معرفی هدفون حرفه ایی Focal Stellia

معرفی هدفون حرفه ایی Focal Stellia

هدفون بی نظیر Focal Stellia، یکی از بهترین هدفون هایی است که میتوانید مستقیماً به دانگل تلفن خود وصل کنید. این هدفون بسیار پیشرفته مانند هدفون JBL Under Armour Train Wireless و ساخته شده در برند Focal به نسل جدیدی از بلندگوهای منحصر به فرد الکترودینامیکی مجهز شده است که قادر به کار در بار صوتی کم و در عین حال پاسخ فرکانسی بسیار گسترده است. جهت کسب اطلاعاتی کامل تر در این خصوص، می توانید با تهران اسپیکر همراه باشید.

برند پیشرفته فرانسوی Focal در تولید هدفون نسبتاً جدید است. اولین مدل آن در سال 2012 معرفی شد. اما این شرکت بیش از 40 سال تجربه طراحی بلندگوها و درایورهای صوتی را دارد، بنابراین جای شکی ایی نیست که هدفون های آن نیز از جمله بهترین هدفون ها هستند که مورد توجه بسیاری از کاربران در جهان است.

در یک نگاه

  • هدفون لوکس و مقاوم ساخت فرانسه با طراحی بسیار شیک
  • هدفون پشت بسته مناسب برای خانه و هنگام حرکت
  • درایورهای اسپیکر تمام برد انحصاری با گنبد بریلیوم خالص
  • تولید کوچکترین جزئیات صدا در هر دو فرکانس بالا و پایین
  • طراحی راحت و ارگونومیک با استفاده از مواد با کیفیت
  • جداسازی مناسب سر و صدای محیط
  • پاسخ فرکانسی بسیار گسترده بین 8 هرتز الی 40 کیلوهرتز
  • پوشش ترکیبی از رنگ کنیاک و موکا و چرم کامل
  • وضوح،هوشمندی و صحنه صدا استثنایی برای هدفون های پشت بسته
  • امپدانس پایین با قابلیت اتصال به دستگاه های پخش قابل حمل

طراحی مناسب

معرفی هدفون حرفه ایی Focal Stellia

 

در دوره ای زندگی می کنیم که برند های لوکس و فناوری در محصولات با یکدیگر رقابت می کنند، بهترین گزینه بین این دو دسته همیشه هدفون بوده است که در عین حال ترکیب لازم برای مواد مناسب یا تکنیک های تولید را برای تولید کنندگان با تزئینات چرم و فلز برتر فراهم می کند. Focal Stellia جدیدترین و موفق ترین نمونه های هیبریدی با تکنولوژی لوکس است.

Stellia می تواند خواسته های علاقه مندان به فن آوری و مدل های لوکس را برآورده کند. این هدفون بسیار مجلل است و  هر کاربری را جذب خود می کند. اگر آنها را بپوشید، راحتی بسیار زیادی را احساس خواهید کرد. با قرار دادن یک طراحی بسته در اطراف بلندگوی بریلیوم ، Stellia از نظر صوتی واقعا چشمگیر است و رضایت علاقه مندان به موسیقی را جلب خواهد نمود. بنابراین، می توان گفت که مبلغ بالای این محصول، با آنچه که در بر گرفته است، کاملا توجیه پذیر است.

Focal با Stellia مطابق با بالاتری سطح استاندارد عمل می کند. آنها با چرم کامل پوشیده شده اند و دارای کاپ های ضخیم فوم هستند که سر شما را به شکلی در زیبایی می بندند و یوک های آلومینیومی، کابل های بافته شده و یراق سخت آنها کیفیت بالایی از ساخت را به نمایش می گذارد.

درایورهای عالی

باید اشاره کنیم که به لطف بسیاری از فن آوری های پیشرفته که در درایورهای آن یکپارچه شده است، این یک هدفون بی نظیر و حرفه ای است که همراه با سیم پیچ صوتی مس 100٪ بدون کیس گنبد بریلیوم خالص به شکل M ، بوده و باعث شده است تا هدفون Stellia صدایی عالی اعم از بیان بیس یا جزئیات با بالاترین فرکانس را ارائه  دهد. علاوه بر این، Focal Stellia امپدانس بسیار کم با 35 اهم را در فرکانس های میان 5 هرتز تا 40 کیلوهرتز دارد که  هدایت هدفون از طریق خروجی منبع صوتی تلفن همراه را بسیار آسان می کند به طوری که خلوص صدا را در همه جا تجربه کنید.

ضمن آنکه هر یک از مولفه ها بدون در نظر گرفتن سبک، با آکوستیک بهینه در نظر گرفته شده است. زیرا در کانون توجه، می توان گفت نوآوری فراتر از فناوری است. این استفاده از محصول و زیبایی آن را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین، دو ترکیب رنگ کنیاک و موکا و چرم با کیفیت مناسب، این هدفون را برجسته می کند. برای لذت بردن کامل از موسیقی و تقویت صدا، یک DAC و تقویت کننده صوتی عالی را برای ترکیب با هدفون های hi-fi طراحی کرده است.

طراحی پشت بسته هدفون

معرفی هدفون حرفه ایی Focal Stellia

 

قانون کلی در مورد هدفون این است که طراحی های پشت باز به شما خالص ترین صدای ممکن را می رسانند، در حالی که موارد پشت بسته موسیقی شما را از صدای خارجی عایق نگه می دارد. اکثریت قریب به اتفاق هدفون های موجود در بازار امروزه پشت بسته هستند، آنها همان چیزی هستند که اغلب افراد از هدفون ها انتظار دارند و به دنبال راهی برای بردن موسیقی شما در حال حرکت، خصوصی نگه داشتن آن و جدا شدن از محیط پر سر و صدا هستند.

