فشرده با مقاومت مناسب در برابر ضربات و رطوبت
 • تنظیم Trueplay برای افزایش کیفیت صدا
 • طراحی برای نصب ساده با استفاده از برنامه Amazon Alexa
 • رنگ مشکی و سفید با ابعاد 6.36 * 4.69 * 4.69 اینچ و وزن 4.08 پوند
 • مجهز به یک جفت تقویت کننده Class-D برای صدای غنی و پر از فضای اتاق
 • درایورهای قدرتمند به همراه توییتر برای ایجاد واکنشی واضح با فرکانس بالا و ووفر میانی

 

معرفی اسپیکر هوشمند Sonos One

 

برنامه جدید

لازم به ذکر است که اسپیکرهای Sonos به روز شده اند، زیرا این شرکت سیستم عامل جدید و برنامه همراه خود را راه اندازی کرده است که پشتیبانی از Hi-Res Audio را به اسپیکرهای بی سیم جدیدتر ارائه می دهد. همچنین برنامه جدید Sonos S2 یک ویژگی را به ارمغان می آورد که به شما امکان می دهد تمام مناطق خانه خود را در هر سطحی که باشد، خیلی سریع تر از موسیقی پر کنید.

حتی در حالی که گوگل و آمازون اسپیکرهای داخلی را با صدای بهتر تولید می کنند، Sonos One همچنان بهترین اسپیکری بی سیم سال 2021 است. آنچه که Sonos اجرا کرده است، اکوسیستم چند اتاقه آن است که تا حد زیادی برای پر کردن شکاف های موجود در اکوسیستم های الکسا و دستیار گوگل کمک می کند. می توانید اطمینان داشته باشید که Sonos با داشتن تجربیات فراوان و ارتباط درخشان ، همچنان رتبه اول را در میان اسپیکرهای هوشمند خواهد داشت.

این فرآیند شامل نصب برنامه های Sonos و Alexa است و شما باید به حساب Sonos و Amazon و سایر سرویس های پخش موسیقی که می خواهید با استفاده از اسپیکر گوش کنید، وارد شوید. همچنین از شما خواسته می شود که فرآیند تنظیم Trueplay را طی کنید تا هنگام استفاده از تلفن همراه خود بتوانید صدای مناسبی را پخش کنید.

تلفن شما به چگونگی صدای اسپیکر در محیط گوش داده و صدای را متناسب با آن تنظیم می کند. اگر تنظیمات خاصی دارید، می توانید سطح سه گانه و باس اسپیکر را نیز به صورت دستی تنظیم کنید، شما باید یک اتاق را به Sonos One اختصاص دهید تا به شما امکان دهد آن را از برنامه Sonos شناسایی کنید و در اینجا می توانید آن را با یک اسپیکر دیگر متصل کنید تا آنها به صورت استریو موسیقی پخش کنند.

 

معرفی اسپیکر هوشمند Sonos One

 

کنترل های ساده و کاربردی

اگرچه طراحی Sonos One به طور گسترده بر اساس سری اسپیکرهای هوشمند این شرکت است، اما تعدادی پیشرفت انجام شده است. در قسمت بالا یک سطح حساس به لمس پیدا خواهید کرد که بسیار زیباتر از دکمه های سه گانه تنظیم میزان صدا و پخش یا مکث مدل های قبلی است. می توانید با کشیدن انگشت به راست یا چپ، از طریق لیست پخش فعلی خود، به جلو و عقب بروید، در حالی که در مرکز سطح ضربه می زنید، موسیقی شما متوقف می شود. در آخر، با ضربه زدن به نیمه چپ و راست پانل میزان صدا را کم و زیاد کنید.

این ممکن است یک سری کنترل ساده باشد، اما مانند همیشه در اسپیکرهای Sonos، بیشتر وقت خود را صرف کنترل آنها از طریق برنامه خواهید کرد. وقتی می خواهید به سرعت آهنگی را رد کنید، کنترل های فیزیکی خوب است، اما بعید است از آنها زیاد استفاده کنید، مخصوصاً اکنون که کنترل صدا نیز یک گزینه است. برای تسهیل این کنترل صدا، Sonos اسپیکر را به شش میکروفون داخلی مجهز کرده است تا به شما این امکان را بدهد که بتوانید بهترین کیفیت صدا را در Sonos One پخش کنید و کم و بیش همان کیفیت همیشگی این برند را دریافت کنید.

