اسپیکر Soundcore Flare 2

⦁بلوتوث: بله
⦁وای فای: خیر
⦁بلندگو: بله
⦁دستیار صوتی: بله
⦁با باتری کار می‌کند: بله

Anker Soundcore Flare 2 یک بلندگوی کوچک و قابل حمل بلوتوثی با چراغ‌های چند رنگ است. باید بدانید که حتی با فعال شدن تنظیمات حالت BassUp ، قدرت تولید باس پایین است و تنظیم صدای آواز و سازهای اصلی خسته کننده و کمی ناامیدکننده است. خوشبختانه، در اپلیکیشن این بلندگو، یک اکولایزر گرافیکی برای کمک به شخصی سازی صدا وجود دارد. به تنهایی صدای چندان بلندی ندارد، اما ویژگی جفت شدن با بلندگوهای دیگر این امکان را فراهم می‌آورد که بتوانید در یک مهمانی شلوغ تر از این بلندگو استفاده کنید.

امتیازات ما

موسیقی: 6.8

Anker Flare 2 برای گوش دادن به موسیقی مناسب است. با فعال شدن تنظیمات BassUp نیز، نباید انتظار تولید باس بالایی را داشته باشید. تفکیک صدای آوازها و سازها واضح و شفاف است، اما در موسیقی‌هایی با فرکانس بالاتر کمی ناامیدکننده به نظر می‌رسد. همچنین به طور کلی صدای زیادی را تولید نمی‌کند.در برنامه همراه آن اکولایزر گرافیکی موجود است، بنابراین می‌توانید صدای آن را به دلخواه خود تنظیم کنید. همچنین می‌توانید این دستگاه را با چندین بلندگو جفت کنید تا صدا را برای استفاده در یک منطقه وسیع تر یا پر سر و صدا مانند مهمانی تقویت کنید.

مزایا:
⦁ساند استیج عالی
⦁اکولایزر گرافیکی
معایب:
⦁باس پایین
⦁صدا خیلی زیاد نمی‌شود
فیلم / ویدئو: 6.0

Anker Flare 2  برای دیدن فیلم و ویدئو امتیاز متوسطی را کسب می‌کند. زیرا همانطور که گفته شد، حتی با روشن شدن تنظیمات BassUp ، این بلندگو باز هم در تلاش برای بازتولید باس کم است، بنابراین در صحنه‌های اکشن حس آن صحنه به خوبی به شما منتقل نمی‌شود. صدای آن خیلی بلند‌ نمی‌شود و زمان تاخیر آن در دستگاه‌های اندرویدی و iOS بسیار بالا است. با این حال، در برخی از برنامه‌ها تاخیر کمتری به چشم می‌خورد و ممکن است تجربه‌ها متفاوت باشد. در سوی دیگر، ساند استیج عالی عمل کرده و تماشاگر را در فیلم غرق می‌کند.

مزایا:
⦁ساند استیج عالی
⦁اکولایزر گرافیکی
معایب:
⦁باس پایین
⦁صدا خیلی زیاد نمی‌شود
پادکست‌ها: 7.3

عملکرد Anker Flare 2  برای گوش دادن به پادکست‌ها رضایت بخش است. مید-رنج متعادل آن می‌تواند گفتگو را به وضوح بازتولید کند، اما گاهی‌هارمونی صداها خسته کننده است. این یک دستگاه قابل حمل است، اما متأسفانه، فقط می‌توانید همزمان یک دستگاه را با آن جفت کنید. صدای این بلندگو خیلی بلند نمی‌شود و هنگامی که صدای آن را در بالاترین درجه قرار می‌دهید کمی از کیفیت صدا کاسته می‌شود.

