Tehranspeaker JBL Tour One M2 review 5

بررسی JBL Tour One M2

هدفون‌های بی‌سیم پرچم‌دار JBL تعداد زیادی ویژگی را ارائه میدهند که با صدای خوب، نویزکنسلینگ قوی و عملکرد بی‌سیم عالی، گوش دادن را لذت‌بخش‌تر میکنند. اما رقابتی که آنها با آن روبرو هستند سخت است.JBL هر ساله میلیون‌ها هدفون و اسپیکر تولید میکند. اخیراً اعلام کرده است که 200 میلیون هدفون فروخته است و این شرکت را به برند شماره #1 در بازار کلی هدفون تبدیل کرده است.

JBL Tour One M2 جدیدترین هدفون پرچمدار این شرکت است و به قول JBL عملکرد بهتری از هدفون‌های قبلی خود دارد. در این هدفون ، نویزکنسلینگ تطبیقی، صدای شخصی سازی شده، پشتیبانی صوتی Spatial و عمر باتری طولانی در طراحی سبک وزن ارائه شده است.

 

طراحی

تنها جذابیت واقعی JBL Tour One M2 در استایل، هایلایت های براق روی گوشی و هدبند است. در غیر این صورت، این هدفون برای انجام یک کار، یعنی نشستن روی سر شما بدون ایجاد ناراحتی آمده است.

 

و این ماموریت انجام شده است، زیرا JBL Tour One M2 روی سر سبک است و باعث آزار بسیار کمی میشوند. این برخلاف هدفون‌های قبلی JBL است که دارای نیروی گیره محکم و اندازه حجیم بودند. JBL Tour One M2 در مقایسه به طور مثبتی سبک است.آنها در مکان‌های مناسب راحت هستند، لایه زیرین هدبند و کاپ‌های گوش خوب و منعطف است، کاپ‌ها جادار هستند و نیروی گیره خوب و نرم است.

 

هدفون JBL Tour One M2

 

کنترل‌ها ترکیبی از دکمه‌های فیزیکی (پاور/بلوتوث، نویز کنسلینگ و صدا) و کنترل‌های لمسی (پخش) هستند. دکمه روشن/خاموش یک حالت لمسی دارد. کنترل‌های لمسی به خوبی اجرا میشوند یک ضربه برای مکث، دیگری برای پرش به جلو و سه ضربه برای پرش به عقب. دکمه نویز کنسلینگ در گوشواره سمت چپ قرار دارد و امکان جابجایی بین حالت‌های ANC روشن و خاموش را فراهم میکند. این یکی دیگر از جنبه‌های هدفون است که نمیتوان ایرادی از آنها گرفت.

 

JBL Tour One M2 همچنین قابل جمع شدن است، که تغییری نسبت به هدفون‌های غیر تاشو در سال 2022 است، به این معنی که میتوانید JBL Tour One M2 را به راحتی در یک کیف یا کیف حمل قرار دهید، که همچنین دارای یک کیسه پارچه‌ای برای نگهداری کابل‌ها / لوازم جانبی است (3.5 کابل میلی متر، شارژ USB-C و آداپتور هواپیما). آنها همچنین در یک روکش نقره ای جذاب تر (حداقل از عکس‌های تبلیغاتی) ارائه میشوند.

 

امکانات

JBL دوست دارد هدفون‌ها را با هر چه بیشتر ویژگی‌های ممکن بسته بندی کند و JBL Tour One M2 نیز تفاوتی ندارد. نویزکنسلینگ تطبیقی بی نقص است، و عملکرد آن قابل احترام است. JBL Tour One M2 بسیاری از سر و صدای اطراف را از بین میبرند، افرادی که در اواخر شب در شلوغی پیاده روی میکنند این هدفون صدای ماشین‌ها، اتوبوس‌ها و وانت‌هایی که در حال عبور هستند را به طور کامل حذف میکند.

