شماره تلفن021-91303030
تهران اسپیکر

سبد خرید شما خالی است.

ده نکته طلایی برای خرید پاور بانک

ده نکته طلایی برای خرید پاور بانک

نکته اول:ظرفیت پاور بانک

دوست دارید چند دفعه وسایل الکترونیکی خود را بدون شارژ کردن پاور بانک خود شارژ کنید؟ ظرفیت پاور بانک می‌تواند جواب این سوال را به شما بگوید.

سوال مهم دیگری که وجود دارد این است که برای چه وسیله های الکترونیکی شما می‌توانید از این پاور بانک استفاده کنید.

لپ تاپ ها نسبت به تلفن های هوشمند به نیروی بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارند. برای شارژ گوشی های هوشمند  می‌توانید از پاور بانک هایی با ظرفیت 3.350mAh  استفاده کنید اما این رقم برای لپ تاپ ها  30.000mAh است.  شما می‌توانید برای شارژ لپ تاپ خود از پاور بانک هایی با این ظرفیت یا بیشتر استفاده کنید.

نکته دوم: ورودی و خروجی پاور بانک

پاور بانک های امروزی بسیار پیشرفته هستند و نگرانی در رابطه با این نکته وجود ندارد، اما در بعضی مدل های موجود در بازار ممکن است ورودی و خروجی پاور بانک مناسب دستگاه شما نباشد. پس بهتر است قبل از خرید پاور بانک ورودی و خروجی آن را چک کنید.

نکته سوم : قیمت و کیفیت

اگر شما به دنبال پاور بانکی متناسب با نیاز های خود هستید نباید فقط به دیدن عکسها اکتفا کنید. به خصوصيات پاور بانک های مختلف توجه کنید و خصوصیات مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

گاهی اوقات مدل های ارزان قیمت تر جواب گوی نیازهای شما نیست و آنقدری که شما انتظار دارید دوام نخواهد آورد.

دلیل دیگری که توجه به این نکته را ضروری می‌کند اضافه بار است. بعضی از مدل های ارزان اضافه بار دارند و می‌توانند به دستگاه شما آسیب برسانند.

نکته چهارم : اندازه پاور بانک

هنگامی که پریز برق در دسترس شما نیست و شما نیاز دارید که وسیله خود را شارژ کنید استفاده از پاور بانک می‌تواند کار شما را راحت کند. توجه به اندازه پاور بانک بسیار مهم است زیرا شما باید آن را با خود حمل کنید.

پاور بانک های گوشی های هوشمند و تبلت می‌توانند به آسانی در جیب شما جا شوند ولی پاور بانک های مخصوص لپ تاپ اینگونه نیستند و شما باید آن ها را داخل جیب کیف و یا کوله پشتی خود جا دهید.

نکته پنجم : آمپر پاور بانک

در کنار ظرفیت، آمپرپاور بانک نیز مهم است. آمپر  پاور بانک به شما می‌گوید که با چه سرعتی وسیله شما شارژ می‌شود.

پاور بانک های معمولی آمپری بین 1تا3 آمپر دارند. هرچه‌ آمپر پاور بانک بیشتر باشد وسیله شما سریعتر شارژ می‌شود.

نکته ششم : ظرفیت باطری تلفن همراه من چقدر است؟

ظرفیت باطری تلفن های همراه متفاوت است. در اینجا تعدادی از تلفن های پر فروش و ظرفیت باتری آنها آورده شده است البته تضمین نمی‌کنیم که هر مدل دقیقا همان آمپر نشان داده شده را داشته باشد.