مزایا:
⦁طراحی خوب و قابل حمل.
معایب:
⦁صدا خیلی بلند نمی‌شود.
دستیار صوتی: 4.4

Anker Flare 2 در زمینه دستیار صوتی عملکرد ضعیفی دارد. این بلندگو از دستیار صوتی تلفن هوشمند جفت شده شما استفاده می‌کند، اما پشتیبانی داخلی ندارد. همچنین، در بخشی از آزمایش از پیام‌های صوتی از پیش ضبط شده برای بررسی این بلندگو استفاده کردیم. اما، این بلندگو حتی وقتی هیچ صدای اضافی ای در محیط وجود نداشت به دستورات پاسخ نداد. این بلندگو به صدای صحبت معمولی واکنش نشان می‌دهد اما این بخشی از آزمون ما نیست.

فضای باز: 7.2

Anker Flare 2 برای استفاده در فضای باز مناسب است. خوش ساخت و قابل حمل است و از آنجا که با باتری کار می‌کند، دیگر لازم نیست نگران اتصال آن به پریز باشید. با دوام بیش از هشت ساعت باتری این دستگاه، می‌توانید با استفاده متوسط، تا چند روز از دستگاه استفاده کنید. این بلندگو دارای گواهی IPX7 برای مقاومت در برابر آب است، اگرچه ما در حال حاضر این آزمایش را انجام نمی‌دهیم. با این حال، صدای این بلندگو خیلی بلند نمی‌شود و در هنگام پخش حداکثر میزان صدا، کمی از کیفیت صدا کاسته می‌شود.

مزایا:
⦁طراحی خوب و قابل حمل.
معایب:
⦁صدا خیلی بلند نمی‌شود.

نتایج آزمون‌ها

بررسی اسپیکر Anker Soundcore Flare 2

 

طراحی

⦁چراغ‌ها RGB: بله

Anker Soundcore Flare 2 یک اسپیکر نسبتاً کوچک با ظاهری استوانه ای است. به صورت عمودی بر روی سطح قرار می‌گیرد و محافظی مستحکم در اطراف آن وجود دارد. در بالا و پایین بلندگو حلقه‌های نوری وجود دارد که در صورت تمایل می‌توانید آنها را خاموش کنید. این بلندگو را می توانید در دو رنگ “سیاه” یا “آبی” خریداری کنید.

قابل حمل بودن:9.1

⦁حجم:  83اینچ مکعب(1354 سانتی متر مکعب)
⦁وزن:1.3 پوند(0.6 کیلوگرم)
⦁منبع نیرو: باتری و  USB
⦁قابل حمل با یک دست: بله

Anker Soundcore Flare 2 فوق العاده قابل حمل است. کوچک و سبک است، بنابراین می‌توانید آن را به راحتی با یک دست حمل کنید. همچنین، از آنجا که با باتری کار می‌کند، می‌توانید بدون نگرانی از اتصال به پریز، از آن استفاده کنید.

کیفیت ساخت: 7.5

⦁کیفیت مواد: عالی
⦁مقاومت در برابر آب: زیر آب (IPx7)
⦁مقاومت در برابر گرد و غبار: نامشخص
⦁مقاومت در برابر ضربه: خیر
⦁شناور در آب: نامشخص

Anker Soundcore Flare 2 از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است. مستحکم و با دوام است و روی یک پایه لاستیکی قرار می‌گیرد. احتمالا پارچه محکم و بادوام اطراف اسپیکر به راحتی پاره نمی‌شود. این بلندگو دارای گواهی IPX7 برای مقاومت در برابر آب است، اگرچه ما در حال حاضر این آزمایش را انجام نمی‌دهیم. با این حال، این راهنما هشدار می‌دهد که باید از افتادن آن جلوگیری کنید.

