معرفی هدفون مانیتورینگ Beyerdynamic T5P

هدفون مانیتورینگ Beyerdynamic T5P یکی از هدفون های سطح بالا است که با تجهیزات و مواد با کیفیت خوب طراحی و تولید شده است. آنها با کاپ های نرم اما بزرگ و حجیم همراه هستند که استفاده آن ها را برای محیط عمومی، نا مناسب می کند. با این وجود، Beyerdynamic با T5p قصد دارد یکی از هدفون های پیشرفته خود را ارائه نماید. برای دریافت اطلاعاتی کامل تر در خصوص این هدفون، می توانید با تهران اسپیکر همراه باشید.

نگاهی اجمالیمعرفی هدفون مانیتورینگ Beyerdynamic T5P

  • هدفون های Hi-Fi همراه با فناوری تسلا
  • مبدل های صوتی جدید برای قدرت صوتی بالاتر
  • شکل کج شده مبدل های صدا برای ایجاد یک صدای بی نظیر و شفاف
  • طراحی بسته برای جلوگیری از نشت صدا، همراه با نویز کنسلینگ عالی
  • دارای فرکانس های سه برابر ابریشمی و تولید دقیق باس عالی
  • کاپ های نرم به همراه یک لایه فوم عالی و پوشش چرم هدبند برای راحتی بالا
  • دارای گواهینامه Hi-Res Audio ، برای مدیریت وضوح صوتی بالا
  • دارای سطح بالایی از راحتی بر روی سر به همراه زیبایی مناسب، ساخت آلمان
  • هدفون سیمی با 32 اهم و پاسخ فرکانس بین 5 هرتز تا 50 کیلو هرتز و سطح فشار 102 دسی بل
  • دارای کابل 1.40 دو طرفه، مس OCC7N، روکش بافته شده، پلاگین جک 3.5 میلی متری، آداپتور 6.35 میلی متر

کیفیت ساخت

Beyerdynamic T5p هدفون های محکم هستند که کمی سنگین تر از رقبای هر رده خود ساخته شده و مطمئناً روی سر شما به خوبی قرار گرفته و می چسبند و هنگامی که در حال حرکت هستید، از جای خود خارج نشده و نمی افتند. روکش چرمی نرم روی هد بند و کاپ های گوش راحتی مناسبی را هنگام پوشیدن آن ها همراه دارد، این در حالی است که این هدفون ها دارای ظاهری شیک هستند.

T5P اساساً از فلز تشکیل شده و بسیار مستحکم است که می تواند ماندگاری طولانی مدت را تأیید کند، اما خارج از ساختار فلزی، احساس می شود، قطعات بسیار خوبی در کنار هم قرار گرفته است. کاپ های گوش به نرمی تنظیم می شوند . مکانیزم کششی هدبند بازخورد خوبی دارد و هیچ قسمت سست و شکافی ندارد.راحتی معمولاً یکی از نقاط قوت Beyerdynamic است، اما T5P با وزن 330 گرم ارائه شده اند که در عین حال، راحتی استفاده در طولانی مدت را تضمین می کنند.اندازه کاپ گوش هدفون های Beyerdynamic اندازه ای متفاوت دارند و هنگام استفاده احساس می شود که قسمت های بالا و پایین کاپ به گوش فشار وارد می کند.

Noise Canseling

ضمن آن که T5P از طراحی پشت بسته برخوردار است. این باعث می شود که نشت صدا نداشته و با ساختار روی گوش می تواند به خوبی تکنولوژی نویز کنسلینگ صدا را انجام دهد. بنابراین نه تنها قادر خواهید بود از موسیقی خود با قطع شدن صدای محیط خارج لذت ببرید، بلکه هنگام شنیدن آهنگ های دلخواه خود، مزاحمتی را برای اطرافیان خود نخواهید داشت. این هدفون گیمینگ نیست اما هدفون گیمینگ Razer Thresher 7.1 می تواند یکی از بهترین ها در اجرای نویز کنسلینگ برای گیم باشد.

فناوری درایور تسلا

هدفون های Hi-Fi به لطف فناوری تسلا و نوآوری پیشرفته در beyerdynamic، به مبدل های صوتی جدید مجهز شده اند که قدرتی بیش از یک تسلا را دارند. به دلیل کارایی بالاتر، مبدل های صدای کم امپدانس T5p حتی در دستگاه های کم خروجی مانند موبایل، تبلت ها و پخش کننده های با وضوح بالا، به پتانسیل کامل صدا می رساند.

 T5P هدفون سطح بالای Beyerdynamic است. آنها مانند نسل قبلی خود، از فناوری درایور Tesla Beyerdynamic استفاده می کنند،  به این معنی که T5P بسیار کارآمد است و می تواند از منابع کم خروجی مانند موبایل ها و تبلت تأمین شود. این محصول دارای یک کابل دو طرفه 3.5 میلیمتری تا 3.5 میلی متری به طول 1.4 متر با آداپتور ¼ اینچی است.

کیفیت صدا

در خصوص کیفیت صدا در Beyerdynamic T5P  باید اشاره کنیم که معمولاً متوجه می شویم که هدفون های پشت باز از نظر باز بودن و شفافیت لبه های پشت بسته را دارند. T5p این روند را در پیش دارد. کافی است آن ها را به خوبی روی سر خود تنظیم کنید و به طور قابل توجهی صدای واقعی را دریافت کنید.

