توضیحاتی در مورد پاور بانک ها

پاور بانک چیست؟

پاور بانک ها نوعی باتری قابل شارژ هستند که برای شارژ وسایل الکترونیکی شما طراحی شده اند. پاور بانک ها انواع گوناگون و اندازه های متفاوت دارند که برای شارژ موبایل ها لپ تاپ ها و تبلت ها استفاده می‌شوند. بنابرین تعریف پاور بانک بسیار ساده است:یک باتری قابل شارژ که می‌تواند وسایل الکترونیکی دیگر را شارژ کند.

 

پاور بانک ها ممکن است ابتدایی بنظر برسند اما از فناوری های بسیار پیچیده داخلی استفاده‌ می‌کنند. مثلا در پاور بانک ها برای کاهش خرابی ویژگی هایی مانند حفاظت در برابر شارژ اضافی، حفاظت در برابر تخلیه، حفاظت در برابر اتصال کوتاه و… اضافه شده است.انواع دیگری از فناوری های پیشرفته که در پاور بانک ها به وفور یافت می‌شود، شارژ گزرنده، شارژ بیسم وتکنولوژی شارژ سریع است.

 

پاور بانک ها چگونه کار می کنند

پاور بانک ها باتری هایی هستند که برخی ویژگی ها به آنها اضافه شده است. پاور بانک ها بر اساس ظرفیت خود شارژ را در خود ذخیره می‌کنند و هنگام اتصال به ابزار های الکترونیکی آنها را شارژ می‌کنند. پاور بانک ها مدار بندی پیچیده ای دارند و در کنار قابلیت شارژ شدن می‌توانند برخی ویژگی های دیگر مانند ویژگی های حفاظتی وشارژ سریع را داشته باشند.

 

توضیحاتی در مورد پاور بانک ها | What Is Powerbanks

 

انواع مختلف پاور بانک ها

پاور بانک ها بر اساس کاربرد و قیمت در شکل ها و سایز های مختلفی وجود دارند. مردم بیشتر از پاور بانک ها در شارژ تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ ها استفاده می کنند در صورتی که می‌توان از آنها برای شارژ هواپیما های کنترلی، مینی یخچال ها و یا حتی ماشین های CPAP هم استفاده کرد. شارژر های قابل حمل هر روزه پیشرفته تر می‌شوند. برخی از پاور بانک ها با پنل های خورشیدی کار می‌کنند. پاور بانک ها اشکال مختلفی دارند که استوانه و مستطیلی محبوب ترین آنها است.

 

چگونه پاور بانک خود را شارژ کنیم؟

همه پاور بانک ها یک مجرای ورودی دارند که ممکن است از نوع های مختلفی باشد اما میکرو USBیکی از رایج ترین ورودی ها است که البته دارد کم کم جای خود را به USB نوعC می دهد. پس اگر برای وسایل خود به دنبال یه پاور بانک نوین هستید توجه داشته باشید که ابراز های الکترونیکی شما باید مجرای ورودی USB نوع Cرا داشته باشد.

 

یکی از متأثر ترین راه ها برای شارژ پاور بانک استفاده از شارژر هایی با توان خروجی بالا است. اگر شارژر شما توان خروجی لازم را نداشته باشد شما باید وقت زیادی را برای شارژ پاور بانک خود صرف کنید. راه های دیگری که برای شارژ پاور بانک وجود دارد استفاده از USB لپ تاپ و یا شارژ پاور بانک بوسیله باتری ماشین است که بسیار کند می باشد و فقط در صورتی که به پریز برق دسترسی ندارید از آن استفاده کنید.

 

توضیحاتی در مورد پاور بانک ها | What Is Powerbanks

 

چقدر طول میکشد تا پاور بانک شما شارژ شود؟

این موضوع بستگی به ظرفیت پاور بانک شما دارد. هر چه ظرفیت یک پاور بانک بیشتر باشد مدت زمان بیشتری طول میکشد تا شارژ شود. برخی از پاور بانک ها که از تکنولوژی شارژ سریع استفاده می‌کنند زمان کمتری را برای شارژ شدن نیاز دارند و سریع تر شارژ می‌شوند. معمولا مدت زمان شارژ پاور بانک های 10000 mAhبین 4تا6ساعت طول می‌کشد در صورتی که مدل های پیشرفته تر زیر یک ساعت شارژ می‌شوند و مدل های پایین تر 8ساعت زمان می‌برند تا شارژ شوند.

 

با یکبار شارژ پاور بانک چند بار می‌شود از آن استفاده کرد؟

این هم بستگی به ظرفیت پاور بانک و البته ظرفیت ابزار های الکترونیکی شما دارد. پاور بانک ها بر اساس ظرفیت طبقه بندی می‌شوند که واحد ظرفیت آنها میلی آمپر ساعت است. هر چه ظرفیت یک پاور بانک بیشتر باشد تعداد دفعاتی که می‌توان از آن استفاده کرد نیز بیشتر می‌شود. اگر ظرفیت پاور بانک را بر ظرفیت وسایل الکترونیکی خود تقسیم کنید تعداد دفعاتی که می‌توانید از آن استفاده کنید بدست می آید البته ماشین های پیشرفته نیز وجود دارند که این کار را برای شما انجام می‌دهند.

 

توضیحاتی در مورد پاور بانک ها | What Is Powerbanks

 

آیا پاور بانک ها و باتری های قابل شارژ یکی هستند؟

بله در واقع پاور بانک ها همان باتری های قابل شارژ اند. در واقع هر باتری که بتواند وسایل الکترونیکی شما را بدون نیاز به پریز برق شارژ کند پاور بانک است حال می‌تواند نام هایی مانند شارژر قابل حمل موبایل یا شارژر قابل حمل بگیرد.

 

در پاور بانک ها از چه باتری هایی استفاده می‌شود؟

باتری های لیتیم پلیمری انرژی بسیار زیادی دارند و احتمال انفجار در آنها کمتر است اما این باتری ها طول عمر کوتاهی دارند و بسیار گران اند. باتری های لیتیمی یونی:این باتری ها انرژی کمتری دارند اما می‌توانند چرخه های شارژ و تخلیه بیشتری را تحمل کنند و ارزان تر هستند.

 

آیا شما مجاز به حمل پاور بانک در هواپیما ها هستید؟

بله شما می‌توانید در پرواز های خود پاور بانک یا باتری های دیگری به همراه داشته باشید که البته شرایطی دارد: شما باید پاور بانک یا باتری خود را در کابین چمدان خود قرار دهید. باتری باید زیر  wh ۱۰۰  باشد. باتری های بین wh ۱۰۰ تا wh ۱۶۰ نیاز به مجوز دارند. خروجی پاور بانک شما باید بر روی آن مشخص باشد.