هدفون بی سیم Sony WI-XB400

هدفون دورگردنی Sony WI-XB400 با طراحی داخل‌گوش عرضه شده است که برای طرفداران ژانرهای باس سنگین بسیار مناسب است. این هدفون با مشخصات کلی صدای نسبتاً متعادل عرضه شده و دارای تناسب و پایداری مناسبی هنگام تمرینات ورزشی است. ضمن آن که از دوام باتری مناسبی برخوردار بوده و کیفیت ساخت قابل توجهی دارد.

 

هدفون Sony WI-XB400 در یک نگاه

  • تماس آسان و دستورات دستیار صوتی با میکروفون درون خطی
  • مدل گردن راحت با گوشی های مغناطیسی برای حمل آسان
  • صدای بی سیم با فناوری بلوتوث 5.0
  • تا 15 ساعت عمر باتری با شارژ کامل به مدت سه ساعت
  • شارژ سریع 10 دقیقه شارژ جهت60 دقیقه پخش
  • واحدهای درایور 12 میلی متری برای صدای واضح
  • کابل های انعطاف پذیر و سبک و پورت USB Type-C
  • EXTRA BASS برای افزایش تمام فرکانس‌های پایین‌تر

 

طراحی مناسب

هدفون بی سیم Sony WI-XB400 برای ورزش عالی است و به دلیل طراحی سبک و راحت، قابلیت حمل مناسبی دارد. در واقع این هدفون Sony از طراحی نسبتاً ساده ای برخوردار است و به همراه یک کابل مناسب که دو هدفون را به یکدیگر متصل کرده و یک کنترل درون خطی مناسب و میکروفون ساخته و عرضه شده است.

 

معرفی هدفون | Sony WI-XB400

 

قابلیت مغناطیسی

این هدفون پشت گردنی Sony WI-XB400 همچنین دارای قابلیت مغناطیسی در گوشی ها می باشد و هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید به هم می چسبند. ضمن آنکه اندازه این هدفون کوچک بوده و به راحتی در اکثر گوش ها قرار می گیرد. همچنین دارای سه سری ایرتیوپ در اندازه های مختلف است که برای پایداری و ایزوله شدن، لازم است تا عمیقاً در کانال گوش قرار داده شوند.

 

راحتی در طول استفاده از آن

Sony WI-XB400 به دلیل اندازه کوچک آنها، هنگام استفاده طولانی مدت باعث ایجاد ناراحتی نمی شوند.  WI-XB400 کاملاً بی‌سیم است و صدایی عمیق و قوی ارائه می‌دهند. طراحی گردنی نرم، انعطاف پذیر و سبک این هدفون، آن را برای پوشیدن راحت در تمام طول روز مناسب کرده است.

 

کنترل و تنظیم هدفون

هدفون بی سیم Sony WI-XB400 دارای یک طرح کنترل مناسب است. استفاده از کنترل از راه دور درون خطی آسان است و هنگام فشار دادن دکمه ها، بازخورد مناسبی را ارائه می دهد. همچنین می توانید با فعال کردن دستیار دیجیتالی دلخواه خود از کنترل صوتی استفاده کنید.

 

نحوه کنترل

در واقع، کنترل این هدفون دارای عملکرد آسانی است. از دکمه ها برای پخش، توقف یا رد شدن از میان آهنگ ها و تنظیم صدا استفاده کنید. ضمن آنکه یک دکمه ساده شما را به دستیار صوتی تلفن هوشمند متصل می کند تا مسیرها را دریافت کنید، موسیقی پخش کنید و با مخاطبین ارتباط برقرار نمایید. همچنین با بهره مندی از میکروفون داخلی، مکالمه آزادانه با مکالمه هندزفری آسان جریان دارد. حتی نیازی نیست گوشی خود را از جیب خود بردارید.

 

معرفی هدفون | Sony WI-XB400

 

کیفیت ساخت

باید گفت که کیفیت ساخت این هدفون و کنترل آن خوب است. قسمت عمده این محصول از جنس پلاستیک ساخته شده است و کابل لاستیکی و تخت با دوامی را به خود اختصاص داده است. همچنین این هدفون به طور قابل قبولی پایدار است.  تا زمانی که بتوانید با ایرتیوپ هایی که همراه هدفون است، تناسب لازم را بیابید، به راحتی می توانید از آن ها هنگام ورزش استفاده نمایید.

 

عملکرد باس

هدفون بی سیم Sony WI-XB400 دارای باس سنگین هستند. البته باید گفت که مشخصات کلی صدای نسبتاً متعادل است، زیرا باس، معمولی است. همچنین این هدفون مجهز به درایور 12 میلی متری برای صدای واضح است.  EXTRA BASS تمام فرکانس‌های پایین ‌تر را افزایش می‌دهد و هر آهنگ را بلند می‌کند. برای شروع باید فقط دکمه مربوطه  را لمس کنید. دلیل واقعی انتخاب این هدفون کیفیت صدای آن است. به طور خاص، پاسخ باس برتر را شامل می شود.

