عملکرد باتری Battery Performance در هدفون ها چگونه است ؟

هنگامی که تصمیم دارید از ویژگی های فعال هدفون استفاده کنید، عملکرد باتری Battery Performance در هدفون های بی سیم دارای اهمیت بالایی خواهد بود. برخی از مدل‌ها وقتی باتری خالی می‌شود، ویژگی‌های خود را از دست می‌دهند یا به طور کامل خاموش می‌شوند که بدین ترتیب، کاری را که می‌توانید با آنها تا شارژ بعدی انجام دهید، محدود می‌کند. اهمیت عمر باتری Battery Performance در هدفون، به عادت های گوش دادن و انتخاب نوع هدفون بستگی دارد. اگر اغلب در حال حرکت هستید و فرصت زیادی برای شارژ هدفون Battery Performance همیشه فعال خود ندارید، ممکن است باتری با دوام بیشتر Battery Performance مناسب تر باشد.

به همین ترتیب، اگر به ندرت از هدفون خود استفاده می کنید یا به ندرت در مکان های شلوغ  حضور دارید و کمتر نیاز به حذف نویز اضافی دارید، عمر باتری Battery Performance کوتاه ممکن است مشکل ساز نباشد. با این حال، هدفونی ایده‌آل است که بتواند مجموعه کاملی از ویژگی‌های فعال خود را بدون نیاز به شارژ چند باره در طول روز ارائه دهد. هنگام تست یک هدفون، در خصوص عملکرد باتری، آن را بر اساس عمر باتری، زمان شارژ و ویژگی های صرفه جویی در باتری مانند تایمرهای خاموش شدن خودکار آزمایش می کنند. ضمن آنکه در مقاله بررسی عملکرد باتری در هدفون مهم است که آیا هدفون می‌تواند صدا را در حین شارژ پخش کند.

ویژگی‌های فعال مانند قابلیت نویز کنسلینگ، پخش صدای بی ‌سیم و دکمه های تقویت ‌کننده باس، مدت زمان ماندگاری باتری هدفون Battery Performance را تعیین می‌کنند. عملکرد ضعیف باتری ممکن است تجربه شنیدن موسیقی ها را تغییر دهد. زیرا اکثر هدفون‌های فعال، به ‌ویژه هدفون‌های بی‌سیم پس از اتمام باتری، از کار می‌افتند. بنابراین عمر باتری برای شنوندگانی که به ویژگی‌های آن نیاز دارند، برای کاهش صدای محیط در محیط ‌های پر سر و صدا یا ترجیح دادن اتصال به صورت بی‌سیم به دستگاه‌های صوتی، اهمیت بیشتری دارد.

تفاوت مصرف انرژی Battery Performance در هدفون بی سیم و سیمی

هدفون ها اشکال و اندازه های مختلفی دارند. آنها می توانند سیمی یا بی سیم باشند و با کنترل های مختلف عرضه شوند. هدفون ها هنگام استفاده، انرژی باتری Battery Performance را تخلیه می کنند. زیرا برای عملکرد به برق نیاز دارند. به طور معمول، مقدار آن ناچیز است. هدفون اورجینال و باکیفیت و با تنظیم باس بالاتر، باتری را کمی بیشتر خالی می کند. به طور مشابه، هدفون های بی سیم نسبت به همتایان سیمی خود انرژی بیشتری Battery Performance مصرف می کنند.

در بررسی عملکرد باتری در هدفون هدفون وسیله ای الکتریکی است و مانند هر وسیله الکتریکی دیگری، نیاز به کار با برق دارد. هدفون های سیمی این قدرت را از دستگاهی که به آن متصل هستند که معمولاً لپ تاپ، دسکتاپ، گوشی های هوشمند، پلی استیشن و غیره هستند، دریافت می کنند. هنگامی که کابل اتصال هدفون را در جک صوتی دستگاه قرار می دهید، اساساً یک مدار بسته ایجاد می کنید. اکنون برق از سیم های داخل هدفون عبور کرده و به گوشی برسد. این باعث می شود که شما بتوانید صدای دستگاه را بشنوید.

