تفاوت بین هدفون، هدست و ایرفون

هدفون Headphones، هدست Headsets و ایرفون Earphones، همه اینها دستگاه هایی هستند که از نظر شکل و کارکرد مشابه هم هستند، اما تفاوت های کلیدی دارند که شناخت این تفاوت ها خالی از لطف نیست. در زیر،  به آنچه که این دستگاه های مختلف را از یکدیگر متمایز می کند پرداخته خواهد شد، و راهنمایی هایی نیز به کاربران داده خواهد شد تا به آن ها در تصمیم گیری برای انتخاب اینکه چه چیزی میخواهند، کمک کند.

هدست Headsets

هدست Headsets در اصل مجموعه ای از هدفون های مجهز به میکروفون است. میکروفون هدست ممکن است یک میکروفون بوم باشد، به این معناست که میکروفون به یک بوم وصل شده که به دلخواه می تواند جابجا شود و در جایی که دوست دارید قرار گیرد. علاوه براین هدست میتواند دارای میکروفون خطی باشد. این نوع میکروفون به سیمی وصل است که هدست را به کامپیوتر یا دستگاه های دیگر وصل می کند.

تفاوت بین هدفون، هدست و ایرفون

هدست ها Headsets برای طیف گسترده ای از استفاده ها ایده آل هستند. هدست ها انتخاب معمول برای ارتباطات صوتی از طریق آی پی،در سرویس هایی مانند اسکایپ و همچنین ارتباط با سیستم موبایل هستند. هدست ها Headsets برای بازی های آنلاین با ارتباطات صوتی نیز فوق العاده اند. با استفاده از هدست ها، شنوندگان شیفته تجربه شنیداری خود می شوند.

هدفون Headphones

در حقیقت هدفون ها Headphones پیشگام هرچیز دیگری در این لیست هستند. در ساده ترین حالت یک جفت هدفون Headphones دو بلندگوی ساده ای است که به یک بند وصل شده اند. سپس این قسمت در بالای سر کاربر قرار می گیرد.این بدان معنی است که بلندگو ها مستقیما روی گوش قرار می گیرند. به این ترتیب منبع صوتی صدای درخشان خود را مستقیما به گوش میرساند و باعث یک تجربه شنیداری همه جانبه شخصی می شود. تجربه گوش دادن به هدفون Headphones در مقایسه با بلندگوهای سنتی ، که بخشهای وسیعی از هوا را در داخل اتاق برای ایجاد صداها مرتعش می کنند ، تا حدودی منحصر به فرد است.

تفاوت بین هدفون، هدست و ایرفون

در مقابل هدفون ها Headphones فقط مقدار نسبتا کمی از هوا را در اطراف گوش شنونده جابجا می کنند و این به ایجاد یک لایه صوتی محدودتر و شخصی تر می انجامد. هدفون ها Headphones به عنوان یک عایق صدا نیز عمل میکنند. آنها در کنار اینکه صدای تولید شده توسط هدفون را داخل گوشی هایش خفه می کنند، از ورود صدا های مزاحم بیرون به گوش شنونده نیز جلوگیری می کنند.

ایرفون

ایرفون ها جانشینان معنوی هدفون ها هستند. با طراحی بزرگ “قوطی” مانند و یا گوش گیر های پد دار که بلندگوهای ایرفون را در داخل خود جا داده اند، میتوان گفت که ایرفون ها نوعی بلندگوهای داخل گوش هستند. ایرفون ها با قرار گرفتن در داخل مجرای گوش، ارتباط مستقیم تری را با منبع صدا ارائه میکنند. آنها حتی از هدفون ها نیز هوای کمتری را به ارتعاش در می آورند زیرا فقط باید مقدار کمی هوا که در داخل مجرای گوش وجود دارد را به لرزه درمی آورند.

تفاوت بین هدفون، هدست و ایرفون

ایرفون ها واقعا سایز بزرگ هدفون ها را کاهش می دهند و این آنها را به گزینه ای بسیار مناسب برای افرادی که دائما در حال تحرک هستند تبدیل می کند. بنابراین ورزشکاران، دوندگان و بدنسازانی که در باشگاه در حین تمرین موزیک پلیر های خود را به ظور دائم جابه جا می کنند، انتخاب معمولی شان ایرفون ها می باشد.

با این حال طراحی ایرفون ها بر روی قابلیت نویز کنسلینگ تاثیر می گذارد و حتی برخی افراد از آنجایی که ایرفون ها داخل مجرای گوش قرار میگیرد و موجب اذیت آنها میشوند، از انتخاب ایرفون ها چشم پوشی میکنند. اما برای کسانی که صدای ایرفون ها را دوست دارند و این کیفیت صدا را در کنار سایز کوچک و طراحی ارگونومیک شان به گزینه های دیگر ترجیح می دهند، بهترین انتخاب می باشند.

در آخر میتوان گفت، انتخاب هر یک از این گزینه ها می تواند به نوع کاربرد، ترجیح و سلیقه کاربر بستگی داشته باشد.