لازم به ذکر است که Sonos One به جای یک صفحه بالایی کانتور با دکمه های مکانیکی برای پخش و میزان صدا، از یک صفحه بالایی کاملاً مسطح با کنترل های حساس به لمس استفاده می کند. همچنین یک نماد میکروفون در بالا به شما امکان می دهد تا میکروفون را بی صدا کنید وقتی نمی خواهید دستیار صوتی به آن گوش دهد.

 

معرفی اسپیکر هوشمند Sonos One

 

چراغ های LED

در بالای دستگاه همچنین یک LED نشانگر برق در کنار یک چراغ کوچک دریافت می کنید تا هنگام شنیدن الکسا به شما اطلاع دهد. این LED دوم برای میکروفون ها است که در صورت روشن نشدن میکروفون ها نمی توانند صدایی را دریافت کنند. یک چراغ LED کوچک روشن می شود تا به شما نشان دهد که الکسا فعال است و با متوقف کردن گوش دادن به شما، این حالت خاموش می شود. با حلقه قرمز روشن Echo فاصله زیادی دارد.

تکنولوژی بالای اسپیکر

با توجه به اینکه این سیستم صوتی Sonos است، از شنیدن این که Sonos One بسیار خارق العاده به نظر می رسد، تعجب نخواهید کرد. همانطور که گفته شد، اسپیکر تفکیک یک جفت اسپیکری استریو را با نحوه فشرده شدن موسیقی در یک کانال واحد ارائه نمی دهد، اما در اندازه و قیمت آن کار کاملاً خوبی انجام می دهد و طبیعتاً توانایی متصل شدن با آن را دارد.

در حالی که به نظر می رسد به دلیل عدم ادغام آن با Spotify، عملکرد کمی محدودتر از آنچه انتظار داشتیم وجود دارد، اکنون این مورد از طریق به روزرسانی نرم افزار اصلاح شده است. این خبر عالی است، زیرا Spotify یکی از محبوب ترین سرویس های پخش جریانی است. اینکه بخواهید با استفاده از صدای خود به راحتی درخواست آهنگ کنید، راحت تر از این است که مجبور شوید در برنامه خود روی تلفن خود پیمایش کنید.

با اضافه شدن Spotify، Sonos One یک اسپیکری چند اتاقه است که از ویژگی چشمگیری برخوردار است. این برنامه با همان برنامه عالی Sonos پشتیبانی می شود که طی سال ها شاهد پیشرفت مداوم بوده و اکنون با تمام سرویس های اصلی پخش موسیقی ادغام شده است.

در غیر این صورت این اسپیکر، تقریباً همانطور که انتظار دارید همانند یک اسپیکر هوشمند عمل می کند و با تمام محصولات خانه هوشمند یکپارچه می شود. همچنین می توانید به لطف مهارت Sonos Alexa که اخیراً منتشر شده است، از دستورات صوتی برای پخش موسیقی روی اسپیکرهای Sonos دیگر در خانه خود استفاده کنید. شاید بتوان گفت که Sonos One بهترین اسپیکر الکسا و دستیار گوگل در سرتاسر دنیا است و این بدان دلیل است که کیفیت صوتی آن یک پایه بالاتر از آنچه در نسل فعلی سخت افزار Echo آمازون موجود است، پشتیبانی می شود.

 

معرفی اسپیکر هوشمند Sonos One

 

طراحی مناسب

این اسپیکر Sonos One از همان طرح مشابه استفاده می کند که اندازه آن 6.3 در 4.7 در 4.7 اینچ (HWD) در یک استوانه کوچک است. این اسپیکر در رنگ مشکی یا سفید در دسترس است و دارای یک طرح مشبک است که تقریباً در کناره ها انحنای مناسبی دارد.

قسمت فوقانی آن یک درپوش صاف و محکم است که تقریباً یک اینچ ارتفاع را از جلو پنجره مشبک اسپیکر اضافه می کند که در پشت متوقف می شوند، جایی برای یک نوار عریض که یک درگاه اترنت و دکمه تنظیم را نگه می دارد، جا می گذارد. اتصال برق در قسمت پایین، در یک شکاف با یک کانال متصل می شود که اجازه می دهد کابل از پشت، در زیر پورت اترنت عبور کند.

 

معرفی اسپیکر هوشمند Sonos One

 

صوتی چند اتاقه

مانند همه اسپیکرهای Sonos، One از پخش موسیقی چند اتاق و تمام خانه از طریق برنامه Sonos پشتیبانی می کند. این شرکت قوی ترین و گسترده ترین پشتیبانی از پلت فرم اختصاصی موسیقی چند اتاقه در بازار را ایجاد کرده است، اما اسپیکر گزینه های دیگری را نیز ارائه می دهد که کاربردی هستند. برنامه Sonos با بیش از 50 سرویس مختلف موسیقی پخش جریانی از جمله Amazon Music ، Apple Music، Google Play Music، Pandora، SiriusXM و Spotify کار می کند. همچنین می توانید موسیقی ذخیره شده محلی را در تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه خود پخش کنید.