از آنجایی که هدست های سیمی مستقیماً از دستگاه دیگری برق می گیرند، نیازی به منبع تغذیه جداگانه ندارند. در مورد گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها، انرژی از باتری آنها تامین می شود. بنابراین، استفاده از هدفون عمر باتری Battery Performance گوشی هوشمند یا لپ تاپ را کاهش می دهد.

عملکرد باتری در هدفون ها چگونه است | about battery performance of headphones

اما واقعا آنها چقدر انرژی مصرف می کنند؟

نوع باتری

تقریباً تمام هدفون ‌های بلوتوث دارای باتری‌های لیتیوم یون (Li-ion) یا لیتیوم پلیمر (Li-po) هستند. این نوع باتری‌ها بهتر از باتری‌های نیکل کادمیوم (NiCad) هستند. آنهانسبت زمان به تخلیه انرژی کمتری Battery Performance دارند و می‌توانند دماهای بالاتری را تحمل کنند. با این حال، باتری‌های Li-ion و Li-po دارای تعداد محدودی چرخه شارژ هستند، درست مانند باتری‌های NiCad که پس از آن ، در نهایت از بین می روند.

اما لازم به ذکر است که این چرخه به این زودی ها اتفاق نخواهد افتاد در ادامه به این ورد خواهیم پرداخت. این باتری ها از طریق درگاه Micro-USB یا درگاه USB-C برای شارژ خوداستفاده میکنند. با گذشت زمان رابط های USB-C به دلیل عملکرد بهتر در مدت زمان شارژ، جایگزین رابط های Micro-USB میشوند.

دوام باتری در هدفون

در بررسی عملکرد باتری در هدفون ، باید اشاره کنیم که مدت زمان عمر باتری در هدفون مورد ارزیابی قرار می گیرد. تست عمر باتری برای هدفون های بلوتوث، با فرستنده بلوتوث USB 5.0 انجام می شود که از aptX، aptX HD و aptX LL پشتیبانی می کند. ضمن آنکه باید به خاطر داشته باشید که هدفون‌های فعالی که به‌صورت بی‌سیم متصل می‌شوند و دارای قابلیت حذف نویز یا سایر ویژگی های تقویت کننده صدا هستند، پس از اتمام باتری، دیگر کار نمی‌کنند.

شارژ ارائه شده از قاب هدفون

برای هدفون‌های بی‌ سیمی True Wireless که عمر باتری کوتاه ‌تری دارند، قاب شارژ مفید است که بتوانید آن‌ها را با در حال حرکت شارژ کنید. با این حال، هدفون ایده‌آل عمر باتری طولانی مدتی را ارائه می‌کند، بنابراین عمر باتری کوتاه مدت با تعداد شارژهای اضافی، ممکن است مطلوب نباشد. در بیان عملکرد باتری در هدفون ، باید گفت که میزان کل عمر باتری ارائه شده توسط هدفون، از جمله هرگونه شارژ اضافی ارائه شده توسط کیس شارژ می باشد. عمر باتری تقریباً در 24 ساعت محدود شده است.

ضمن آن که مدت زمان شارژ یک هدفون، به مدت زمانی گفته می شود که هدفون باید به منبع برق متصل شود تا از 0 تا 100 درصد شارژ شود. برخی از هدفون‌های فعال دارای یک تایمر خاموش خودکار داخلی هستند یا می‌توان آن را از طریق نرم افزار ‌های ارائه شده فعال کرد. این ویژگی به هدفون ها اجازه می دهد تا مصرف باتری را در زمانی که استفاده نمی شوند، کاهش دهند.

