Sennheiser Momentum 4 Wireless

محصول Sennheiser Momentum 4 Wireless آخرین نسل هدفون‌های نویزکنسلینگ پشت بسته مجهز به بلوتوث از برند سنهایزر است. با تهران اسپیکر همراه باشید، تا به بررسی کامل این هدفون بپردازیم.

 

تکنولوژی‌ و کنترل‌ها

Sennheiser به دنبال این است فناوری نویزکنسلینگ را با نهایت دقت عرضه کند. کاهش نویزهای اطراف هدف اصلی سری خانواده مومنتوم سنهایزر است و به جرات میتوان گفت که عملکرد Sennheiser Momentum 4 Wireless در قابلیت نویزکنسلینگ فعال با بهترین هدفون‌های ANC ( نویزکنسلینگ فعال ) که در حال حاضر در جهان موجود است در رقابت است.

Sennheiser Momentum 4 Wireless یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های طراحی را دارد. وقتی کاپ گوش سمت راست را میکشید یا بر میدارید، موسیقی و فعالیت صوتی شما روی منبعی که هدفون در حال حاضر به آن متصل است به صورت خودکار، متوقف میشود.

 

بهترین هدفون نویزکنسلینگ | هدفون Sennheiser Momentum 4 Wireless

 

حال قابلیت Transparency زمانی معجزه میکند که ممکن است نیاز به شنیدن دنیای اطراف خود داشته باشید، به سادگی کاپ گوش هدفون را بلند کنید تا به طور خودکار آهنگ شما غیرفعال یا متوقف شود. اما جالب‌تر این است که یک ویژگی در همان کاپ گوش سمت راست قرار دارد که به شما اجازه میدهد میزان ANC مورد نظر خود را کاهش یا افزایش دهید.

در واقع میتوانید برای افزایش ضریب شدت ANC، انگشتان را روی هدفون به صورت لمسی بکشید، همچنین برای کاهش مقدار و شنیدن بیشتر صداهای بیرونی اطرافتان قابلیت Transparency را میتوانید فعال کنید. فراتر از آن، همچنین امکان تغییر آهنگ و افزایش صدا را نیز دارید.

 

طراحی

طراحی Sennheiser Momentum 4 Wireless بسیار هوشمندانه است. در هر دو کاپ گوش هدفون، دو میکروفون‌ تعبیه شده است. هدبند مخملی است و بسیار نرم روی سر قرار میگیرد. پدهای گوش هم بسیار نرم و راحت هستند، هدفون نسبتاً وزن سبکی دارد بنابراین استفاده از هدفون در پیاده‌روی یا هنگام خرید در فروشگاه‌ها بسیار لذت بخش است.

 

بهترین هدفون نویزکنسلینگ | هدفون Sennheiser Momentum 4 Wireless

 

این هدفون به وضوح برای کاربرانی در نظر گرفته شده است که استفاده زیادی از هدفون دارند، هدبند آلومینیومی و کمی انعطاف‌پذیر است که میتواند کمی به سمت بیرون خم شود و زمانی که از آن استفاده میکنید دوباره به شکل اولیه خود باز میگردد. در سمت پایین کاپ‌های گوش، دکمه پاور را خواهید دید که در صورت فشار طولانی مدت به عنوان حالتی برای اتصال بلوتوث عمل میکند، نشانگرهای ( LED ) روشن، وضعیت اتصال و عمر باتری باقی مانده را نشان میدهد، حالت اتصال به صورت سیمی نیز وجود دارد و همچنین یک پورت USB-C برای شارژکردن هدفون وجود دارد.

 

بهترین هدفون نویزکنسلینگ | هدفون Sennheiser Momentum 4 Wireless

 

نویزکنسلینگ

Sennheiser Momentum 4 Wireless دارای یکی از بهترین نویزکنسلینگ‌های فعال در بازار است که با سری سونی WH قابل مقایسه است. بزرگترین تفاوت با سری WH سونی ضریب کاهش باد است که Sennheiser Momentum 4 Wireless در این قابلیت توانایی بیشتری نسبت به سونی نشان داده است.

 

بهترین هدفون نویزکنسلینگ | هدفون Sennheiser Momentum 4 Wireless

 

عملکرد وایرلس

Sennheiser Momentum 4 Wireless دارای بلوتوث نسخه 5.2 همراه با ویژگی aptX Adaptive یک جهش قابل توجه است.

 

بهترین هدفون نویزکنسلینگ | هدفون Sennheiser Momentum 4 Wireless

 

باتری

با فعال‌بودن ANC، باتری هدفون بیش از 50 ساعت زمان پخش را ارائه میدهد. این نسبت به سری‌ هدفون‌های پرچمدار بازار عالی است ! نگه‌داری باتری در این مدل دیوانه‌کننده است و کاملاً از سری WH سونی که با ANC فعال نهایتا حدود 35 الی 40 ساعت نگه‌داری باتری دارد در رقابت با آن سبقت میگیرد. تنها با 5 الی 6 دقیقه شارژ سریع این هدفون از طریق USB-C، میتوانید باتری را برای حدودا استفاده 4 ساعت شارژ کنید. این نشان‌دهنده این است که در زمینه فناوری باتری نیز سنهایزر پیشرفت قابل توجهی کرده است.

 

نرم‌افزار

نرم‌افزار Sennheiser Smart Control را دانلود کنید و بلافاصله به هدفون Sennheiser Momentum 4 Wireless خود متصل شوید، همچنین در نرم‌افزار مجموعه‌ای از ویژگی‌های بی‌شمار و یک رابط کاربری عالی وجود دارد. عملکرد اکولایزر برای شخصی‌سازی صدا هدفون و همچنین چند گزینه قابل تنظیم دیگر در داخل نرم‌افزار که بسیار پرکاربرد هستند وجود دارد.

 

بهترین هدفون نویزکنسلینگ | هدفون Sennheiser Momentum 4 Wireless

 

کیفیت صدا

بهترین ویژگی این هدفون، عملکرد تقویت بیس است. Sennheiser Momentum 4 Wireless بهترین افزایش بیس در فرکانس‌های پایین را بین بیشتر هدفون‌های دارای قابلیت ANC در بازار را دارد و شرکت Sennheiser را باید در ارتباط با این موضوع تحسین کرد، شرکتی که در زمینه بیس شناخته نمیشود، اما با این وجود از همه نظر در بازه فرکانسی پایین، انواع سلیقه‌های موسیقی را پشتیبانی میکند.