پنج کتاب که مهندسین صدا باید مطالعه کنند

پنج کتاب که مهندسین صدا باید مطالعه کنند | Books For Audio Engineers

در تولیدات شنیداری، کسب تجربه در دنیای واقعی با ارزش‌ترین سرمایه است. با این حال که، تجربه بسیار مهم است، اما اگر بخواهیم درک و فهم خود را از ضبط، میکس، آکوستیک یا هر مطلب دیگری در صنعت شنیداری بهبود بخشیم، کتاب‌های سودمندی وجود دارند تا به ما کمک کنند. در ادامه کتاب‌های سودمندی جهت پیشرفت در صنعت شنیداری معرفی شده است.

 

1- تکنیک‌های ضبط مدرن (Modern Recording Techniques)

پنج کتاب که مهندسین صدا باید مطالعه کنند | Books For Audio Engineers

 

یکی از کامل‌ترین کتاب‌ها در زمینه تولیدات شنیداری است که توسط دیوید میلز هابر نوشته شده است. اگر دنبال کتابی هستید تا به شما در ارتباط با فناوری مدرن تولیدات شنیداری یک دید کلی بدهد، این کتاب به شما کمک میکند. این لینک چاپ نهم کتاب است که در بردارنده موضوعات متعددی است. این کتاب درباره ضبط دیجیتال و آنالوگ، MIDI و ترتیب‌بندی، اصول‌اولیه صدا و آکوستیک و همچنین موضوعاتی که غالباً نادیده گرفته میشوند (مانند: ماهیت تجارت ضبط)، توضیحات کاملی ارائه داده است.

 

این کتاب از کتب مرجع است. این کتاب مفاهیم را به روش‌های آسان و قابل‌فهم و با نمایش تصاویر مفید ارائه داده است.

 

2- کتابچه مهندسی ضبط (The Recording Engineer’s Handbook)

پنج کتاب که مهندسین صدا باید مطالعه کنند | Books For Audio Engineers

 

بهترین کتاب برای تکنیک‌های ضبط است که توسط بابی اوسنسکی (Bobby Owsinski) نوشته شده است. برای کسانی که به دنبال مرجعی هستند تا در مورد تکنیک‌های قرارگیری و ضبط میکروفون اطلاعات کسب کنند، این کتاب مناسب است. بابی اوسنسکی در این کتاب، روش‌های عملی را بیان میکند. این کتاب شامل تکنیک‌های عملی برای ضبط هر صوتی، در هر دستگاهی که میتوانید تصور کنید، است.

 

بعد از سال‌ها تجربه ضبط صدا، بعد از خواندن این کتاب، روش خود در ضبط را بهبود میبخشید. این کتاب یک منبع با ارزش برای یادگیری تکنیک‌های رایج ضبط و استدلال در مورد آنها است. از تکنیک‌ها به عنوان الهام‌بخش برای توسعه روش‌های پیشین خود استفاده کنید.

 

3- کتابچه مهندسی میکس (The Mixing Engineer’s Handbook)

پنج کتاب که مهندسین صدا باید مطالعه کنند | Books For Audio Engineers

 

بهترین کتاب برای تکنیک‌های میکس صدا است که توسط بابی اوسنسکی (Bobby Owsinski) نوشته شده است. این کتاب راهنما، کتاب موردعلاقه من در زمینه میکس صدا است. هیچ کتاب دیگری تا این اندازه به توصیه‌های عملی در روش‌های ترکیب صدا نپرداخته است. بابی اوسنسکی تئوری ترکیب صدا را مبتنی بر شش عنصر تراز، پانوراما، محدوده فرکانس، ابعاد، دینامیک و علاقه، قرار میدهد. او روش‌هایی برای تمرکز ذهنی در میکس صدا ارائه میکند. این کتاب تاثیر زیادی در روش‌های میکس صدا دارد.

 

مفاهیم این کتاب، میتواند در پیشرفت کاری شما در زمینه میکس صدا تاثیر زیادی داشته باشد.

 

4- کتابچه تقویت صدا (Sound Reinforcement Handbook)

پنج کتاب که مهندسین صدا باید مطالعه کنند | Books For Audio Engineers

 

این کتاب که توسط رلف جونز (Ralph Jones) و گری دیویس (Gary Davis) نوشته شده است، یکی از مرجع‌های کلاسیک در زمینه صنعت تولیدات شنیداری است. من به طور منظم هنگام تهیه فیلم، این کتاب را برای راهنمایی از قفسه بیرون میکشم و از مطالب آن استفاده مفید میکنم. در دانشگاه، این کتاب در کلاس‌های مقدماتی تولید صدا تدریس میشود. در دانشگاه، استاد به ما توصیه کرد که این کتاب را نخوانید، بلکه آن را زندگی کنید.

 

این کتاب روش‌هایی برای تقویت صدای زنده ارائه کرده است که در کاربردهای عملی قابل‌استفاده است.

 

5- کتابچه راهنما برای مهندسی شنیداری (Handbook for Sound Engineers)

پنج کتاب که مهندسین صدا باید مطالعه کنند | Books For Audio Engineers

 

کتاب آخر در این لیست، کتابچه راهنما برای مهندسین شنیداری است که توسط گلن بالو (Glen Ballou)، نوشته شده است. منبع فوق‌العاده‌ای برای هر کسی است که مایل به درک فنی‌تر از تولیدات شنیداری باشد. من هنگام ایجاد محتوا برای دانشگاه شنیداری، که نیاز به تحقیقات دقیق‌تری دارد، به این کتاب مراجعه میکنم.

این کتاب درک شما را از مفاهیم پیچیده‌ای، مانند مهندسی آکوستیک و مهندسی برق، در تولیدات محصولات شنیداری بهبود میبخشد. این دانش غنی که توسط مهندس صنعتی جمع‌آوری شده است، منبع ارزشمندی را برای محققان این رشته فراهم آورده است.

اگر میخواهید به اصول عمیق‌تر مهندسی شنیداری بپردازید، این کتاب برای شما مناسب است.