Focal Elegia

از سال 1979، Focal مبتنی بر ارائه برجسته ترین تجربه موسیقی به دوستداران موسیقی و لذت بخش شدن نهایی در علاقه مندان به صدا است. Focal علاقه زیادی به موسیقی، قدرت و وضوح صدا دارد و تجهیزات صوتی را تولید می کند که بهترین ها را در موسیقی به ارمغان می آورد. این یک دید واضح از درایورها و بلندگوهایی دارد که با بزرگترین ظرافت به خلق موسیقی احترام می گذارند.

در حالت کلی می توان گفت که Focal Elegia هدفون های همه کاره هستند که تولید صوتی خوب و کیفیت ساخت عالی دارند همانند هدفون گیمینگ JBL Quantum 200 و برای جلسات طولانی گوش دادن بسیار راحت می باشند. آنها با طراح پشت باز دارای ایزولاسیون بهتر بوده و کابل کوتاه تر برای استفاده در فضای باز، آن ها را مناسب کرده است.

معرفی هدفون بی نظیر Focal Elegia

این هدفون بی سابقه شامل نسل جدیدی از درایورهای بلندگوی بی نقص و منحصر به فرد است که می توانند در یک محیط داخلی کوچک کار کنند، در حالی که از هوشمندی استثنایی و دقیق ترین تولید صدای مطمئن را حاصل می کنند.

هدفون پشت باز Focal Elegia ، هدفون های انتقادی بالاتر از حد متوسط ​​هستند. این هدفون های برتر برای جلسات طولانی گوش دادن بسیار راحت هستند و به لطف کیس فلزی و کابل جداشونده از کیفیت ساخت فوق العاده ای برخوردار می باشند.  می توانید برای دریافت اطلاعاتی کامل تر درباره این محصول، با تهران اسپیکر همراه باشید.

این هدفون ها به لطف طراحی پشت باز و کابل کوتاه تر که به شما امکان می دهد از آنها در خارج نیز استفاده کنید، کمی متنوع تر هستند. البته آنها بهترین استفاده را در فضای باز نخواهند داشت. زیرا دارای طراحی حجیم هستند و عملکرد جدا سازی آن ها نیز در بهترین حالت در سطحی متوسط ​​است و کنترل از راه دور خطی و میکروفون برای تماس ندارند. با این وجود، اینها هدفونی کاربردی و میان رده محسوب می شوند.

در یک نگاه

هدفون بی نظیر Focal Elegia

  • هدفون خوش ساخت و کابل جدا شونده با کیفیت مانند هدفون JBL TUNE 700 BT
  • طراحی سطح بالای پشت باز برای استفاده در منزل و هنگام حرکت
  • درایور بلندگوی تمام برد انحصاری با گنبد آلومینیوم به شکل M
  • تعادل صدای باورنکردنی برای ظریف ترین جزئیات صدا را در هر دو فرکانس بسیار بالا و بسیار کم
  • عملکرد عالی هنگام اتصال به دستگاه پخش صوتی قابل حمل
  • راحت و ارگونومیک با ترکیبی از چرم، آلومینیوم، میکرو الیاف و شکل هندسی مناسب و سبک
  • عایق صدای مناسب و حذف نویز فعال
  • هوشمندی استثنایی و دقیق ترین تولید صدا

طراحی مناسب

Focal Elegia برای گوش دادن خنثی مناسب ​​است. آنها دارای یک بیس گسترده و قدرتمند، یک برد مسطح و متوسط ​​و یک سه گانه مناسب هستند. با این حال، آنها دارای یک میانه رو به به جلو هستند. به طور کلی، برای انواع مختلف موسیقی متنوع بوده و بیشتر کاربران را راضی خواهند کرد. همچنین برای جلسات طولانی گوش دادن راحت بوده و کیفیت ساخت عالی آنها باعث می شود که دوام آن ها سال ها طول بکشد.

این هدفون Focal Elegia زیبا به نظر می رسد و با تفاوت های جزئی تقریباً مشابه نوع پشت باز خود یعنی Focal Elear است. آنها روی کاپ های گوش خود طراحی خاصی ندارند و تنها با حاشیه های نقره ای برجسته عرضه شده اند و دارای کابل سفید و سیاه است.

این هدفون دارای وزن یک پوند بوده و بسیار راحت و سبک است. از طرفی به خوبی با فوم پر شده اند. کاپ گوش نسبت به مدل قبلی، کمی متفاوت است اما هدفون کاملاً راحت و متناسب روی سر قرار می گیرد. همچنین کاپ ها بسیار بزرگ و عمیق هستند که بدون لمس درایورها در اکثر گوش ها جای می گیرند.

آنها فشار زیادی را روی سر وارد نمی کنند، بنابراین می توانید ساعت ها این هدفون Focal Elegia را بپوشید، بدون اینکه احساس خستگی کنید. ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که این هدفون فاقد ریموت داخلی با کنترل است.

کیفیت ساخت

هدفون بی نظیر Focal Elegia

Focal Elegia هدفون های بسیار خوش ساختی هستند که از طراحی عالی در سطح بالایی هستند. آنها به همان روش Focal Elear ساخته شده اند. کل ساخت تقریباً از فلز ساخته شده و باعث استحکام آن شده است. آنها همچنین دارای یک کابل جداشونده هستند که در صورت خراب شدن راحت قابل تعویض است که باعث دوام بیشتر آنها می شود. به طور کلی، این هدفون ها قطعات متحرک کمی دارند و به دلیل آن که همانند هدفون های برتر ساخته شده اند، می توانند برای شما مدتی دوام بیاورند.