این بهترین هدفون پشت بسته ای است که تا کنون ارائه شده است و توصیه می شود به آنها اجازه دهید چند ساعت کار کنند تا بهترین حس فضا و صدای تمیز را ارائه کنند. همچنین همانند اکثر هدفون ها ، محور صوتی عمدتا در وسط سر شما متمرکز است، اما فضای کافی برای تنظیم ساز و آواز وجود دارد تا با جزئیات و تفکیک مناسب ارائه شود.

ضمن آنکه در باس های پانچ زیادی وجود دارد که می تواند هر آهنگی را زنده کند، اگرچه طراحی مناسب T5p آهنگ ها را به خوبی پخش می کند. می توان گفت که T5p دارای تعادلی نرم و صحیح و دارای روش معتبرتر همراه با هوشمندی است. T5p کاملاً لذتبخش است و به نظر می رسد Beyerdynamic ترکیبی از ساختاری پیشرفته و قابل حمل را کنار گذاشته است که برای اکثر کاربران مناسب بوده و ارزش آن را دارد.

لازم به ذکر است که هدفون های Beyerdynamic T5p برای استفاده حرفه ای در استودیو در نظر گرفته نشده است و در عوض هدف این است که یک هدفون با موسیقی بهتر و با صدای گرم باشد که یک تجربه Hi-Fi راحت و دلپذیر را فراهم کند. در این هدفون باس شدید احساس می شود، حتی میانه ها و سه بازه فرکانسی نیز چنین هستند. به نظر می رسد که در هر منطقه از پاسخ فرکانسی، T5P دارای برخی از افزایش های برجسته است و به آن یک امضای صدای عجیب و تهاجمی می دهد.

میانه ها در عملکرد هدفون

درایورT5P در واقع در منطقه باس دارای عملکرد سریع و خوب است، اما هنگام گوش دادن به آن، به خصوص بدون EQ ، ممکن است چنین حسی نداشته باشید. به نظر می رسد که این به دلیل ارتفاع قابل توجهی در میانه باس باشد که حدود 6dB است که باعث می شود صدای باس بسیار متورم و تصفیه نشده ای داشته باشد. علاوه بر این، این ارتفاع میانی باس بسیار گسترده است، بنابراین باس بالای کمی وجود دارد که انتقال به میانه را متراکم می کند.

از حدود 300 هرتز الی 3000 هرتز، Beyerdynamic T5p کاملاً یکنواخت است. اما پس از آن، در حدود 4K اوج حدود 4dB-5dB است که واقعاً وجود آواز و سازها را برجسته می کند و باعث ایجاد میانه فوقانی و تا حدی خشن جلوه می دهد. این ممکن است برای همه شنوندگان آزار دهنده نباشد، اما برای کسانی که به منطقه بین 2K-5K حساسیت خاصی نشان می دهند، ممکن است کمی بیش از حد فریاد بزند، ضمن آنکه با سازهایی مانند گیتارهای الکتریک یا ساکسیفون ها به صورت لرزشی پخش می شوند.

منطقه سه بازه فرکانسی معمولاً جایی است که هدفون های Beyerdynamic آنقدرها تهاجمی نیستند، اما منطقه سه گانه اوج بسیار برجسته ای بیش از 8dB با 8K دارد. علاوه بر این، به نظر می رسد که در حدود 10K کمی انرژی اضافی دارد.

وضوح در صدا

به دلیل حس کلی وضوح تصویر و بازیابی جزئیات، عملکرد خوبی ارائه می دهد. رجیسترهای پایین تر به اندازه کافی بیان و بافت کافی دارند، اگرچه همانطور که قبلا ذکر شد، تنظیم پاسخ باس در واقع به آن اجازه نمی دهد که آنطور که باید تنگ به نظر برسد.

سپس در مناطق میان رده و سه گانه احساس خواهید کرد که T5P قادر به نواختن صدای آواز و ساز به صورت منسجم  می باشد. نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که اوج گیری در سه بازه فرکانسی گهگاه می تواند Beyerdynamic T5p را در رجیسترهای فوقانی کمی ریز جلوه دهد.

معرفی هدفون مانیتورینگ Beyerdynamic T5P

محور صوتی آن دارای عمق و عرض متوسطی نسبت به آن است که به طور شگفت انگیزی تجربه گوش دادن به احساس باز را در محفظه های کوچک کاپ T5P ایجاد می کند.

سپس برای ایمیجینگ، کاملاً دقیق است. با تمام نشانه های صوتی و آهنگ های مختلف بسیار واقع بینانه قرار گرفته و در سراسر صحنه توزیع می شود. علاوه بر این، عملکرد بسیار خوبی برای لایه بندی سازها ارائه می دهد، زیرا تمام خطوط مختلفی که آهنگ های پیچیده موسیقی را می سازند، از هم متمایز بودند و فضای مختص به خود را داشتند.

ضمن آنکه T5P هنوز هم حس بسیار خوبی از ضربات  را ارائه می دهد و با هوشمندی درگیر کننده که در پایین ترین سطح غوغا می کند، صدایی رضایت بخشی را نیز در سطح بالا ایجاد می کند. به طور کلی، می توان گفت که در این دسته T5P مطمئنا یک هدفون پرانرژی است که باعث می شود یک گوش دادن فعال و هیجان انگیزتر داشته باشید.

سفارشی سازی EQ

به طور کلی، تصور می رود پاسخ فرکانس T5P تا حدودی تعادل داشته باشد. با این حال، ممکن است برای برخی خیلی تهاجمی باشد. بعد از استفاده از EQ، درخواهید یافت که Beyerdynamic T5p می تواند بسیار لذت بخش باشد و بهترین عملکرد فنی که می تواند را ارائه می دهد.