معرفی اسپیکر قدرتمند سونی Sony SRS-RA5000 Speaker

اسپیکر قدرتمند سونی Sony SRS-RA5000 Speaker دارای ویژگی های بی نقصی با ابزار کالیبراسیون داخلی است که میتواند با هر محیطی سازگار شده و از طریق بلوتوث یا Wi-Fi به اکثر دستگاه ها متصل شود تا بدین ترتیب بتواند اتاق را با موسیقی پر کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با تهران اسپیکر همراه باشیداگر به دنبال اسپیکر قدرتمند با صدایی عالی هستید اسپیکر JBL Pulse 4 می تواند گزینه خوبی باشد

نگاه اجمالی بر Sony SRS-RA5000 Speaker

  • کنترل صدا با Alexa و Google Assistant
  • صدایی قدرتمند و فراگیر با صدای 360 Reality Audio
  • Wi-Fi فعال با Chromecast داخلی و Spotify Connect
  • پخش صدا به صورت افقی و عمودی برای پر کردن محیط از صدا
  • تقویت صدا و کالیبراسیون صدا با استفاده از الگوریتم منحصر به فرد
  • پخش موسیقی با استفاده از برنامه یا دستیار هوشمند به صورت چند اتاقه
  • هفت بلندگوی دقیق به همراه یک ووفر برای ایجاد صدایی با بیس بی نقص و عمیق
  • استفاده از فناوری بلوتوث 5.0 برای پخش موسیقی و اتصال به صورت بی سیم با تلویزیون

طراحی اسپیکر

معرفی اسپیکر قدرتمند سونی Sony SRS-RA5000 Speaker

 

Sony SRS-RA5000 Speaker با نمای مشکی و سه طرح مشبک مسی در بالای صفحه، به عنوان یک قطعه هنری مدرن طراحی شده است که می تواند به زیبایی و شکوه فضای داخلی اضافه کنید. این محصول در اندازه های 23.8 سانتی متر در 33 سانتی متر در 22.3 سانتی متر طراحی شده است که همراه با وزن 4.5 کیلوگرم خود، فضای مناسبی را روی میز اشغال خواهد کرد.اگر به دنبال اسپیکری با ظاهر و جلوه ایی زیبا و نورپردازی RGB هستید اسپیکر JBL PartyBox 110 می تواند گزینه ایی فوق العاده قوی و زیبا باشد

 RA5000 دارای سه پایه کوچک در هر سه گوشه است، در حالی که سیم برق به زیر اسپیکر متصل می شود. در پشت اسپیکر نیز، صدا را در جک 3.5 میلی متری و هم نقطه اتصال NFC خواهید یافت. کنترل های اسپیکر در بالای صفحه در سمت چپ اسپیکر قرار دارند. اگر می خواهید منبع صدا را بین بلوتوث ، 3.5 میلی متر و Wi-Fi تغییر دهید، باید از آن استفاده کنید.

RA5000 ظاهری ساده دارد، اگرچه شکل منحنی آن باعث می شود تا زیباتر به نظر آید. ضمن آنکه نام تجاری سونی در بالای اسپیکر تا حدودی دور از چشم است. یک لامپ در لبه پایینی وجود دارد که به شما امکان می دهد زمان فعال بودن اسپیکر را بدانید. در قسمت عقب، جک 3.5 میلی متری و مجرای هوا برای ووفر وجود دارد، اما پنل های اصلی اسپیکر بدون تزئین هستند.

نصب روی دیوار

با این وجود، چون اسپیکر Sony SRS-RA5000 Speaker کمی بزرگ است و به منبع تغذیه ثابت نیاز دارد، یافتن مکانی برای قرار دادن آن نیاز است. البته می توانید آن را روی دیوار نیز نصب کنید. این باعث می شود که کیفیتی را به صدا بدهد که می تواند از آن منعکس شده و به نوبه خود می تواند صدایی دقیق تر از زمانی را ارائه دهد که آن را در مرکز اتاق قرار می دهید.

اتصالات و تنظیمات

معرفی اسپیکر قدرتمند سونی Sony SRS-RA5000 Speaker

 

اتصال از طریق بلوتوث 5.0 به اندازه کافی آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که منبع اسپیکر را روی بلوتوث تنظیم کرده و روی تلفن خود متصل شوید. اما پخش هر چیزی از طریق Wi-Fi مستلزم استفاده از برنامه Sony Music Center است.

پس از راه اندازی، Sony RA5000 کاملاً متصل است. پخش آسان از برنامه هایی مانند Amazon Prime Music آسان است و حتی می توانید اسپیکرها را با دستیار Google یا Amazon Alexa متصل کنید. علاوه بر این، می توانید RA5000 را از طریق برنامه های Google Home و Amazon Alexa به گروه ها اضافه کنید تا یک راه اندازی مناسب و کاربردی ایجاد کنید.