 

هدفون JBL Tour One M2

 

سطح نویزکنسلینگ تطبیقی همیشه ثابت نیست، که از آنجایی که انطباق پذیر است انتظار میرود، اما اغلب اوقات نویز بیشتری نسبت به حالت ANC “استاندارد” عبور میدهد. در مقایسه با مدل‌هایی مانند Sony WH-1000XM5 و Bose QuietComfort 45، Tour One M2 نمیتواند با حس آرامش با این دو هدفون برابری کند.

 

گرفتن صدای محیط یکی دیگر از ویژگی‌های موثر است که صداهای اطراف را تقویت میکند تا بتوانید به راحتی اعلان‌ها را در قطار بشنوید. همانطور که در مورد هدفون JBL وجود دارد، JBL Tour One M2 دو نسخه متفاوت در Ambient Aware و TalkThru دارد. حالت اول واضح تر به نظر میرسد و لحن طبیعی تری دارد – این حالت محیطی استاندارد است که به صداهای اطراف شما شفافیت بیشتری میدهد، که حساسیت آن را میتوان در نرم افزار تغییر داد.

 

TalkThru موسیقی را بی صدا میکند تا روی صدای مردم تمرکز کند و این کار را به خوبی انجام میدهد. JBL Tour One M2 وقتی در قطار استفاده میشود، تمرکز خود را روی صدای مردم در سراسر واگن ثابت میکند، حتی صدای خش‌خش یک کیسه که آنقدر تقویت میشود که احساس میکنید درست در کنار شما اتفاق می‌افتد.

 

برای تماس‌ها، JBL Tour One M2 از تنظیم 4 میکروفون با فناوری JBL’s Voice Aware استفاده میکند و عملکرد آن عالی است. شخصی که با او تماس میگیرید نظر داد که صدای شما را به وضوح میشنود و صدای پس زمینه به حداقل میرسد. صدای افراد نزدیک را ممکن است بشنوند، اما نه در حدی که قابل فهم باشد.عمر باتری 30 ساعت با نویزکنسلینگ روشن و 50 ساعت با خاموش بودن آن ذکر شده است. هیچ اشاره ای به شارژ سریع نشده است، اما طبق گزارش‌ها، شارژ کردن باتری دو ساعت طول میکشد.

 

در نرم افزار هدفون JBL جستجو کنید و بین فعال کردن Google Assistant، Amazon Alexa یا دسترسی به دستیار صوتی اصلی دستگاه تلفن همراه، یک انتخاب وجود دارد. اکولایزر دارای پنج تنظیم از پیش تنظیم شده و گزینه ای برای ساخت یک EQ سفارشی 10 باندی است.یا میتوانید برای ایجاد نمایه صوتی شخصی شده خود به Personi-Fi اعتماد کنید. این امر با انجام آزمایشی که میزان شنیدن یک سری مژه‌های عقب‌رفته را برای گوش چپ و راست اندازه‌گیری میکند، به دست می‌آورد. تنظیمات اکولایزر دینامیک کم صدا هنگام گوش دادن با صداهای پایین تر، فرکانس‌های بالا و پایین را افزایش میدهد.

 

هدفون JBL Tour One M2

 

برداشت JBL از صدای Spatial در نمایه‌های فیلم، موسیقی و بازی وجود دارد، و میتوانید کنترل‌های دکمه Action (سمت گوش سمت چپ) و پنل لمسی را تغییر دهید، اگرچه این فقط به غیرفعال کردن آن اشاره دارد.

 

Smart Talk مانند Speak to Chat سونی است که به طور خودکار حالت TalkThru را هنگامی که احساس میکند در حال صحبت کردن هستید فعال میکند و صدای موسیقی را کاهش میدهد. نه تنها وقتی شروع به صحبت میکنید سریع واکنش نشان میدهد، بلکه به سرعت به موسیقی بازمیگردد. سرعت از سرگیری موسیقی را میتوان در نرم افزار تنظیم کرد.

