معرفی اسپیکر پرتابل بلوتوثی سونی Sony SRS XB501G

اسپیکر قدرتمند سونی Sony SRS-XB501G، اسپیکری کارآمد و با دوام بالا میباشد که میتوان از آن در مدتی طولانی در خانه و در فضای باز مانند کنار استخر استفاده نمود. امروزه تعداد زیادی اسپیکر بلوتوث عالی در بازار وجود دارد و در نتیجه، شرکتها به طور فزاینده‌ای با ایجاد ویژگیهای خاصی در محصولات خود، قصد دارند سهم بیشتری از بازار را از آن خود نمایند.

 

طراحی زیبا و راحت اسپیکر سونی

با وجود وزن 2.72 کیلوگرم Sony SRS-XB501G ، نمیتوان آن را یک بلندگوی بزرگ و سنگین دانست. لحظهای که آن را از جعبه بیرون بیاورید این موضوع را احساس خواهید کرد. خوشبختانه سونی یک دستگیره حمل دستی به آن اضافه کرده است تا کمی راحت تر حمل شود. این اسپیکر مانند یک محفظه گرد بزرگ به نظر میرسد و میتوانید دو توییتر و یک ووفر را در آن مشاهده کنید. نمای بیرونی آن شباهت قابل توجهی به بلندگوهای بوم باکس دارد و تفاوت روشنی با بلندگوهای پارچهای و روکشدار چوبی دارد که امروزه مد شده است.

 

معرفی اسپیکر سونی | Sony SRS XB501G

 

استفاده از برنامه برای ایجاد قابلیتهای بیشتر

در اسپیکر قدرتمند Sony SRS-XB501G همه ویژگیهای اصلی از طریق دکمههای فیزیکی بدون نیاز به یک برنامه دقیق قابل کنترل هستند. با این حال، اگر میخواهید از قابلیت هوشمند آن استفاده کنید، لازم است که دو برنامه را بارگیری کنید. دو برنامه Google Home برای تنظیم دستیار صوتی به اضافه برنامه Music Center Sony که به شما امکان میدهد نمایش نور را تغییر داده و به تنظیمات صوتی مانند Extra Bass دسترسی پیدا کنید.

 

اتصالات

در قسمت پشتی اسپیکر سونی مدل SRS-XB501G، یک فلپ ضد آب است که پورت USB-C بلندگو درگاه شبکه پنهان میکند. متأسفانه، هیچ جک 3.5 میلی متری aux برای استفاده در دستگاههای قدیمی وجود ندارد. اگر قصد استفاده بی سیم از این دستگاه را دارید، SRS-XB501G از بلوتوث 4.2 و Google Cast پشتیبانی میکند.

 

دستیار صوتی مناسب

SRS-XB501G به عنوان یک گوینده دستیار Google ، به طور متوسط ​​عمل میکند. لازم است هنگام صدای بلند پخش موسیقی، فریاد بزنید تا صدای شما را بشنود. اگر به دنبال مقایسه هستید، این اسپیکر سونی، دقیقاً مانند سایر بلندگوهای Google Home کار میکند.

 

معرفی اسپیکر سونی | Sony SRS XB501G

 

طول عمر و دوام بالای باتری

در این مدل اسپیکر سونی، عمر باتری 16 ساعت ارزیابی میشود. اگر قصد دارید از این دستگاه در بیرون از خانه خود استفاده کنید و دوست دارید با صدای بلند موسیقی خود را پخش کنید، لازم است چند ساعت از زمان پخش را قطع کنید. شارژ شدن چندین ساعت طول میکشد بنابراین شب قبل از استفاده از بلندگو حتماً آن را شارژ کنید.

یک باتری لیتیوم یون بزرگ را درون آن قرار طراحی کرده است که اگر چراغ ها را روشن بگذارید، بلندگو می تواند 16 ساعت با شارژ باتری کار کند. میتوانید یک دکمه بالای اسپیکر را فشار دهید تا گزارشی صحیح از وضعیت دقیق باتری دریافت کنید. یک درگاه USB-C در پشت بلندگو به شما امکان میدهد دستگاه تلفن همراه را از باتری بلندگو شارژ کنید.

 

مقاومت در برابر آب و گرد و غبار

Sony SRS-XB501G محصولی جالب و ضدآب است. صدای قوی و متعادلی داشته و به خوبی در برابر آب، رطوبت و گرد و غبار با قابلیت IP65 مقاومت خواهد داشت. میتوان گفت این محصول سونی سازگاری خوبی داشته و ویژگیهای مناسبی را دارد. در میان اسپیکرهای بی سیم و هوشمند، میتواند امکانات مناسبی را ارائه داده و در محصولات هم رده خود، قابلیت های کاربردی دارد.

 

چراغ های ال ای دی در اسپیکر

اسپیکر بی سیم سونی SRS-XB501G روشنایی نور LED با تغییر رنگ در اطراف بلندگو داشته و یک جفت LED سفید مستقل در قسمت بالایی و وسط اسپیکر قرار دارد. این چراغ ها میتوانند با موسیقی که گوش میدهید همگام سازی شده و با کمتر از شش حالت نور اجرا شوند که قابل انتخاب است. علاوه بر این، نمایش نور حتی در هنگام پخش موسیقی ادامه دارد. میتوانید آن را در برنامه Sony یا با فشار دادن یک دکمه روی خود بلندگو خاموش کنید.

 

معرفی اسپیکر سونی | Sony SRS XB501G

 

عملکرد صوتی

بیشتر بلندگوها در داخل خانه بهترین عملکرد را دارند، در این شرایط میتوانند از دیوارها برای انعکاس و تقویت امواج صوتی استفاده کنند. اما میتوان گفت که قدرت صدای XB501G در فضای باز نیز به گونهای است که به نظر میرسد قدرت کافی را داشته باشد. این بلندگو در پایین خود دارای یک پایه استاندارد 1/4 اینچی است که تنظیم آن را بر روی سه پایهای که معمولاً برای دوربین استفاده میشود، آسان میکند.

شما میتوانید از طریق بلوتوث، موسیقی را به اسپیکر SRS-XB501G انتقال دهید. این اسپیکر سونی، برای متصل شدن سریع از NFC پشتیبانی میکند، اما اکثر خریداران از سازگاری Chromecast بلندگو استفاده میکنند. علاوه بر راحتی اتصال، به شما امکان میدهد همزمان به چندین اسپیکر XB501G و سایر بلندگوهای Chromecast اتصال پیدا کنید.