مقایسه هدفون های انکر Life U2 و Soundcore Life U2i

Life U2 و Soundcore Life U2i

برند Anker سالهاست خوش قیمت ترین و اقتصادی ترین محصولات صوتی را تحت عنوان Soundcore روانه بازار میکند که از بهترین محصولات آنها میتوان به سری ایربادهای Liberty اشاره کرد. اما در این مقاله قرار است به مقایسه بهترین هدفون‌های دورگردنی آنها یعنی سری  Soundcore Life U2i و  Soundcore Life U2 بپردازیم. با ما در تهران اسپیکر همراه باشید تا دو تا از بهترین هدفون‌های گردنی را با یکدیگر مقایسه کنیم.

 

طراحی و بدنه

Soundcore Life U2 بدنه آن از جنس سیلیکون است و یک جنس بسیار نرم و راحتی دارد که در Soundcore Life U2i هم از همین متریال استفاده شده که این برای کاربرانی که از هدفون‌های گردنی سنگین و شلوغ خسته شده‌اند بسیار خوشایند است.

 

مقایسه هدفون های انکر Life U2 و Soundcore Life U2i

 

یکی از تفاوت‌های اساسی که میتوان به آن پرداخت میزان مقاومت آن‌ها در مقابل آب است که در سری Soundcore Life U2 با گواهی IPX7 توانایی بیشتر برای مقاومت در مقابل آب دارد که تا حدی میتوان آن را یک هدفون ضدآب خطاب کرد. باز با این حال سری Soundcore Life U2i در مقابل فشار آب کم و گرد و غبار با گواهی IPX5 توانایی مقاومت کافی را دارد.

 

این قابلیت در این دو هدفون باعث میشود که آنها را برای ورزش‌های سنگین و تعرق زیاد مناسب سازد و دیگر استرس خراب شدن هدفون را نخواهید داشت. یک مزیت مشترک و عالی بین این دو هدفون دورگردنی وزن بسیار سبک و جنس نرم آنهاست که هنگام استفاده روی گردن بسیار راحت است و اصلا توجه شما به بدنه هدفون که روی گردنتان است جلب نمیشود.

 

مقایسه هدفون های انکر Life U2 و Soundcore Life U2i

یکی دیگر از مواردی که توجه کاربران را به دوام بالای این دو هدفون جلب کرده حالت بسیار انعطاف پذیر بدنه آنهاست که به هیچ عنوان مصرف کننده را نگران شکستن و یا خراب شدن هدفون در شرایط سخت نمیکند.

 

گزینه‌ای که در این دو هدفون  بسیار جالب است حالت مغناطیسی ایجاد شده در گوشی‌های هدفون است و برای زمانی که سیم‌های هدفون از کنترل خارج میشود و یا هنگام استفاده نکردن حواس شما را پرت میکنند میتوانید خیلی راحت هر دو گوشی هدفون را به هم نزدیک کنید تا به هم به صورت مغناطیسی متصل شوند.

 

در کل ویژگی کلیدی که این دو هدفون را نسبت به دیگر هدفون‌های دورگردنی بازار متمایز میکند طراحی منحصر به فرد آنهاست که هدف اصلی Soundcore  در این دو سری را مشخص میکند.

 

کیفیت صدا

از نظر صدا این هدفون‌ها‌ دارای درایورهای 10 میلیمتری هستند که برای یک هدفون بلوتوثی بسیار عالی است و صدای عالی برای هزینه‌ای که میکنید ارائه میدهند. و ایرتیپ‌های سیلیکونی جوری طراحی شده‌اند که در گوش صدای اطراف در کم ترین حالت ممکن باشند. تفاوتی که در صدای  Soundcore Life U2i وجود دارد تریبل بیشتر نسبت به بیس و فرکانس‌های پایین است که این به تنهایی صدای کریستالی خوبی ایجاد میکند.

مقایسه هدفون های انکر Life U2 و Soundcore Life U2i

Soundcore Life U2 بیشتر حالت بیس محور دارد و برای سبک‌های الکترونیک و مدرن بسیار مناسب است. شما به لطف حالت EQ سفارشی میتوانید دو حالت Normal Mode  و BassUp را در این دو هدفون تجربه کنید. که حالت Normal Mode  برای گوش دادن به پادکست و یا فیلم دیدن بسیار مناسب است.

 

باتری

طبق تبلیغاتی که از Soundcore Life U2 شده این هدفون تا 24 ساعت توانایی پخش موسیقی دارد که این برای یک هدفون دور گردنی بسیار مناسب است.  Soundcore Life U2i با 2 ساعت دوام کمتر 22 ساعت پخش موسیقی خواهد داشت.هر دو هدفون با کابل تایپ سی شارژ میشوند و قابلیت شارژ سریع دارند که در  Soundcore Life U2i با 10 دقیقه شارژ تا 3 ساعت و در  Soundcore Life U2 با 5 دقیقه شارژ تا 2 ساعت پخش را فراهم میکند.

 

مقایسه هدفون های انکر Life U2 و Soundcore Life U2i

 

میکروفون

گزینه دیگری که این دو هدفون را پرکاربرد میکند کاهش نویز محیط در هنگام تماس‌ هاست که بهترین نحو در هر دو هدفون تعبیه شده است. در Soundcore Life U2 همراه با تکنولوژی کاهش نویز cVc انجام میشود و این فناوری تمام تلاش خود را میکند تا صدای کریستالی و بدون نویز را در تماس ها ارائه دهد.

 

اما در Soundcore Life U2i تکنولوژی بسیار جالب و جدیدتری استفاده شده است که یک الگوریتم خودکار همراه با هوش مصنوعی سفارشی در زمان واقعی صدای اطراف شما را حذف و  کیفیت عالی برای تماس‌ها فراهم میکند.

 

بلوتوث

هر دو هدفون دورگردنی از نسخه بلوتوث 5.0 پشتیبانی میکنند که در کنار بقیه قابلیت‌هایی که به آن پرداختیم این دو سری را تکمیل میکند. نسخه بلوتوث تاخیر بسیار کمی دارد و برای تماشای فیلم و گیمینگ مناسب هستند.

 

مقایسه هدفون های انکر Life U2 و Soundcore Life U2i

 

در نتیجه…

در کل دوستانی که به دنبال یک هدفون دورگردنی مناسب و اقتصادی هستند این دو هدفون دورگردنی Soundcore  میتوانند جزو لیست خرید شما باشند چه استفاده روزمره داشته باشید و چه هنگام ورزش و دویدن در همه حال به لطف توجه بالا در جزئیات طراحی هر دو هدفون گزینه مناسبی برای شما هستند.