 

ویژگی Smart Audio & Video بهترین کیفیت صدا را همراه با موسیقی (به نحوی که مشخص نمیکند) و همچنین عملکرد همگام سازی لب با ویدیو را بهبود میبخشد. جابه‌جایی بین آنها مستلزم اتصال مجدد هدفون JBL به دستگاه منبع است. ویژگی SilentNow اتصال بلوتوث را قطع میکند و نویزکنسلینگ را روشن میکند، بنابراین میتوانید تعیین کنید چه زمانی شروع شود، چه مدت طول بکشد و آیا میخواهید اعلان شما را بیدار کند یا خیر.

 

به نظر میرسد تقویت صدای شخصی به هدفی مشابه با ویژگی Ambient Aware دست پیدا میکند، که باعث میشود به این فکر کنیم که چرا این ویژگی گنجانده شده است. حداقل با تغییر تعادل از گوش چپ به راست، مجموعه ای متفاوت از سفارشی سازی ها را ارائه میدهد.

 

در جاهای دیگر، خاموش شدن خودکار، پخش خودکار و مکث (که سریع است) و حداکثر میزان محدودکننده صدا وجود دارد که از شنوایی شما محافظت میکند. در پایین نرم افزار وسیله ای برای به روز رسانی سیستم عامل است. JBL Tour One M2 از بلوتوث 5.3 با پشتیبانی از کدک‌های SBC و AAC پشتیبانی میکند. ارتباط بسیار عالی بوده است و هیچ قطعی در هر شرایطی نخواهید داشت.

 

کیفیت صدا

همانند هدفون بی‌سیم Live Pro 2 JBL، JBL Tour One M2 رویکرد متعادلی برای صدا دارد که ممکن است برخی را بی‌معنا به نظر بیاورد. در ولوم پیش‌فرض آن‌ها صدا را آرام میکنند، صحنه صدا کوچک میشود. اما فقط دو ضربه به کنترل صدا و JBL نشان میدهد که چه قدرتی در این هدفون گنجانده شده است.

 

وضوح عملکرد سه‌گانه هدفون و تنوع تونال خوب نت‌های پیانو در سراسر آهنگ وجود دارد. شما میتوانید احساس کنید که چه مقدار فشار به هر نت پیانو وارد میشود. از نظر دینامیکی، هدفون از نظر توصیف تفاوت بین آهنگ‌های بلند و پایین، گسترده‌تر است، که در انتقال تفاوت‌های ظریف خوانندگان به وضوح کمتر است. تصویر استریویی که ارائه میکند نیز به وضوح در Sony WH-1000XM4 دیده نمیشود، معمق عملکرد سونی را بیشتر از آنچه JBL میتواند ارائه دهد احساس میکنید.

 

هدفون JBL Tour One M2

 

با آواز، وضوحی وجود دارد که احتمالاً بهتر از رویکرد نرم‌تر Sennheiser یا Sony است. عملکرد فرکانس‌های میدرنج واضح و با جزئیات است، اما هدفون‌های دیگر تعریف بیشتری از سازها را برای اجرای موسیقی بیشتر پیدا میکنند.همانطور که گفته شد، JBL به خوبی هم سنهایزر و هم سونی را حفظ میکند. رویکرد خنثی‌تر و شاید حتی بالینی آن، بی نقصی Momentum یا WH-1000XM4 را ندارد، اما برخی از شنوندگان ممکن است این رویکرد را ترجیح دهند.

 

JBL همچنین صدای Spatial را در نرم افزار هدفون JBL ارائه میدهد و این به معنای یک صحنه صوتی گسترده تر با آوازها برای ایجاد حس عمق است.صدای شخصی سازی شده Personi-Fi چیزی است که برای هر فرد متفاوت است. شما ممکن است ترجیح دهید آن را خاموش کنید تا روشن، تأکید جزئی روی میدرنجی که شنیده میشود بسیار پردازش‌شده است و به صداها ممکن است لحنی مصنوعی دهد.