پخش صدا در حین شارژ

یکی از نکاتی که باید در بررسی عملکرد باتری در هدفون به آن توجه نمود، این است که آیا هدفون همچنان قادر به تولید صدا در حین شارژ است یا خیر. وقتی باتری شما تقریباً تمام شده است، یک منبع برق در نزدیکی خود دارید و می‌خواهید به گوش دادن یا برقراری تماس ادامه دهید. آیا قادر به انجام این کار هستید ؟ برخی از هدفون‌ها به شما امکان می‌دهند در حین شارژ کردن، به پخش صدا ادامه دهید.  اما در نظر داشته باشید که پخش صدا در حین شارژ، فقط در شرایط خاصی امکان پذیر است.

عملکرد باتری در هدست بی سیم

عملکرد باتری در هدفون ها چگونه است | about battery performance of headphones

استفاده از ایرفون های بی سیم راحت ‌تر هدفون های بی سیم معمولی است، زیرا می‌توانید با این ایرفون ‌ها راحت ‌تر حرکت کنید. از آنجایی که ایرفون های بی سیم هیچ کابلی ندارند، لازم نیست نگران ایمنی یا گره خوردن آنها باشید. عمر باتری Battery Performance یک ایرفون بلوتوثی می‌تواند با یک بار شارژ 6 تا 12 ساعت دوام بیاورند. یک هدفون بلوتوث با کیفیت خوب از یک برند ممتاز می تواند به طور متوسط ​​20 تا 22 ساعت و حتی تا 30 ساعت در صورت خاموش کردن ویژگی هایی مانند حذف نویز فعال (ANC) دوام بیاورد که در عملکرد باتری در هدفون موثر است.

شارژ ایرفون بلوتوثی

زمان شارژ ایرفون ‌های بلوتوث مختلف متفاوت خواهد بود. زیرا به ظرفیت باتری و فناوری شارژ آن‌ها و پشتیبانی از شارژ سریع بستگی دارد. به طور متوسط، شارژ کامل ایرفون های بلوتوث با ظرفیت باتری Battery Performance بیشتر و بدون پشتیبانی از شارژ سریع، حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد. جدیدترین ایرفون های بی سیم می تواند در حدود 1 الی 2 ساعت یا حتی کمتر در صورتی که ظرفیت کمی داشته باشد به طور کامل شارژ شود.

برخی از دستگاه ها می توانند حدود 2 الی 3 ساعت با شارژ جزئی 15 الی 20 دقیقه کار کنند. برای اینکه بدانید دستگاه شما کاملاً شارژ شده است، می توانید به نشانگر باتری LED نگاه کنید. اگر دستگاه همچنان در حال شارژ شدن باشد، ال ای دی قرمز رنگ می درخشد. هنگامی که به حداکثر شارژ برسد، چراغ سبز یا آبی رنگ می شود.

آیا هدفون های بلوتوث باتری را در حالت آماده به کار تخلیه می کنند؟

در بیان عملکرد باتری در هدفون ، باید گفت که هدفون های بی سیم در حالت آماده به کار، باتری مصرف می کنند. اما مقدار آن ناچیز خواهد بود. در حالت آماده به کار، هدفون بی سیم همچنان به دستگاه میزبان متصل است و در حال تبادل اطلاعات است. با این حال، برق مورد نیاز برای چنین استفاده ای بسیار کم است. به همین دلیل است که زمان مکالمه یا زمان گوش دادن هفون های بلوتوثی، بسیار متفاوت از زمان آماده به کار آنها است. عوامل دیگری مانند فناوری بلوتوث می تواند بر تخلیه باتری تأثیر بگذارد.

برای مثال بلوتوث کم انرژی (Bluetooth Low Energy) نسبت به اتصال بلوتوث استاندارد انرژی کمتری مصرف می کند. بنابراین، اگر دستگاه شما از BLE پشتیبانی می کند، در حالت آماده به کار انرژی کمتری مصرف می کند.