البته باید اشاره کرد که Focal Elegia چندان پایدار نیست و گزینه مناسبی برای ورزش نخواهد بود. البته به خوبی روی گوش ها و سر قرار می گیرند. اما به محض این که شروع به دویدن یا ورزش با آنها کنید، آنها تکان می خورند و به راحتی از سر شما می افتند. با این حال، در جلسات گوش دادن گاه به گاه مسئله ای ندارند.

سازگاری پاسخ فرکانس

سازگاری پاسخ فرکانسی Focal Elegia مناسب است. تحویل آنها در محدوده بیس در اکثر افراد کاملاً سازگار و در حد 3DB است. با این حال، این احتمال وجود دارد که استفاده از عینک بتواند جایگاه بین هدفون و گوش شما را از بین برده و باعث کاهش 6dB در محدوده بیس شود که قابل توجه خواهد بود. از طرف دیگر، آنها تحویل چند برابر نسبتاً ثابت زیر 10 کیلوهرتز را در سمت عقب دارند، که خوب است.

ضمن آنکه بیس در این هدفون عالی است. فرکانس پایین در 10 هرتز است و کم بیس در فاصله 1dB خنثی است. این بدان معنی است که Focal Elegia بیس عمیق و گسترده ای دارد که فقط با ضربه و سر و صدا مناسب، آنها را برای ژانرهای بیس سنگین مانند EDM ، هیپ هاپ و فیلم مناسب می کند. میانه بیس و بیس بالا، گیتارهای بیس، درام های ضربه ای و گرمای صدا، نیز کاملاً مسطح و در حد 1dB هستند.

میان رده نیز در این هدفون خوب است. پاسخ کلی در تمام محدوده یکنواخت و مسطح است. این نشان می دهد تولید واضح بوده و سازهای واضح و متعادل وجود دارد. با این حال، در مورد 3DB بیش از حد تأکید می شود، آواز و سازهای اصلی را به جلوی میکس می کشاند.

همچنین Focal Elegia عملکرد سه گانه مناسبی دارد. پاسخ کلی نسبتاً متعادل، اما کمی ناهموار است. افت حدود 3 کیلوهرتز تا 6 کیلوهرتز تأثیر منفی کمی روی روشنایی و جزئیات آواز و سازها خواهد داشت. با این حال، همه افراد تجربه گوش دادن یکسانی را ندارند.

تصویربرداری و صحنه صدا

عملکرد تصویربرداری عالی است و کل پاسخ تاخیر گروه زیر آستانه قابل شنیدن است که این یک بیس تنگ و یک تولید شفاف را تضمین می کند. اما باید اشاره کنیم که صحنه صدا ضعیف است. از آنجا که ایجاد یک صحنه صوتی شبیه بلندگو به یک تعامل دقیق و مناسب pinna است، صحنه صدا Focal Elegia نسبتاً کوچک درک شده و در داخل سر شنونده قرار می گیرد.

ضمن آنکه آن ها انزوای متوسطی دارند. این هدفون ها قابلیت حذف نویز فعال ندارند و بنابراین در محدوده بیس ایزوله نمی شوند. در میان رده، برای جلوگیری از گفتار، آنها به انزوا 13dB ، که بالاتر از حد متوسط ​​است، می رسند. در محدوده چندین برابر، توسط صداهای تیز اشغال می شوند، آنها به انزوای 27 دسی بل که بیش از حد متوسط ​​است، می رسند.

اما عملکرد کمتر از حد متوسط ​​است. بخش قابل توجهی از آنها بین 400 هرتز و 2.5 کیلوهرتز پخش می شود که یک دامنه نسبتاً گسترده است و در میان رده متمرکز است. بنابراین، نشت آنها بیشتر از گوش شما به نظر می رسد، اما به اندازه بلندگوهای پشت باز نیست.

اتصالات در هدفون

این هدفون برای شنیدن انتقادی طراحی شده و میکروفون برای تماس ندارد. ضمن آنکه غیرفعال هستند و نیازی به باتری نخواهند داشت. همچنین برنامه همراهی وجود ندارد که بتواند گزینه های شخصی سازی Focal Elegia را ارائه دهد و اتصال بلوتوث نیز در آن طراحی نشده است. آنها یک اتصال 1/8 اینچ TRS دارند که صدا را در کنسول ها و رایانه ها فراهم می کند. آنها همچنین با آداپتور 1/4 اینچ ارائه می شوند.

راحتی روی گوش

Focal Elegia روی گوش چندان هم راحت نیست، به خصوص از آنجا که دارای طراحی پشت باز است. به طور معمول هدفون های روی گوش، گرما را در زیر کاپ های گوش گیر می اندازند. همچنین آنها برای ورزش ایده آل نخواهند بود. زیرا با استفاده از این هدفون بیش از حد معمول عرق خواهید کرد.

همچنین Focal Elegia مانند اکثر هدفون های روی گوش بزرگ و دارای طراحی حجیم است و قابل حمل نمی باشد. آنها به صورت جمع و جورتری جمع نمی شوند و کاپ ها جهت صاف بودن هدفون نمی چرخند. با این حال، دارای یک کیس برای محافظت هستند که می تواند مفید واقع شود.

کیس بزرگ و سخت این هدفون ها، آنها را در برابر خراش و قرار گرفتن در معرض آب محافظت می کند. فضای داخلی به گونه ای ساخته شده است که هدفون ها را در برگرفته و از لحاظ فنی با Focal Elear نیز متناسب است.