کنترلرها: 7.9

 

بررسی اسپیکر Anker Soundcore Flare 2

⦁راحتی در استفاده: عالی
⦁بازخورد: خوب
⦁پخش/ توقف موسیقی: بله(فیزیکی)
⦁پاسخ/پایان تماس: بله(فیزیکی)
⦁کم/ زیاد میزان صدا: بله(فیزیکی)
⦁ترک بعدی/ قبلی: بله(فیزیکی)
⦁میکروفون روشن/ خاموش: خیر
⦁کنترلر‌های اضافی: بله

کنترلر‌ها بسیار خوب هستند. در بالای بلندگو، تعدادی از کنترلر‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا صدای در حال پخش را پخش/ متوقف کنید، میزان صدا را تنظیم کنید، بلندگو را روشن یا خاموش کنید و چراغ‌ها را خاموش یا روشن کنید. برای رفتن به آهنگ بعدی می‌توانید، دکمه Play را دو بار و برای رفتن به آهنگ قبلی سه بار، فشار دهید.

همچنین دکمه پخش به شما این امکان را می‌دهد که تماس‌ها را بپذیرید یا خاتمه دهید و می‌توانید این دکمه را به مدت دو ثانیه نگه دارید تا دستیار صوتی فعال شود. در پشت بلندگو، یک دکمه جفت شدن بلوتوث و یک دکمه Bass-Up وجود دارد که باس بیشتری را به صدای در حال پخش اضافه می‌کند. می‌توانید دکمه بلوتوث را به مدت سه ثانیه نگه دارید تا بلندگوهای Flare 2 دیگر را با هم جفت کنید. به طور کلی، استفاده از دکمه‌ها آسان و کاربردی است.

درون جعبه

بررسی اسپیکر Anker Soundcore Flare 2

⦁بلندگوی بلوتوث Anker Soundcore Flare 2
⦁کابل شارژ USB-C به USB-A
⦁راهنمای کاربر

صدا

دقت پاسخ فرکانس: 6.4

بررسی اسپیکر Anker Soundcore Flare 2

 

⦁شیب: 0.22
⦁خطا Std:4.05 دسی بل
⦁گستره فرکانس پایین: 60.8 هرتز
⦁گستره فرکانس بالا: 13.7 کیلوهرتز

Anker Soundcore Flare 2 دارای دقت پاسخ فرکانس قابل قبولی است. با استفاده از ویژگی پیش فرض اکولایزر با قابلیت BassUp روشن، باز هم قادر به تولید باس زیاد نیست. در نتیجه، در ژانرهای موسیقی دارای باس سنگین واقعاً احساس غرق شدن در موسیقی را نمی‌کنید.

صدای آوازها و سازهای اصلی واضح و شفاف هستند، اما عملکرد در فرکانس‌های بالاتر به دلیل وجود تریبل غیرتاکیدی، کمی ناامیدکننده است. در برنامه Soundcore  اکولایزرهای گرافیکی موجود است، بنابراین می‌توانید صدای بلندگو را به دلخواه خود تنظیم کنید.
ساند استیج: 8.8

بررسی اسپیکر Anker Soundcore Flare 2

 

⦁شاخص جهت: 2.17 دسی بل
⦁استریو: بله

ساند استیج فوق العاده است. این بلندگو دارای هدایت صدای عالی است، بنابراین دارای ساند استیج بسیار خوبی می‌باشد. همچنین، برخلاف JBL FLIP 5، بلندگوهای جداگانه ای برای کانال‌های چپ و راست وجود دارد، بنابراین می‌تواند محتوای استریو را پخش کند.

داینامیک(پویایی): 5.7

بررسی اسپیکر Anker Soundcore Flare 2

 

⦁SPL @ Max Volume: 84.9 دسی بل SPL
⦁DRC @ Max Volume: 3.81 دسی بل

Anker Soundcore Flare 2 دارای پویایی متوسط است. صدای آن خیلی بلند نمی‌شود و هنگامی که آن را در حداکثر میزان صدا قرار می‌دهید، فشار زیادی وارد می‌شود. در نتیجه، ممکن است استفاده از آن در اتاق‌های بزرگ یا مهمانی‌های شلوغ ایده آل نباشد. اگر به دنبال بلندگو ای هستید که بتواند صدای بلندتر همراه با فشار کمتری را تولید کند، JBL Charge 4  را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

ویژگی‌های فعال

باتری: 7.7
⦁عمر باتری: 8.2 ساعت
⦁زمان شارژ: 2.0 ساعت
⦁ذخیره سازی توان: بله
⦁پورت شارژ:  USB-C

Anker Soundcore Flare 2 در زمینه باتری عملکرد خوبی دارد. شرکت سازنده، ادعا می‌کند که عمر باتری 12 ساعت است، اما در آزمایش‌های ما بلندگو کمی بیش از هشت ساعت دوام آورد. با این حال، دوام باتری بسته به نوع استفاده ممکن است متفاوت باشد، بنابراین نتایج شما قطعا متفاوت است.