 

عملکرد فرکانس بالا

این هدفون سونی، دقت باس چشمگیری دارد. همانطور که انتظار می‌رود، تاکیدی روی باس کم وجود دارد که صدای خوبی را ایجاد می‌کند و همچنین یک ضربه کوچک در باس بالا ایجاد می‌کند، اما به اندازه‌ای نیست که صدای آنها مبهم باشد. از سویی دیگر، دقت میان رده عالی است. همچنین سازگاری و دقت پاسخ فرکانس استثنایی دارد. تا زمانی که بتوانید به تناسب مناسبی دست پیدا کنید، این هدفون ها هر بار به طور یکسان عمل می کنند.

 

باس مناسب با اندازه کوچک درایور

مشکل کیفیت باس در بسیاری از هدفون ها این است که ذاتاً این قابلیت، به اندازه درایور محدود می شود. هر چه بلندگو کوچکتر باشد، باس کمتری تولید می کند. در این هدفون، با درایور 12 میلی‌متری عملکرد باس فوق العاده است. می توان گفت که WI-XB400 در بخش صدا فوق العاده است. برای دویدن، پیاده‌روی یا فعالیت های روزمره در اطراف خانه، صدای باس قدرتمند و محرکی که از این هدفون می‌شنوید، مناسب است.

 

معرفی هدفون | Sony WI-XB400

 

جداسازی نویز

نویزکنسلینگ در WI-XB400 کاملا معمولی است. عملکرد این هدفون سونی، در محدوده میانی برای جلوگیری از سر و صدای آرام محیطی خوب است و عملکرد در محدوده سه گانه مناسب است، اما در محدوده باس، کار زیادی انجام نمی دهند. کنترل نویز میکروفون نیز متوسط ​​است. در یک محیط ساکت عملکرد خوبی دارد، اما در یک محیط پر سر و صدا، گفتار ممکن است در اثر نویز پس زمینه مبهم شود.

 

جلوگیری از درز صدا به بیرون

از سویی دیگر، عملکرد جلوگیری از خارج شدن صدا به بیرون از گوش بسیار عالی است . در سطح صدای متوسط، به هیچ وجه نشتی ندارند، اما در سطوح بلندتر، مقداری نشتی وجود دارد. این را هم در نظر داشته باشید که کیفیت ضبط میکروفون قابل قبول است. در حالی که گفتار ضبط شده واضح و قابل درک به نظر می رسد، می تواند کمی آرام باشد.

 

باتری

یکی از نکاتی که در یک هدفون بسیار مورد توجه است، عمر باتری و مدت دوام آن است که می تواند آسودگی خاطر استفاده از هدفون در فضای باز را در مدت زمان طولانی ایجاد کند. هدفون بی سیم Sony WI-XB400 دارای عمر باتری خوبی است. این هدفون قادر است تا 15 ساعت زمان پخش مداوم را فراهم کند، اما هیچ ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی در دسترس نیست. اگر شارژ هدفون شما کم است، یک شارژ سریع (Fast Charge) 10 دقیقه ای تا 60 دقیقه به شما امکان پخش را می دهد.

این نکته را نیز باید اشاره کنیم که زمان شارژ کامل باتری، تقریباً 3 ساعت می باشد. شارژ  XB400 آسان است و از طریق کابل USB-C شارژ می‌شود که به محفظه باتری سمت راست متصل می‌شود و هر دو باتری را شارژ می‌کند.

 

اتصال بلوتوث

هدفون بی سیم Sony WI-XB400 قابلیت بلوتوث مناسبی دارد و نسخه 5.0 در این هدفون ایجاد شده است. آنها محدوده اتصال خوبی دارند، اما در نظر داشته باشید که قادر به اتصال همزمان چند دستگاه با هم را ندارند. این هدفون بلوتوثی پشتیبانی از کدک  SBC، 16 بیتی، 48 کیلوهرتز را برای ارائه صدایی عالی و واضح ، گزینه ای مناسب است.

در نظر داشته باشید که این هدفون سونی را نمی توان به صورت سیمی استفاده کرد. کابل USB-C فقط برای شارژ است. شما می توانید با استفاده از فناوری بی سیم Bluetooth که با تلفن هوشمند یا تبلت خود متصل می کنید،  به آهنگ های مورد علاقه خود به صورت بی سیم گوش دهید.

 

کابل اتصال هدفونها

این سیم اتصال دهنده دو هدفون دو هدف را انجام می دهد. اول اینکه از بسته های باتری پشتیبانی می کند و عمر طولانی تری نسبت به هدفون های بی سیم واقعی دارد. همچنین به شما این امکان را می دهد که به راحتی یک یا هر دو هدفون را بیرون بیاورید و اجازه دهید آویزان شوند.