iPhone

ایفون SE 2020 : 1821 میلی‌آمپر

ایفون 11 Pro MAX : 3969 میلی‌آمپر

ایفون 11 Pro : 3046 میلی‌آمپر

ایفون 11 : 3110 میلی‌آمپر

ایفون XR : 2942 میلی‌آمپر

ایفون XS MAX : 3174 میلی‌آمپر

ایفون XS : 2658 میلی‌آمپر

ایفون X : 2716 میلی‌آمپر

ایفون 8 Plus : 2675 میلی‌آمپر

ایفون 8 : 1821 میلی‌آمپر

سامسونگ

Galaxy S20 : 4000 میلی‌آمپر

Galaxy Note 20 : 4300 میلی‌آمپر

Galaxy A71 : 4500 میلی‌آمپر

Galaxy Note 10 : 3500 میلی‌آمپر

وقتی ظرفیت پاور بانک خود را بر ظرفیت وسیله خود تقسیم کنید می توانید تعداد دفعاتی را که با یکبار شارژ پاور بانک خود می‌توانید وسایل خود را شارژ کنید حساب کنید.

نکته هفتم : کاربرد های پاور بانک

یک پاور بانک می‌تواند برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد دانش آموزان می‌توانند از آن در راه مدرسه برای شارژ گوشی هوشمند خود استفاده کنند همچنین کوهنوردان می‌توانند زمانی که نیاز دارند سینگال اضطراري ارسال کنند از پاور بانک استفاده کنند و یا اعضای متخصصان بقاگروه نجات می‌تواننند زمانی که گرفتار یک طوفان شده اند از پاور بانک های صحرایی برای اطلاع رسانی استفاده کنند.

نکته هشتم : از پاور بانک خود برای شارژ  کردن بیش از یک وسیله استفاده کنید

پاور بانک ها برای شارژ گوشی هوشنمد هوشمند و تبلت زمانی که پریز برق در دسترس نیست بسیار کاربردی هستند دارند علاوه بر این . شما می‌تواند از پاور بانک برای شارژ وسایل دیگری مانند دوربین های دیجیتال و یا چراغ LED  دستی استفاده کنید.

در مجموع  برای شارژ هر وسیله ای که دارای ورودی  USB_C و یا USB  است می‌توان از پاور بانک استفاده کرد.

نکته نهم : از پاور بانک خود نهایت استفاده را ببرید

وقتی شما پاور بانک خود را شارژ نمی کنید پاور بانک می‌تواند شارژ خود را از دست دهد. حتی اگر نمی‌خواهید از پاور بانک خود برای مدتی استفاده‌ کنید باید آن را هر چند وقت یکبار شارژ کنید. حتی اگر نیازی به استفاده از پاور بانک برای مدتی طولانی ندارید باز هم باید پاور بانک خود را شارژ کنید. با این کار شما می‌توانید طول عمر پاور بانک خود را افزایش دهید.

نکته دهم : پاور بانک خود را با یک پنل خورشیدی قابل حمل ترکیب کنید

آیا میخواهید باطری خود را طبعیت دوستانه شارژ کنیددوستدار محیط زیست هستید؟ این کار هنگامی امکان وجود دارد پذیر است که شما پاور بانک خود را با یک پنل خورشيدی قابل حمل ترکیب کنید. شما می‌توانید پاور بانک خود را با پنل های خورشیدی مخصوص شارژ موبایل شارژ کنید و سپس با استفاده از از پاور بانک خود وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید و همچنین می‌توانید وسایل خود را مستقیما با استفاده از این پنل های خورشیدی شارژ کنید.

این کار نه تنها طبیعت دوستانه است بلکه بسیار جالب نیز هست.

4
دیدگاه‌های نوشته

  کاربر تهران اسپیکر 10 دی 1400

  یه power bank قوی و با دوام واقعا به کار میاد مخصوصا تو این دوره

  کاربر تهران اسپیکر 10 دی 1400

  نکته های خوبی برای خرید بود من adata و anker که توی سایتتون خیلی قبول دارم

  کاربر تهران اسپیکر 10 دی 1400

  من از پاور بانکای anker استفاده کردم قبلا توی سایتتون پاوربانکای خوبیه

  دونستن ظرفیت باطری گوشی های Galaxy خیلی کارآمد بود