معرفی هدفون بی سیم Focal Sphear Wireless

هدفون زیبا و بی سیم Focal Sphear Wireless، از نظر صوتی، هدفونی فوق العاده به نظر می رسد و دو حالت مفید EQ را ارائه می دهد. از منظر طراحی، آنها زیبا بوده و از ساختاری با کیفیت برخوردارند اما در برابر شرایط رطوبت و گرد و غبار مقاومت قابل توجهی ندارند. اطلاعاتی بیشتر در این خصوص را می توانید در تهران اسپیکر دریافت نمایید.

 

نگاهی اجمالی

 • هدفون داخل گوش(in-ear) با بازتاب باس عالی
 • دارای صدایی دقیق و خالص
 • کنترل از راه دور ارگونومیک با سه دکمه
 •  8 ساعت دوام باتری به همراه میکروفون همه کاره
 • هدفون داخل گوش با بلوتوث 4.1 و برد تا 10 متر
 • رمزگذارها SBC / aptX و کابل MicroUSB برای شارژ
 • 3 جفت ایرتیپ سیلیکونی، 3 جفت پد فوم
 • پاسخ فرکانس 15 هرتز الی 22 کیلوهرتز حساسیت 110 دسی بل
 • هدفون در وزن 15 گرم و در رنگ های سیاه ، آبی ، زیتونی ، بنفش
 • درایور 1/4 اینچ الکترودینامیک، دیافراگم در Mylar و پلی اورتان
 • طراحی کروی برای استفاده درجلسات طولانی گوش دادن بدون احساس ناراحتی

عملکردی مناسب

در داخل هدفون، Sphear Wireless از یک درایور دیافراگم الکترودینامیکی با دامنه فرکانس 15 هرتز تا 22 کیلوهرتز استفاده شده است. در این هدفون ها دو حالت گوش دادن وجود دارد که هیچ EQ اعمال نمی کند و حالت Loudness (افزایش حجم) که برای محیط های پر سر و صدا یا برای افزایش پاسخ باس در هنگام گوش دادن در حجم های متوسط ​​در نظر گرفته شده است.

جابجایی بین دو حالت در هنگام افزایش صدا، منجر به ایجاد یک صدای متفاوت می شود که در سطح بسیار زیادی بلند است، بنابراین مطمئن شوید که ابتدا میزان صدا را کم می کنید. در آهنگ هایی که دارای محتوای بیس زیاد هستند، عمق باس به صورت بی نقص تحویل داده می شود که بیش از حد بالا نیست و با اوج های روشن و واضح به خوبی تکمیل می شود. در حداکثرسطح گوش دادن، درایورها تحریف نمی کنند و در سطح متوسط​​، باس پر به نظر می رسد، اما بیش از حد تقویت نمی شود.

معرفی هدفون بی سیم Focal Sphear Wireless

 

از سویی دیگر، برای آهنگی که باس عمیق کمتری در ترکیب دارد، درک بهتری از امضای صدا به ما می دهد. در حالت خنثی، طبل ها طبیعی و کامل به نظر می رسند، اوج ها ملایم و واضح است و به سازهای گیتار آکوستیک و سازهای کوبه ای حضور بیشتری در ترکیب می دهد.

در حال حرکت از حالت خنثی به حالت افزایش حجم ، ناگهان طبل ها عمق قابل توجهی پیدا می کنند و صدای ترکیبی در پایین ترین سطح کمی افت می کند. همچنین ضربات مصنوعی ساب بیس که ضربات را مشخص می کنند، در حالت خنثی به میزان متوسطی پخش می شوند، اما حضور باس آنها در حالت Loudness افزایش می یابد که در هر دو حالت، آواز تمیز و واضح است.

طراحی هدفون

گوشی های Sphear Wireless که در مدل های سیاه، آبی، سبز زیتونی یا بنفش موجود هستند و تقریبا طراحی هدفون دور گردنی را دارد، دارای یک بند گردن می باشند که دو کاپ گوشی تا حدودی بزرگ و گوی شکل را با صفحه های فلزی مسطح متصل می کند. دو محفظه پلاستیکی، کابل کشی نازکی را در هر دو طرف متصل می کنند. به طوری که محفظه نزدیک به گوش چپ، کنترل از راه دور داخلی، میکروفون و درگاه میکرو USB را برای شارژ در خود جای داده است.

تناسب داخل گوش بسیار سبک و ایمن است. هدفون های Focal شامل سه جفت ایرتیوپ سیلیکون و سه جفت فوم کاپ، در اندازه های کوچک ، متوسط ​​و بزرگ برای هر دو مجموعه است، آنها تمایل دارند پایداری بهتری ایجاد کنند و سر و صدای بیشتری را از خود دور کنند. پایدار بودن آن همچنین می تواند یک حس افزایش یافته از عمق باس را ارائه کند.

هدفون های بی سیم Focal Sphear از بسیاری جهات مانند دیگر هدفون های داخل گوش Focal به نظر می رسند. روی این هدفونها یک پوشش نقره ای با آرم Focal است که با اندازه نسبتاً کوچکی روی هر یک قرار گرفته است. در قسمت پایین سمت راست کابل، یک ریموت سه دکمه ای را مشاهده می کنید که دارای یک درگاه شارژ MicroUSB است. در پشت کابل، ماژول دیگری وجود دارد که یک باتری را در خود جای داده است.