بلندگو همچنین پس از حدود بیست دقیقه ماندن در حالت بدون صدا خاموش می‌شود، که این عملکرد به حفظ عمر باتری کمک می‌کند. اگر به دنبال بلندگویی با عمر باتری بیشتر هستید ، Anker Soundcore Motion + یا Limitless Innovations TikiTunes را مد نظر قرار دهید.

دستیار صوتی: 2.3
الکسا: خیر
دستیار گوگل: بله(به تلفن هوشمند نیاز دارد)
سیری: بله(به تلفن هوشمند نیاز دارد)
فعال سازی صدا: خیر
میکروفن بی صدا: خیر
عملکرد از راه دور: ضعیف
عملکرد در محیط شلوغ: بد

این اسپیکر از قابلیت‌های دستیار صوتی ضعیفی برخوردار است و از دستیار صوتی تلفن هوشمند جفت شده شما استفاده می‌کند. ما، از پیام‌های صوتی ضبط شده برای آزمایش بلندگو استفاده می‌کنیم. با این حال، بلندگو حتی در صورت عدم وجود صدای محیطی، به برخی از دستورات پاسخ نداد. اگرچه این اسپیکر به صدای مکالمه معمولی پاسخ می‌دهد، اما این بخشی از آزمایش ما نیست.
اپلیکیشن(برنامه کاربردی): 7.9

 

بررسی اسپیکر Anker Soundcore Flare 2

 

⦁نام اپلیکیشن: Soundcore
⦁Ios: بله
⦁اندروید: بله
⦁اکولایزر:  گرافیکی
⦁حالت جفت استریو : بله
⦁حالت مهمانی: بله
⦁چند اتاقه: خیر

برنامه Anker Soundcore عملکرد بسیار خوبی دارد. چندین تنظیمات اکولایزر، از قبیل “پیش فرض” ، “صوتی” ، “لرزشی” و “تخت”  وجود دارد و یک نمودار سفارشی اکولایزر گرافیکی کامل را ارائه می‌دهد.

همچنین می‌توانید باس اضافی را خاموش و روشن کنید. برای ایجاد یک جفت استریویی می‌توانید دو بلندگو را با هم جفت کنید و همچنین یک ویژگی به نام Party Mode وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که بلندگوهای بیشتری را برای پخش صدای بیشتر در محیط‌های شلوغ و بزرگ جفت کنید. حتی می‌توانید نورپردازی را شخصی سازی کنید.

ارتباطات

سیمی
ورودی Aux: خیر
USB صوتی: خیر
درگاه‌های دیگر: خیر
این بلندگو از هیچ اتصال سیمی پشتیبانی نمی‌کند. کابل USB-C به USB-A آن فقط برای شارژ است.
بلوتوث: 7.3
⦁نسخه بلوتوث:  نامشخص
⦁زمان تاخیر بلوتوث Ios: 159 میلی ثانیه
⦁زمان تاخیر بلوتوث Android :  147 میلی ثانیه
⦁محدوده بلوتوث:  221.5 فوت(67.5 متر)
⦁جفت شدن چند دستگاه: خیر

Anker Soundcore Flare 2 از اتصال بلوتوثی مناسبی برخوردار است. مسافت پاسخگویی بالاست، بنابراین بلندگو به دستگاه بلوتوث شما تا فاصله زیادی متصل می‌ماند. متأسفانه، زمان تأخیر آن در دستگاه‌های iOS بسیار زیاد است و برای بازی مناسب نیست. در دستگاه‌های اندرویدی عملکرد کمی بهتر است.

