بررسی هدفون هارمن کاردن FLY ANC

هارمن کاردون با خط جدیدی از هدفون بازگشته است و اولین هدفون در سری FLY، هدفون FLY ANC است. FLY ANC همانطور که از نامش پیداست دارای فناوری نویز کنسلینگ فعال است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب این هدفون بی نظیر با ما همراه باشید.

 

مشخصات کلیدی

  • ساختاری بسیار سبک و راحت
  • دارای کیف همراه بسیار محکم
  • ایجاد مهر و موم کافی بر روی سر
  • نرم افزار اختصاصی همراه با تنظیم دستی EQ
  • نویز کنسلینگ بسیار مناسب در حذف کردن صدای محیط
  • تا 30 ساعت دوام باتری
  • قابلیت استفاده از Google Assistant
  • بلوتوث ورژن 4.2
  • قابلیت چند نقطه ای بلوتوث (اتصال همزمان دو دستگاه)

 

ساختار

قبل از اینکه به هدفون بپردازیم،همانطور که در موارد بالا اشاره کردیم هارمن کاردون دارای یک کیف حمل سخت است که مشابه آن کیف در Sony WH-1000XM3 موجود است. خیلی خوبه که هارمن کاردون همراه با هدفون یک کیف محکم و سخت ارائه کرده است. قطعا تا حد قابل توجهی در مقابل ضربه و آب مقاوم ست.

وقتی صحبت از کیفیت ساخت به میان می آید، هدفون FLY ANC فوق العاده است. در هنگام خم کردن هدبند، صدای جیر زدن آنها صفر است و در هنگام گذاشتن آن احساس استحکام زیادی به شما دست می دهد. هارمن کاردون با قرار دادن پارچه چرمی روی تقریباً هر قسمت هدفون، هدفون FLY ANC را زیبا جلوه می دهد. FLY ANC قادر به جمع شدن است و به شما این امکان را می دهد که آن را در کیف حمل کنید.

 

tehranspeaker blog harman kardon fly anc 2

 

کنترل ها

FLY ANC از دکمه‌های فیزیکی استفاده می‌کند که همگی در قسمت گوش راست قرار دارند. قرار دادن همه کنترل در یک طرف کمی شلوغ به نظر می‌رسد، در ابتدا ممکن است کمی طول بکشد تا دکمه‌ها را فقط با احساس کردن آن تشخیص دهید. دکمه‌ها می‌توانند هر کاری را که نیاز دارید انجام دهند تنظیم صدا، پخش/مکث، و رد کردن آهنگ‌ها. کاپ گوش چپ دارای یک سطح لمسی است که می‌توانید با آن دستیار گوگل یا الکسا را فعال کنید.

 

نرم افزار

یک نرم افزار همراه برای هدفون FLY ANC به نام My harman/kardon Headphones وجود دارد. در نرم افزار، تنظیمات اکولایزر سفارشی وجود دارد که می توانید برای ایجاد تغییرات در صدا تنظیم کنید. حالت EQ سفارشی در سطوح مشابه EQ در نرم افزار  Jaybird MySound است. می توانید نشانگرهای متمایز را برای تغییر دادن و تنظیم نمایه صدا به هر شکلی که دوست دارید تغییر دهید. در اینجا به راحتی تغییرات را می توان احساس کرد.

یکی از ویژگی های خاص FLY ANC این است که هدفون ها با دستیار داخلی گوگل یا الکسا پشتیبانی می شوند. به سادگی FLY ANC را به عنوان یک دستگاه به Google Assistant خود اضافه کنید و اکنون می توانید از Google Assistant کمک بگیرید.

برای صحبت با دستیار، به سادگی روی کاپ گوش چپ ضربه بزنید و نگه دارید، یا یک ضربه برای خواندن اعلان‌هایتان. اگر کاربر آیفون هستید و اغلب از Google Assistant استفاده می کنید، این بسیار مفید است. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که باید نرم افزار Assistant را در پس زمینه اجرا کنید تا این گزینه کار کند.

 

pjz9eBNO8VbtfF5O1Yvluna3tmWl rE1MVY7tS a5jT FMzZhXHdVLfg3yrG4Cmqww 1

 

باتری

با روشن بودن ANC، می‌توانید تا 20 ساعت زمان پخش داشته باشید که برای رسیدن به یک پرواز کافی است. و با خاموش شدن ANC، باتری تا 30 ساعت دوام می آورد. هدفون FLY ANC از شارژ سریع پشتیبانی می کند. تنها با 15 دقیقه شارژ، 2.5 ساعت زمان پخش برای شما به ارمغان می آورد. ولی جای تعجب دارد که هارمن کاردون به جای USB-C از میکرو USB برای شارژ هدفون استفاده کند. در سال 2020، این می تواند واقعاً یک معامله شکن باشد زیرا دستگاه های کمتری وجود دارد که از میکرو USB استفاده می کنند.

