مقایسه Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II

تفاوت بین Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II در برند های اپل و بوز که برخی از بهترین هدفون‌های بی‌سیم TWS و نویز کنسلینگ را تولید می‌کنند و هر دو مدل‌های جدیدی معرفی کرده اند. اما کدام جفت برای شما مناسب است؟ در این مقاله با تهران اسپیکر همراه باشید تا تفاوت ها و شباهت های این دو سری را برای کمک به شما در تصمیم گیری خرید تجزیه کنیم.

 

اپل و بوز هر دو به تازگی ایرفون های بی سیم TWS نویز کنسلینگ جدید خود را معرفی کرده اند، و در حالی که آنها بسیار متفاوت به نظر می رسند، ویژگی ها و عملکرد آنها در واقع کاملا مشابه هستند.

هر دو نسل دوم AirPods Pro اپل و QuietComfort Earbuds II از Bose دارای قابلیت نویز کنسلینگ فعال (ANC) هستند و گوش‌های شما را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا موثرترین تجربه جلوگیری از حواس‌پرتی را ارائه دهند. آنها همچنین به ترتیب 249 و 299 دلار قیمت نسبتاً بالایی دارند.

هر دو جفت AirPods Pro اصلی و QuietComfort Earbuds از برندگان Editors’ Choice award، هستند.

کیفیت صدا

هر دو ایرباد اصلی Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II صدایی عالی دارند، اگرچه هیچ یک از ناظران صوتی راضی نخواهد بود، زیرا هیچ یک صدایی صاف و بدون تقویت ارائه نمی دهند. ما عملکرد مشابهی را از جانشینان آنها انتظار داریم، اگرچه هر مدل از مزایای چند سال دیگر مهندسی صدا توسط طراحان مربوطه برخوردار است.

Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II
مقایسه بین Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II 10اینکه کدام جفت صدای بهتری دارد به درایورها، قدرت تنظیم صدا، نحوه قرار گرفتن آنها در گوش و البته کمی ذهنیت نسبت به این دو بستگی دارد.

نویز کنسلینگ

بوز چندین دهه است که در تجارت ANC فعالیت می کند، در حالی که اپل یک تازه وارد است. گفتنی است، هر دو AirPods Pro و AirPods Max ما را با توانایی خود در کاهش نویزهای بیرون تحت تاثیر قرار داده اند. اپل ادعا می کند که نسل دوم AirPods Pro نسبت به مدل قبلی دو برابر قابلیت نویز کنسلینگ قوی تر را ارائه می دهد که به طور خودکار آنها را به بالاترین سطح در سری خود نزدیک می کند

با این حال، اعتبار این قابلیت در هدفون ها همیشه در دست، Bose بوده است (اگرچه سونی از جهاتی با آن مطابقت داشته است)، و گفته می شود که QuietComfort Earbuds II دارای موثرترین مدار ANC شرکت تا کنون است.

این یک تماس بسیار نزدیک خواهد بود، اما حتی بدون آزمایش آنها می‌توان گفت که هر دو جفت هدفون احتمالاً قوی‌ترین نویز کنسلینگ را برای دسته بی‌سیم واقعی ارائه می‌دهند.

تغییر تنظیمات با هر بار گذاشتن بر روی گوش

هر دو Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II می توانند تعادل صوتی و نویز کنسلینگ خود را بر اساس شکل گوش شما تنظیم کنند. اگرچه نحوه انجام این کار بسیار متفاوت است.

اپل به دوربین TrueDepth  (در هر آیفون با قابلیت Face ID) برای اسکن خطوط گوش شما برای تعیین بهترین صدای ممکن متکی است. (سونی دارای ویژگی مشابهی برای اسکن گوش است، اگرچه با هر دوربین ممکن عملکرد متفاوتی داشته باشد.)

Apple AirPods Pro 2در همین حال، QuietComfort Earbuds II، صرفاً از طریق تکنولوژی آکوستیک تنظیم می شود. زمانی که هدفون ها در گوش شما قرار می گیرند صدایی را ارسال می کنند و سپس آن صدا را با یک میکروفون به سمت داخل اندازه گیری می کنند تا نحوه بهینه سازی صدا را محاسبه کنند.

 

قابلیت تنظیم صدا

اپل تمایل دارد کنترل صدا را از دست کاربران خارج کند و برای تعیین تجربه شنیداری ایده‌آل به تنظیمات خود در حین پرواز تکیه کند. AirPods Pro به لطف تراشه H2 و ادغام iOS به راحتی با هر آیفونی جفت می شود، اما انتظار گزینه های سفارشی سازی زیادی را نداشته باشید.

در همین حال، Bose با استفاده از QuietComfort Earbuds II تنظیمات دانه‌بندی قابل‌توجهی را فعال می‌کند که به شما این امکان را می‌دهد تا میزان نویز مسدود شده یا مجاز به عبور از آن را با ANC و لغزنده‌های حالت شفافیت شماره‌گیری کنید، و همچنین به شما امکان می‌دهد صدا را به سلیقه خود با EQ قابل تنظیم تغییر دهید.

 

قرارگیری در گوش

این موضوع سلیقه‌ای نیست، اما می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. ایرپادهای اصلی (و نه مدل پرو) به طور کلی تناسب ضعیفی داشتند زیرا دارای گیره هایی برای محکم بودن در گوش نبودند. AirPods Pro . bose quietcomfort earbuds II این مشکل را برطرف کرد و آنها را در موقعیتی برابر با سایر مدل های برتر داخل گوش قرار داد.

Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II
مقایسه بین Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II 11Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II تغییرات فیزیکی کمی نسبت به مدل های قبلی خود مشاهده می کنند و به ترتیب از یک پایه و یک پنل برای کمک به تثبیت آنها در گوش استفاده می کنند. پنل های گوشی Bose کمی باریک تر از نسخه قبلی هستند، اما در غیر این صورت بسیار نزدیک هستند.

هر دو جفت هدفون دارای بدنه گرد هستند و دارای چندین جفت ایرتیپ سیلیکونی هستند، بنابراین احتمالاً می‌توانید با هر دوی آنها یک تناسب ایمن مشابه پیدا کنید.

 

کنترل ها

امیدوارم دوست داشته باشید که هدفون خود را لمس کنید، زیرا هم Apple AirPods Pro 2 و Bose QuietComfort Earbuds II دارای نواحی حساس به لمس هستند که از حرکات مختلف پشتیبانی می‌کنند.

در واقع، به نظر می‌رسد که هر دو طرح‌های کنترل تقریباً یکسانی دارند: برای تنظیم صدا، انگشت خود را به بالا و پاین بکشید در ایرفون اپل و bose quietcomfort earbuds II، برای کنترل پخش ضربه بزنید، و برای جابجایی بین حالت‌های ANC و شفافیت، چند لحظه نگه دارید.