این پشتیبانی گسترده باید تمام نیازهای موسیقی شما را پوشش دهد که به شما کمک می کند فقدان بلوتوث Sonos One یا ارتباطات صوتی سیمی را از یاد ببرید. اگر لیست برنامه های پشتیبانی شده Sonos کافی نیست، شما دو گزینه بی سیم دیگر نیز دارید. اگر کاربر اپل باشید، اسپیکر از AirPlay 2 پشتیبانی می کند. اگر دستیار Google فعال باشد، Sonos One همچنین به عنوان اسپیکر سازگار با Google Cast کار خواهد کرد.

هر سه سیستم می توانند تنظیمات چند اتاقه و چند اسپیکر را انجام دهند. با این حال، اگر می خواهید یک اسپیکری Sonos با صدای کمکی را به ترکیب اضافه کنید، باید به Sonos یا AirPlay متصل باشید. Google Cast فقط هنگام استفاده از دستیار گوگل و با اسپیکرهای دستیار صوتی Sonos کار می کند.

 

معرفی اسپیکر هوشمند Sonos One

 

دستیار صوتی

بزرگترین تغییر Sonos One در مقایسه با دیگر اسپیکرهای Sonos، پشتیبانی از دستیارهای صوتی است. هنگام راه‌اندازی، می توانید One را به حساب آمازون خود متصل کرده و از دستیار صوتی Alexa استفاده کنید و به شما اجازه می دهد مانند Amazon Echo با آن رفتار کنید. با استفاده از به روزرسانی اخیر، می توانید حساب Google خود را متصل کرده و از Google Assistant استفاده کنید و با گوینده مانند Google Home رفتار کنید.

برای تنظیم Sonos One و جهت استفاده از الکسا ، فقط باید روی گزینه الکسا ضربه بزنید و وارد حساب آمازون خود شوید. برای Google Assistant، باید روی گزینه Google Assistant ضربه بزنید و سپس چند مرحله پیکربندی اضافی را در برنامه Google Home طی کنید تا این اسپیکر را هم به عنوان دستیار Google و هم دستگاه Google Cast تنظیم کنید.

می توانید همزمان فقط از یک دستیار صوتی استفاده کنید. جابجایی بین آنها کار دشواری نیست. البته هم Alexa و هم دستیار Google، دستیارهای صوتی قدرتمند و مفیدی هستند که دارای بسیاری از ویژگی های مفید می باشند. هر دو می‌توانند اطلاعات عمومی را ارائه دهند و به سوالات مربوط به آب و هوا، ورزش، تبدیل واحدها و ترجمه ها پاسخ دهند. می توانید به سادگی با پخش جریانی دستگاه های خانه هوشمند را کنترل کنید.

 

معرفی اسپیکر هوشمند Sonos One

 

عملکرد صوتی

Sonos One می تواند نسبت به اندازه خود بسیار بلند باشد، اما نباید انتظار داشته باشید که سطح قدرتمندی از قاب کوچک آن خارج شود. اسپیکر کمی با آهنگ تست باس تلاش می کند. در حجم های بالا، نت های مصنوعی باس و ضربات طبل کمی تحریف می شوند و باعث ایجاد کمی تردی در صداهای ثابت و مسطح ایده آل می گردند.

همچنین پایین و میانه ها کمی افزایش می یابد که به باس الکتریکی مقدار زیادی ضربه می دهد. آوازها جلوی میکس تمیز می ایستند و اطمینان حاصل می کنند که همه جنبه های مسیر متراکم مورد توجه شما قرار می گیرند. متوسط و بلندها شاید کمی بیش از حد تحت فشار قرار بگیرند.

اما فرکانس های پایین را کمی عقب تر از حد مجاز عقب می اندازد. در مخلوط های متراکم و واکنش شدید با فرکانس بالا در Sonos One به نظر می رسد که به درستی پرانرژی باشد. همچنین طبل ها حضور زیادی دارند و آوازها واضح و تمیز هستند، بدون ترکیب بیش از حد بر طبل، در ترکیب قرار می گیرند و باعث می شوند همه عناصر آهنگ در یک ترکیب ایده آل با هم قرار گیرند.