 

راحتی

FLY ANC بسیار راحت است و به خوبی تناسب خود را روی سر ایجاد می کند، اما انتظار نداشته باشید که همان سطح راحتی در هدفون های مانند سونی یا بوز را داشته باشید. آنها در واقع به خوبی بدون فشار زیاد گیره جا می شوند. با این حال، به نظر می رسد هر کسی که سر یا جفت گوش بزرگتر دارد ممکن است FLY ANC کمی بیش از حد تنگ باشد.

نیروی گیره هدفون برای برخی ممکن است کمی بیش از حد قوی باشد. ثانیا کاپ های گوش نیز کمی کوچک است. اما در استفاده هدفون، برای راحتی، یک مقدار فضای خالی در گوش لازم است. برای مقایسه، سونی WH-1000XM3 دارای کاپ  گوش جادارتر از FLY ANC است. که می شود گفت. پارچه چرمی روی کاپ نرم است و به طور کلی راحت تر است.

ولی جای تعجب دارد که هارمن کاردون به جای USB-C از میکرو USB برای شارژ هدفون استفاده کند. در سال 2020، این می تواند واقعاً یک معامله شکن باشد زیرا دستگاه های کمتری وجود دارد که از میکرو USB استفاده می کنند.

 

اتصالات

FLY ANC فقط دارای بلوتوث 4.2 است، اما واقعاً بر عملکرد هدفون تأثیر نمی گذارد. در واقع، FLY TWS از اتصال چند نقطه‌ای پشتیبانی می‌کند، بنابراین شما قادر خواهید بود تا دو دستگاه را همزمان وصل کنید و هر طور که دوست دارید آنها را تغییر دهید.

در مورد تأخیر، به نظر می رسد مقدار کمی تاخیر در تماشای ویدیوهای YouTube در نرم افزار YouTube وجود دارد. اما به طور عجیبی در Netflix، برای مثال، هیچ تاخیری وجود ندارد.

 

tehranspeaker blog harman kardon fly anc 3

 

صدا

باس در FLY ANC قوی و کنترل شده است. اگر آهنگ هدفش این باشد، می تواند با ریورب (Reverb) هم عمیق شود، اما به طور کلی صدای بیس بسیار زیادی را نشان نمی دهد که برای بسیاری از سبک ها و سلیقه ها خوشایند است.

سونی WH-1000XM3 بیس قوی تری را برای مقایسه ارائه می دهد. میدرنج تمرکز اصلی در FLY TWS است، و این باعث می شود که این هدفون در جدا سازی ساز ها در موسیقی بسیار قوی باشد. آواز و ساز در FLY ANC در مقایسه با Sony WH-1000XM3 یا WH-CH710N که در آن ها بیس برجسته تر است، جذاب تر است.

صحنه صدا نیز بسیار گسترده است. در مورد تریبل، آنها صدای تمیزی دارند و به خوبی منظم هستند تا بیش از حد خشن به نظر نرسند. از آنجایی که نرم افزار به شما امکان می دهد EQ را تنظیم کنید، اگر مقدار بیس برای شما کم بود، همیشه می توانید آن را در نرم افزار تنظیم کنید.

 

نویز کنسلینگ

نویز کنسلینگ در محدوده رده متوسط قرار دارد، بنابراین انتظار نداشته باشید عملکرد ANC در سطح سونی یا بوز باشد. اما برای یک هدفون که با قابلیت  ANCوارد بازار شده مناسب است.

صدای غرش کم مانند اتوبوس ها تا حد زیادی کاهش می یابد، اما به طور کامل از بین نمی روند، در حالی که صدای ترمز کردن قطار که از فرکانس های بالا تشکیل شده در تونل ها تنها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. اثربخشی ANC در حد استانداردهای Sony WH-CH710N است. تاثیر فشار کاپ های گوش زیاد نیست که این عالی است.

 

tehranspeaker blog harman kardon fly anc 4

 

میکروفون

میکروفون FLY ANC بسیار مناسب است و از نظر وضوح کاملاً شبیه به FLY TWS است. صدای شما در FLY ANC در همان ابتدا ممکن است کمی دور به نظر برسد.اما وقتی نویز پس‌زمینه معرفی می‌شود، میکروفون در جدا کردن صدای شما و ایجاد نویز کنسلینگ کاملاً مؤثر عمل می‌کند.