بهترین محل برای قرارگیری ساندبار (soundbar) | the-best-place-to-place-a-soundbar

ساندبار (soundbar) را کجا قرار دهیم ؟

ساندبار (soundbar) خود را در مقابل تلویزیون قرار دهید یا آن را روی دیوار، بالا یا پایین تلویزیون نصب کنید. مطمئن شوید که ساندبار هم‌سطح و تراز با صفحه تلویزیون قرار دارد. ساندبارها دستگاه‌های بسیار خوبی هستند که میتوانید برای بهبود تجربه کلی تماشای تلویزیون خود نصب کنید. به جای اینکه صرفا به سیستم اسپیکر داخلی تلویزیون خود وابسته باشید، یک اسپیکر خارجی یا ساندبار به شما این امکان را میدهد از صداهای باکیفیت لذت ببرید و از تنظیم سینمای خانگی یا تلویزیون خود نهایت استفاده را ببرید.

چه در حال تماشای فیلم، پخش برنامه‌های تلویزیونی، یا بازی‌های ویدیویی باشید، ساندبارها میتوانند به شما در بهبود کیفیت صدا کمک کنند. با این حال، قرار دادن مناسب ساندبار برای داشتن نتایج بهینه حیاتی است.

 

بهترین محل برای قرارگیری ساندبار (soundbar)

 

ساندبار خود را دقیقا کجا قرار دهیم ؟

در حالی که ساندبار (soundbar) منبع عالی برای بهبود تجربه موسیقی شماست، سوال در مورد قرارگیری بهینه آنها همچنان پابرجاست. اکثر کارشناسان توصیه میکنند برای حداکثر خروجی و دسترسی راحت، ساندبار (soundbar) را نزدیک تلویزیون خود قرار دهید. اما اگر هنوز به دنبال ایده‌هایی برای قرار دادن ساندبار هستید، ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد. با تهران اسپیکر همراه باشید تا بتوانید راه‌های مختلف برای قرار دادن ساندبار خود را بررسی کنید.

 

ساندبار را روی دیوار نصب کنید

یکی از بهترین مکان‌ها برای قرار دادن ساندبار در نزدیکی تلویزیون، روی دیوار است و مطمئن شوید که تلویزیون صفحه تخت را مسدود یا لمس نمیکند. از آنجایی که اکثر ساندبارها قابل نصب هستند، در نصب با مشکلی مواجه نخواهید شد. علاوه بر این، سیستم نصب اجازه میدهد تا صدا به طور مستقیم به شما برسد. بنابراین، شما میتوانید از موسیقی بسیار بهتر و بدون موانع ناشی از اعوجاج صداها لذت ببرید.

این یک روش ایده‌آل است، به خصوص اگر اسپیکرهای upward-firing دارید. درست همانطور که از نامش پیداست، در این دستگاه‌ها، امواج صوتی به سمت بالا ساطع میشوند و میتوانند از سقف به عقب برگردند و تجربه‌ای سه بعدی را مانند سینما ایجاد کنند.

 

بهترین محل برای قرارگیری ساندبار (soundbar)

 

ساندبار را روی پایه قرار دهید

میز تلویزیون شما مکانی عالی برای ساندبار (soundbar) شماست. تقریبا همه میزهای تلویزیون به یک نقطه خاص برای ساندبارها مخصوصا در سینماهای خانگی، مجهز هستند، که به راحتی میتوانید ساندبارها را روی انها قرار دهید. چنین موقعیت قرارگیری هرگونه مانعی را از مسیر امواج صوتی حذف میکند تا تجربه صدایی بسیار واضح‌تر و فراگیرتر داشته باشید.

 

بهترین محل برای قرارگیری ساندبار (soundbar)

 

ساندبار را داخل یک قفسه بگذارید

اگر میخواهید یک سیستم سینمای خانگی جداگانه ایجاد کنید، میتوانید ساندبار خود را در قفسه قرار دهید. با این حال، مطمئن شوید که گوشه قفسه را لمس نمیکند و سعی کنید آن را تا حد امکان نزدیک به جلو قرار دهید. این تضمین میکند که شدت، وضوح و شفافیت صدای منتشر شده کم نمیشود و در عین حال کیفیت و وضوح صدا را نیز حفظ میکند.

 

بهترین محل برای قرارگیری ساندبار (soundbar)

 


 

سایر گزینه‌های قرارگیری ساندبار

 

نصب ساندبار بالای تلویزیون

اگر تلویزیون شما در ارتفاع پایین است یا اگر تنظیمات تماشای بالاتری دارید، بهتر است ساندبار خود را بالای تلویزیون قرار دهید تا صدا را به سمت شما هدایت کرده و در عین حال اطمینان میدهد که در سطح گوش شما قرار دارد. این روش یک تجربه تماشای بهینه با موقعیت گوش دادن فوق‌العاده را فراهم میکند.