به طور کلی ، هدفون Focal Sphear Wireless کاملاً خوب به نظر می رسد. آنها فوق العاده پر زرق و برق نیستند و حتی می توان آنها را در طراحی کمی ساده دانست. اما برای کسانی که به دنبال ظاهری ساده هستند، این هدفون ها باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین به غیر از خود هدفون، لوازم جانبی مناسبی وجود دارد.

استفاده راحت

هدفون Focal Sphear Wireless حاوی چندیدن ایرتیوپ است و احتمالا تمامی افراد، چیزی را پیدا می کنند که برای تناسب آنها مناسب باشد. علاوه بر این، با توجه به کوچک بودن ایرتیوپ ها، هدفون به زیبایی در گوش قرار می گیرد که همیشه خوب است.

همچنین هدفون های بی سیم Focal Sphear برای مدت طولانی گوش دادن بسیار راحت هستند و حتی در هنگام حرکت نیز به خوبی در گوش باقی می مانند. اگرچه ممکن است با استفاده از آن ها در تمرینات شدید ورزش نتایج متفاوتی بگیرید، اما برای استفاده عمومی هدفون بسیار خوب کار می کند.

اتصال بلوتوثی هدفون

هدفون ها از طریق بلوتوث 4.1 به دستگاه شما متصل می شوند، این بدان معنی است که دامنه شنیدن آنها حداکثر 10 متر یا 33 فوت است. آنها به طور کلی اتصال را به خوبی حفظ می کنند و هرگز تاخیری ندارند. Focal Sphear Wireless نسخه بلوتوث هدفون Sphear موفق این شرکت است.

کیفیت ساخت

بسیاری از کاربران به مواد باکیفیت و ساخت Focal عادت دارند، آنها حتی در هدفون های مقرون به صرفه تر نیز همواره کیفیت را در نظر داشته اند. اما در این هدفون، در کنار ماژول باتری و ریموت درون خطی احساس ارزان بودن می کنند. از سویی دیگر، همانطور که گفته شد، ساختار هدفون از موادی با کیفیت بالا ساخته شده و بسیار مستحکم هستند.

معرفی هدفون بی سیم Focal Sphear Wireless

 

اما مواردی که به آنها متصل هستند، با کیفیت هدفون سازگار نیستند. نکته دیگری که مطرح است، کمبود USB-C برای شارژ است. در این مرحله ، سازندگان لوازم جانبی باید از USB-C و نه MicroUSB برای شارژ استفاده کنند. در کنار موارد مطرح شده، این هدفون ها خوب به نظر می رسند.

نقاط کانونی زیبا بوده و بسیار خوب ساخته شده اند. آنها با نمای بیرونی Focal ساخته شده اند که احساس خوبی را منتقل می کنند. کنترل از راه دور درون خطی، همراه با تنظیمات استاندارد برای پخش، متصل شدن، برق، دستیار صوتی و EQ است که همه از طریق یک سری فشار کنترل می شوند. ضمن آنکه این هدفون ها سبک و ظریف هستند و حتی نمی توانید احساس کنید که آنها را روشن کرده اید.

عمر باتری

Focal Sphear Wireless دارای زمان پخش موسیقی تا 8 ساعت است. عمر باتری بسته به فاصله از منبع و میزان صدا متفاوت خواهد بود. هنگام استفاده معمولی از این هدفون، می توان به سادگی از آن در طول روز استفاده نمود و از شنیدن موسیقی های دلنشین خود لذت برده و یا تماس های تلفنی را از دست نداد.

Noise Canceling

به طور کلی می توان گفت که در اغلب محصولات برند Focal پاسخ همیشه دقیق، با پایانی بی نقص و رضایت پخش بوده است. این مسئله اغلب به دلیل ماهیت نحوه کار با هدفون ثابت می شود. سری Sphear به سادگی دارای یک تناسب خوب و راحت است که ضمن ایجاد یک مهر و موم خوب در مجرای گوش، تکنولوژی نویز کنسلینگ را به درستی ارائه میدهد. این مهر و موم نیز قابلیت باس بهتر را فراهم می کند.

کنترل از راه دور

گوشی های بی سیم Focal Sphear ، یک تجربه صوتی خوب را ارائه می دهند. تناسب آن ایمن است و طراحی کلی آن راحت و آسان برای استفاده است. کنترل از راه دور  Focal Sphear Wireless یک طرح معمولی سه دکمه ای است که دارای یک دکمه چند منظوره مرکزی برای پخش و مدیریت تماس یا احضار دستیار Google یا Siri در حالت پایین است.

دکمه های خارجی هم میزان صدا را تنظیم می کنند. هنگامی که بیشتر نگه داشته می شوند، مسیر را دنبال می کنند. همچنین با فشار دادن همزمان دو دکمه مثبت و منفی بین حالت های خنثی و EQ جابجا می شوید. ضمن آنکه مطابق با ادعای Focal عمر باتری این هدفون، تقریباً هشت ساعت است.

Focal همانند مدل های سیمی، یک میکروفون چند جهته برای تماس های تلفنی دارد. Focal Sphear به جای کنترل از راه دور مخفی ، یک منطقه کنترل استاندارد با سه دکمه دارد که می توانید با کمک آن، هدفون را روشن یا خاموش کنید، در موسیقی به عقب برگردید و حتی بین حالت استاندارد  Loudnessو  EQ جابجا شوید. ضمن آنکه یک درگاه میکرو USB استاندارد در کنار کنترل 3 دکمه ای قرار دارد. همچنین روکش لاستیکی قابل جدا شدن از درگاه در برابر گرد و غبار محافظت می کند.