همچنین باید به ویژگی کالیبراسیون خودکار اتاق اشاره کرد که صدای اسپیکر را مطابق با فضای شما تغییر می دهد. این چیزی است که در سایر بلندگوها و سیستم های صوتی سطح بالا دیده اید که به ندرت روی بلندگوی بی سیم مشاهده می شود و یک ویژگی فوق العاده است. ضمن آنکه باید یادآور شویم که در داخل ، RA5000 هفت درایور است که ووفر در وسط قرار گرفته است.

کنترل های کاربردی

همه کنترل های  Sony SRS-RA5000 Speakerدر امتداد لبه بالایی هر طرف قرار دارند. آنها نمادهای کوچکی هستند. در سمت چپ در قسمت جلو ، دکمه هایی برای تغذیه، ورودی و حالت صدا وجود دارد. LED ها و برچسب های مربوطه برای هر دکمه در بالای صفحه، در اطراف لبه خود دکمه ها قرار دارند.

در سمت راست، کنترل های صدا با یک دکمه پخش یا مکث همراه هستند تا گزینه های داخلی را برای مدیریت صدا در اختیار شما قرار دهند. هیچ برچسبی برای اینها وجود ندارد، اما خود دکمه ها متناسب با عملکرد آنها شکل گرفته اند.

سونی همچنین به شما این امکان را می دهد تا از RA5000 با تلویزیون یا به عنوان بخشی از تنظیمات صوتی چند اتاق استفاده کنید. این اسپیکر می تواند از طریق بلوتوث با تأخیر کم به تلویزیون های سازگار متصل شود. صدای چند اتاق از طریق برنامه Google Home پیکربندی شده است، بنابراین بقیه تجهیزات شما نیز باید با فناوری Google کار کنند.

کارایی

Sony SRS-RA5000 نقطه اوج تلاش چندین ساله مهندسان صوتی سونی است که بر روی پلتفرم صوتی 360 Reality کار می کنند. عملکرد برخی از آهنگ هایی که به طور کامل در Sony 360 Reality Audio تنظیم شده اند، باورنکردنی است. برای اکثر موسیقی ها ، بیس اتاق را پر نموده و بر صدای اکو و اوج های شگفت انگیز غلبه کرده است.

ضمن آن که صحنه های صوتی گاهی اوقات می توانند فوق العاده به نظر برسند، تقریباً مانند گوش دادن به یک برنامه زنده هستند. این بسیار جالب است که یک اسپیکر با این اندازه می تواند چنین صدایی را در جهات مختلف تولید کند. باید اضافه کنیم که این اسپیکر بزرگ و قدرتمند است و قادر به عملکرد قوی 360RA و ارتقاء موسیقی معمولی است تا صدا را فراگیرتر کند.

سونی گزینه های سفارشی سازی و اتصال زیادی را ارائه کرده است، اما Sony SRS-RA5000 Speaker  به مشخصات کمتری نیاز دارد تا برتری های خود را ثابت کند. با این وجود ، RA5000 هنوز صدایی واضح و گرم ارائه می دهد. این اسپیکر سونی، در برجسته کردن جزئیات ظریف به خوبی عمل می کند. همه چیز به نظر می رسد فضای بیشتری برای تنفس دارد.

تقویت کننده فراگیر صدا

Sony SRS-RA5000 Speaker مجهز به تقویت کننده فراگیر صدا است. الگوریتمی که صدای استریو را می گیرد و آن را افزایش می دهد تا به صدای پر کننده اتاق نزدیک شود. اساساً این اسپیکر، می تواند آهنگ های جریان معمولی را هوشمندانه تر و همه جانبه تر کند. نتیجه نهایی شبیه به یک آهنگ 360RA است. موسیقی به طرز چشمگیری بلندتر است، حضور و جزئیات بیشتری نسبت به زمانی که ویژگی خاموش است، وجود دارد. همه چیز کمتر فشرده به نظر می رسد.

هفت بلندگوی بی نظیر

در این اسپیکر سونی، از هفت بلندگوی قدرتمندی استفاده شده است که سه سری بلندگوهای فعال، موسیقی را به صورت عمودی پخش می کنند، در حالی که سه بلندگوی جانبی صدا را به صورت افقی پخش می نمایند. اینها با یک ووفر تکمیل می شوند که اتاق را با بیس بی نقص و عمیق پر می کند و به همه موسیقی های مورد علاقه شما زندگی تازه می بخشد.