Bluetooth Auracast

طبق گفته گروه کنترل بلوتوث SIG، شرکت‌ها سالانه بیش از 5 میلیارد محصول مجهز به بلوتوث را در سراسر جهان ارسال میکنند، از جمله برخی از بهترین هدفون‌های بی‌سیم موجود در بازار که شامل آنها میباشد. اما حال ویژگی جدیدی وجود دارد که مدل‌های جدیدتر را وسوسه‌انگیزتر میکند. صدا بلوتوث ( LE ) در دستگاه‌هایی با بلوتوث نسخه 5.2 ( شامل کدک LC3 با وضوح بالاتر ) در دسترس عموم است و این راهی است که از طریق آن به بلوتوث Auracast دسترسی پیدا میکنند.

نسل بعدی بلوتوث به عنوان یک نقطه عطف در نظر گرفته میشود؛ برای بیش از 20 سال، بلوتوث کلاسیک ( با نام مستعار بلوتوث قبل از نسخه 5.2 ) در بالاترین جایگاه بوده و صنعت صدا را متحول کرده و استفاده از صدا را به عنوان یک مصرف‌کننده تغییر داده است. LE Audio به عنوان ویژگی جدید و منعطف شناخته میشود. برای مطالعه بیشتر در ارتباط با این مقاله با تهران اسپیکر همراه باشید.

 

بررسی تکنولوژی بلوتوث اوراکست | Bluetooth Auracast

 

چیزی که باید بدانید این است که تجربه اتصال بلوتوث دیگر قدیمی نیست. انتقال پخش Auracast به فرستنده‌هایی که میتواند یکی از جدیدترین ( تلفن‌ها، تبلت‌ها، رایانه شخصی یا فرستنده عمومی ) باشد اجازه میدهد سیگنال صوتی را به تعداد نامحدودی از گیرنده‌های دارای بلوتوث مانند ایربادها یا هدفون‌هایی با بلوتوث نسخه 5.2 به بالا ارسال کند.

SIG به ما اطمینان میدهد که پخش Auracast را میتوان رمزگذاری ایمن کرد، اما بسیاری از پخش‌های صوتی باید برای همه باز باشند ! به‌ویژه در مکان‌های عمومی مانند ( فرودگاه‌ها، اتاق‌های انتظار جراحی پزشکان، پارک‌ها، مکان‌های عمومی و غیره ).

 

سه مزیت اصلی بلوتوث Auracast

بلوتوث SIG سه ویژگی و تجربه کلیدی را جدا کرده است که Auracast فعال میکند :

 

به اشتراک‌گذاری صدا خود :

با یک تلفن هوشمند، تبلت، لپ تاپ یا دستگاه‌های مشابه میتوانید تجربه صوتی خود را با اطرافیان خود به اشتراک بگذارید و این امکان را به شما میدهد که با استفاده از هدفون خود با هر فرد دیگری به موسیقی گوش دهید و ویدیو تماشا کنید. همچنین میتواند در برگیرنده برنامه‌هایی مانند سیستم‌های تور محور و تجربه‌های شنیداری گروهی مشابه نیز باشد، که در آن یک منبع صوتی به چندین هدفون یا هدفون شخصی دیگر منتقل میشود.

 

بررسی تکنولوژی بلوتوث اوراکست | Bluetooth Auracast

 

صدا پیرامون خود را بشنوید :

این تجربه این فرصت را برای شما فراهم میکند تا به صدا تلویزیون‌های صامتی که در سالن‌های ورزشی، اتاق‌های انتظار، سالن‌های فرودگاه، ایستگاه‌ها و سایر فضاهای عمومی میبینید گوش دهید.

 

بهترین‌های خود را بشنوید :

صداهای بلند محیط میتواند در مکان‌های عمومی برای همه چالش برانگیز باشد، این امر به ویژه برای افرادی که دچار کم شنوایی هستند بسیار پر کاربرد است. در خانه، یک خانواده ممکن است یک اسپیکر تلویزیونی را انتخاب کند که برای کمک به کاهش شنوایی طراحی شده است.

تکنولوژی Auracast امکان گوش‌دادن مستقیم به سیستم‌های عمومی و سایر فرستنده‌ها را فراهم میکند تا با استفاده از دستگاه‌های شنوایی و متمرکزشدن بر صدا کمک کند که واضح تر شنیده شود. این شامل تجارب صوتی تقویت‌شده در تئاتر و مکان‌های عمومی است. همچنین میتواند شامل پشتیبانی چند زبان و گوش‌دادن به هر منبع صوتی که پخش همزمان یک زبان جایگزین را ارائه میدهد باشد.

 

بررسی تکنولوژی بلوتوث اوراکست | Bluetooth Auracast

 

چگونه متوجه تکنولوژی Auracast بشویم

اگر در آینده هدفون یا هدفون‌هایی با بلوتوث 5.2 تهیه کردید، احتمال زیادی وجود دارد که LE Audio و Auracast به درستی پشتیبانی کند. بدیهی است که بررسی برگه مشخصات کلیدی هدفون مهم است، اما بلوتوث نسخه 5.2 به بالا قابلیت ویژه‌ای است که باید به آن توجه کرد.

جالب است که بدانید، ایرپادهای اپل مدتی است که اشتراک صدا را بین شما و دوستانتان در iOS ارائه کرده است و اخیراً اپل امکان استفاده از AirPods Pro را به عنوان سمعک را نیز فراهم کرده است.

 

بررسی تکنولوژی بلوتوث اوراکست | Bluetooth Auracast

 

شرکت اطلاعات فناوری جهانی ABI Research تخمین میزند که طی پنج سال آینده سالانه بیش از 3 میلیارد دستگاه صوتی LE ارسال خواهد شد. 90 درصد از گوشی‌های هوشمند جدیدی که تولید میشوند شامل LE Audio خواهند بود.

تحقیقات ABI همچنین تخمین میزند که بیش از 61 میلیون موسسه در سراسر جهان میتوانند از صدای پخش Auracast بهره ببرند. در حالی که هنوز برای ردیابی روندها خیلی زود است، تحلیلگران پیش‌بینی میکنند که در پنج تا هفت سال آینده تقریباً 2.5 میلیون مکان در دنیا پخش صوتی Auracast وجود خواهد داشت، هرچند که البته نیاز به پشتیبانی دستگاه‌ها از این قابلیت نیز دارند.