از طرف دیگر، هدفون های پشت باز برای افرادی است که مایل هستند به دلیل داشتن بهترین صدا، از قابلیت انعطاف پذیری صدا جلوگیری کنند. بدون یک محفظه بسته که ناخواسته ای را در داخل کاپ گوش ایجاد می کند، می توان طراحی هدفون پشت باز را بر بهبود صوتی که در گوش قرار دارد، متمرکز کرد.

برای دوست داشتن این هدفون، باید طرفدار رنگ قهوه ای یا به قول Focal کنیاک و موکا باشید. Focal Stellia اگرچه بر روی همان ساختار فیزیکی مدل های سریFopal ، ساخته شده است، اما به لطف نمای بیرونی قابل توجه، منحصر به فرد است که دارای یک پوشش فلز سوراخ دار به همراه یک لایه چرم است.

Stellia در طراحی پشت بسته عمل می کند و امپدانس آنها به 35 اهم کاهش یافته است تا آنها را با منابع صوتی قابل حمل سازگار سازد. البته این هدفون Focal چندان قابل حمل نیست. ضمن آنکه ایزولاسیون نویز Stellia برای هدفون های کلاس سنگین مناسب است و به انزوای منفعلی که انتظار می رود، نزدیک است.

تامین انرژی

تأمین انرژی Focal Stellia بسیار آسان است و می توان با یک دستگاه پخش قابل حمل و همچنین دانگل صوتی  USB-C که به تلفن متصل می شود، حجم آنها را به میزان قابل توجهی کم نمود. با توجه به عملکرد موجود در دیواره های آن، باید گفت که این برند در کاهش نیاز به تجهیزات اضافی برای استفاده بیشتر از Stellia کار شگفت انگیزی انجام داده است، در حالی که شما می توانید به بهترین عملکرد Stellia دست یابید، حتی اگر مستقیماً به دستگاه صوتی قابل حمل خود متصل باشید.

ضمن آنکه اتصال دهنده های کابل که به Stellia وصل می شوند، به دوشاخه استاندارد 3.5 میلی متری طراحی شده اند. این به شما امکان می دهد به طیف وسیعی از کابل های جایگزین مقرون به صرفه دسترسی پیدا کنید، اگر کابل Focal رضایت شما را تامین نکند. البته این کابل های منظور شده به دلیل ضخامت و دوام بالا و متناسب بودن با رنگ هدفون کاملاً مناسب بوده و قادر هستند به سادگی در برابر گره خوردن مقاومت کنند.

کیفیت صوتی مناسب

با توجه به جاذبه اصلی Focal Stellia ، باید اضافه کنیم که Focal این هدفون ها را کلاس مرجع می نامد که نشانه هدف شرکت از صدایی خالصانه است که در کمترین حد ممکن اغراق می کند یا کاهش می یابد. بهترین اصطلاحی که می توان برای توصیف آن استفاده کرد، تعامل و سازگاری بالای آن ها می باشد.

هدفون کاملاً خوش صدا بوده و صدای خارق العاده جزئی و زنده آنها با لمس بیس اضافی که باعث می شود بی نقص باشند، تحت تأثیر قرار می گیرد. علی رغم روش های فوق العاده بیس، Stellia با گذشت زمان، دارای صوتی عالی بوده تا بتوان با گوش دادن به موسیقی ها، لذت کافی را برد.

Focal Stellia دارای رزولوشن عالی است که به لطف بلندگوی فوق العاده گران قیمت بریلیوم در داخل هر کاپ فراهم می شود که انویز صدای محیط و انحراف را به حداقل می رساند و بنابراین جای هر جابجایی و نجوا در ضبط می گیرد و آنها به یک هدفون با تحریف کمتر و وضوح بالاتر تبدیل می شوند.

آوازهای پخش شده از این هدفون، خالص، زیبا و در مرکز صحنه قرار دارند، درست مثل آنچه که می توان از این سطح از هدفون انتظار داشت و Stellia هر لایه را با دقت خوبی نشان می دهد که از لایه بعدی قابل تفکیک و تشخیص است. ضمن آنکه این هدفون، به طرز شگفت انگیزی به فلوت بامبو جان می بخشد و ترکیب موسیقی آرام و راحتی را ارائه کرده و انزوای سر و صدا هدفون باعث شده است که بتوانید با لذت بالایی موسیقی های خود را بشنوید.

کابل و اتصالات هدفون

Focal Stellia یک طرح پشت بسته دور گوش است که با سیم های مرغوبی به دستگاه منبع متصل می شود. این هدفون بدون بلوتوث وجود دارد. در حقیقت، Stellia دارای دو کابل مناسب است. یک کابل 3 متری با اتصال XLR که برای استفاده در خانه در نظر گرفته شده است و با یک تقویت کننده و کابل 1.2 متر با یک اتصال 3.5 میلی متری برای دستگاه های تلفن همراه همراه است.  همچنین یک آداپتور 1/4 اینچی وجود دارد که روی پلاگین 3.5 میلی متری پیچ می شود که از امنیت بیشتری نسبت به طراحی سریع برخوردار است.