معرفی هدفون استیل سریز | Steelseries Arctis 9X

معرفی هدست بازی بی سیم
Steelseries Arctis 9X

هدست بازی بی‌سیم Steelseries Arctis 9X، بهترین هدست برای بازی است که با کنسول‌های Xbox One سازگار است. این هدست‌های بیش از حد گوش، خوش ساخت و راحت بوده و دارای مشخصات صوتی خنثی و عمر باتری مناسبی هستند. از این هدفون میتوانید در مدت زمان طولانی بازی استفاده کرده و احساس خستگی نداشته باشید.

 

هدست بازی بی سیم Steelseries Arctis 9X در یک نگاه

  • میکروفون حذف سر و صدا ClearCast دارای مجوز Discord
  • بالشتک های گوشی ساخته شده از پارچه AirWeave
  • سازگار در رایانه های شخصی، Xbox Series X , S و Xbox One
  • اتصال همزمان به بلوتوث و ایکس باکس
  • بیس بسیار قدرتمند
  • قابلیت استفاده به صورت سیمی و بی سیم

 

معرفی هدفون استیل سریز | Steelseries Arctis 9X

 

اتصال سیمی و بی سیم

SteelSeries Arctis 9X برای استفاده های متفاوت مناسب است. از این هدفون های گیم جهت دار می توان به صورت بی سیم یا با اتصال سیمی استفاده کرد، اگرچه نمی توانید از میکروفون آنها در هنگام سیم استفاده کنید. آنها دارای نمایه صدای خنثی و گزینه های شخصی سازی صدا هستند.

این هدست ها کمی حجیم بوده و در واقع در برابر صداهای پس زمینه بدون انزوا نیستند، بنابراین ممکن است برای پوشیدن در هنگام رفت و آمد یا هنگام کار در یک محیط پر سر و صدا مناسب نباشند. میکروفون آنها به شما امکان می دهد تا به راحتی با هم تیمی های خود ارتباط برقرار کنید.

در حقیقت Steelseries Arctis 9X برای بازی های با سیم چشمگیر است. با استفاده از اتصال 1/8 اینچ TRS می توانید آنها را به کنترل کننده Xbox One یا PS4 خود متصل کنید، اما فقط با صدا سازگار هستند، بنابراین نمی توانید از میکروفون آنها به صورت اتصال سیمی استفاده کنید. با این وجود بسیار راحت بوده و نسبت به اتصال سیمی تاخیر کمی دارند.

 

استفاده در تماس تلفنی

هدست های SteelSeries Arctis 9X برای تماس های تلفنی مناسب است. میکروفون جمع شونده آنها از کیفیت ضبط قابل توجهی برخوردار است و صدای شما حتی اگر از یک محیط پر سر و صدا تماس بگیرید واضح و طبیعی به نظر می رسد. اما آنها عملکرد ضعیفی در انزوای صدا دارند که ممکن است باعث حواس پرتی در هنگام تماس های شما شود.

 

معرفی هدفون استیل سریز | Steelseries Arctis 9X

 

طراحی هدست

Steelseries Arctis 9X بسیار شبیه نسخه Arctis 7 است، زیرا دارای یک رنگ سبز بر روی سربند است. همچنین دارای یک طراحی منحصر به فرد هدبند و بالشتک های گوشی هستند. قاب هدبند یک تکه فلز می باشد. به طور کلی، این ها هدفون های بازی راحتی هستند که از طراحی مشابه اکثر هدست های Arctis برخوردار می باشند.

بالشتک های گوش کاملاً از فوم پر شده اند و از مواد نرم و متخلخل است که کمی جریان هوا را امکان پذیر می کند. هدفون ها می توانند کمی احساس تنگی را داشته باشند، به خصوص در سرهای بزرگتر این ممکن است ایجاد شود، زیرا طول و نوع هدبند، گزینه های تنظیم اندازه را محدود می کند. این هدفون از کیفیت ساخت فوق العاده ای برخوردار است.

 

معرفی هدفون استیل سریز | Steelseries Arctis 9X

 

دکمه ها و کنترل هدست

طرح کنترل SteelSeries Arctis 9X خوب است. دکمه ها و چرخ های زیادی وجود دارد که نه تنها برای بازی مناسب هستند بلکه برای مکالمات تلفن نیز استفاده می شوند. به سادگی به دکمه بی صدا کردن میکروفون و چرخ ولوم دسترسی پیدا می کنید.

همچنین، یک دکمه بلوتوث وجود دارد که علاوه بر آن موسیقی و مدیریت تماس محدودی مانند پخش یا مکث و پاسخ یا قطع تلفن هنگام فشار دادن آن را ارائه می دهد. دکمه روشن یا خاموش به شما امکان می دهد از ایستگاه از پیش تنظیم شده EQ استفاده کنید.

