آیا آیفون میتواند تبدیل به یک اسپیکر شود؟

از آیفون به عنوان یک اسپیکر استفاده کنید. آیفون شما میتواند به عنوان یک اسپیکر بی‌سیم برای مک شما در مواقعی که اسپیکرهای داخلی آن معیوب باشد، عمل کند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار ممکن است. با تهران اسپیکر همراه باشید. مک‌بوک‌ها برخی از بهترین اسپیکرها را در مورد لپ‌تاپ‌ها دارند. با این حال، اگر آن‌ها کار نمیکنند یا آن‌طور که میخواهید کار نمیکنند، میتوانید از هدفون، ایرفون یا با خرید اسپیکر مناسب این موضوع را حل کنید، اما اگر هیچ کدام از آنها را ندارید، چاره دیگری برایتان باقی نمیماند.

خوشبختانه راهی برای استفاده از آیفون به عنوان یک اسپیکر بی‌سیم وجود دارد. در اینجا، ما به شما آموزش میدهیم که چگونه از آیفون‌تان به عنوان یک اسپیکر خارجی برای مک خود استفاده کنید.

 

چگونه از آیفون به عنوان یک اسپیکر برای مک استفاده کنید

 

الزامات استفاده از آیفون به عنوان اسپیکر مک شما

برای استفاده از آیفون به عنوان یک اسپیکر برای مک، باید شرایط زیر را رعایت کنید :

 • یک برنامه دیگر به نام Airfoil باید در مک شما نصب شود
 • Airfoil Satellite، برنامه همراه آن، باید روی آیفون شما نصب شود
 • بلوتوث باید در هر دو دستگاه فعال باشد
 • مک و آیفون هر دو باید به یک شبکه Wi-Fi متصل شوند

Airfoil  به شما این امکان را میدهد صدا را از Mac خود به هر دستگاه دیگری مانندApple TV، Chromecast  و Sonos که به همان شبکه Wi-Fi متصل هستند، پخش کنید.

 

چگونه از آیفون به عنوان یک اسپیکر برای مک استفاده کنید

 

نصب Airfoil روی مک شما

برای استفاده از آیفون به عنوان یک اسپیکر هنگامی که شرایط لازم را برآورده کردید، باید Airfoil را در مک خود نصب کنید. این فرآیند در Apple silicon و Intel-based Macs تقریبا مشابه است، با این تفاوت که برای نصب Airfoil باید افزونه‌های اصلی را در نسخه اول فعال کنید. در اینجا مراحلی را به شما نشان میدهیم که باید انجام دهید :

 1. Airfoil  را در مک خود دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید.
 2. Airfoil (نه Airfoil Satellite) را از پوشه استخراج شده باز کنید.
 3. روی Install در صفحه خوش‌آمدگویی کلیک کنید، پس از درخواست رمز عبور ادمین خود را وارد کنید و Return را بزنید.
 4. هنگامی که اخطار “System Extension Blocked” روی صفحه نمایش شما ظاهر شد، Open System Settings  را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، باید در تنظیمات حریم خصوصی و امنیت باشید. اگر نه، به منوی اپل و بعد تنظیمات سیستم و در نهایت حریم خصوصی و امنیت بروید.
 5. روی Enable System Extensions کلیک کنید و پس از درخواست، رمز عبور خود را وارد کنید. در مک‌های اپل سیلیکون، اگر قبلا این کار را نکرده‌اید، درخواستی برای خاموش کردن و فعال کردن افزونه‌های اصلی دریافت خواهید کرد. در مک‌های اینتل، از شما خواسته میشود که به سادگی کامپیوتر را راه‌اندازی مجدد کنید.

در مک‌های اپل سیلیکون، پس از فعال کردن افزونه‌های اصلی و راه‌اندازی کامپیوتر، گزینه Allow در تنظیمات سیستم و بعد حریم خصوصی و امنیت را خواهید دید. روی آن کلیک کرده و سپس روی Restart کلیک کنید. اکنون، شما آماده شروع استفاده از Airfoil در مک خود هستید.

 

چگونه از آیفون به عنوان یک اسپیکر برای مک استفاده کنید

 

استفاده از آیفون به عنوان یک اسپیکر مک برای شما

برای استفاده از آیفون خود به عنوان یک اسپیکر مک با Airfoil این دستورالعمل‌های ساده را دنبال کنید :

 1. Airfoil را در مک خود باز کنید.
 2. Airfoil Satellite  را در آیفون خود دانلود و باز کنید.
 3. هنگامی که آیفون درخواست مجوز میکند، روی Allow در آیفون خود ضربه بزنید. پس از باز کردن مک در آیفون شما، Airfoil Satellite  آن را شناسایی میکند.
 4. در مک خود، روی Speakers در نوار منو کلیک کنید و آیفون خود را از منوی کشویی انتخاب کنید. آیفون و مک شما را متصل میکند.
 5. در برنامه Airfoil در مک خود، با کلیک بر روی گزینه Select a source، منبع را به عنوان System Audio تنظیم کنید.
 6. به همین ترتیب، منبع را به عنوان System Audio در برنامه Airfoil Satellite در آیفون خود تنظیم کنید.

پس از اتمام این مراحل، آیفون شما باید شروع به پخش صدا از مک شما بکند و میتوانید با استفاده از آیفون یا مک خود صدا را کنترل کنید. همچنین میتوانید منبع صوتی را به یک برنامه خاص مانند Music،Safari  یا هر برنامه دیگری از Mac یا iPhone خود تغییر دهید. با این حال، اگر به Spatial Audio در مک خود گوش میدهید، باید هنگام استفاده از Airfoil از آن صرف‌نظر کنید.

 

چگونه از آیفون به عنوان یک اسپیکر برای مک استفاده کنید | how to use iphone as a speaker for mac

 

کلام آخر

استفاده از آیفون به عنوان یک اسپیکر بی‌سیم برای مک با استفاده از Airfoil و Airfoil Satellite یک راه حل خلاقانه و مفید در مواقعی است که اسپیکرهای داخلی مک با مشکل مواجه شده‌اند. این روش امکان استفاده از آیفون به عنوان یک اسپیکر جایگزین را فراهم میکند، اما باید توجه داشت که کیفیت صدای آن با کیفیت صدای اسپیکرها قابل مقایسه نیست.

برای تجربه صوتی بهتر، اسپیکرهایی مانند اسپیکر JBL Charge 5، اسپیکر JBL Flip Essential و اسپیکر Sony SRS-XG300 گزینه‌های مناسبی هستند. این اسپیکرها با طراحی و فناوری‌های پیشرفته خود، کیفیت صدای بالاتر و تجربه شنیداری غنی‌تری را ارائه میدهند. بنابراین، در حالی که استفاده از آیفون به عنوان اسپیکر مک یک راه حل عملی برای مشکل است، برای لذت بردن از موسیقی با کیفیت بالا، انتخاب اسپیکرهایی مانند JBL یا Sony توصیه میشود.