3 نکته پخش فیلم‌ و پادکست‌ | Tips For Better Video And Podcast

3 نکته پخش فیلم‌ و پادکست‌

چنانچه برخی از ویدئو ها محتوای بسیار مناسبی نداشته باشند، در صورتیکه از کیفیت خوبی برخوردار باشند، جذاب خواهند بود. در واقع می خواهیم بگوییم کیفیت پایین صدا غیر قابل تحمل است. بطور مثال اگر شما از کیفیت صدای مطلوبی برخوردار نباشید و خبری نگران کننده در مورد زمین لرزه بیان کنید، ممکن است مخاطبان شما نتوانند مطلبی را که بیان نموده اید درک کنند و همین موضوع باعث م ی شود تحریف آنها می شود.

در Tehranspeaker همه ما در مورد ساخت پروژه های ویدئویی شما به نتیجه مطلوبی رسیده ایم. در این مقاله سعی شده است برای هر سطح از مهارت و بودجه توصیه ای در زمینه خرید تجهیزات ارائه نمائیم.

Shure MV5 Microphone ، IK Multimedia iKlip Grip و Audio-Technica

اگر با میکروفون داخلی آیفون و یا اندروید محتوایی تولید نموده اید، به احتمال زیاد محتوای شما دارای یک نقص غیر حرفه ای است. اما نگران نباشید Tehranspeaker همواره با شماست. این مجموعه میکروفون کندانسور دیجیتال Mure5 shure را که یک سونیک ارتقا داده شده است را پیشنهاد می نماید. این میکروفون همه کاره مستقیماً به دستگاه شما متصل می شود و کیفیت صدای 24 بیتی / 48 کیلو هرتزی را به ارائه می دهد.

قابل ذکر است صدای این میکروفون از قبل ستاره شده است و بیشتر توسط حالت های DSP پردازنده که دارای پادکست، صدای صدا و ردیابی صوتی یا ساز است تقویت می شود. همچنین می توانید به همراه این دستگاه یک پایه آلومینیومی با قابلیت جدا شدن، خروجی هدفون یکپارچه و کابل ها را نیز دریافت نمائید.

3 نکته پخش فیلم‌ و پادکست‌ | Tips For Better Video And Podcast

 Multimedia برای ایجاد محتوا مبتنی بر تلفن های هوشمند ضروری است. این دستگاه 1*4 دارای یک پایه رومیزی، اداپتور سه پایه، کنترل کننده/ تثبیت کننده و مونوپود/ سلفی می باشد. اینکه آیا شما پادکست می کنید، یا از طریق گوشی همراه تان ضبط انجام می دهید و یا بسادگی بتوانید عکس بگیریدiKlip Grip موقعیت مکانی دستگاه شما را تضمین می نماید.

توجه نمائید زمانی که نوبت به ویرایش ویدئو هایتان می رسد، به بلندگوهای داخلی دستگاه خود اعتماد نکنید و این کار را با استفاده از مجموعه هدفون های پرصدا مانند Audio-Technica ATH-M30x انجام دهید. این هدفون پاسخ فرکانس فوق العاده گسترده ای (HZ15-KHZ22) و دامنه پویای گسترده ای را ارائه می دهد که شما را قادر می سازد تا تمامی جزئیات پروژه خود را بشنوید. همچنین کابل مستقیم آن 9 اینچ فضای کافی برای حرکت در اختیار شما قرار می دهد که باعث می شود شما براحتی کارتان را انجام دهید.

Apogee Duet و Shure SM7B

زمانی که شما از یک میکروفون بهتر، تولید محتوا می نمائید، احتمالاً علاقمندان و طرفداران شما افزایش خواهد یافت و شما تصمیم خواهید گرفت تا محتوای خود را به مرحله بعدی ارتقا دهید. آن زمان شما از یک رابط صوتی مانندApogee’s Duet  استفاده خواهید نمود. این رابط صوتی دارای USB 2 یا 4 اینچی است که بالاترین کیفیت صوتی 24 بیتی/192 کیلو هرتز با مقدمات مشهور Apogee و تبدیل AD/DA می باشد که صدایی واقعی را هدیه می دهد.

صفحه نمایش OLED رنگی آن بازخورد دیداری بسیار مناسبی را ارائه می دهد و برای بهبود گردش کار خود می توانید از کلیدهای لمسی استفاده نمائید. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این رابط صوتی، خروجی هدفون داخلی آنست. شما در حین کار با این میکروفون می توانید دستگاه IOS خود را به شارژ متصل کنید و یا به هنگام ویرایش امکان متصل نمودن میکروفون به رایانه شخصی خود را خواهید داشت.

3 نکته پخش فیلم‌ و پادکست‌ | Tips For Better Video And Podcast

رابط صوتی راهی عالی برای بهبود محتوای شماست. اما باید آن را با یک میکروفون با کیفیت بالا مانند Shure SM7B جفت کنید. SM7B میکروفون گفتکوی پنجگانه ای است که توسط DJ های رادیویی بیشمار و پخش کنندگان در سراسر جهان استفاده می شود. پاسخ فرکانسی مسطح، گسترده و گسترده ای از این میکروفون می تواند بیشتر با کنترل های تأکید بر باس تنظیم شود.

بعلاوه جداسازی شوک در حالت تعلیق درونی داخلی آن، صدای نویز مکانیکی را به حداقل می رساند. همچنین فیلتر پاپ آن بطور موثر صداهای انفجاری را از بین می برد. سرانجام این الگوی قطبی کاردیوئید کلاسیک میکروفون، صداهای ناخواسته محیط را رد می کند و ساخت و ساز ناهموار آن برای یک عمر استفاده طراحی شده اند.

Auralex و  iZotope

پس از آنکه صدای خود را با رابط و میکروفون باکیفیت استدیویی تنظیم کردید، متوجه کمبودهای صوتی در اتاق خود خواهید شد. مشکلات اتاق مانند انعکاس، مداحلات لرزاننده و حالت های محوری در تمامی جنبه های پروژه شما مشهود خواهند بود. به همین دلیل به درمان اتاق نیاز دارید. درمان اتاق موضوعی است بسیار عمیق و یک نقطه شروع هوشمندانه می باشد.

3 نکته پخش فیلم‌ و پادکست‌ | Tips For Better Video And Podcast

این مجموعه Roominator 2 پروژه Auralex با ارائه 24 پنل Studiofoam و هشت باس LENRD به اندازه کافی برای درمان بیشتر اتاق هایی که از 100 فوت مربع کوچکتر هستند، کافی است. همچنین شما می توانید با داشتن برگه های EZ Stick Pro کافی کل کیت را سوار کنید.

مورد دیگری که واقعا صدای شما را بالا می برد، شهد Izotope است. این مجموعه کامل، افزونه پردازش آواز شما را به EQ سطح حرفه ای، فشرده سازی و تنظیم مقالات و موارد دیگر از جمله دستیار صوتی را فراهم می کند تا از دستگاه یادگیری برای تشخیص و اصلاح خودکار صدای شما استفاده گردد. iZotope می تواند با بیرون کشیدن سایر عناصر مخلوط، از مسیر خارج شده و بطور خودکار سرکوب نفس در گفتگو و یا آوازها را جدا کند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله موارد معدودی را پوشش دادیم که شما می توانید توسط آنها محتوای خود را ارتقا دهید. می توان گفت حدود یک میلیون مورد دیگر وجود دارد.اگر در این زمینه سوالی دارید می توانید با مهندسان Tehranspeaker در تماس شده و اطلاعات بیشتری کسب نمائید. این مجموعه از ارائه مشاوره های شخصی بسیار خوشحال خواهند بود.