اسپیکر های JBL Flip 5 و JBL Flip 6

ما تفاوت های اسپیکر JBL Flip 5 و JBL Flip 6 را در زیر به طور خلاصه توضیح می دهیم و اطلاعات دقیق را در مورد اینکه چه کسی باید کدام یک را انتخاب کند را به شما ارائه می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با تهران اسپیکر همراه باشید.

هر دو اسپیکر قابل حمل JBL Flip 5 و JBL Flip 6 تقریباً اندازه و وزن یکسانی دارند آنها کمی حجیم تر و سنگین تر از یک قوطی نوشیدنی هستند. باطن آنها کمی متفاوت است. در اینجا تفاوت های کلیدی در ویژگی های آن ها وجود دارد که باید به آنها توجه کرد:

بلوتوث

JBL Flip 5 از بلوتوث 4.2 برخورد دار است که در  Flip 6 ارتقاء به بلوتوث 5.1 را خواهیم داشت. بعید است که تفاوتی را متوجه شوید، اما دیده‌ایم که برخی از برند های اسپیکر که همین ارتقا را انجام می‌دهند، عملکرد کمی در همگام نگه‌داشتن ویدیو و صدا بهبود می یابد. هر دو برد بلوتوث عالی دارند (بنابراین اگر موبایل خود را به اتاق کناری ببرید، صدا به طور کلی قطع نمی شود).

 

JBL Flip 5 و JBL Flip 6
تفاوت بین سری اسپیکر های JBL Flip 5 و JBL Flip 6 12

 

باتری

عمر باتری برای هر دو در 12 ساعت یکسان است. این برای بیشتر استفاده‌ها بیش از اندازه کافی است، اما اگر نیاز دارید برای مدت طولانی‌تری از برق دور باشید، می‌توانید چندین بار با یک پاور بانک مسافرتی USB-C ، شارژ کنید.

 

ضدآب بودن

JBL Flip 5 دارای استاندارد IPX7 ضد آب است، که یک تعهد خاص از JBL است . این دستگاه می تواند به مدت 30 دقیقه در عمق یک متری آب غوطه ور شود. این برای هر استفاده معقولی بیش از حد است. JBL Flip 6 با استاندارد IP67 توانایی بیشتری خواهد داشت، که به همین معنی برای ضد آب بودن است، اما برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به دستگاه نیز رتبه بندی شده است. در دنیای واقعی باید بتوانید هر یک از اسپیکرها را کثیف کنید و آن را زیر آب بگذارید و در این حال بدون مشکل تمیز شوند.

 

طراحی

هر دو با دوام ساخته شده اند و در برابر استفاده طولانی مدت مقاومت میکنند. اما ممکن است لبه‌های لاستیکی در JBL Flip 6 بیشتر از Flip 5 خراشیده شوند.طراحی در Flip 6 کمی به روز شده است. لوگو بزرگتر است و در نهایت باید طیف وسیع تری از رنگ ها وجود داشته باشد که سلیقه های مختلفی را به سمت این اسپیکر جذب می کند. اما دکمه ها در اصل یکسان هستند.

 

JBL Flip 5 و JBL Flip 6
تفاوت بین سری اسپیکر های JBL Flip 5 و JBL Flip 6 13

 

نرم افزار

Jbl flip 6  از نرم افزار مانند سری قبلی پشتیبانی میکند اما با این تفاوت که میتوانید سه بازه فرکانسی را با نرم افزار در سری جدید شخصی سازی کنید.

 

PartyBoost

هر دو JBL Flip 5 و JBL Flip 6 با JBL PartyBoost کار می کنند، که به شما امکان می دهد دو اسپیکر از یک سری را با هم برای حالت استریو یا تا صد اسپیکر سازگار را برای صدای بزرگتر جفت کنید. توجه داشته باشید که اگر یکی از هر حالت را دارید، می‌توانید یک Flip 5 و یک Flip 6 را برای صدای بزرگ‌تر (اما نه برای استریو) با هم جفت کنید.

