Anker Soundcore Space Q45

Anker Soundcore Space Q45 سری جدید هدفون‌های برند Anker Soundcore  است. این هدفون جدید با تمرکز شدید بر ویژگی‌های نویز کنسلینگ فعال (ANC)، بسیاری از ویژگی‌های مشابه و کیفیت ساخت مشابه Soundcore Life را دارد.با ما در تهران اسپیکر همراه باشید تا به بررسی هدفون جدید انکر بپردازیم.

طراحی

 Anker Soundcore Space Q45 اساساً از پلاستیک ساخته شده است و دارای گوش‌های پلاستیکی است که راحت هستند. خوشبختانه، ایرکاپ‌ها به‌طور معقولی قابل تنظیم هستند و می‌چرخند تا صاف شوند. کاپ‌های گوش نیز برای نگهداری آسان در کیس ارائه شده جمع میشوند. می‌توانید هدست را در یک کیسه بیندازید، اما به نظر می‌رسد که پلاستیک خیلی مقاوم در برابر خش نیست.

 

Anker Soundcore Space Q45
بررسی هدفون Anker Soundcore Space Q45 11

 

یک هدبند تقویت‌شده با فلز قوی‌ترین بخش هدفون است و بالشتک بر روی بند هر نقطه داغی را که در بالای سر ایجاد میشود پوشانده و کاهش میدهد. به طور کلی Anker Soundcore Space Q45 برای چند ساعت استفاده روی سر راحت است. تا زمانی که عرق نکنید، این جفت هدفون در گوش دادن های مکرر به موسیقی به خوبی به شما کمک خواهد کرد.

 

کنترل‌ها

Anker Soundcore Space Q45 دارای کنترل‌هایی بر روی کاپ گوش چپ و راست است که بسته به عملکرد به خوبی بین این دو تقسیم می‌شوند. کنترل‌های رسانه و صدا روی کاپ گوش راست قرار دارند، از جمله دکمه پخش/مکث و دکمه تنظیم صدا.

 روی کاپ گوش چپ، کنترل‌های عملیاتی عمومی‌تر، یعنی یک دکمه روشن/خاموش و یک دکمه برای جابجایی بین حالت‌های گوش دادن (ANC روشن، ANC خاموش، و حالت audio passthrough) را احساس خواهید کرد. میتوانید برای پخش آهنگ بعدی/قبلی به ترتیب دکمه افزایش یا کاهش صدا را برای دو ثانیه نگه دارید.

 

هدفون Anker Soundcore Space Q45
بررسی هدفون Anker Soundcore Space Q45 12

 

نرم افزار

اگرچه تجربه ارزان‌تری نسبت به آنچه برای این هدفون انتظار می‌رود به نظر می‌رسد، اپلیکیشن Soundcore (iOS/Android) یک راه مفید برای گسترش عملکرد با استفاده از یک موبایل است. دارای کنترل هایی مانند کاهش نویز باد، کدک های بلوتوث جایگزین (بسته به پشتیبانی تلفن شما از آنها)، و همچنین امکان تغییر سایر بخش های عملکرد هدفون مانند صدای اعلان(صدایی که هنگام اعمال کنترل ها ایجاد میشود).

همچنین شامل فضایی برای تغییر تنظیمات EQ ارائه شده توسط Anker و همچنین استفاده از پیش تنظیم EQ سفارشی شما است. مطمئناً استفاده از آن  در Anker Soundcore Space Q45 ضروری نیست، اما راه خوبی برای استفاده حداکثری از آن است.

 

اتصالات

Anker Soundcore Space Q45 با استفاده از بلوتوث و یک گزینه پشتیبان برای استفاده از اتصال سیمی 3.5 میلی متری متصل میشود. هدفون با استفاده از کابل معمولی USB-C شارژ میشود. برای گزینه های اتصال، هدفون با کدک های بلوتوث مختلف بسته به موبایل شما سازگار است. پیش‌فرض AAC است، اما از SBC نیز پشتیبانی می‌کند، و اگر آن را از طریق نرم افزار Soundcore فعال کنید، از LDAC نیز پشتیبانی می‌کند (برای این کار، هدست باید خود را خاموش و دوباره روشن کند).

 

باتری

Anker عمر باتری 65 ساعت با ANC خاموش و 50 ساعت با ANC روشن را تبلیغ میکند. اما در آزمایش‌ها گفتع میشود که این هدست 55 ساعت و 48 دقیقه عمر باتری دارد که بیش از این تخمین ها است. این هدست همچنین از شارژ سریع پشتیبانی می‌کند، به این معنی که احتمالاً هرگز در موقعیتی قرار نخواهید گرفت که Anker Soundcore Space Q45 با باتری خالی غیرقابل استفاده شود.

