ده نکته طلایی برای خرید پاور بانک

ده نکته طلایی هنگام خرید پاور بانک

نکته اول:ظرفیت

دوست دارید چند دفعه وسایل الکترونیکی خود را بدون شارژ کردن پاور بانک خود شارژ کنید؟ ظرفیت پاور بانک می‌تواند جواب این سوال را به شما بگوید. سوال مهم دیگری که وجود دارد این است که برای چه وسیله های الکترونیکی شما می‌توانید از این پاور بانک استفاده کنید.

 

ده نکته طلایی برای خرید پاور بانک | Golden Points To Buy Powerbanks

 

لپ تاپ ها نسبت به تلفن های هوشمند به نیروی بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارند. برای شارژ گوشی های هوشمند  می‌توانید از پاور بانک هایی با ظرفیت 3.350mAh  استفاده کنید اما این رقم برای لپ تاپ ها  30.000mAh است.  شما می‌توانید برای شارژ لپ تاپ خود از پاور بانک هایی با این ظرفیت یا بیشتر استفاده کنید.

 

نکته دوم: ورودی و خروجی

پاور بانک های امروزی بسیار پیشرفته هستند و نگرانی در رابطه با این نکته وجود ندارد، اما در بعضی مدل های موجود در بازار ممکن است ورودی و خروجی پاور بانک مناسب دستگاه شما نباشد. پس بهتر است قبل از خرید پاور بانک ورودی و خروجی آن را چک کنید.

 

ده نکته طلایی برای خرید پاور بانک | Golden Points To Buy Powerbanks

 

نکته سوم : قیمت و کیفیت

اگر شما به دنبال پاور بانکی متناسب با نیاز های خود هستید نباید فقط به دیدن عکسها اکتفا کنید. به خصوصيات پاور بانک های مختلف توجه کنید و خصوصیات مورد نیاز خود را انتخاب کنید. گاهی اوقات مدل های ارزان قیمت تر جواب گوی نیازهای شما نیست و آنقدری که شما انتظار دارید دوام نخواهد آورد. دلیل دیگری که توجه به این نکته را ضروری می‌کند اضافه بار است. بعضی از مدل های ارزان اضافه بار دارند و می‌توانند به دستگاه شما آسیب برسانند.

 

نکته چهارم : اندازه 

هنگامی که پریز برق در دسترس شما نیست و شما نیاز دارید که وسیله خود را شارژ کنید استفاده از پاور بانک می‌تواند کار شما را راحت کند. توجه به اندازه پاور بانک بسیار مهم است زیرا شما باید آن را با خود حمل کنید. پاور بانک های گوشی های هوشمند و تبلت می‌توانند به آسانی در جیب شما جا شوند ولی پاور بانک های مخصوص لپ تاپ اینگونه نیستند و شما باید آن ها را داخل جیب کیف و یا کوله پشتی خود جا دهید.

 

نکته پنجم : آمپر 

در کنار ظرفیت، آمپرپاور بانک نیز مهم است. آمپر  پاور بانک به شما می‌گوید که با چه سرعتی وسیله شما شارژ می‌شود. پاور بانک های معمولی آمپری بین 1تا3 آمپر دارند. هرچه‌ آمپر پاور بانک بیشتر باشد وسیله شما سریعتر شارژ می‌شود.

 

نکته ششم : ظرفیت باطری تلفن همراه من چقدر است؟

ظرفیت باطری تلفن های همراه متفاوت است. در اینجا تعدادی از تلفن های پر فروش و ظرفیت باتری آنها آورده شده است البته تضمین نمی‌کنیم که هر مدل دقیقا همان آمپر نشان داده شده را داشته باشد.

iPhone

 • ایفون SE 2020 : 1821 میلی‌آمپر
 • ایفون 11 Pro MAX : 3969 میلی‌آمپر
 • ایفون 11 Pro : 3046 میلی‌آمپر
 • ایفون 11 : 3110 میلی‌آمپر
 • ایفون XR : 2942 میلی‌آمپر
 • ایفون XS MAX : 3174 میلی‌آمپر
 • ایفون XS : 2658 میلی‌آمپر
 • ایفون X : 2716 میلی‌آمپر
 • ایفون 8 Plus : 2675 میلی‌آمپر
 • ایفون 8 : 1821 میلی‌آمپر

سامسونگ

 • Galaxy S20 : 4000 میلی‌آمپر
 • Galaxy Note 20 : 4300 میلی‌آمپر
 • Galaxy A71 : 4500 میلی‌آمپر
 • Galaxy Note 10 : 3500 میلی‌آمپر

وقتی ظرفیت پاور بانک خود را بر ظرفیت وسیله خود تقسیم کنید می توانید تعداد دفعاتی را که با یکبار شارژ پاور بانک خود می‌توانید وسایل خود را شارژ کنید حساب کنید.

 

نکته هفتم : کاربرد های 

یک پاور بانک می‌تواند برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد دانش آموزان می‌توانند از آن در راه مدرسه برای شارژ گوشی هوشمند خود استفاده کنند همچنین کوهنوردان می‌توانند زمانی که نیاز دارند سینگال اضطراري ارسال کنند از پاور بانک استفاده کنند و یا اعضای گروه نجات می‌توانند زمانی که گرفتار یک طوفان شده اند از پاور بانک های صحرایی برای اطلاع رسانی استفاده کنند.

 

ده نکته طلایی برای خرید پاور بانک | Golden Points To Buy Powerbanks

 

نکته هشتم : از پاور بانک خود برای شارژ  کردن بیش از یک وسیله استفاده کنید

پاور بانک ها برای شارژ گوشی هوشمند و تبلت زمانی که پریز برق در دسترس نیست بسیار کاربردی هستند علاوه بر این شما می‌تواند از پاور بانک برای شارژ وسایل دیگری مانند دوربین های دیجیتال و یا چراغ LED  دستی استفاده کنید. در مجموع  برای شارژ هر وسیله ای که دارای ورودی  USB_C و یا USB  است می‌توان از پاور بانک استفاده کرد.

 

نکته نهم :  خود نهایت استفاده را ببرید

وقتی شما پاور بانک خود را شارژ نمی کنید پاور بانک می‌تواند شارژ خود را از دست دهد. حتی اگر نمی‌خواهید از پاور بانک خود برای مدتی استفاده‌ کنید باید آن را هر چند وقت یکبار شارژ کنید. حتی اگر نیازی به استفاده از پاور بانک برای مدتی طولانی ندارید باز هم باید پاور بانک خود را شارژ کنید. با این کار شما می‌توانید طول عمر پاور بانک خود را افزایش دهید.

 

نکته دهم : با یک پنل خورشیدی قابل حمل ترکیب کنید

آیا دوستدار محیط زیست هستید؟ این امکان وجود دارد که پاور بانک خود را با یک پنل خورشيدی قابل حمل ترکیب کنید. شما می‌توانید پاور بانک خود را با پنل های خورشیدی مخصوص شارژ موبایل شارژ و سپس با استفاده از از پاور بانک خود وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید و همچنین می‌توانید وسایل خود را مستقیما با استفاده از این پنل های خورشیدی شارژ کنید.

این کار نه تنها طبیعت دوستانه است بلکه بسیار جالب نیز هست.