چرخه شارژ در هدفون

هنگامی که یک باتری یک چرخه شارژ Battery Performance را کامل می کند، پس از تعداد مشخصی از چرخه های شارژ، بازده و عملکرد باتری Battery Performance در هدفون ، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به طور متوسط، باتری های Li-ion و Li-po دارای چرخه شارژ 500 تا 1000 هستند. بنابراین، اگر دستگاه خود را هر روز شارژ کنید، باتری می تواند حدود 1.5 الی 3 سال دوام بیاورد. اگر کمتر آن را شارژ کنید، ممکن است بیشتر دوام بیاورد.

اگر از هدست بلوتوث خود بیش از حد استفاده کنید تا جایی که مجبور شوید چندین بار در روز آن را شارژ کنید، ممکن است زودتر از حد انتظار به باتری دستگاه آسیب برساند. اگر می خواهید عمر باتری Battery Performance لیتیوم یون یا لیتیوم را افزایش دهید، هرگز نباید آن را قبل از شارژ مجدد، به طور کامل تخلیه کنید. به عنوان یک قاعده کلی در عملکرد باتری در هدفون Battery Performance ، خوب است که سطح شارژ 20 تا 80 درصد را در دستگاه خود حفظ کنید و از آن برای حفظ تعادل بین سطح شارژ و تعداد چرخه های شارژ استفاده کنید.

میزان مصرف انرژی در هدفون

عملکرد باتری در هدفون ها چگونه است | about battery performance of headphones

برای آن که بتوانید عملکرد باتری Battery Performance در هدفون را بررسی کنید، لازم است که بدانید میزان مصرف انرژی در هدفون Battery Performance چگونه است. در بیشتر موارد، هدفون ، میزان شارژی که مصرف می کند، بسیار ناچیز است. البته مقدار دقیق آن به عوامل متعددی بستگی دارد. عنصر تعیین کننده اصلی، سطح امپدانس یک هدفون است.

این مقاومتی است که الکتریسیته یا جریان، هنگام عبور از سیم های هدفون با آن روبرو می شود. رتبه امپدانس با هر هدفون به صورت متفاوت ارائه می شود تا دقیقا بدانید که به چه میزان انرژی نیاز دارد. دستگاهی با امپدانس بالا،  برای کارکردن به قدرت بیشتری نیاز دارد و بنابراین باتری ها را سریعتر تخلیه می کند.

برعکس، دستگاهی با امپدانس کم برای کار کردن به برق کمی نیاز دارد. به طور معمول، عملکرد باتری در هدفون بدین گونه است که هدفون‌های با کیفیت پایین‌تر که در بیشتر گوشی‌ها به صورت رایگان ارائه می‌شوند، امپدانس پایینی دارند. به این معنی که آنها قدرت کمتری نیز خواهند گرفت. اما اگر می خواهید یک تجربه صوتی برتر داشته باشید، یک جفت هدفون با کیفیت بالا انتخاب کنید.  هدفون های حرفه ای که طراحان یا علاقه مندان به صدا از آنها استفاده می کنند، در این دسته قرار می گیرند. بدیهی است که این دستگاه ها برای تولید کیفیت بالاتر به قدرت بیشتری نیاز دارند.

به این ترتیب، باتری گوشی یا لپ‌تاپ را خیلی سریع‌تر خالی می‌کنند. اما حتی در آن زمان، نیاز به قدرت آنقدر زیاد نیست و بیشتر لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌های هوشمند مدرن ظرفیتی بسیار فراتر از آن دارند. در نهایت، قدرتی که این هدفون مصرف می‌کند، بخش کوچکی از کل انرژی را که در طول یک روز مصرف می‌کنید، تشکیل می‌دهد.