گوشی چپ میکروفون را نگه داشته که به صورت یک کپسول سیاه بر روی بازوی فلزی انعطاف پذیری طراحی شده است که در صورت عدم استفاده تقریباً به سمت عقب جمع می شود. ولوم در لبه عقب گوشی، تنظیم صدا را برای بازی و گفتگوی صوتی ایجاد می کند.

در گوشی راست Steelseries Arctis 9X یک چرخ ولوم، یک دکمه قطع میکروفون، بلوتوث و دکمه های پاور وجود دارد. دکمه پاور نیز از طریق چهار ایستگاه از پیش تنظیم شده EQ می چرخد. همچنین، یک درگاه میکرو USB برای شارژ و یک درگاه 3.5 میلی متری برای استفاده از هدست سیمی وجود دارد. تمام کنترل ها و اتصالات در امتداد طرفین هر گوشی قرار دارند.

 

باتری هدست

عملکرد باتری Arctis 9X عالی است. باتری حدود 28 ساعت پخش مداوم را ارائه می دهد و فقط دو ساعت طول می کشد تا به طور کامل شارژ شود. ضمن آن که می توانید صدا را هنگام شارژ دریافت کنید. با این حال، می توان آنها را به صورت منفعل با کابل صوتی 1/8 اینچی استفاده نمود.

 

معرفی هدفون استیل سریز | Steelseries Arctis 9X

 

اتصال بلوتوثی هدست

هدست مخصوص بازی Arctis 9X از اتصال بلوتوثی مناسبی برخوردار است. هنگام پخش بازی روی Xbox One، می توان از آنها برای پخش موسیقی از تلفن همراه نیز استفاده کرد. آنها اتصال چند دستگاهی یا NFC ندارند و با کمترین تأخیر در دستگاه های iOS و Android سازگار هستند. در بازاری که تحت انحصار سیستم عامل است، Arctis 9X در میان بقیه محصولات مشابه برجسته است. این دستگاه برای Xbox One طراحی شده است.

از آنجا که دارای بلوتوث، Xbox Wireless و قابلیت های سیم دار است، Arctis 9X قابلیت بسیاری دارد. جابجایی بین دستگاه ها در هدستی که فقط از بلوتوث استفاده می کند، ناامید کننده است. SteelSeries برای کمک به این موضوع، سرمایه گذاری زیادی در چند منظوره بودن بی نظیر آن انجام داد. این نه تنها از استانداردهای اتصال بی سیم بلوتوث و ایکس باکس پشتیبانی می کند، بلکه می توانید از هر دو به طور همزمان استفاده کنید.

 

استفاده از برنامه هدست

در SteelSeries Engine 3 ، می توانید میزان صدای میکروفون را به طور کامل تغییر دهید یا هنگام روشن بودن هدست، راه اندازی خودکار بلوتوث را فعال و یا غیرفعال کنید. پیکربندی ها در سمت چپ، به شما امکان می دهد نمایه های شخصی سازی شده ایجاد کنید که به طور خودکار در کنار بازی های خاص مورد انتخاب، راه اندازی می شوند.

 

معرفی هدفون استیل سریز | Steelseries Arctis 9X

 

کیفیت میکروفون

اگر برای اتصال Arctis 9X به رایانه خود از اتصال مستقیم بلوتوث استفاده میکنید، با مشکلات بزرگی در رابطه با میکروفون روبرو خواهید شد. بهتری است از آداپتور بی سیم Xbox استفاده کنید، تا میکروفون Arctis 9X بسیار عالی به نظر برسد. اگر از بلوتوث دور باشید، میکروفون Arctis 9X برای پخش جریانی و ضبط به خوبی کار می کند.

 

عملکرد بازی و موسیقی

هنگامی که با Arctis 9X متصل به Xbox One S بازی کنید، غرش موتورها، از فورد فوکوس گرفته تا یک سوبارو ایمپرازا ، در سطح صدای بالا و تهاجمی به نظر می رسند. اتومبیل های مختلف به وضوح از یکدیگر متمایز هستند تا بتوانند باس قوی تولید کنند.

برای موسیقی، Arctis 9X می تواند صدا را با تعادل قوی کنترل کند، اگرچه انتظار تجربه بیس بسیار قدرتمندی را با آن ندارید. با این حال، نت های ترکیبی باس عمیق و ضربات درام، نیروی زیادی در پشت خود ندارند و فاقد هرگونه احساس پاسخ فرکانس پایین می باشند. صدا بلند و متعادل است اما سعی نمی کند حتی به محدوده زیر باس برسد. خوشبختانه این هدست در سراسر صفحه، متعادل مانده است، این در حالی است که برخی از هدست های بازی باس بی سیم نمی توانند ادعا کنند.