 

Anker Soundcore Space Q45
بررسی هدفون Anker Soundcore Space Q45 13

 

نویز کنسلینگ

به طور کلی، Anker Soundcore Space Q45 دارای عایق صوتی نسبتاً محکمی است. هنگامی که هدست را روی آن تنظیم میکنید، کار مناسبی برای پوشاندن مکالمه‌های بیرونی یا موسیقی با صدای کم انجام می‌دهد. این هدفون همچنین از نویز کنسلینگ فعال و حالت عبور صدا (معروف به “حالت شفافیت”) پشتیبانی میکند که همه توسط دکمه ANC بر روی کاپ گوش چپ کنترل میشود. ANC نسبتاً قوی است، اگرچه با هدفون‌های پیشرو بازار مانند Sony WH-1000XM5 مقایسه نمی‌شود.

 در تست ها نشان میدهد ANC کار مناسبی برای جلوگیری از سر و صدای قطارها و همچنین ترافیک در حین عبور اتوبوس انجام میدهد. این نوع نتیجه در دنیای واقعی مستلزم آن است که شما با هدفون تناسب خوبی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که هیچ شکافی بین بالشتک و گوش شما وجود ندارد.

 

صدا

کیفیت صدای Anker Soundcore Space Q45 احتمالاً بزرگترین مشکل این هدست است. همه چیز بد نیست و اکثر کاربران پس از چند دقیقه استفاده به صدای هدست عادت میکنند، اما در کنار سایر گزینه های موجود در بازار مقاومت نمیکند. منحنی پاسخ فرکانس به طور قابل توجهی از منحنی هدف ایده آل هدفون های گران قیمت در تمام مناطق طیف فرکانس منحرف می شود.

 

tehranspeaker blog soundcore q45 review 5
بررسی هدفون Anker Soundcore Space Q45 14

 

 بیس کمی اغراق‌آمیز است، میدرنج کمی کاهش می‌یابد، و فرکانس‌های بالاتر توسط یک تغییر موجی در پاسخ محاصره می‌شوند که باعث می‌شود عناصر سطح بالا در موسیقی صدای خش خش به نظر برسند، و به دقت پخش خیانت می‌کنند. در کل Anker Soundcore Space Q45 دارای یک کیفیت ملایم در پخش صدا است و دقت کم در بیس درواقع یک ویژگی به حساب می‌آید که در موسیقی های زنده و وضوح صدای خواننده بسیار تاثیر گذار است.

 

میکروفون

سیستم میکروفون Anker Soundcore Space Q45 به طرز شگفت انگیزی خوب است، اگرچه در شرایط ایده آل برجسته نیست. درعوض، میکروفون دوگانه در شرایط غیربهینه میدرخشد. این به طور موثر صدای پس زمینه را به ویژه در خیابان های شهر و در محیط های بادخیز رد میکند.

 تعداد کمی از هدفون‌های بی‌سیم می‌توانند نویز غیرقابل پیش‌بینی پس‌زمینه را که در محیط اداری از بین ببرند، شما به سختی میتوانید صدای کلیک های کیبورد را بشنوید و صدای آن در بیرون از هدفون شنیده نمیشود.این یک هدفون ANC عالی برای کار است، به خصوص اگر بیشتر روز خود را در تماس های کنفرانسی سپری میکنید.

به طور کلی Anker Soundcore Space Q45 یک هدفون محکم است. استفاده از آن خوب است، کنترل ها به خوبی چیده شده اند و فرمان دادن به آن آسان است، و استفاده آن برای مدت زمان مناسبی احساس راحتی ایجاد میکند. بزرگترین مشکل این است که کیفیت صدا به سادگی با سایر هدست های موجود در بازار مطابقت ندارد (اما می توانید آن را EQ کنید).

 به‌طور پیش‌فرض، اگر به چیزی با کیفیت بالاتر عادت داشته باشید، آهنگ‌های مورد علاقه‌تان در این هدست کمی خاموش می‌شوند. با این حال، اگر بتوانید به گذشته نگاه کنید، Anker Soundcore Space Q45 به طور کلی انتخاب خوبی است. شاید بیشتر به دنبال گوش دادن به پادکست ها باشید تا موسیقی، یا به این هدست برای سفرهای هوایی نیاز دارید و میتوانید از تمرکز آن بر نویز کنسلینگ قدردانی کنید. تا زمانی که ایرادات این هدفون را بدانید، این یک جفت هدفون بی‌سیم ANC است.