 

بهترین محل برای قرارگیری ساندبار (soundbar)

 

قرار دادن ساندبار زیر تلویزیون

اگر کسی هستید که از تماشای تلویزیون در حالی که روی زمین دراز کشیده‌اید، لذت میبرید، این گزینه برای شماست. با نصب تلویزیون بالاتر روی دیوار، میتوانید ساندبار (soundbar) خود را درست زیر صفحه تلویزیون، نزدیک‌تر به خود و گوش‌هایتان قرار دهید. این سیستم نصب، آکوستیک و تنظیم سینمای خانگی دلپذیر را بهبود میبخشد. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که ممکن است این بهترین تنظیم برای اسپیکرهای upward-firing نباشد، زیرا مانع از صداها میشود.

 

بهترین محل برای قرارگیری ساندبار (soundbar)

 

قرار دادن ساندبار پشت تلویزیون

بدون شک، داشتن دستگاه‌های اضافی مانند ساندبار یا اسپیکرهای عقبی میتواند تجربه صوتی شما را تقویت کند. اما همچنین تجربه بصری شما را با سیم‌های ناخوشایند در زمان تماشای تلویزیون مختل میکند. در این موارد، میتوانید ساندبار (soundbar) خود را پشت تلویزیون قرار دهید تا ظاهری خلوت‌تر و بهتر داشته باشید. اما چنین قرارگیری ایده‌آل نیست، زیرا خود صفحه تلویزیون مانع از امواج صوتی میشود و در نتیجه کیفیت صدا ضعیف‌تر میشود. بنابراین این گزینه بیشتر به دلایل زیبایی‌شناسی، عالی است.

 

کجا میتوان ساندبار دارای ساب‌ووفر را قرار داد؟

آیا به دنبال دستگاه‌های صوتی هستید که پخش سوراند داشته باشد یا یک ساب‌ووفر برای سیستم صوتی خود هستید ؟ توصیه میشود از قبل گزینه‌های صحیح قرار دادن همه دستگاه‌ها را در نظر بگیرید. هنگامی که کل تنظیمات صوتی خود را انجام دادید، انتخاب نوع مناسب دستگاه برای تجربه صدای فراگیر آسان‌تر خواهد بود. از آنجایی که ساب‌ووفرها بیس را بهبود میبخشند و صدای بم را افزایش میدهند، باید در نظر داشته باشید که ساندبار خود را کجا قرار دهید تا بیشترین استفاده را از دستگاه‌های خود ببرید.

نصب ساندبار مستقیما زیر صفحه تلویزیون با ساب‌ووفر بی‌سیم در کناره باعث میشود که صدا واضح، بلند و شفاف باشد. همچنین میتواند یک سیستم بسیار کاربردی و در عین حال با رعایت اصول هنری و زیباشناختی بدون سیم‌های مزاحم ایجاد کند. در نهایت، این تجربه‌ی مشاهده به شما این امکان را میدهد تا بهترین زمان را داشته باشید.

 

بهترین محل برای قرارگیری ساندبار (soundbar)

 

بهترین مکان برای قرار دادن ساندبار

سرانجام، بهترین مکان برای قرار دادن دستگاه‌های صوتی و ساندبار به چیدمان اتاق سینمای خانگی اختصاصی شما بستگی دارد. چه یک پایه تلویزیون داشته باشید یا یک تلویزیون دیواری، میتوانید ساندبار خود را در نقاط مختلف برای تجربه تماشای بهینه قرار دهید. باید بدانید که قرارگیری ساندبار نقش مهمی در کیفیت کلی صدا دارد. اگر ساندبار خود را در داخل قفسه یا روی زمین قرار داده باشید، این احتمال وجود دارد که برخی از موانع مسیر امواج صوتی را مسدود کرده باشند که میتواند منجر به صداهای با کیفیت پایین، صدای اعوجاجی و جلوه‌های صوتی ضعیف شود.

بنابراین، همیشه ساندبار (soundbar) خود را در موقعیت شنیداری خوب قرار دهید تا تجربه کلی را بهینه کنید. میتوانید آن را جلو یا بالای تلویزیون نصب کنید. این امکان را به شما میدهد تا از تمام ویژگی‌ها حداکثر استفاده را ببرید و از بهترین کیفیت صدا لذت ببرید. علاوه بر این، ضروری است که محل قرارگیری که انتخاب میکنید دارای چندین گزینه اتصال باشد و به خوبی برای خروجی برق AC  قابل دسترسی باشد. در غیر این صورت، احتمالا باید برای اتصال از سیم‌ها استفاده کنید و در نتیجه آن سیم‌ها زیادی شل شده و فضا نیز درهم‌ریخته میشود.

 

بهترین محل برای قرارگیری ساندبار (soundbar)

 

نتیجه‌گیری

هیچ قانون سختگیرانه‌ای در مورد نصب ساندبار (soundbar) وجود ندارد. اما با این مقاله، ما چند مورد از بهینه‌ترین نقاط را برای قرار دادن سیستم صوتی جدید شما بررسی کردیم. این ایده‌ها به شما این امکان را میدهند که موقعیت صحیح را برای لذت بردن از تجربه نهایی تماشای فیلم و بازی انتخاب کنید. بنابراین، فضای زندگی خود را بررسی کنید و مکان مناسبی را پیدا کنید که نیازهای شما را برآورده میکند.