با این حال، برخی از برنامه‌ها تأخیر را جبران می‌کنند، بنابراین تجربه شما ممکن است متفاوت باشد. اگر بلندگو ای با زمان تأخیر بلوتوث پایین تر در هنگام اتصال به دستگاه‌های iOS می‌خواهید ، Beats Pill +  را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

وای فای: 0
⦁نسخه Wi-Fi: بدون Wi-Fi
⦁باند فرکانس Wi-Fi:  بدون Wi-Fi
⦁Apple AirPlay:  خیر
⦁تاخیر AirPlay: –
⦁Google Chromecast: خیر
⦁تاخیر Chromecast: –
این بلندگو دارای وای فای نمی‌باشد.

 

بررسی اسپیکر Anker Soundcore Flare 2

 

تفاوت بین اندازه‌ها و انواع

Anker Flare 2 در رنگ‌های “سیاه” و “آبی” ارائه می‌شود. ما مدل ‘Black’ را آزمایش کردیم. اما انتظار داریم که سایر رنگ‌ها نیز عملکرد مشابهی داشته باشند.
مقایسه با بلندگوهای دیگر Anker Soundcore Flare 2 یک بلندگوی قابل حمل بلوتوثی با چراغ‌های رنگی قابل تنظیم است.

مانند بسیاری از بلندگوهای کوچک، حتی در حالت روشن بودن قابلیت Bass-Up نیز باس زیادی را تجربه نمی‌کنید. همچنین، صدای دستگاه خیلی بلند نیست. با این حال، این بلندگو دارای عملکرد صوتی شگفت انگیزی است که می‌تواند شما را در صدای منتشر شده از خود غرق کند و برنامه همراه آن یک اکولایزر گرافیکی ارائه می‌دهد تا بتوانید صدای آن را به دلخواه خود تنظیم کنید.

Anker Soundcore Flare 2 نسبت به JBL FLIP 5 بلندگوی بهتری است. Anker عملکرد صوتی بهتری دارد و اکولایزر گرافیکی آن توانایی بیشتری در شخصی سازی صدا دارد. همچنین ، Anker  از دستیارهای صوتی تلفن هوشمند شما پشتیبانی می‌کند، اگرچه عملکرد چشمگیری ندارد.

Anker Soundcore Motion + کمی از Anker Soundcore Flare 2 بهتر است. Motion + برای استفاده در فضای باز مناسب تر است زیرا باتری آن عمر بیشتری دارد و صدای آن از Flare بلندتر است. در حالی که Flare به دلیل طراحی 360 درجه خود دارای پخش صدای بازتری است، اما در دستگاه‌های iOS و Android  زمان تأخیر بیشتری دارد، اگرچه برخی از برنامه‌ها این تاخیر را جبران می‌کنند.

Ultimate Ears WONDERBOOM 2 در بیشتر موارد از بلندگوی Anker Soundcore Flare 2 بهتر است. Ultimate Ears با دوام باتری بیشتری ساخته شده است. همچنین، صدای بلندتری دارد و هنگام پخش در حداکثر میزان صدا، فشار کمتری را تحمل می‌کند. با این حال، Anker  از دستیارهای صوتی پشتیبانی می‌کند و همچنین دارای یک اکولایزر گرافیکی برای شخصی سازی صدا است.

Bose SoundLink Revolve نسبت به Anker Soundcore Flare 2 در بیشتر زمینه‌ها بلندگوی بهتری است. Bose کیفیت ساخت بهتری دارد و عمر باتری آن نیز بیشتر است. همچنین، از صدای پیش فرض خنثی و متعادل تری برخوردار است. با این حال، Anker  از ساند استیج بهتری برخوردار است و اکولایزر گرافیکی آن گزینه‌های سفارشی سازی صدای بیشتری را ارائه می‌دهد.