این بدان معناست که اگر از قبل یک JBL Flip 5 دارید، مطمئناً ارزش دارد که اسپیکر بلوتوثی بعدی خود را JBL Flip 6 در نظر بگیرید و زمانی که می خواهید فضای بزرگتری را با صدای بلند داشته باشید از هر دو استفاده کنید. اما مراقب این نقص باشید: اسپیکرهای JBL PartyBoost مانند این سری از اسپیکر ها با فناوری قدیمی JBL مانند JBL Connect و Connect+ سازگار نیستند.

 

صدا

مهم ترین بخش برای مقایسه دو سیستم صوتی با یک دیگر بحث شیرین کیفیت صداست که در این قسمت به مقایسه این ویژگی بین این دو اسپیکر می پردازیم:

هر دو مبدل بیضی شکل دارند. JBL Flip 6 یک توییتر 16 میلی‌متری اضافه می‌کند تا وضوح ، شفافیت و حجم کلی صدا را افزایش دهد.

 

معمولاً در مورد بلندگوهای Flip، مهم است که به خاطر داشته باشید که اسپیکرهای کوچک و فوق‌العاده مانند این سری ها می‌توانند کارهای زیادی انجام دهند. البته اگر بخواهید بیشتر هزینه کنید اسپیکرهای بزرگتر و سنگین تری مانند JBL Charge 4 یا 5 یا سایر اسپیکرهای بزرگتر را توصیه می کنیم که در آن سری ها صدای بهتری خواهید داشت. اما JBL Flip 5 به اندازه‌ای بلند است که یک اتاق نشیمن با اندازه متوسط یا یک مکان کوچک در فضای باز را پر سر و صدا کند.

 اگرچه اغلب مردم اسپیکر های بسیار بزرگ‌تر را ترجیح می‌دهند، سازمان‌های مصرف‌کننده و بازبین‌ها آن را در تست‌های صوتی خود بین اسپیکرهای بلوتوث در بالاترین رتبه‌بندی قرار داده اند و می‌گویند که این اسپیکرها صدا را به طور یکنواخت در یک منطقه وسیع پخش می‌کند و حس معقولی از فضای اتاق را ارائه می‌دهد. بیس می تواند برای برخی سلیقه ها خیلی برجسته باشد و برای برخی دیگر کافی نیست، اما به طور کلی پیشرفت نسبتاً ثابتی از بیس به تریبل وجود دارد.

 

JBL Flip 5 و JBL Flip 6
تفاوت بین سری اسپیکر های JBL Flip 5 و JBL Flip 6 15

 

JBL Flip 6 یک توییتر اضافه می‌کند تا قدرت و وضوح بیشتری را در قسمت فرکانس های بالا و به طور کلی صدای بلندتر ارائه دهد. همچنین با نرم افزار JBL Portable کار می کند تا کنترل های اکولایزر محدودی را ارائه دهد (فقط باس، میدرنج، فرکانس بالا) تا بتوانید Flip 6 را مطابق با سلیقه صوتی خود تنظیم کنید. در حال حاضر، همانطور که برای این مدل‌ها معمول است، انتظار داریم به‌طور معمول پیشرفت‌های جزئی صدای JBL Flip 6 را داشته باشیم  اما اگر Flip 5 با تخفیف در دسترس باشد ما همچنان Flip 5 را در نظر می گیریم زیرا این یک اسپیکر با صدای عالی و با امکانات کامل است.

در نهایت…

سری اسپیکر های پرتابل Flip یکی از موفق ترین محصولات بازار سیستم صوتی در این سبک هستش تفاوت این دو اسپیکر را زمانی که از هر دوی آن ها استفاده کرده باشید کاملا متوجه می شوید. اما برای طرفدار های دو آتیشه اسپیکر های JBL  معرفی شدن سری جدید از این اسپیکر ها بسیار هیجان انگیز است .