آیا هدفون های بی سیم باتری را خالی می کنند؟

عملکرد باتری Battery Performance در هدفون بدین شکل است که هدفون‌های بی‌سیم به تنهایی هیچ انرژی مصرف نمی‌کنند. اما استفاده از آنها برای پخش موسیقی یا ویدیو در دستگاه این کار را انجام می دهد. دلیل آن این است که هدفون های بی سیم متفاوت از نسخه های سیمی خود عمل می کنند. هدفون‌های بی‌سیم معمولاً از اتصال بلوتوث یا برخی از سیستم‌های شبکه داخلی برای اجرا استفاده می‌کنند.

بنابراین، هدفون را مستقیماً به تلفن هوشمند یا لپ تاپ خود وصل نمی کنند و آنها به طور معمول هیچ برقی را تخلیه نخواهند کرد. زیرا مداری برای تامین برق وجود ندارد. اما هدفون‌های بی‌سیم همچنان برای عملکرد به قدرت نیاز دارند. آنها این نیرو را از باتری های داخلی که نیاز به شارژ دوره ای دارند، دریافت می کنند.

برای هدفون ها، شارژر در جعبه آنها آن تعبیه شده است. هدفون های بلوتوث به همان روشی که گوشی خود را شارژ می کنید، باید شارژ شوند. اما عملکرد باتری در هدفون در خصوص استفاده از هدفون بی سیم موضوع دیگری است. همانطور که اشاره کردیم، این دستگاه ها از طریق بلوتوث یا برخی از شبکه های دیگر روی تلفن یا رایانه شخصی شما کار می کنند. برای حفظ مداوم این شبکه به قدرت نیاز دارید.  ترکیبی از حفظ شبکه و پخش موسیقی سطح قابل توجهی از انرژی را از باتری دستگاه شما تخلیه می کند.

به خصوص به این دلیل که تلفن از تنظیمات بلوتوث کلاسیک از طریق BLE برای پخش جریانی موسیقی استفاده می کند و بلوتوث کلاسیک دو برابر BLE انرژی مصرف می کند. به این ترتیب هدفون‌های بی‌سیم می‌توانند به کاهش عمر باتری باعث شوند.

استفاده از شارژر های با کیفیت

اکنون بررسی کنیم که چگونه باتری هدست بلوتوث را شارژ کنیم تا بیشترین بازدهی Battery Performance را داشته باشیم؟ در حقیقت، روش شارژ صحیح، می تواند عمر باتری را حفظ کند. برای این کار باید شارژر مناسب را انتخاب کنید. هدست های بلوتوث ، دارای شارژرهای اختصاصی هستند. اگر شارژر اختصاصی ندارید، می‌توانید رابط شارژ و شارژر با قدرت خروجی یکسان را پیدا کنید. هنگام شارژ، تمامی بخش دوشاخه را وارد کرده و از وارد کردن تنها نیمی از آن، خودداری کنید.

زیرا برای مدت طولانی به دستگاه آسیب می رساند. روش شارژ مانند شارژ مستقیم تلفن همراه است. برای بهینه شدن عملکرد باتری در هدفون Battery Performance ، هنگام شارژ هدفون بلوتوث، سعی کنید دیگر از آن استفاده نکنید تا از آسیب احتمالی جلوگیری کنید.

زمان شارژ هدس ت بلوتوث

مدت زمان شارژ Battery Performance یک هدفون بلوتوثی تک گوش، معمولاً بیش از 3 ساعت نیست. این بهترین زمان شارژ Battery Performance می باشد. برای هدست بلوتوث دو گوش بهتر است از ۴ ساعت بیشتر نشود. این را باید اشاره کرد که باتری لیتیومی داخل هدست بلوتوث حجم کمی دارد و زمان شارژ آن کوتاه است. بیشتر باتری‌های هدفون های بلوتوثی دارای ظرفیت بین 200 تا 500 میلی‌آمپر ساعت هستند.

شما می توانید برای دریافت اطلاعاتی کامل تر در این خصوص و تمامی هدفون های بی سیم، از کارشناسان تهران اسپیکر، نمایندگی فروش هدفون های اورجینال از برند های معتبر جهانی، مشاوره رایگان دریافت کنید.